Jump to content
silversky

Danone sau Milli ?

Preferati produsele Danone sau Milli ?  

170 members have voted

  1. 1. Preferati produsele Danone sau Milli ?

    • Danone
      82
    • Milli
      28
    • Mi-e indiferent
      45
    • Prefer alta marca de produse lactate
      15


Recommended Posts

Cei doi mari competitori de pe piata romaneasca de lactate sunt Danone Romania (producator Danone) si Friesland Romania (producator Milli).

Asadar,care e preferinta voastra atunci cand vine vorba de produse lactate?

--------------------

In ceea ce ma priveste,pot sa spun ca depinde de produs.

La iaurturi/lapte batut prefer sa iau Milli pt ca la magazinul de la care ma aprovizionez nu au niciodata Danone proaspat si tot timpul e acru.Dar atunci cand vine vorba de iaurturi de fructe Danone e calitativ cel mai bun (iaurturile Milli de fructe sunt pline de conservanti si coloranti).La smantana mi-e indiferent,desi Danone parca are un gust mai bun.

Din cate tin eu minte,Friesland are produse in plus fata de Danone,cel putin la mine in zona se gaseste si branza produsa tot de ei,dar nu are marca Milli.

Iar lapte...nu prea beau.

In concluzie am votat Danone.

Link to comment
Share on other sites

Incep sa-mi placa tot mai multe Mili, desi Danone ii bate prin iaurtul ala cu musli si capsuni, Actimel, si parca si iaurtul de baut mi se pare mai bun de la Danone.

Oricum, nu stiu cata concurenta e. Danone apare sus in topul celor mai mari 100 de branduri internationale, alaturi de branduri precum Coca-Cola, Mercedes, Nokia, etc...

Link to comment
Share on other sites

Am mancat muuuulta vreme numa iaurturi Danone. Dupa care am incercat Milli de capshuni. SUPER BUN. SUPER GUSTOS, dar dupa o vreme, a inceput sa`mi provoace greatza (nush de ce), nu mai pot manca, numai cel de fructe exotice. Si trecut la Liegios (sau cum ii zice tongue.gif ), de ciocolata ! SUPEEEERRR ! biggrin.gif

Oricum, my vote goes to Danone. ff multe sortimente, ai de unde alege + un gust ff bun ! smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Sana de cluj-napoca rupe norma tongue.gif

Produsele Napolact apartin tot de Friesland Romania, acestia au cumparat aproape toate marile firme producatorea de lactate din Romania (Napolact, Somesana, fabrica din Mures, din Tm, Brasov, Bucuresti,etc.) - am votat Milli(adica produsele Friesland), pt ca acestea le consum cel mai des!

Link to comment
Share on other sites

Am votat Mili desi consum destul de frecvent si Danone (deh, dimineata la birou o dam cu iaurtu si cornu biggrin.gif)

Mili parca e mai aproape de iaurt decat Danone, care imi pare putin mai "artificial" ca sa zic asa

Link to comment
Share on other sites

Guest Catherine

parca mai era si jogobela

oricum, or avea francezii mai multe soiuri de iaurturi de nu stii ce sa alegi, dar tot ale noastre sunt mai bune tongue.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...