Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Din cate am inteles, vineri apare un server identic cu Blizzard, doar ca va fi server romanesc. Nu stiu sigur daca ratele sunt la fel, dar stiu ca in rest e identic cu Blizzard.

se deschide nou realm pe blizz sau e pirat?

evident ca privat, ultimate pt amatorii de private, anyway cataclysm pe servere private? unplayable. evident.

Nu se merita sa joci wow pe pirat, joacal pe original.

IDEM ! Merita mult mai mult ! :cool2:

Link to comment
Guest Mortality

urasc cataclysmul

Why ?

Nu stiu, ori am crescut eu si nu mi se mai par interesante jocurile sau mi-a trecut acel feeling, iar cataclysm nu imi trezeste interesu, been there done that.

Cataclysmu este unul dintre cele mai grele expansion iar eu il iubesc cu toate ca si eu m-am cam plictisit fac numai pvp la ora actuala din cand in cand dar daca esti jucator pve merita jucat este ceva ce pune jucatoru sa isi foloseasca creieru cat de cat iar WTLK a fost o mizerie de joc dintre toate Xpack acuma lumea si-a pierdut interesu ca sa schimbat jocul foarte mult si numai are feelingu ala care il avea inainte.

Link to comment
Guest Trololololol

WTLK a fost o mizerie de joc dintre toate

again,why?

N-avea lemne de foc. P?i tu ai v?zut ce frig era acolo?

am auzit de asta joc dela un prietenda numi placea ca trebe sa te plimbi mult da cei aia wotlk? si chiar poate sa iti fie frig daca joci jocu asta, adica simti ce e in joc dacai frig ?

Link to comment

WTLK a fost o mizerie de joc dintre toate

again,why?

N-avea lemne de foc. P?i tu ai v?zut ce frig era acolo?

am auzit de asta joc dela un prietenda numi placea ca trebe sa te plimbi mult da cei aia wotlk? si chiar poate sa iti fie frig daca joci jocu asta, adica simti ce e in joc dacai frig ?

trollin' time :)

Link to comment

WTLK a fost o mizerie de joc dintre toate

again,why?

Majoritatea contentului a fost prea usor, ToC si naxx au fost o gluma foarte proasta, 30 % buff in ICC care nu era necesar, 5 mans mult prea usoare si cu reward nemeritat, si modul in care functionau emblemele ( desi vad ca o sa continue cu idea asta >.> ).

Did I miss anything ? :P

Link to comment
Guest Mortality

WOTLK a fost mult prea usor ca expansion si blizz sa uitat in urma la ce a fost jocul odata si toti jucatori sau plans ca l-au facut prea casual,joaca tu acuma cataclysm sa vezi diferenta in heroic raid n-ai nici o sansa daca toti din raid nu sunt brici, wotlk a fost si va ramane cel mai urat expansion, pt mine cel putin fiecare are parerea lui.

Link to comment

WOTLK a fost mult prea usor ca expansion si blizz sa uitat in urma la ce a fost jocul odata si toti jucatori sau plans ca l-au facut prea casual,joaca tu acuma cataclysm sa vezi diferenta in heroic raid n-ai nici o sansa daca toti din raid nu sunt brici, wotlk a fost si va ramane cel mai urat expansion, pt mine cel putin fiecare are parerea lui.

sincer mie mia placut cel mai mult WTLK decat Burning Crusade sau Cataclysm....sincer Cataclysmu este o mizerie mai bine modificau Wtlk decat sa faca Cataclysm..

Link to comment

WOTLK a fost mult prea usor ca expansion si blizz sa uitat in urma la ce a fost jocul odata si toti jucatori sau plans ca l-au facut prea casual,joaca tu acuma cataclysm sa vezi diferenta in heroic raid n-ai nici o sansa daca toti din raid nu sunt brici, wotlk a fost si va ramane cel mai urat expansion, pt mine cel putin fiecare are parerea lui.

sincer mie mia placut cel mai mult WTLK decat Burning Crusade sau Cataclysm....sincer Cataclysmu este o mizerie mai bine modificau Wtlk decat sa faca Cataclysm..

questurile sunt frumoase in cataclysm ^^

adica,doar cam atata am vazut.

Link to comment

M-am apucat si eu...32 Hunter pe Ragnaros...nick Gweyr.Inainte nu suportam jocu asta...nu intelegeam de ce ar juca cineva asa porcarie...pana intr-o zi :))

Am si eu pe Ragnaros un Nelf Warrior level 47,esti ally cumva?Daca da,dami un wisp in joc,am putea sa ne ajutam.

Am farmat aseara am strans 350 gold :nanana:

:tiphat:

Link to comment

Pe ce realm sunt cei mai multi romani? Pe Stormreaver unde activez de obicei sunt ceva romani, dar nu e formata o comunitate, ba din contra romanii se feresc de conationali, se feresc sa spuna ca sunt romani(oare de ce ).

Am un tip din ploiesti in guilda care vorbeste cu mine numai in engleza:))

Link to comment

sincer mie mia placut cel mai mult WTLK decat Burning Crusade sau Cataclysm....sincer Cataclysmu este o mizerie mai bine modificau Wtlk decat sa faca Cataclysm..

Sunt de acord, mai bine faceau multe decat Cataclysmul, asta ca sa nu intram in discutii prea largi.Cataclysm a fost o varianta mai ieftina si mai de profit decat o schimbare radicala din toate punctele de vedere a jocului cum vorbesc dealtfel multi din veteranii care au prestat WoW la vremea lui de maretie ( adica intre 2005 si inceputul lui 2007 cand s-a simtit prezenta TBC ).

Wotlk intr-adevar a fost cat de cat un mare plus fata de TBC ( unde mare majoritate a veteranilor au luat-o la fuga cand au vazut ce s-a ales din acel expansion ).Wotlk a pus pe picioare WoW in 2008 in primul rand prin ridicare lui Arthas ca personaj/erou exact acolo unde ii era locul ( cunoscatorii de Warcraft stiu bine ce rol are Arthas in istoria jocului ) plus povestea incepuse sa mai capete sens.Faptul ca au ajuns la Cataclysm ca un al 3-lea exp. pe criza ( in timp ce Blizzard lucra in acelasi timp la Diablo 3 si Next Gen MMO - cum ii zic ei - ) este defapt o mare strategie de marketing. Daca rasfoiti din forumurile mmosite si nu numai multi din activii veterani confirma clar ca a fost vorba de bani in primul rand, se astepta ca la momentul de fata unde mmourile tind spre noi sisteme nu numai de pvp dar chiar revolutionarea sistemelor de battle si renuntarea grindului in mmos sa scoata un exp. stand alone sau chiar WoW2 , o astfel de investite pe criza asta ar fi costat de cateva ori mai multi bani si mana de lucru decat pt Cataclysm.

Blizzard a ales calea crizei cum se zice, bani mai putini, investiti inteligent ( totusi sunt o firma internationala multimilionara si cu actiuni active in stocks ), cu garantie ca vor sparge piata inca din serile de lansare, exact cum au si facut, au scos baietii 3,3 mil de copii de Cataclysm vandute in primele 24 de ore de la lansare record 2010, exact cum au facut record si in 2008 cand au scos 2,8 mil de copii in primele 24 h la Wotlk.

Personal nu sunt de acord cu multe lucruri care sunt acum active in Cataclysm, din punctul meu de vedere care il impart din fericire cu inca cativa tovarasi, sunt parti din lore-ul acestui exp. care sunt prea exagerate, si plus faptul ca au introdus niste sisteme bune ( din pacate nu generalizez ) dar au fost introduse in Cataclysm si nu intr-un proiect mai maret de Warcraft unde si-ar fi insusit rolurile in intregime.

Dau acum dreptate si lui Mortality dar doar la faptul ca Cataclysm este acum ceva mai challengey din anumite puncte de vedere dar totodata au sporit activitatea comunitatii pe servere.Adevarul ramane din pacate ravasitor ca la tronul tastaturii domnesc in foarte mare parte pustani care nu au dat nici de varsta de care sa fie eligibili de bulina rosie.De multe ori intalnesti pustime pe serverele blizzard care te intrebi de ce mai platesc bani sa joace cand pot sa joace pe un privat la modul in care joaca.Sa numai zic ca serverele RP sau RPPVP au ramas doar ca niste denumiri, roleplay adevarat nici nu mai exista.

Am si eu cont de WoW ( inca il mai am ) din 2005 de la lansare.Am tot jucat WoW si am dat cate o "sansa" la fiecare din expansion-uri ( am jucat cam 10/11 luni de expansion ) dupa aia ma plictiseam instant.Am jucat cu un mage din 2005 si pana in prezent lvl 85 si am dus lupte de pvp si pve prin toate patchurile prin care a frecat blizzardul jocu asta, sa ajung in final la concluzia ca WoW-ul e inca un joc in beta din multe puncte de vedere (cei open minded inteleg).

Link to comment

questurile sunt frumoase in cataclysm ^^

adica,doar cam atata am vazut.

Si bine ai zis ca doar atata ai vazut, chiar am vrut sa vorbesc despre asta, acu faci 1-60 in cateva zile de joc, au scazut nivelul extrem de mult, este adevarat ca vorbim de era unde nu mai vrem grind, dar se vede ca se vrea a fi accesibil pentru gurile care nu stiu ce inseamna mmorpg si WoW este doar ceva mai la moda si mai aproape de un fantasy gen Lotro ( ca in cazul asta sustin Lotro macar si-au pastrat sistemul ala prost de grind , oricum ca si quest line, mult peste wow ).

S-au jucat cu noile sisteme in avantajul lor, puteau la fel de bine sa refaca o parte din lore, sa bage filmulete si eventuri plasand vechiul concept.

Personal acesta e unul din lucrurile care nu ma incanta, stateam si ma uitam prin guild cand am intrat dupa lansarea Cataclysm, la cei care aveau alt's si isi cresteau caracterele, in cateva zile 1-60 dupa care de la 60-80 stateau baietii si trageau de levele ca la caru cu boi, ca de alea nu s-a mai schimbat nimic.

Singurul loc unde mai ai parte de ceva actiune sunt arenele, acolo e scurt si la obiect, ai grup bun si sti sa joci castigi si iei ratingu, ca nici bg-urile numai sunt ce au fost altadata in afara de massiv farm ca sa fac lvl sau sa iti iei echipament de basic pvp, rar mai vezi pe cineva prin bg-uri care chiar sa stie sa joace in grup. Premades...? :-?? e ca si cum nu ar fi, fac premade ca sa fie facut, nu am vazut si eu un grup care sa stea unit si sa faca totul ca la carte cum se facea inainte.

Traim si vedem, cine stie poate Blizzardu mai are si alti ASI sub maneca, sa speram ca nu sunt mai multe exp. de genul asta.

Link to comment

Nu inteleg de ce s-ar fi asteptat cineva ca acest expansion sa fie o schimbare radicala a modului in care joci. Nu tin minte sa fi zis asta vreodata. A fost acelasi tip de gameplay, doar ca adus la standarde mai " moderne ", si mai putin plictisitor si prost facut ( cel putin pana l-au nerfed / o sa-l nerf ).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...