Jump to content
Abraxas

Dvinsk Clan

Recommended Posts

Cred ca te referi la Suburbia 13,antrenament faci in sala cu saltele daca gasesti daca nu pe strada smile.gif si da exista clanuri de parkour in toate orasele din Romania...cred.

Dap, la Suburbia 13 ma refer ! biggrin.gif Prea tare omu ala ! smile.gif ii nebun tongue.gif

Oki, te poti interesa daca exista asa ceva in Oradea ? biggrin.gif

Ca dupa bac, poate m`ash baga, sa invatz si eu ceva scheme d`alea 24.gif

Link to comment
Share on other sites

Un alt film bazat pe sportul asta e Yamakasi, tot frantuzesc parca

l-am vazut, are si o continuare...am vazut-o si pe aceea.

exista competii in acest sport?daca da, in ce consta?nu de alta, dar i-am vazut de cateva ori pe niste acrobati de acest fel pe la teatrul national si chiar eram curios

Link to comment
Share on other sites

nu,nu exista competitii in primul rand pt ca este un/o sport/disciplina underground

si in al doi-lea rand pt ca are o latura filozofica care spune sa faci pk pt tine nu pt altii...e mai mult o lege nescrisa si nu se vrea promovarea...deocamdata

pt cei care vor sa practice parkour:

click

iar pentru partea de tricking:click

ah si cei care practica aceasta disciplina se numesc traceurs sau freerunners

Link to comment
Share on other sites

l-am vazut, are si o continuare...am vazut-o si pe aceea.

exista competii in acest sport?daca da, in ce consta?nu de alta, dar i-am vazut de cateva ori pe niste acrobati de acest fel pe la teatrul national si chiar eram curios

Sportivii astia sunt luati ca sa faca filme si scot bani buni din sportul asta.

M-am uitat si eu la film, si m-a impresionat si pe mine smile.gif.

Tipul acela trebuie sa aiba niste oase...beton, la cate indura oasele lui pe zi.

Eu cred ca toata chestia asta cu freerun, sau cum s-o numi a fost inventata ca sa invete hotii cum sa scape de gabori mai ushor tongue.giftongue.gif.

Link to comment
Share on other sites

impresionant .... dar cred ca cei care practica trebuie sa aiba o anumita constitutie si aici nu ma refer la masa musculara conditie fizica pt ca astea se pot dobandi in timp cu putina ambitie ma refer mai mult la faptul ca o persoana inalta e foarte dezavantajata ( chiar se pune in pericol ) so....cu cat mai mic de statura cu atat mai bine ca si in cazul gimnastilor.... in cazul meu la 1,90 mai bine ma uit si savurez ( sunt avantajat in alte discipline care pot fi la fel de interesante )

edit: parca ma vad dupa o saritura peste cap ( salto ) ca nu mai apuc sa ma indrept si ....... au hesoff.gif

spor la treaba celor care se ocupa si poate filmati si voi ceva sa vedem ce stiti

Link to comment
Share on other sites

Pai hai sa ne gandim la ceva ... are 1.60 e slab si cred putin diliu e si logic ca poate sa sara cat sare si toate fazele alea deci sportu ma rog "sportu" asta mi se pare mai mult hobby ca de antrenat te antreneaza putin poate cateva miscari sunt folositoare...va rog sa ma corectati daca gresesc cu ceva oricum e super sa sti sa faci flip si toate fazele de genu as fi vrut sa fac si eu dar nu am atata curaj mai bine stau si mi beau cafeaua smile.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...