Jump to content
andypopa

A murit Gica Petrescu

Recommended Posts

user posted image

Maestrul Gica Petrescu a fost gasit mort in locuinta sa in aceasta dimineata. Cintaretul avea 91 de ani si, din cauza sanatatii precare, isi parasea foarte rar apartamentul de pe Bulevardul Regina Elisabeta din Bucuresti. Corpul sau va fi depus luni la Sala de Concerte a Radiodifuziunii Romane, intre orele 10.00 si 13.00, iar inmormantarea este programata pentru marti.

Sursa: HotNews

--------------------------------------------------------------------------------

Presimt ca urmeaza un lant lung de massuri cu "Ui uil nevar forget iu Gica". Pe Realitatea a zis oricum ca baiatul a mai scapat anul asta dintr-un incendiu, statea foarte prost cu sanatatea, si moartea lui nu a luat prin surprindere pe nimeni.

Acestea fiind zise, Rest in Peace Gica!

Link to comment

Rest in peace!

Pacat ca a murit ca un caine... la valoarea lui, la talentul sau... o pierdere mare pt. Romania(desi nu a mai fost activ in ultima vreme)...

RIP

Nu e nici primu si nici ultimul care moare asa .

Are albume scoase o gramada, a cantat pana la 80 si ceva de ani , oare cati " artristi" din ziua de azi apuca sa cante pana la 30 de ani . Poate 10 % sa zicem.

aici nu pun Holograf , Iris , Cargo si oamenii care fac muzica adevarata si buna

Este o mare pierdere , Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !

Link to comment

Presimt ca urmeaza un lant lung de massuri cu "Ui uil nevar forget iu Gica". Pe Realitatea a zis oricum ca baiatul a mai scapat anul asta dintr-un incendiu, statea foarte prost cu sanatatea, si moartea lui nu a luat prin surprindere pe nimeni.

Nu-ti face probleme, n-o sa vina nici o serie de massuri.

In schimb, daca moare nu stiu ce rahat rapper mi se blocheaza messu de la atatea mass-uri. E trist sad.gif

Link to comment

Pe Realitatea a mai spus si ca "daca mai era cineva in tara care nu stia cine-i prim-ministru, de maestrul Gica stia toata lumea"

In schimb, daca moare nu stiu ce rahat rapper mi se blocheaza messu de la atatea mass-uri. E trist

Ai mare dreptate!!!

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Link to comment

Nu-ti face probleme, n-o sa vina nici o serie de massuri.

In schimb, daca moare nu stiu ce rahat rapper mi se blocheaza messu de la atatea mass-uri. E trist sad.gif

I dunno about that. Adica da, asta mi se intampla si mie, dar si cand a murit Laura Stoica (sincer, NU STIU CINE ERA) mi s-a blocat messengerul.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...