Jump to content
Kasabian

Gigi Becali

Il simpatizati/sustineti pe Gigi Becali ?  

78 members have voted

  1. 1. Il simpatizati/sustineti pe Gigi Becali ?

    • Da, in totalitate
      17
    • Partial
      25
    • Deloc
      21
    • Nu ma intereseaza
      15


Recommended Posts

In ultima vreme dam de el peste tot. La stiri, la radio, pe internet si uneori in melodii (cei drept, parodii). Gigi Becali personalitate controversata in diverse domenii, de la politica si afaceri pana la sport, presedinte al Partidului Nou Generatie si al clubului de fotbal Steaua Bucuresti se bucura in ultima vreme de o atentie "sufocanta" din partea mass-mediei.

Toata lumea il cunoaste (cel putin toti romanii) dar cine il sustine ?

PS: as dori argumente solide la raspunsul ales, nu posturi gen "imi place/nu'mi place pentru ca e taran, construieste biserici, are gura mare, etc"

Subtitlul topicului a fost modificat la cererea userului.

Edited by silversky
Link to comment
Share on other sites

ai uitat varianta : e un idiot smile.gif de ce? din cauza ca e un icult, venit de pe camp care drq stie cum a ajuns el mare afacerist, si se crede buricul pamantului ... daca ajunge asta presedinte (doamne fereste) eu plec din tara, slabe sanse but whatever biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

am ales Nu ma intereseaza, sincer parerea mea este ca sa faci topic pe forum despre Gigi Becali , e penibil.... mare oier afacerist, devenit peste noapte vedeta

Ps: doamne, mai candida si la presedentie bduh.gif

Link to comment
Share on other sites

cel mai tare.. spune lucrurilor pe nume.. spune in fatza nu pe la spate ca politicienii noshtri.. macar e sincer.. CINE O MAI FACUT 300 de case pt sinistratzi? .. nu conteaza ca pt politica sau pt altceva .. dar fiecare politician daca ishi dadea un salar pe o luna la sinistratzi.. era ceva.. dar cum sa`shi dea ei averea ? 24.gif .. asha ca BECALI.. ruleaza..

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

Il simpatizez ca ma face sa rad de ma doare burta cand este invitat pe la vre-o emisiune rofl1.gif

Link to comment
Share on other sites

deloc... eu cred ca si cumpara meciuri... au inebunit astia cu televiziunea.. numai pe el in arata.. dar nu arata ca mor oamenii de foame in tara asta... vai-jamar' cum am ajuns... becali este unu' fara carte incult pe care dak il intrebi cat face 1 + 1 zice ca = 3... si mai vrea sa devina presedinte.. si asa bascosu'(pardon basescu) asta nu face nik... ei ( toti care sunt la putere) se gandesc cum sa fure cat mai multi bani cat sunt acolo sus... nu-i intereseaza de bietii cetatini ROMANI ca mor de foame.. in tara asta fura oamenii saraci pentru ca mor de foame.. unii chiar vor sa- prinda si sa-i inchida pt. ca si la puscarie ar manca ceva... De ce nu vine in tara asta un om cult... care sa mareasca salariile, pensile si sa nu-l intereseze numai buzunarul lui? asta ma intreb eu in fiecare zi..

P.S: danyele acum vad postul tau.. si sincer el numai a furat de la oameni.. tot din banii acelor oameni le-a facut case..asa ca nu-i tot una? a furat miliarde de dolari de la cetatenii romani si acum da cateva milioane.. vai ce lucru mare face :|

PEACE tiphat.gif

Link to comment
Share on other sites

ai uitat varianta : e un idiot smile.gif de ce? din cauza ca e un icult, venit de pe camp care drq stie cum a ajuns el mare afacerist, si se crede buricul pamantului ... daca ajunge asta presedinte (doamne fereste) eu plec din tara, slabe sanse but whatever biggrin.gif

o fi el incult, dar a facut mai multe decat altii, care au stat prin facultati.

poate ca nu se stie exprima, dar prost nu ii, dovada ca a ajuns unde este acuma. si daca tot zic unii ca a ajuns aici prin furtisaguri, de ce nu s-au dovedit pana acuma?

trebuia sa emigrezi baiatule cand a fost iliescu la conducere.

nu cred ca isi are rost topicul, deoarece sunt multi care nici macar nu stiu sa scrie corect din punct de vedere gramatical, si vin isi dau cu parerea despre un om care totusi face ceva pentru tara asta mizera in care traim.

uitati-va mai bine la libidinosii de pe b1tv de la no coment cu scormonica gabor.

later added: sa vina stimabilul ¥ Ady ¥ sa ne aduca o dovada ceva, e usor a vorbi, nu-i asa? de ce nu te faci ziarist tata?

Link to comment
Share on other sites

o fi el incult, dar a facut mai multe decat altii, care au stat prin facultati.

poate ca nu se stie exprima, dar prost nu ii, dovada ca a ajuns unde este acuma. si daca tot zic unii ca a ajuns aici prin furtisaguri, de ce nu s-au dovedit pana acuma?

trebuia sa emigrezi baiatule cand a fost iliescu la conducere.

nu cred ca isi are rost topicul, deoarece sunt multi care nici macar nu stiu sa scrie corect din punct de vedere gramatical, si vin isi dau cu parerea despre un om care totusi face ceva pentru tara asta mizera in care traim.

uitati-va mai bine la libidinosii de pe b1tv de la no coment cu scormonica gabor.

later added: sa vina stimabilul ¥ Ady ¥ sa ne aduca o dovada ceva, e usor a vorbi, nu-i asa? de ce nu te faci ziarist tata?

zici ca a facut ceva pentru tara ... ce ? a donat bani pentru construirea unor case sinistratilor ? si eu si inca 60% din populatia romaniei am fi facut acest lucru daca am avea banii lui ... pt asta il votezi presedinte?

Link to comment
Share on other sites

zici ca a facut ceva pentru tara ... ce ? a donat bani pentru construirea unor case sinistratilor ? si eu si inca 60% din populatia romaniei am fi facut acest lucru daca am avea banii lui ... pt asta il votezi presedinte?

nu te-a rugat nimeni sa il votezi blink.gif

nu cred, nu cred ca altii ar fi facut la fel. iar banii nu i-a donat, ci s-a ocupat personal de constructia lor.

Link to comment
Share on other sites

il simpatizez ... spune lucrurilor pe nume ,a facut aproape 300 de case pt sinistrati ,biserici .. chiar dak este incult smile.gif e un om cu suflet bun !

haha,asta a facut pentru a atrage voturi si a lua ochi lumii pentru a obtine voturi :| si din tot ce face el la posturi ca arunca cu noroi in alti tot pentru aia e.

voted 4.

Link to comment
Share on other sites

zici ca a facut ceva pentru tara ... ce ? a donat bani pentru construirea unor case sinistratilor ? si eu si inca 60% din populatia romaniei am fi facut acest lucru daca am avea banii lui ... pt asta il votezi presedinte?

fix Zeal.. tu daca ai fi bogat n`ai da la nimeni.. crezi tu asta acuma cand nu eshti ca el.. dar cand ai bani multzi nu mai shtii de altceva.. iar pe tine shi pe altzicatziva v`ar prinde febra banilor.. lasa`ma cu vrajelile.. shi asha fara banii lui ai putea dona .. numa gura`i de multzi..

@almosthuman^ .. shi ce daca pt voturi? altzii nici pt voturi n`au facut.. v`am zis ma terminatzi cu prostiile alea de copii mici..

Link to comment
Share on other sites

Voted 2. Partial il sustin. De ce ? Pentru ca de multe ori e prost pe la TV 24.gif

Oricum, e un om cu suflet bun, a facut multe. Inclusiv ceva 300 de case pentru sinistrati, care SINCER NU CRED ca le`a facut pt. voturi si alea alea. Le`a facut ca are suflet bun. Guvernul nu a facut nici macar pe jumate din cate a facut el.

Cine a mai adus o echipa asa departe pana unde a adus`o el ? Nimeni (sa excludem 1986) !

E un om bun, ca se face de cacao pe la TV, e partea a doua, dar is respect pentru ceea ce a facut si pentru ceea ce face !

Link to comment
Share on other sites

ai uitat varianta : e un idiot smile.gif de ce? din cauza ca e un icult, venit de pe camp care drq stie cum a ajuns el mare afacerist, si se crede buricul pamantului ... daca ajunge asta presedinte (doamne fereste) eu plec din tara, slabe sanse but whatever biggrin.gif

ca du mare cult esti dom'le, scrii dreq, pui virgula dupa "si". cand o sa ajungi sa faci 10% din cate a facut el si cand o sa castigi tu pe munca ta, fie ca sunt smecherii, ani castigati la loterie etc, 0,1 % din banii lui, atunci sa vii sa il critci. pana atunci el a facut de 10 ori mai multe lucruri pentru tara decat tot guvernul Ro.

Link to comment
Share on other sites

ca du mare cult esti dom'le, scrii dreq, pui virgula dupa "si". cand o sa ajungi sa faci 10% din cate a facut el si cand o sa castigi tu pe munca ta, fie ca sunt smecherii, ani castigati la loterie etc, 0,1 % din banii lui, atunci sa vii sa il critci. pana atunci el a facut de 10 ori mai multe lucruri pentru tara decat tot guvernul Ro.

noh tu du-te si vezi-ti de oile tale .. vezi ca am auzit ca sunt posturi ca oier la super oferta ... poate peste cativa ani ajungi si tu sa candidezi la presedentie sign12.gif

Creka te paste un suspend !

P.s. : Word up Ahi.

pentru? ti se pare ca jignesc pe cineva? get a life dry.gif

Link to comment
Share on other sites

noh tu du-te si vezi-ti de oile tale .. vezi ca am auzit ca sunt posturi ca oier la super oferta ... poate peste cativa ani ajungi si tu sa candidezi la presedentie sign12.gif

Creka te paste un suspend !

P.s. : Word up Ahi.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...