Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Depinde ce factiune ataca prima, daca alianta, spre exemplu si cucereste in 5 minute, atunci hoarda trebuie sa cucereasca camera in mai putin de 5 minute, la sfarsitul lor, jocul se termina si bineinteles alianta castiga, hoardei expirandu-i timpul.

Link to comment
Guest Cryptal_Darkness

Vad ca au bagat cateva heirlooms noi.

Cloak cu 1200g(5% exp),head cu 1500g(10% exp), DAR

iti trebuie lvl 10 la guilda pentru cloak si 20 pt head.

1. Imi trebuie guilda cu levelul necesar pe main,ca sa le pot cumpara,dar trebuie sa fie si alt-ul in guilda respectiva?

2. Sunt leaderi buni la suflet care sa te bage in guilda doar ca sa iti itemele :D ?(si apoi sa iti deie kick,nu conteaza)

head+shoulder+chest+cloak+ring = 40% more exp :D

Link to comment

Salut. Am jucat WoW pe serverele private timp de 4 ani si de vreo cateva zile joc pe retail (serverul oficial). Am apucat sa fac doar lvl 20 dar va pot spune cu mana pe inima ca, daca sunteti pasionati de acest joc, merita sa dati aveti 55 de lei/luna si sa jucati ceva cu adevarat calitativ. Poti face ORICE quest, orice achievment, toti mobii au niste scripturi absolut superbe, stii ca merita sa muncesti pt. ceva pt. ca stii ca nu va disparea de acolo. Leveling-ul decurge relativ repede daca ai experienta si cunosti questurile. O alta varianta ar fi sa faci instante; de la lvl 15 incepand poti da join in Random Dungeon si primesti invite aproape instant. Instant battleground join de la lvl 10. Si multe altele. Toate astea nu le vei gasi pe niciun server privat oricat de bun ar fi el.

Link to comment

1. Imi trebuie guilda cu levelul necesar pe main,ca sa le pot cumpara,dar trebuie sa fie si alt-ul in guilda respectiva?

2. Sunt leaderi buni la suflet care sa te bage in guilda doar ca sa iti itemele :D ?(si apoi sa iti deie kick,nu conteaza)

1. Dupa ce ai achizitionat item-ul, poti sa-l trimiti la orice personaj de-al tau, indiferent de guilda sau orice altceva.

2. Trebuie sa ai nivelul reputatiei la Honored ca sa poti achizitiona itemurile respective.

Link to comment

Vad ca au bagat cateva heirlooms noi.

Cloak cu 1200g(5% exp),head cu 1500g(10% exp), DAR

iti trebuie lvl 10 la guilda pentru cloak si 20 pt head.

1. Imi trebuie guilda cu levelul necesar pe main,ca sa le pot cumpara,dar trebuie sa fie si alt-ul in guilda respectiva?

2. Sunt leaderi buni la suflet care sa te bage in guilda doar ca sa iti itemele :D ?(si apoi sa iti deie kick,nu conteaza)

head+shoulder+chest+cloak+ring = 40% more exp :D

Plus http://www.wowhead.com/spell=78632 inca 10%, insa dupa level 80, umerii si chestul nu mai dau experienta, nu-s sigur de inel. Oricum 25% e ceva.

Link to comment

... si de vreo cateva zile joc pe retail (serverul oficial). Am apucat sa fac doar lvl 20 ....

Ce incet faci level lol, desi la "experienta" ta de 4 ani ar fi trebuit sa ai macar lvl 60 in primele 2-3 zile.

Nu joc asa hardcore. Maxim 2 ore pe zi ajung. Mai ales ca e sesiune si am si de invatat. Si oricum...niciodata nu mi-a placut sa ma grabesc. Imi place sa ma plimb, sa explorez, fac profesii, BG-uri.

Link to comment
Guest Cryptal_Darkness

A mai fost intrebarea asta de vreo 10 ori.

Sylvanas anyway pt romani. Dar sunt o gramada de retardati grasi pro 1337 elite.

Link to comment

Am si eu o intrebare care o sa vi se para de-a dreptu idioata probabil, dar nu joc wow decat de o zi...imi place toate bune si frumoase, dar venind de la lineage sunt putin obisnuit ca in momentu in care dau click pe un mob, click pe un skill...el sa alerge spre mob pana este in range. Intrebarea este daca se poate faca asta si in wow cu vreun add'on sau ceva, ca am observat ca sunt sute de add'onuri. Si ca veni vorba de asta, in afara de quest helper ce add'onuri ar mai fi folositoare pentru un noob extrem ca mine ? Multumesc anticipat.

Link to comment

Am si eu o intrebare care o sa vi se para de-a dreptu idioata probabil, dar nu joc wow decat de o zi...imi place toate bune si frumoase, dar venind de la lineage sunt putin obisnuit ca in momentu in care dau click pe un mob, click pe un skill...el sa alerge spre mob pana este in range. Intrebarea este daca se poate faca asta si in wow cu vreun add'on sau ceva, ca am observat ca sunt sute de add'onuri. Si ca veni vorba de asta, in afara de quest helper ce add'onuri ar mai fi folositoare pentru un noob extrem ca mine ? Multumesc anticipat.

Da se poate. Interface > Mouse > Click to move

INSA nu este indicat, mai ales in pvp.

Cel mai bine este sa te misti din mouse adica tii apasat click pe right si left click in acelasi timp

Link to comment

Multumesc de raspuns. Si nu o sa fie o problema pentru mine dat fiind faptu ca pana la pvp mai am muuuuult de lucru. Abia am inceput si eu pe un privat sa iau pulsul jocului...si daca ma fascineaza sunt dispus sa trec si pe oficial ca 55 de ron pe luna sau cat este nu mi se pare un efort financiar atat de mare.

Cat despre a doua mea intrebare...ce add'onuri mai recomandati pentru un incepator ?

Link to comment
Guest Cryptal_Darkness

looter(iti looteaza quest items.potions,selectezi tu),quartz(cast bars),jpack(iti aranjeaza obiectele in bag-uri),omnicc(cooldownuri),tomtom, bagnon(toate bag-urile la un loc),

si spy(mai mult pt pvp,dar e folositor daca esti pe un server de pvp)- iti arata toti inamicii din apropiere

Link to comment
Guest Anthonny

salutare, suntem un grup de 7 jucatori A, si dorim sa migram cu toti pe un realm decent unde putem gasi si cativa romani, nu vream H ci A, un realm unde am putea gasi ca de exemplu grupuri pentru diferite raiduri sau pentru rated bg. multumesc, astept cateva sfaturi

Link to comment

salutare, suntem un grup de 7 jucatori A, si dorim sa migram cu toti pe un realm decent unde putem gasi si cativa romani, nu vream H ci A, un realm unde am putea gasi ca de exemplu grupuri pentru diferite raiduri sau pentru rated bg. multumesc, astept cateva sfaturi

suntem numai jucatori de elita de rank X aici ... sorry

Link to comment
Guest Baraka44

salutare,

Pentru cei interesati, a aparut patch-ul cataclysm 4.0.6 pe EDIT

Pentru mai multe noutati vedeti si voi mai multe aici : EDIT

Sper ca am fost de ceva ajutor!

Aldguth:

Iti faci reclama la publicitate.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...