Jump to content
SeBi

Arme pentru autoaparare!

V-ati cumpara o arma cu aer comprimat pentru autoaparare?  

249 members have voted

  1. 1. V-ati cumpara o arma cu aer comprimat pentru autoaparare?

    • Da, pentru ca sunt multi delincventi in tara asta!
      90
    • Nu, nu vreau sa ranesc pe nimeni...mai bine ma ranesc !
      10
    • Nu stiu...nu m-am gandit !
      59
    • Ce sa fac cu o arma cu aer?Prefer armele de foc !
      56
    • Am deja o arma cu aer comprimat!
      13
    • Ce e o arma cu aer comprimat?
      8


Recommended Posts

Cand vrea unu sa ma bata , eu fac ce a facut si tata !

Da ce a facut taicatu' ?

A fugit ! :))

Cum sa porti mha la tine lunceag , sabie , baston , pistol , facalet si alte arme deastea de care ziceti voi ca folositi ! Voi ati auzit vreodata de bataie ? Plus ca probleme deastea . sa te ia unu la bataie sau sa se ia altii de tinepentru un telefon se intampla foarte rar ..

Si atunci ce faci , ala vine cu o gasca de exemplu si tu scoti pistolu .. ai timp sa ii imousti pe toti ? Te bati cinstit , daca nu fugi .. :box:

Link to comment
Share on other sites

si tre sa ai cazieru' curat ;) tre sa iti elibereze politita nush ce hartie.. :-j is capatu lumii astia..eu ptr pusca cu aer comprimat..de abia omori o vrabie cu ea..a trebuit sa scot vreo 4-5 hartii ca sa o pot folosi legal cica ... ma rog.. traim in Romania..

Link to comment
Share on other sites

lasa parazitu ca asa e bine , eu nu as da la nimeni dai draq de criminali bate nu au ?

asta asa e..dar de are alica de 1 cm..nu poti sa omori nimic cu ea :)) plus ca atunci cand ai tras foc..tre sa incarci iar..deci nu e nici macar semi automata.. :| ma rog #-o

Link to comment
Share on other sites

asta asa e..dar de are alica de 1 cm..nu poti sa omori nimic cu ea :)) plus ca atunci cand ai tras foc..tre sa incarci iar..deci nu e nici macar semi automata.. :| ma rog #-o

ia-ti frate direct un Ak-47.. si te duci la vanat vrabii cu el :rofl1: nu te mai incurca cu astea cu aer comprimat..

Link to comment
Share on other sites

Am avut o "intalnire" cu un spray paralizant si pot sa spun sincer ca a fost ORIBIL(nici macar nu mi-au fost afectati ochii,in cateva ore mi-a trecut ca nu am luat contact direct dar fata si gatul le-am avut vraiste). E dureros si cand te gandesti doar,ce sa mai zic sa il simti pe propria piele. 2 zile am umblat cu sticla de otet si rola de tifon dupa mine prin casa,simteam usturime si cand deschideam geamul la camera si adia vantul mai tare.....fara exagerare. Deci nici nu va imaginati cat de cumplit e sa nimeresti pe cineva direct in ochi cu asa ceva,mai bine il impuscati....

Don't wanna feel that stuff again, never ever again :|

Link to comment
Share on other sites

Am avut o "intalnire" cu un spray paralizant si pot sa spun sincer ca a fost ORIBIL(nici macar nu mi-au fost afectati ochii,in cateva ore mi-a trecut ca nu am luat contact direct dar fata si gatul le-am avut vraiste). E dureros si cand te gandesti doar,ce sa mai zic sa il simti pe propria piele. 2 zile am umblat cu sticla de otet si rola de tifon dupa mine prin casa,simteam usturime si cand deschideam geamul la camera si adia vantul mai tare.....fara exagerare. Deci nici nu va imaginati cat de cumplit e sa nimeresti pe cineva direct in ochi cu asa ceva,mai bine il impuscati....

Don't wanna feel that stuff again, never ever again :|

lol.. mai rau faci daca te dai cu otet.. trebuie sa tii bricheta langa ochii ca sa iti arda vaporii aia.. eu asa am facut, am luat de vro 3 ori.. dar sa stii ca asta care e cu piper e nimica toata pe langa ala lacrimogen, cu care te parfumeaza gaborii :)) am luat o singura data cu din ala, pur si simplu nici nu mai poti respira.. iti ucide gatul :|

Totusi eu am vazut persoane care nu sunt deloc afectate de spray-ul asta cu piper, pur si simplu rezista ;)

Link to comment
Share on other sites

In Romania, o arma pt uz personal e o pacoste. Trust me. La noi e foarte ciudata si legea autoapararii, iar din victima care se apara, risti sa ajungi atacator ( principiul proportionalitatii fortei de atac-aparare ). Mai bine nu te complici cu o arma. La noi o bata,un spray sau un baston telescopic ( desi ilegal si asta ) sunt mult mai utile decat o arma. Sa ne bucuram totusi ca nu oricine are o arma, ca altfel am sta si noi ca americanii zicandu-ne " acuma plec la scoala ... oare nu ma ciuruieste careva?"

Link to comment
Share on other sites

Guest stefteo21

Invata cum sa tii pumnu strans inainte de toate si apoi cere pistol...

La ce iti foloseste un pistol daca tremuri din maruntaie cand iti cere un borât un foc sa-si aprinda tigara ?

Link to comment
Share on other sites

multi spun ca ar prefera un pistol, fie el si cu aer comprimat, in locul unui spray cu piper sau in locul altor obiecte de acest gen, dar nu cred ca-si dau seama de gravitatea situatiei. in primul rand multi ar fi tentati sa-l poarte dupa ei peste tot si sa-l foloseasca atunci cand exista un pericol minim de a fi atacati, iar apoi se vor mira ca nu sunt consderati a fi fost in legitima aparare. in al doilea rand, daca din intamplare sa zicem ca ati omori pe cineva, chiar si din legitima aparare, nu cred ca sunt putini cei care ar trece peste asta fara niciun fel de resentiment, fara sa le lase urme psihice adanci. si asta cu atat mai mult cu cat situatia ar fi putut fi evitata, dar pentru ca tot aveati pistol, hai sa-l si folositi.

eu tot raman la concluzia ca cele mai "sanatoase arme" sunt spray-urile cu piper. sunt 99% eficiente (1% neeficiente daca bate vantul din fata :P ), te salvezi si pe tine si stii ca nici n-ai omorat pe nimeni sau ca l-ai lasat fara un rinichi.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...