Jump to content
Stargate

Si ca sa continui

Recommended Posts

Sa ne-ntelegem.

Nemuritor, ok, dar n-ai specificat daca ai imbatrani fizic (riduri, par alb).

Nu cred c-as vrea sa asist la moartea tuturor cunostintelor.

In concluzie nu as vrea sa fiu nemuritor, dar as vrea k lumea sa traiasca mai mult.

Sa traiasca fiecare macar un 200 de ani sa aiba timp sa faca de toate smile.gif), iar parul carunt sa apara abia pe la 150 de ani smile.gif))

Any way, nice topic smile.gif) eusa_clap.gif

Link to comment
Share on other sites

Nu prea intaleg io care-i smenu cu topicu asta da no tongue.gif

As face multe daca as fi nemuritor tongue.gif

Da nu va zic ce 24.gif

cam si eu as face asta 24.gif

PAi nuj ce as face dak nu as muri... mi-as trai viata pt PC pe LM 24.gif sa ajung cel mai mare gamer de p'aici 24.gif

Link to comment
Share on other sites

well well si mai bine decat singur pe planeta...in primul rand nu m-asi remarca cu absolut nimik pt ca dai de banuit, priteni nu, doar amici sau cunostinte care sa nu stie multe despre mine, problema banilor a-si rezolvao cumva tinand cont ca nu pot sa imi iau un job ( si aici poti face bani gramezi cu opere de arta ale artistilor contemporani sa le vinzi peste 100~200 de ani ) , odata la 10 ani a-si schimba tzara, avand atata timp la dispozitie a-si invata tot ce prind de la tehnici de furat din buznare pana la cea mai complicata fizica, conditie fizica, mobilitate.

Singura regula care mi-as impuneo ar fi cea de a nu lasa urmas pt ca ar fi crunt sa sti ca iti moare copilul, dupa cateva sute de ani a-si parasi planeta in propria nava propulsata cu antimaterie care se obtine din nimik deci sursa infinita de combustibil ( uoaa am inebunit ) si probabil voi gasi alte civilizatii dupa miliarde de ani de plictiseala maxima cu mult dupa ce pamantul ar fi distrus

Link to comment
Share on other sites

well well si mai bine decat singur pe planeta...in primul rand nu m-asi remarca cu absolut nimik pt ca dai de banuit, priteni nu, doar amici sau cunostinte care sa nu stie multe despre mine, problema banilor a-si rezolvao cumva tinand cont ca nu pot sa imi iau un job ( si aici poti face bani gramezi cu opere de arta ale artistilor contemporani sa le vinzi peste 100~200 de ani ) , odata la 10 ani a-si schimba tzara, avand atata timp la dispozitie a-si invata tot ce prind de la tehnici de furat din buznare pana la cea mai complicata fizica, conditie fizica, mobilitate.

Singura regula care mi-as impuneo ar fi cea de a nu lasa urmas pt ca ar fi crunt sa sti ca iti moare copilul, dupa cateva sute de ani a-si parasi planeta in propria nava propulsata cu antimaterie care se obtine din nimik deci sursa infinita de combustibil ( uoaa am inebunit ) si probabil voi gasi alte civilizatii dupa miliarde de ani de plictiseala maxima cu mult dupa ce pamantul ar fi distrus

BV, pana acum cea mai interesanta idee: sa vazi peste 1.000 ani ce va fi cu omenirea; sa pleci sa vezi apoi alte civilizatii - nu cred ca te-ai plictisi.Sa descoperi metode de calatorie in timp...etc icon_thumright.gif

Link to comment
Share on other sites

well well si mai bine decat singur pe planeta...in primul rand nu m-asi remarca cu absolut nimik pt ca dai de banuit, priteni nu, doar amici sau cunostinte care sa nu stie multe despre mine, problema banilor a-si rezolvao cumva tinand cont ca nu pot sa imi iau un job ( si aici poti face bani gramezi cu opere de arta ale artistilor contemporani sa le vinzi peste 100~200 de ani  ) , odata la 10 ani a-si schimba tzara, avand atata timp la dispozitie a-si invata tot ce prind de la tehnici de furat din buznare pana la cea mai complicata fizica, conditie fizica, mobilitate.

Singura regula care mi-as impuneo ar fi cea de a nu lasa urmas pt ca ar fi crunt sa sti ca iti moare copilul, dupa cateva sute de ani a-si parasi planeta in propria nava propulsata cu antimaterie care se obtine din nimik deci sursa infinita de combustibil ( uoaa am inebunit ) si probabil voi gasi alte civilizatii dupa miliarde de ani de plictiseala maxima cu mult dupa ce pamantul ar fi distrus

off:

poate ne inveti si pe noi ce inseamna "a-si"

on:

Daca as fi nemuritor as fw te tot ce as prinde, ca deh.. astia mai mari pedepse de 150 de ani nu dau la puscarie. Probabil m-as face un ninja si le-as zice ca eu sunt dumnezeu...

Link to comment
Share on other sites

off:

poate ne inveti si pe noi ce inseamna "a-si"

on:

Daca as fi nemuritor as fw te tot ce as prinde, ca deh.. astia mai mari pedepse de 150 de ani nu dau la puscarie. Probabil m-as face un ninja si le-as zice ca eu sunt dumnezeu...

poate mai treci pe la ceva ore de gramatica ? poate nu stiai dar "as" este in pachetu de carti de joc wink.gif

http://dexonline.ro/search.php?cuv=face&source= cauti si tu pe acolo te uiti poate te prinzi

@on topic

era sa uit, in timpul liber asasin o meserie banoasa new_snipersmilie.gif

Link to comment
Share on other sites

http://dexonline.ro/search.php?cuv=face&source= cauti si tu pe acolo te uiti poate te prinzi

Unde vezi tu pe acolo "a-si"?

"Eu a-si merge la piata"

"Eu as merge la piata"

Care din ele ti se pare corecta?

Inainte de a da sfaturi dobitoace te rog sa citesti tu primul tot ce scrie acolo si eventual sa te metamorfozezi de la starea de agrmat la una de om normal, care stie sau cel putin da senzatia ca stie gramatica.

Iar acum sa iti explic si de ce imi permit sa te fac agramat:

Ai folosit a-si in loc de as, hai ca poate nu ai auzit la scoala, dar "a-si" se foloseste in propozitii ca aceasta:

"Rolul musculitei este de a-si schimba starea."

Stai linistit, nu trebuie sa imi multumesti.

Link to comment
Share on other sites

nemuritor inseamna ca nu mai exista timp.. deci teoretic nu ai avea nici o alternativa.. ar trebui sa faci TOTUL odata si-odata..

dar daca as afla acum ca sunt nemuritor.. m-as duce si as bea o bere occasion14.gif

Link to comment
Share on other sites

daca as fi nemuritoare m-as sinucide smile.gif)

pe bune acum, as fi f trista. in fine, dupa ce m-as obisnui cu ideea, as acumula f multa experienta in toate domeniile smile.gif as calatori prin lume/univers, as ajunge presedinte, as fac in fiecare zi absolut orice as avea eu chef (deci hmm.. as avea pana la urma libertate suprema), as incerca sa-mi reprim orice fel de sentimente pt ca m-ar autodistruge si, ca hobby, as scrie la propriu istoria omenirii. occasion14.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...