Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Guest NorthernWave

Am si eu nevoie de un build pentru retribution paladin.Cand spun build ma refer si la talente si sa fie pentru lvl 80,adica nu update la cataclysm.

Am pus build dupa cineva si sunt ff slab la dps.

Nu poti sa ai asteptari mari la gear mic.

http://wow335.gamestool.net/paladint.php?050000000000000000000000000500000000000000000000000005232051203331322133231331

Mai ai 4 puncte ramase.

Baga-le unde crezi ca e mai bine pentru tine.

Link to comment

Am si eu nevoie de un build pentru retribution paladin.Cand spun build ma refer si la talente si sa fie pentru lvl 80,adica nu update la cataclysm.

Am pus build dupa cineva si sunt ff slab la dps.

Nu poti sa ai asteptari mari la gear mic.

http://wow335.gamestool.net/paladint.php?050000000000000000000000000500000000000000000000000005232051203331322133231331

Mai ai 4 puncte ramase.

Baga-le unde crezi ca e mai bine pentru tine.

Scoate 2 din divine purpose si ai 6 puncte ramase libere :) asta daca faci numai pve :)

Link to comment
Guest NorthernWave

Nu reusesc sa mentin dps nici de-al naibi,am facut un build pentru pve,frate consuma ala mana instant si deloc nu pot mentine dps.

Ceva nu faci bine.

Ret nu ar trebui sa aiba probleme cu mana.

Eu folosesc rotatia asta

JoW>Crusader Strike(ia`ti libram cu honor,12k parca)>divine storm>consecration>exorcism

EDIT . am postat deodata

Link to comment

Nu reusesc sa mentin dps nici de-al naibi,am facut un build pentru pve,frate consuma ala mana instant si deloc nu pot mentine dps.

Ceva nu faci bine.

Ret nu ar trebui sa aiba probleme cu mana.

Eu folosesc rotatia asta

JoW>Crusader Strike(ia`ti libram cu honor,12k parca)>divine storm>consecration>exorcism

EDIT . am postat deodata

Fara suparare dar in WOTLK crusader da caca damage , ar trebui rotatia sa fie JoW>Exorcism(cand ai proc)>Divine Storm(mai ales daca ai 2 t10)>Crusader>Consecration , sigur folosesti judgement of widsom ? n-ai cum sa ramai fara mana

JoW- judgement of widsom

daca nu scoti damage asigurate ca ai hit cap 8% , expertise cap ( nu stiu sigur cat e in wotlk ), ca ai gemurile full strenght si ca ai gliphuri si enchanturi bune.

Link to comment
Guest NorthernWave

Jas2jas , mortallx joaca pe privat nu pe blizz si cs dadea dmg mare , mai mare ca ds ,asta din ce am vazut eu in recount acum 5-6 luni. :) Acum nu stiu cum mai este , presupun ca , la fel.

CS nu da damage mai mare ca DS.Cel putin nu pe serverul pe care joc,daca vrei iti fac poze.

Am pus CS dupa judgement ca sa primeasca procul de la libram,144 AP parca.

Link to comment

Trebuie schimbata o mare parte din iteme . In primul rand trinkete ,ring ,wrist, (majoritatea itemelor care le ai cu intel /def rating/dodge/). Pt palac itemele bune sunt cu crit/haste/hit ,desigur str+stamina.Inca ceva meta trebuie cu 21agil+3%crit sau 21crit+3%crit.

@Northern pe care server joci? da-mi un pm daca nu vrei sa lasi aici numele. Nu te contrazic..nu am mai jucat de mult pe serverul pe care joaca mortallx.

Ps: Nu imi dati in cap daca am scris ceva...nu sunt mare pro in arta palacului retri. :)

Link to comment

Pai fratele meu, tu ai acolo si iteme de tank si de caster si de dps + nu ai enchanturi.

Ce damage te astepti sa dai cu dodge si defence pe gear?

Fa rost de gear pt ret inainte sa te uiti dupa numere mari in recount.

Stiu ca am iteme si de holy si de toate nemurile dar aveam inainte altele mai proaste si nu aveam ce face,le-am pus pastea.

Link to comment
Guest NorthernWave

Fa icc quest in fiecare saptamana>iei saculetul>pica iteme,unele se vand foarte scump>faci reputatie>iei ring de la ashen verdict

Head enchant ia de la knights of the ebon blade

Link to comment

Fa icc quest in fiecare saptamana>iei saculetul>pica iteme,unele se vand foarte scump>faci reputatie>iei ring de la ashen verdict

Head enchant ia de la knights of the ebon blade

Nush de unde sa iau questurile,adica din instanta acolo pot face doar reputatie pentru ashen verdic omorand elitele.

Oricum,eu nu vreau sa joc pe paladin...as vrea sa continui cu mage dar pana atunci,incerc sa fac cv gs,sa-mi fac niste prieteni care ma pot ajuta cand o sa fiu cu mage.

Link to comment
Guest NorthernWave

Fa icc quest in fiecare saptamana>iei saculetul>pica iteme,unele se vand foarte scump>faci reputatie>iei ring de la ashen verdict

Head enchant ia de la knights of the ebon blade

Nush de unde sa iau questurile,adica din instanta acolo pot face doar reputatie pentru ashen verdic omorand elitele.

Oricum,eu nu vreau sa joc pe paladin...as vrea sa continui cu mage dar pana atunci,incerc sa fac cv gs,sa-mi fac niste prieteni care ma pot ajuta cand o sa fiu cu mage.

Cauta ghiduri pe net.

Pentru warlock a facut zukuu unu awesome ( http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=121739 )

Ziceai ca joci pvp pe fire,check bebep ( http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=154367 )

Link to comment

Pai fratele meu, tu ai acolo si iteme de tank si de caster si de dps + nu ai enchanturi.

Ce damage te astepti sa dai cu dodge si defence pe gear?

Fa rost de gear pt ret inainte sa te uiti dupa numere mari in recount.

Stiu ca am iteme si de holy si de toate nemurile dar aveam inainte altele mai proaste si nu aveam ce face,le-am pus pastea.

Normal ca ai dps mic , palacul retri e dependent de gear , gearul tau e praf ai 2900 attack power , atat aveam eu pe twinkul de 70.E greu paladinu' nu ? Trebuie sa fi un geniu ca sa iti dai seama ca BoM-ul ar trebui folosit?I-ati gear si apoi te invatam sa-l folosesti , bafta.

A,da,sa nu uitam ca

PALA E FACEROLL

Link to comment

Pai fratele meu, tu ai acolo si iteme de tank si de caster si de dps + nu ai enchanturi.

Ce damage te astepti sa dai cu dodge si defence pe gear?

Fa rost de gear pt ret inainte sa te uiti dupa numere mari in recount.

Stiu ca am iteme si de holy si de toate nemurile dar aveam inainte altele mai proaste si nu aveam ce face,le-am pus pastea.

Normal ca ai dps mic , palacul retri e dependent de gear , gearul tau e praf ai 2900 attack power , atat aveam eu pe twinkul de 70.E greu paladinu' nu ? Trebuie sa fi un geniu ca sa iti dai seama ca BoM-ul ar trebui folosit?I-ati gear si apoi te invatam sa-l folosesti , bafta.

A,da,sa nu uitam ca

PALA E FACEROLL

Tu te-ai nascut invatat , nu? Trebuia sa fie unul tare in"wow" pe aici. <_<

Link to comment
Guest NorthernWave

Pai fratele meu, tu ai acolo si iteme de tank si de caster si de dps + nu ai enchanturi.

Ce damage te astepti sa dai cu dodge si defence pe gear?

Fa rost de gear pt ret inainte sa te uiti dupa numere mari in recount.

Stiu ca am iteme si de holy si de toate nemurile dar aveam inainte altele mai proaste si nu aveam ce face,le-am pus pastea.

Normal ca ai dps mic , palacul retri e dependent de gear , gearul tau e praf ai 2900 attack power , atat aveam eu pe twinkul de 70.E greu paladinu' nu ? Trebuie sa fi un geniu ca sa iti dai seama ca BoM-ul ar trebui folosit?I-ati gear si apoi te invatam sa-l folosesti , bafta.

A,da,sa nu uitam ca

PALA E FACEROLL

Tu te-ai nascut invatat , nu? Trebuia sa fie unul tare in"wow" pe aici. <_<

Defapt,paladinul chiar e faceroll... Iti faci macro cu rotatia si gg

Link to comment

Pai fratele meu, tu ai acolo si iteme de tank si de caster si de dps + nu ai enchanturi.

Ce damage te astepti sa dai cu dodge si defence pe gear?

Fa rost de gear pt ret inainte sa te uiti dupa numere mari in recount.

Stiu ca am iteme si de holy si de toate nemurile dar aveam inainte altele mai proaste si nu aveam ce face,le-am pus pastea.

Normal ca ai dps mic , palacul retri e dependent de gear , gearul tau e praf ai 2900 attack power , atat aveam eu pe twinkul de 70.E greu paladinu' nu ? Trebuie sa fi un geniu ca sa iti dai seama ca BoM-ul ar trebui folosit?I-ati gear si apoi te invatam sa-l folosesti , bafta.

A,da,sa nu uitam ca

PALA E FACEROLL

Tu te-ai nascut invatat , nu?

Da

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...