Jump to content
SeBi

Arme pentru autoaparare!

V-ati cumpara o arma cu aer comprimat pentru autoaparare?  

249 members have voted

  1. 1. V-ati cumpara o arma cu aer comprimat pentru autoaparare?

    • Da, pentru ca sunt multi delincventi in tara asta!
      90
    • Nu, nu vreau sa ranesc pe nimeni...mai bine ma ranesc !
      10
    • Nu stiu...nu m-am gandit !
      59
    • Ce sa fac cu o arma cu aer?Prefer armele de foc !
      56
    • Am deja o arma cu aer comprimat!
      13
    • Ce e o arma cu aer comprimat?
      8


Recommended Posts

Am votat "Da, pentru ca sunt multi delincventi in tara asta!" , dar pusca cu aer comprimat sincer nu se merita , intradevar poti sa ranesti o persoana cu o pusca cu aer comprimat. Uite iti recomand acest link sa te consultii mai bine la acest capitol .

Link to comment
Share on other sites

prefer armele de foc :gun::gun:

Asta e parerea ta...toti va credeti zmei...daca va pune cineva un pistol in mana si zice impuscal pe X o sa zici.." pai stii ca...nu mai stiu ce.. " ...mai bine stai linistit in banca ta si gata.

Link to comment
Share on other sites

Mi-as lua un pistol cu aer comprimat dar doar ca sa il tin aja de frumos...:))

oriq un spray paralizant este cel mai bine... e ca si cum ai avea un al 2-lea telefon mobil...

si are si efect foarte bun...arunca la cativa metrii...deci care vrea arma mica,si eficienta spary tata;)) :beer: :beer:

Link to comment
Share on other sites

Am votat 1.

Eu as prefera un spray,ori un aparat din ala electric(nu ma refer la pistol,un fel de telecomanda deaia care prodeuce socuri).

Am avut cateva altercatii :)

O singura data mi-am luato in freza,erau 4 si eu unu(kkt-u de prieten a fugit :| ,din cauza lui sa intamplat),da am fugit si am scapat ieftin,da dupa iam aranjat pe aia,nu eu)

Momentan cand merg pe strada ma axez pe "orice poate fi o arma",dar daca ar fi sa ma bata cineva rau ori sa se lege de o persoana draga as lua pusca din debara si l-as impusca(Tatal meu e vanator si mi-a lasato mie in apartament,pusca de vanatoare de calibru mare,il dobor ca pe un porc mistret)

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu...nu m-am gandit !

multi ninjalai pe forumul asta :-\

@am citit pana acum de sabii cutite de smekerii oraselor , batai si alte kestii o intrebare am :

Cand ati avut timp sa va bateti cu aia daca toata ziua spammati pe forum jucati mu , cs sau GTA ...

cum zice 1 pe prima pagina ca el umbla cu nunceakul dupa el ca iarna il tinea pe maneca ...

unu zicea mancatzeash dau un telefon vin 50 de masini :rofl1: bai baieti cand e pe bataie poti sa fii si bush ca tot ti-o iei in freza , multi smekeri adevarati si-au luat-o grav

@imi spui mie ca iti iei pistol pt autoaparare ... multi si-au luat sa se dea jmekeri . D`aia vezi la stiri ca se omoara lumea in intersectii scoate cocalaru pistolu pe geam si trage ca e jmeker

Link to comment
Share on other sites

Probabil la varsta mea nu ar trebui sa raspund inca la intrebare, dar totusi :lol:

Am un cutit care il am mereu intr-un buzunar(ascuns) in geaca dar nu am avut niciodata nevoie(Doamne'Ajuta nici sa nu am nevoie, pentru ca nu am eu curajul sau dau cu el, poate doar sa sperii).

Tata are un pistol cu aer comprimat pus pe undeva in casa, si trage in fiecare week-end cu el sa nu se "usuce" si imi da si mie odata sa trag, numai ca prima oara cand am tras m-am zguduit din "baza".

later edit: Denzel are dreptate, astea doar in cazuri extreme, ca pana acuma m-am aparat pe forte proprii si inafara de 1-2 ori n-am avut probleme :)

Link to comment
Share on other sites

Pentru cei care spun ca si-ar lua arme de foc sau aer comprimat , nu mai visati , ca nu este asa de uosr de obtinut o astfel de arma . In primul rand trebuie sa ai cel putin 18 ani , si sa se duca la politie un dosar in care contine cazierul judiciar al pers respective , certificatul psihologic si certificatul medical in care este declarata apta pers pentru detinerea si folosirea unei arme .

Referitor la intrebarea din topic , daca mi-as cumpara un pistol cu aer comprimat , as ajunge in situatia aceasta , numai in situatia in care nu gasesc o alta "scapare" . Ceea mai eficienta solutie ( dupa parerea mea ) , este si usor de purtat , un spray tranchilizant sau un aparat cu electrosocuri .

Link to comment
Share on other sites

gtrf nu e musai sa umbli atata,iti iei unul la "negru"

Stiu , dar daca te prin gaborii vezi atunci ce-o mai iei la goana daca te-ntreaba de unde ai tu o astfel de arma , fara permis , fara nimic . Mai bn esti "curat" , decat sa fugi mereu cand vezi cate-un politist :) .

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...