Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

vreo modalitate rapida de crescut un priest?mersi :)

pai cred ca the same ca la toti, dungeon-uri la greu, te pui doar pe healing .. teoretic ar trebuii sa prinzi chiar rapid slot. Si mai bagi BG la Call to arms cand este

Pai alta cale mai rapida nu cred ca e :)). Te pui pe Discipline si te duci numa in dungeons si ai sa vezi ce bine va merge. Eu de la 68-70 numa in BG la Call to arms am facut lvl :P

Multa bafta!

Link to comment

vreo modalitate rapida de crescut un priest?mersi :)

Heirlooms/RAF daca sunt la dispozitie.

La 10 sa te duci pe shadow(incepe cu Spirit Tap+Chance to hit, nu cu shadow power).

Nu te du disc/holy ca nu merita. Poti foarte usor sa vindeci un lfg dungeon ca shadow...

E simplu. Te pui in lfg ca Healer/DPSer si intre timp faci questuri. In weekend poti face Call to Arms-ul respectiv daca esti level X5+(daca esti 40 nu e amuzant sa te tot omoare unul de 49 de exemplu cand ai putea face questing in STV...)

Link to comment

pe ce realm joaca cei mai multi romani ? eu stiu ca pe silvanass dar nu stiu cat de bun e realm-ul.

sunt guilde de romani care au dat jos icc 25hc ?

Pe sylvanas sunt multi romani dar majoritatea tarzi, ar mai fi pe jaedenar, zenedar, cam pe toate realmurile mari...cat despre guilde cu progres parca era Maat pe jaedenar :P

Link to comment

Heirlooms/RAF daca sunt la dispozitie.

La 10 sa te duci pe shadow(incepe cu Spirit Tap+Chance to hit, nu cu shadow power).

Nu te du disc/holy ca nu merita. Poti foarte usor sa vindeci un lfg dungeon ca shadow...

E simplu. Te pui in lfg ca Healer/DPSer si intre timp faci questuri. In weekend poti face Call to Arms-ul respectiv daca esti level X5+(daca esti 40 nu e amuzant sa te tot omoare unul de 49 de exemplu cand ai putea face questing in STV...)

Ce vorbesti acolo? Healer pe shadow? Vrei sa-si bata toti joc de el? :))

Nu o sa faca nimic ca healer pe shadow, eventual merge pana la 40 pe spec de healer dupa care daca are bani isi ia dual spec si se pune si shadow, eu asa fac acuma, dar nu healer pe shadow :|

Link to comment

Ce vorbesti acolo? Healer pe shadow? Vrei sa-si bata toti joc de el? :))

Nu o sa faca nimic ca healer pe shadow, eventual merge pana la 40 pe spec de healer dupa care daca are bani isi ia dual spec si se pune si shadow, eu asa fac acuma, dar nu healer pe shadow :|

Doar pt ca faci level ca shadow nu ai doar dmg spells. Diferentele intre Shadow,Holy,Disc in lfg dungeon sunt foarte mici pana la lvl 60(ca tot ai dat exemplu nivelul 40, diferenta intre un shadow si un disc e 20 extra hp pe renew tick, -70 mana power word shield, si shieldul absoarbe un extra 100 dmg..Ca shadow poti faci atat solo leveling cat si dungeons. Ca disc nu poti...)

Dupa lvl 60, daca tot ai 1k gold in plus merita sa iei dual spec. Dar tot poti vindeca usor orice dungeon pana la 80 heroics ca shadow, cat timp nu ai retarzi in grup.

Link to comment

Doar pt ca faci level ca shadow nu ai doar dmg spells. Diferentele intre Shadow,Holy,Disc in lfg dungeon sunt foarte mici pana la lvl 60(ca tot ai dat exemplu nivelul 40, diferenta intre un shadow si un disc e 20 extra hp pe renew tick, -70 mana power word shield, si shieldul absoarbe un extra 100 dmg..Ca shadow poti faci atat solo leveling cat si dungeons. Ca disc nu poti...)

Dupa lvl 60, daca tot ai 1k gold in plus merita sa iei dual spec. Dar tot poti vindeca usor orice dungeon pana la 80 heroics ca shadow, cat timp nu ai retarzi in grup.

Hai ma, ca eu pana acuma o singura data am prins un grup imba si asta a fost atunci cand mergeam eu si cu un tank non stop dungeons :)

Link to comment

am o intrebare.. care spec e mai bun la dps ca dk? unholy sau frost? vad din ce in ce mai multi frost dks :|

eu am fost pentru unholy tot timpul, dar vad ca si frost e bunicel ..

Frostu din cate am inteles e bun cu dual wield, e chiar fain de tot :)

La dk cam toate sunt bune de dps, eu am acuma specu de 44 blood, 3 frost si 8 unholy si in majoritatea dungeonurilor sunt pe primu loc ca dps si fara iteme BOA, doar un paladin ma poate lua la dps, dar ma tin bine dupa el.

Asa ca nu-ti face griji cu dps-ul :)

Link to comment

ideea ar fii undeva mai sus, la raiduri de 25 alea alea, ca unholy scot si 11-12k cu gearu la care il am, dar am inteles ca frost e mai bun, daca poti strange 90% arp :)

ps: am nevoie sa schimb si eu fonturile la dmg/heal .. a little hint ?

NU, arp STACK pe dk este o prostie cel putin daca nu ai endgame gear (25ICCHC) go str, eu joc unholy si pt 5.7GS scot 12-13k gs in icc10 pe 20 ceva mai mult, am incercat si frost insa nu imi place nu simt viabilitatea characterului depinzi de 2 procuri ca sa dai burst calumea, blood inca nu am incercat decat pt tank... ca pvp am folosit mult timp specul asta http://talent.mmo-champion.com/?deathknight#BnAKLjGAJAhl7S,akU3eO,10192

Link to comment

Pe sylvanas sunt multi romani dar majoritatea tarzi, ar mai fi pe jaedenar, zenedar, cam pe toate realmurile mari...cat despre guilde cu progres parca era Maat pe jaedenar :P

deci pe jaedenar ma duc :bananadance2:

dar twisting nether ce ziceti ? cunosc multi acolo dar vreau mai multe pareri

Link to comment

Ok baieti, m-am bagat si eu pe Blizz :). Am intrat pe sylvanas ca aveam un amic acolo. Warlock lvl 29. Daca joaca cineva pe sylvanas pm Darkkz.

Btw, intrebam eu pe aici la un moment dat ceva legat de recuperarea contului, in caz ca joci pe contul cuiva..tipu' sa dea retrieve. Pai treaba sta cam asa, poti scapa de chestia asta la expansion-uri. Gen, el daca vrea sa-ti ia acc-ul o sa-i ceara CD Key-urile. Daca tu bagi cd key-ul tau de la Cataclysm...baiatul n-o sa-l aiba.. si asa ai ramas cu contu'. Bine..cred ca asa functioneaza sistemul..nu stiu, nu garantez.. :)) astept feedback.

Link to comment

Btw, intrebam eu pe aici la un moment dat ceva legat de recuperarea contului, in caz ca joci pe contul cuiva..tipu' sa dea retrieve. Pai treaba sta cam asa, poti scapa de chestia asta la expansion-uri. Gen, el daca vrea sa-ti ia acc-ul o sa-i ceara CD Key-urile. Daca tu bagi cd key-ul tau de la Cataclysm...baiatul n-o sa-l aiba.. si asa ai ramas cu contu'. Bine..cred ca asa functioneaza sistemul..nu stiu, nu garantez.. :)) astept feedback.

eu stiu ca iti cere doar CD Key'ul de la vanilla wow(de fapt doar ultimele 5 cifre lulz) cand dai pass retriev, acc retriev etc.

Link to comment

Ok baieti, m-am bagat si eu pe Blizz :). Am intrat pe sylvanas ca aveam un amic acolo. Warlock lvl 29. Daca joaca cineva pe sylvanas pm Darkkz.

Btw, intrebam eu pe aici la un moment dat ceva legat de recuperarea contului, in caz ca joci pe contul cuiva..tipu' sa dea retrieve. Pai treaba sta cam asa, poti scapa de chestia asta la expansion-uri. Gen, el daca vrea sa-ti ia acc-ul o sa-i ceara CD Key-urile. Daca tu bagi cd key-ul tau de la Cataclysm...baiatul n-o sa-l aiba.. si asa ai ramas cu contu'. Bine..cred ca asa functioneaza sistemul..nu stiu, nu garantez.. :)) astept feedback.

Nu conteaza CD-Keyurile. Ii ajunge fie pasaportul/buletiunul/carnetul de conducere ca sa isi ia inapoi contul cat timp e pe numele sau.

https://eu.blizzard.com/support/webform.xml?locale=en_GB

Lich King avea 17mil hp pe 10 man normal, ~30 mil pe 10 heroic, 63mil pe 25 normal, ~104 mil pe 25 heroic ultima data cand am jucat eu.

Link to comment

daca cumpar un preepaid card din america pot plati pe versiunea EU ? sau daca cumpar direct jocul+expansion de acolo pot juca pe EU ?

de asemenea, am auzit ca se pot gasi prepaid la 80ron, unde ?

1st trebuie ca jocul cumparat sa fie enEU (cred ca gasesti si in america) dar neaparat sa fie EU.

second gasesti pe diferite forumuri, dar prepaidurile sunt cumparate cu bani din carduri furate / scam etc.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...