Jump to content
SeBi

Arme pentru autoaparare!

V-ati cumpara o arma cu aer comprimat pentru autoaparare?  

249 members have voted

  1. 1. V-ati cumpara o arma cu aer comprimat pentru autoaparare?

    • Da, pentru ca sunt multi delincventi in tara asta!
      90
    • Nu, nu vreau sa ranesc pe nimeni...mai bine ma ranesc !
      10
    • Nu stiu...nu m-am gandit !
      59
    • Ce sa fac cu o arma cu aer?Prefer armele de foc !
      56
    • Am deja o arma cu aer comprimat!
      13
    • Ce e o arma cu aer comprimat?
      8


Recommended Posts

Deci va sugerez ca luati cu voi un spray lacrimogen lasati cutzitele in bucatarie si pistoalele in CS, daca ai norocu sa il prapadesti pe unu bagi vreo 7 ani de cantonament pe degeaba

Stai....eu nu mi-am pus problema...sau cel putin acum nu ma gandesc sub nici o forma sa port la mine....o arma cu gaz...nu...locul ei ar fi acasa!

Oricum....un lucru bun pe care l-ar face un astfel de obiect ee ca te-ai simti mai bine...mai in siguranta! Insa nici sa te crezi prea in siguranta nu e bine!

Daca sa presupunem ca as avea asa ceva la mine cred ca as incerca sa amenint sau sa trag in sus...nu sa atac direct! In cel mai rau caz intr-un caine as putea sa trag...dar...nici asa...

Si inca ceva...nu stiu cat de linistit era acel coleg...daca avea un cutit la el...

@Fane Spoitoru....un nick...no comment....

Nu am deschis acest topic ca sa vi tu sa zici tu cat de grozav esti sau prin cate ai trecut....incearca sa te lauzi in alta parte...te rog frumos!

...si am zis ca bati campii....pt ca generalizezi....nu stiu de ce dar am o banuiala...cred ca esti minor...dar nu are importanta! Nu vreau sa apara o disputa intre noi asa ca...ma opresc aici

Si acum...ma gandeam....stie careva cum functioneaza un spray paralizant (sprai cu substante iritante)? Am cautat pe net dar nu am gasit....

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

Decat sa folosesc cutit,spray si alte alea mai bine dau cu pumni am ce face acasa nu treb. sa il bucur pe ala ca am intrat la inchisoare biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

@Fane Spoitoru....un nick...no comment....

Nu am deschis acest topic ca sa vi tu sa zici tu cat de grozav esti sau prin cate ai trecut....incearca sa te lauzi in alta parte...te rog frumos!

...si am zis ca bati campii....pt ca generalizezi....nu stiu de ce dar am o banuiala...cred ca esti minor...dar nu are importanta! Nu vreau sa apara o disputa intre noi asa ca...ma opresc aici

Mane eu prin ce am zis mai sus nu m-am laudat cu nimic ca nu e nimic de laudat, si ai dreptate am facut 17 ani acum 1 luna da nu par sub nici o forma. Si nici eu nu vreau sa apara nici o discutie ma opresc si eu tot aici smile.gif peace? occasion14.gif

@martafoy: ba sar mane si mai multi pe tine stai tu linistit ca nu sti cum sunt rockari aia de bea 1 l de votk Polar si se imbata de nu mai stiu de ei. Si despre faza cu alcolu ce tu nu ai prieteni care fac urat cand se imbata si se ia cu cine nu trebuie in gura? eu unu cand sunt beat nu ma iau d nimeni ba mai mult fac lumea de pe langa mine sa rada wink.gif

Link to comment
Share on other sites

@martafoy: ba sar mane si mai multi pe tine stai tu linistit ca nu sti cum sunt rockari aia de bea 1 l de votk Polar si se imbata de nu mai stiu de ei. Si despre faza cu alcolu ce tu nu ai prieteni care fac urat cand se imbata si se ia cu cine nu trebuie in gura? eu unu cand sunt beat nu ma iau d nimeni ba mai mult fac lumea de pe langa mine sa rada wink.gif

1.tu mori, de parca rockerii sunt aia rai si manelistii sunt aia cuminti care trec pe langa unul cu pleata si-l saluta respectuos 24.gif

2.sunt mai mare so nu-mi trebe nimic de aparare, fug sau dau... dontknow.gif

ps:1 l de vodka/zi e putzin, eu nu ma imbat de la atat

Link to comment
Share on other sites

Art. 4. - Sunt interzise de?inerea, portul ?i folosirea armelor letale lungi f?r? pat sau cu pat rabatabil ori modificarea în acest sens a oric?rei arme letale lungi prev?zute în anexa la Lege.

Vreti mai mult:

- MAPN

evil5.gif

Link to comment
Share on other sites

1.tu mori, de parca rockerii sunt aia rai si manelistii sunt aia cuminti care trec pe langa unul cu pleata si-l saluta respectuos 24.gif

2.sunt mai mare so nu-mi trebe nimic de aparare, fug sau dau... dontknow.gif

ps:1 l de vodka/zi e putzin, eu nu ma imbat de la atat

nu sunt nici manelist smile.gif si nu ma iau de lume pe strada doar ca nu am io ce face, nu ma int cat poti u sa bei smile.gifnanana.gif

Link to comment
Share on other sites

erm nu stiu ce sa spun dar tare is curios sa te vad fata in fata cu un "animal" fioros sa vezi poate te-ai mai gandi sa dai cu cutitu ( dai odata daca apuci ) si peorma e calare pe tine si iti cara pumni si mai multi ca ai avut tupeu sa-i tai fashu cu brishca ( asta in cazul in care nu te tine sa il termini )

Ca o paranteza vreau sa povestesc o chestie care a patit-o un fost coleg de liceu care avea cu el mereu un briceag ( swis knife de ala cu furculitza ). A iesit cu ceva prieten dintr-un bar destul de bautzi dar fara sa faca galagie si scandal au mers sa manance ceva si sa mearga spre casa, in drum spre ceva fast food s-au legat 2 sau mai multi nu stiu cu sigurantza printre ei era un italian, au inceput aia sa le care la pumni colegu asta al meu a incasat-o vitejeste dar dupa o vreme de pumni si picioare a scos omu la disperare cutitu si l-a impluntat in italian de cateva ori, italianu a crapat si colegul meu e la puscarie pt ca a avut curaju sa se apere de un becisnic care il putea nenorocii.

Tin sa mentionez ca, colegul asta al meu era un om linistit il cunosc bine de tot am facut din clasa 1 pana in clasa 12 impreuna scoala ( in aceiasi clasa) greu de tot se putea supara pe ceva toti il salutau, vorbea frumos cu toata lumea chiar daca era baut nu cauta hartza ba atunci parca era si mai sufletist. Faza s-a intamplat acu vreo 1~1,5 ani in CJ, probabil se va rejudecat cazul si sper sa ii dea drumu eusa_pray.gif

Deci va sugerez ca luati cu voi un spray lacrimogen lasati cutzitele in bucatarie si pistoalele in CS, daca ai norocu sa il prapadesti pe unu bagi vreo 7 ani de cantonament pe degeaba

Eram si eu student la Cj cand s-au intamplat toate acestea, chiar eram prin fata pe la Kharma putin mai devreme de acest incident de care am auzit a 2-a zi la stiri, desigur ca aia de la stiri au relatat cu totul altfel...ca romanul s-a luat de "italian" vezi Doamne ca el e italian.....oricum era mare forfota atunci la Cj caci il cautau pe respectivul, nimeni nu stia cine a fost......dupa cateva zile, 2-3 din cate imi amintesc....respectivul s-a predat la politie...nefericita intamplare intr-adevar...cel mai bine e sa incerci sa eviti pe cat posibil orice altercatie sau posibila alteractie wink.gif

Link to comment
Share on other sites

eu...sunt destul de mare....atat in inaltime cat si in latime....insa in cazul in care as pati ceva...in cazul in care as ajunge la conzluzia ca as putea sa iau chiar si un sut in fund...as lasa ciocul mic...sau as fugi cat as putea...de ce sa fac pe inteligentul? Nu stiu daca ati observat dar majoritatea fetelor...daca unii va dati cocosi pt asta...apreciaza daca lasi orgoliul deoparte si lasi capul jos...bine...nu apreciaza sa o iei la fuga si sa o (le ) lasi acolo...cred ca ati inteles....si raman la ideea mea....daca ies in oras...ies cu 10 prieteni...daca ma apuca sa iau o gura de er rece sai sa ma plimb pana la un mag sa-mi aiu o cola...ma urc in masina...deschid toate geamurile (ca sa am aer)...si merg incet pana la magazin!

Link to comment
Share on other sites

un spray paralizant 5.gif

PS. biggrin.gif

amus cateva zile am vazut un caz era un tip mai in varsta pe care a tabarat niste pustani vreo 5/6 la nr. el a scos frumos spray-ul si a dat rafala 24.gif vreo 4 s-au tavalit pe jos eusa_whistle.gif , iar 2 au fugit (shamar) si dansul atacat s-a ridicat frumos si a continuat drumul linistit ... mai departe n-am vazut biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

E bine sa ai o arma de auto aparare da mai mult de spray nu se recomanda. Pistol iti iei numai atunci cand ai multi bani la tine cum fac oameni de afacere sau aia de pe la banci si in cazul acela umbli si cu masini blindate. Un prieten de familie care are firma de constructi in craiova are un jeep mare si roso si a lasat o servieta cu 50 de mil in spate pe bancheta, sa dat jos din masina a incuiat si cand a ajuns la magazin cam la 20 d m distanta de masina ia spart unu geamu ia luat servieta si a fugit :|

Link to comment
Share on other sites

Imi place ca toti sunt mari si tari pe aici, fiecare rupe gura targului cu aventuri... Insa sunt curios ce ar facein "real life".

Voi ziceti de crengi, bote, nunceaguri (sau cum se scrie), cutite, spray-uri etc... Cand ati vedea pe unu in fata ati face pe voi mai mult de jumatate de aici, ce sa mai dai cu bota...

HINT pt cei cu botele & stuff. Aveti mare grija ce faceti cu ele, ca e foarte rau daca ele cad in mana celorlalti wink.gif

Acum referitor la pistoale... Ce mama draq faceti voi cu pistoale, chiar daca sunt cu aer comprimat ? Vara, unde le bagati ? In buzunar si va laudati celorlalti cu "scula" voastra ?

Hai ca un spray ar mai merge... da nu la copchii de 12 ani :| That's 4 sure

Acuma sa vb si de aia grozavi cu pumnii lor... E foarte bine ca aveti incredere in fortele voastre, insa nu va supraapreciati. Fiecare, da FIECARE isi gaseste la un moment dat nasul.

Oricum, ceea ce am vrut sa zic in linii mari: NU VA MAI LAUDATI CA NU IMPRESIONATI, ASTA E UN FORUM, LIFE IS LIFE

Link to comment
Share on other sites

deci...sa fiu mai explicit....nici nu-mi dadea prin cap sa iau un pistol cu CO2 la mine....in cel mai rau caz in masina...dar nu cred nici asta....vroiam sa-l tin in casa....ca sa ma simt eu mai bine...

si daca m-ar ataca vreo 4 insi pe strada si as avea un spray...stiti ce as face? As fugi cat as putea...de ce? simplu...ca sa nu caut probleme...nu are rost...nu devin mai barbat cu asta...si nici nu ma transform intr-o fetita daca fug...nu....

Acum...un spray l-as folosi daca chiar as mai gadi in acele momente...sa fim seriosi...treaba cu spray-ul tine daca te ataca 1-2...daca sunt ami multi....ce le zici? STATI sa va dau cu nsite spray? NU...deci...mai bine ne baricadam in casa si nu mai iesim afara tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

sincer sa fiu cel mai bine e sa mergi cu mainile in buzunar in cazu in care auzi pasi in spate sau in cazu in care vezi ca mai multi ciortani sau satanisti se uita urat pe tine... lasati ma baieti cutitele si pistoalele.. nu mai fiti asa viteji ca ar fi aiurea daca l-ai intepa p-ala unde nu trebuie si ai face 7 ani la Jilava... iar in legatura cu analiza situatiei in timpu caftelii si precizia unde introduci lama.... sa o lasam pe altadata... ca ala nu o fi prost sa stea sa ii dai tu... in timpu ala iti iei pumni in figura si peste tot si va zic io ca daca e dai cu cutitu in toate partile ca sa scapi... cel mai bine ar fi in buzunaru din stanga sprayu si in cel din dreapta o rozeta (nu ranesti, nu omori, doar il bati bine) icon_thumright.gif

Link to comment
Share on other sites

va rog sa-mi recomandati si mie un spray pt. autoaparare, o firma, ceva, sa fie de calitate...

ca am inteles ca sunt sprayuri cu piper, gaze lacrimogene, gaze paralizante, s.a.m.d.

Cica unele sunt asa de proaste ca daca ii dai in fata cuiva,in cateva secunde isi revine si mai rau il enervezi si ti-o iei mai rau :D

PS: sunt legale aceste sprayuri, trebuie sa le declar la politie?daca le folosesc in caz de autoaparare voi fi sanctionat de organele de politie? :)

Am vazut unele pe care scria NATO, sunt bune?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...