Jump to content
SeBi

Arme pentru autoaparare!

V-ati cumpara o arma cu aer comprimat pentru autoaparare?  

249 members have voted

  1. 1. V-ati cumpara o arma cu aer comprimat pentru autoaparare?

    • Da, pentru ca sunt multi delincventi in tara asta!
      90
    • Nu, nu vreau sa ranesc pe nimeni...mai bine ma ranesc !
      10
    • Nu stiu...nu m-am gandit !
      59
    • Ce sa fac cu o arma cu aer?Prefer armele de foc !
      56
    • Am deja o arma cu aer comprimat!
      13
    • Ce e o arma cu aer comprimat?
      8


Recommended Posts

Eu stau intr-un cartier in care in fata blocului am lux iar in spate numai tigani si drogati....

De mic am folosit de la bata/ranga/baston/cutin/etc....probabil si din cauza lui taicamiu care detine o sabie parca decupata din filmul "Conan" : http://img306.imageshack.us/img306/4990/image1053vq.jpg

In prezent folosesc un "mox" ( ceva ce poate ati vazut si prin filme...un obiect de fiar care se pune pe mana...pe degete fiind un fel de inele unite ) care este destul de usor si dupa 2-3 pumni dati cu el orice adversar ca cazut la pamant pana acum

Link to comment
Share on other sites

Teoretic nu-l poti cumpara pentru ca eu unul nu am vazut in magazine dar practic il poti lua din cartier de la altii :) sau poti da o bere la un muncitor de la o fabrica ( in care se lucreaza cu fier...ex: Timpuri Noi )

Atentie daca vreti asa ceva sa-l faceti putin mai mare pentru a pune si ceva material intre fier si degete pentru ca riscati sa va doara si pe voi daca-l folositi cum vedeti in filme :)

Numai bine si sa-l folositi numai pentru autoaparare pentru ca un pumn in gura luat cu asa ceva duce direc da cateva copci pe fata si ceva probleme la maxilar

Link to comment
Share on other sites

Nu da eu daca merg cu gagica pe strada si orice taran mucos face ochii cat cepele la noi sau comenteaza ceva imediat pun moxu pe mana si il injur indreptandu-ma spre el. Daca fuge bine daca sta mai mult de 2 pumni nu am dat in viata mea cu moxu in cineva nu pentru ca nu am vrut dar nu am mai avut in ce sa dau pentru ca nu am aveam in cine....K.O.

Si da am primit ameda de 200 RON pe lainceputul anului pentru ca un muncitor jegos de la o benzinarie a pus furtunu cu apa pe pritena mea si eu i-am aplicat 2 pumni in gura dupa

Link to comment
Share on other sites

Guest ciminezu

nu stiu ce sa zic ... tre sa fii incapabil mintal ca sa scoti intr-o bataie un pistol ... nu stii niciodata ce se poate intampla si te nenorocesti pe viata

as zice mai bine un sprei paralizant bun ... orice ar fi tipu (in afara de ochelarist :rofl1: ) il dai gata

:D asta presupune sa stii uzul de arma ...

Link to comment
Share on other sites

haideti sa nu batem campii....am vrut sa vad niste pareri....deci ami bine spray...am inteles....dar daca vezi pe unu ca iti umbla la masina? cu sparay-ul nu-l poti speria...dar cu pistolul?????

Spreezi de la etaj =))Ba, tu, ala de colo!!! =))

Si on-topic, sunt si eu de parere ca spary-ul paralizant e cel mai eficient. Sau unul de graffiti. Ii scrii pe fata numele tau =))

Link to comment
Share on other sites

knife ftw =)) nu cred ca se mai aproprie cineva de mine cu arma asta :->

Si totusi daca se apropie ce faci...? bagi cutitu in el? chiar daca el a inceput tu poti face puscarie pt port de alma alba,tentativa de omor sau in cel mai rau caz omor...nu e de gluma cu chestiile astea.

Si cu moxu (pe la noi i se zice rozeta :D) e belea...nu ati auzit oameni care au murit dintr`un pumn? crezi ca scapi daca zici ca ti`a dat el primu pumn? :blink:

Sfatul meu e sa evitati pe cat posibil bataile,mai lasati de la voi..sa terminat cu smecheria si baietii de cartier...acuma daca numai il injur pe unu imi vine cu politia la poarta :dooh:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...