Jump to content
SeBi

Arme pentru autoaparare!

V-ati cumpara o arma cu aer comprimat pentru autoaparare?  

249 members have voted

  1. 1. V-ati cumpara o arma cu aer comprimat pentru autoaparare?

    • Da, pentru ca sunt multi delincventi in tara asta!
      90
    • Nu, nu vreau sa ranesc pe nimeni...mai bine ma ranesc !
      10
    • Nu stiu...nu m-am gandit !
      59
    • Ce sa fac cu o arma cu aer?Prefer armele de foc !
      56
    • Am deja o arma cu aer comprimat!
      13
    • Ce e o arma cu aer comprimat?
      8


Recommended Posts

nu stiu ce sa zic ... tre sa fii incapabil mintal ca sa scoti intr-o bataie un pistol ... nu stii niciodata ce se poate intampla si te nenorocesti pe viata

as zice mai bine un sprei paralizant bun ... orice ar fi tipu (in afara de ochelarist rofl1.gif ) il dai gata

Link to comment
Share on other sites

Arma de foc!! Simplu si tipu nu iti mai face prob toata viata!!

haideti sa nu batem campii....am vrut sa vad niste pareri....deci ami bine spray...am inteles....dar daca vezi pe unu ca iti umbla la masina? cu sparay-ul nu-l poti speria...dar cu pistolul?????

Link to comment
Share on other sites

sunt total impotriva acetor jucarii cu aer comprimat...trebuie sa fii foarte constient inainte de a-ti achizitiona o astfel de arma si sa te gandesti daca si peste cateva luni o sa o vezi tot ca pe un mijloc de autoaparare si nu ca pe o jucarie...daca cat de cat nu esti "mototol" intr-una din "interventiile" enumerate de voi poti folosi foarte usor o rozeta..

Link to comment
Share on other sites

haideti sa nu batem campii....am vrut sa vad niste pareri....deci ami bine spray...am inteles....dar daca vezi pe unu ca iti umbla la masina? cu sparay-ul nu-l poti speria...dar cu pistolul?????

ii sari in fata cu spraiu si ii dai 2 pumni .... cu pistolu cel mai probabil o sa rada de tine ... ce om normal are pistol in romania ... ai mai mare sansa sa te izbeasca o cometa decat sa vezi pe cineva cu pistol adevarat in romania(prin cineva mam referit la o persoana normala nu la VeIPeuri)

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e ca prea mult CS dauneaza, deja incepem sa facem topicuri aiurea despre pistoale si alte chesti. Daca e sa aibe unu pica pe tine te omoara sau te bate oricand sau pune pe altu sa te injunghie si oricum nu ne cumparam noi pistoale... maxim un NATO da nici cu ala nu faci prea multe daca sunt mai multi aia sau poate sa fie unu singur da sa te rupa ala in 2 wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Nu mi-a venit vreodata ideea asta, si nici n-as pune-o in aplicare. Nu am absolut nicio intentie sa ranesc pe nimeni cu asa ceva, oricat rau ar face respectivul. Imi pare foarte crud - mai bine l-as bate ca sa-l aduc in conditia respectiva decat sa-l ranesc cu vreo arma, oricare ar fi ea.

Aceeasi chestie se aplica si la cutite. Nu stiu despre "jucariile" astea dar cu un cutit poti omori pe cineva. Daca nu-l omori, il ranesti foarte grav oricum.

Link to comment
Share on other sites

dar daca vezi pe unu ca iti umbla la masina? cu sparay-ul nu-l poti speria...dar cu pistolul?????

Nici cu pistolul, pt ca daca il impusti mergi la inchisoare (nu era autoaparare, si oricum ai raspuns cu pistol unui om inarmat cu un speraclu), plus ca daca te vede lumea si cheama politia, iar se lasa cu confiscare, chiar dosar penal. Cu sprayul macar nu patesti tu nimic.

Problema la un pistol e mereu alta. Daca te sperii si iti tremura mana, sau pur si simplu ratezi, si ti-l ia agresorul... mai bine nu-l aveai de la inceput. Ca la orice arma, e bine cand o ai tu, e mult mai rau decat daca n-ai fi avut deloc, in caz ca ti-o ia celalalt.

Link to comment
Share on other sites

doamne ce lume cutite, sabii, pistoale cand va vad pe strada sa mor eu de nu pun camera pe voi si fac un film...maine poimane cand o sa apara Diablo III sau UT2015 cu ce va mai vad pe strada?

Oarecum sa fim on topic: Prefer bataia\pumnii\picioarele

Link to comment
Share on other sites

nu si daca stii unde, cum si cand sa dai.

Parca tu cand sare ala sa te bata mai sti tu unde sa ii infigi cutitu BangHead.gif mai bine inveti sa dai cu pietre biggrin.gif ii dai cu un bolovan in picior sau cu unu mai mic la cap si cat timp se vaita el ai timp sa il bati sau sa chemi politia si sa il imobilizezi biggrin.gif. Si cum a zis si Claw cand or aparea jocurile alea deja va vedem cu sabi laser, arcuri cu sageti si alte tampeni smile.gifstarwars0ve.gif

Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord cu Fane, eu unul nu mai stiu unde sa bag cutitul poate... inapoi in buzunar?

@Sebi: ce-ai zis tu in legatura cu "daca vezi pe cineva ca iti umbla...", nwradu are perfecta dreptate, s-ar putea sa ratezi, sa-ti tremure mana, etc. Eu zic ca daca vrei sa-l sperii cu pistolul, mai bine il indrepti catre el, ii atragi atentia, si ii dai un zambet de Max Payne, fara cel mai mic misto. Eu m-as speria daca as vedea pe cineva cu un pistol ranjind sardonic wink.gif

Link to comment
Share on other sites

pai sa judecam....daca stau la et 4...si ii zic lu` ala: "stai ca trag"...si eventual si trag intr-o tabla...ceva care sa faca zgomot....==>

1)se sperie si chiar te crede ca ai o arma de foc (asta daca mai strgi si "stai ca trag. Politia!")

2)se sperie si nu mai trece nici macar pe la 3 strazi distanta....

insa daca ies cu spray-ul pe balcon...si-ii zic ca folosesc spray-ul...imi va rade in fata!

Si Fane Spoitoru....de unde stii tu ca jucam cs? eu de 2 ori am intrat in jocul ala! asa ca....bati campii in cazul meu...de ex....

Link to comment
Share on other sites

dupa ce am deschis acest topic...mi-am schimbat punctul de vedere....cred ca daca ma apuca nebuneala sa ies noaptea sa-mi iau o cola sau ceva ....sau sa ma plimb o juma` de ora...imi urc fundul in masina si mg cu masina....mai bine dau bani pe benzina decat sa mor...nu?

Link to comment
Share on other sites

Same here . Nimic nu se compara cu sangele inamicului pe lama sabiei tale.

erm nu stiu ce sa spun dar tare is curios sa te vad fata in fata cu un "animal" fioros sa vezi poate te-ai mai gandi sa dai cu cutitu ( dai odata daca apuci ) si peorma e calare pe tine si iti cara pumni si mai multi ca ai avut tupeu sa-i tai fashu cu brishca ( asta in cazul in care nu te tine sa il termini )

Ca o paranteza vreau sa povestesc o chestie care a patit-o un fost coleg de liceu care avea cu el mereu un briceag ( swis knife de ala cu furculitza ). A iesit cu ceva prieten dintr-un bar destul de bautzi dar fara sa faca galagie si scandal au mers sa manance ceva si sa mearga spre casa, in drum spre ceva fast food s-au legat 2 sau mai multi nu stiu cu sigurantza printre ei era un italian, au inceput aia sa le care la pumni colegu asta al meu a incasat-o vitejeste dar dupa o vreme de pumni si picioare a scos omu la disperare cutitu si l-a impluntat in italian de cateva ori, italianu a crapat si colegul meu e la puscarie pt ca a avut curaju sa se apere de un becisnic care il putea nenorocii.

Tin sa mentionez ca, colegul asta al meu era un om linistit il cunosc bine de tot am facut din clasa 1 pana in clasa 12 impreuna scoala ( in aceiasi clasa) greu de tot se putea supara pe ceva toti il salutau, vorbea frumos cu toata lumea chiar daca era baut nu cauta hartza ba atunci parca era si mai sufletist. Faza s-a intamplat acu vreo 1~1,5 ani in CJ, probabil se va rejudecat cazul si sper sa ii dea drumu eusa_pray.gif

Deci va sugerez ca luati cu voi un spray lacrimogen lasati cutzitele in bucatarie si pistoalele in CS, daca ai norocu sa il prapadesti pe unu bagi vreo 7 ani de cantonament pe degeaba

Link to comment
Share on other sites

Same here . Nimic nu se compara cu sangele inamicului pe lama sabiei tale.

HAHHAHHAHA felicitari poti fi premiat in prostie .... maa animele dauneaza RAU sanatatii ... daca ai fi in realitate si ai rani pe cineva asa cu sabia teai pisa pe tine de frica si ai fuji la mami aks ... jumate din voi va credeti in filme sau jocuri cu robotei si fete frumoase ....

Link to comment
Share on other sites

Si Fane Spoitoru....de unde stii tu ca jucam cs? eu de 2 ori am intrat in jocul ala! asa ca....bati campii in cazul meu...de ex....

Am zis si eu asa ca majoritatea de aici joaca cs si eu nu bat campi cu nimic. Nu va vad pe niciuni de pe forumu asta cu arme in mana cutite sau alte chesti parerea mea e ca nu ati taiat niciodata pe cineva sau nu ati dat cu sprai-ul si habar nu aveti cum este. Mai intai incearca pe pielea ta chestile alea si daca nu stiai cu sprai-ul orbesti foarte simplu pe cineva si dupaia te da in judecata si ii platesti operatia de 100 de milioana numai la un ochi + daune morale. Asa ca parerea mea inchideti topicul acesta ca ajungem la alte alea.

@Sebi sa imi spui si mie daca ai fost vreodata inconjurat de vreo 15 rockari si trageau fiecare de tine in stanga si in dreapta sa te arda asta ar fi 1 caz, si al 2-lea caz daca esti fata in fata cu 10 tigani si tu singur cu 2 prieteni dintre care 1 fuge si unu mort de beat e pocnit de un tigan si cade lat la pamant si lesina intre timp ce ii curge sange pe nas si tremura. Asa ca nu ma lua pe mine cu tampeni destea ca aberez ca am trecut prin mult mai multe ca tine

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...