Jump to content
MontBlank

Metro vs Selgros

Care Cash&Carry va place mai mult ?  

184 members have voted

  1. 1. Care Cash&Carry va place mai mult ?

    • Metro
      123
    • Selgros
      61


Recommended Posts

Uhmm, let's see ce-i pe la noi (timisoara) :

1. Metro (x2)

2. Selgros

3. REAL (RULZ)

4. Billa (x2)

5. Kaufland

6. Profi (x5)

Cora, LIDL si TESCO "e" pe vine.

Dintre cele 2, aleg Selgros pt ca preturile sunt similare cu cele de la metro si ai mai multe produse la retail.

Link to comment
Share on other sites

Am ales Selgros.La noi in Tm s-a deschis de cativa ani dar nu am fost abia in primavara asta si am ramas impresionat.

Nu-mi prea place Metro.De fiecare data cand m-am dus cu lista de cuparaturi,niciodata n-am gasi tot ce-mi trebuia.

careffour

nu am votat nimic , cred ca era corect sa fie si careffour in lista !

Selgros si Metro sunt magazine Cash & Carry deci e normal sa fie doar ele ca optiuni de vot(nu cunosc sa existe alte magazine de tip Cash& Carry in Romania).

Carrefour,Cora,Billa,etc nu au ce sa caute intr-un poll de genul asta pentru ca sunt alt tip de retele de magazine.

Link to comment
Share on other sites

Am ales Selgros.La noi in Tm s-a deschis de cativa ani dar nu am fost abia in primavara asta si am ramas impresionat.

Nu-mi prea place Metro.De fiecare data cand m-am dus cu lista de cuparaturi,niciodata n-am gasi tot ce-mi trebuia.

Selgros si Metro sunt magazine Cash & Carry deci e normal sa fie doar ele ca optiuni de vot(nu cunosc sa existe alte magazine de tip Cash& Carry in Romania).

Carrefour,Cora,Billa,etc nu au ce sa caute intr-un poll de genul asta pentru ca sunt alt tip de retele de magazine.

Real - Member of METRO Group wink.gif

LINK

P.s. : Selgros-ul (daca la el te refereai) s-a deschis toamna trecuta, nicidecum in urma cu "cativa ani" wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Real - Member of METRO Group wink.gif

LINK

P.s. : Selgros-ul (daca la el te refereai) s-a deschis toamna trecuta, nicidecum in urma cu "cativa ani" wink.gif

Legat de Selgros,citez de pe site-ul oficial :

În anul 2004 si-au deschis portile magazinele SELGROS din  Constanta si din  Timisoara

Legat de Real nu stiu de ce mi-ai pus linkul. Daca l-ai pus sa-mi arati ca firma-mama este Metro - lucrul asta il stiam,dar nu vad ce legatura are asta cu absenta Real-ului din poll.

Atat in cazul Real (cat si in cazul Carrefour )vorbim de alt tip de comerciant -e vorba de hypermarket care are cu totul alte caracteristici decat un magazin Cash & Carry.Ca tot a aparut numele Carrefour,chiar ei au inventat conceptul de hypermarket in 1963.

Confundati angrosistii cu comerciantii en detail.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...