Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Guest Bogdan.

Nu e un bug de addon, este o consecinta a Dual Talentului.

Sa zicem ca fac level 40 pe priest. Eu sunt shadow insa imi fac un dual spec pe disc. Cand fac level 42, eu sunt disc in momentul in care invat vrajile si rankurile noi. Cand te schimbi iara pe shadow, jocul nu stie ca ai invatat rankuri noi la level 42 si foloseste rankurile precedente.,Pentru a rezolva trebuie sa iei constant ultimul rank din spellbook si sa il pui peste fostul rank pe UI.

Adica,cand la spellbook,nu o sa am doar o casuta cu herotic strike rank 6,o sa am hs rank 1,hs rank 2 [...] hs rank 6?

Asa am pe druid,de`mi umple o gramada de pagini,dar pe warrior,cand invat un nou rank se actualizeaza casuta,trece la rank 7(daca era 6),nu`mi face alta casuta cu acelasi spell,dar cu rank diferit.

Pe nici unu nu am dual talent.

*Druidul l`am facut cu vreo 2 saptamani inaintea warriorului,era primul char.

Vreau sa se 'actualizeze',sa nu`mi faca alta casuta cu acelasi spell dar cu rank diferit.

Link to comment

Adica,cand la spellbook,nu o sa am doar o casuta cu herotic strike rank 6,o sa am hs rank 1,hs rank 2 [...] hs rank 6?

Asa am pe druid,de`mi umple o gramada de pagini,dar pe warrior,cand invat un nou rank se actualizeaza casuta,trece la rank 7(daca era 6),nu`mi face alta casuta cu acelasi spell,dar cu rank diferit.

Pe nici unu nu am dual talent.

*Druidul l`am facut cu vreo 2 saptamani inaintea warriorului,era primul char.

Vreau sa se 'actualizeze',sa nu`mi faca alta casuta cu acelasi spell dar cu rank diferit.

totusi...e atat de greu sa le muti un pic ? >.>

poate e de la ceva bartender/domino, sau alt action bar addon care il ai.

oricum, daca inveti spell nou, ti-l baga direct pe bara (din nu stiu ce patch, 3.3.0 parca)

Link to comment

Adica,cand la spellbook,nu o sa am doar o casuta cu herotic strike rank 6,o sa am hs rank 1,hs rank 2 [...] hs rank 6?

Asa am pe druid,de`mi umple o gramada de pagini,dar pe warrior,cand invat un nou rank se actualizeaza casuta,trece la rank 7(daca era 6),nu`mi face alta casuta cu acelasi spell,dar cu rank diferit.

Pe nici unu nu am dual talent.

*Druidul l`am facut cu vreo 2 saptamani inaintea warriorului,era primul char.

Vreau sa se 'actualizeze',sa nu`mi faca alta casuta cu acelasi spell dar cu rank diferit.

Deschide spellbooku, bifeaza "Show only highest ranks" sau ceva de genul.

Link to comment
Guest Bogdan.

totusi...e atat de greu sa le muti un pic ? >.>

poate e de la ceva bartender/domino, sau alt action bar addon care il ai.

oricum, daca inveti spell nou, ti-l baga direct pe bara (din nu stiu ce patch, 3.3.0 parca)

Nu`i vorba de mutat,dar ocupa prea multe pagini.

@legacy,tu cresti in instante sau cu questuri :D ?

acum cateva zile erai 30 si ceva,acuma ai deja 48 :D

Link to comment

Nu`i vorba de mutat,dar ocupa prea multe pagini.

@legacy,tu cresti in instante sau cu questuri :D ?

acum cateva zile erai 30 si ceva,acuma ai deja 48 :D

sa zicem , fac si q si dungeons. mai am si zygor dar nu folosesc. am dus 2 caractere la 80 si 2 in bc la 70. am cam invatat metoda :)) lvling e doar o problema de timp la mine, sa am sa fac ca de stiut stiu ce sa fac

Link to comment

Hey eu joc pe privat (%$@#$)...si am un mage de 71 ( sunt incepator dar am prins multe chestii) eu am facut mage-ul pe Frost...

dar in Battle mio cam iau de la alti mage cu arcade...deci pentru pvp ce e mai bun mage/frost sau mage arcade...?

Edited by Stalk3r
Link to comment

Hey eu joc pe privat (omegawow)...si am un mage de 71 ( sunt incepator dar am prins multe chestii) eu am facut mage-ul pe Frost...

dar in Battle mio cam iau de la alti mage cu arcade...deci pentru pvp ce e mai bun mage/frost sau mage arcade...?

E mai bun ce poti tu sa joci calumea. Joci pentru prima data si ti-ai facut mage....proasta idee imho.

ARCANE ca nu arunca cu slot machine-ul dupa tine.

Link to comment
Guest Bogdan.

Socket bracer doar blacksmither-ul isi poate pune ? Sau poate adauga si la altii ?

http://www.wowhead.com/spell=55628/socket-bracer

sau

http://www.wowhead.com/spell=55641/socket-gloves

Daca bine tin minte .. in urma cu ceva timp cand jucam pe paladin pe Belt imi putea pune inca un socket BS-ul

Nu is eu mare expert,dar daca numai bs-ul putea pune,nu trebuia sa scrie "Requirest:Blacksmithing (x) " :-?? ?

Link to comment

Pai scrie : "Can only add a socket to your own armor, and adding a socket binds the item to you. The added socket requires that you maintain 400 blacksmithing or it will become inactive."

Doar ca bs poti folosii alea doua sa iti mai pui un socket slot pe gloves/wrists.

Link to comment

Hey eu joc pe privat (%$@#$)...si am un mage de 71 ( sunt incepator dar am prins multe chestii) eu am facut mage-ul pe Frost...

dar in Battle mio cam iau de la alti mage cu arcade...deci pentru pvp ce e mai bun mage/frost sau mage arcade...?

Am fost GM acolo, daca ai nevoie de gold spune-mi numele la char pe PM o sa iti trimit niste gold.

Link to comment

"We’re pleased to announce that World of Warcraft: Wrath of the Lich King will be released in mainland China on August 31!"

Eu zic sa ne mutam repede pe realmurile chinezesti sa facem first's la raiduri. =))

:P is vai de mama lor aia,o trebuit remodelat orice mob care era mai deformat

Link to comment

Mai vreau sa`mi fac un char,pt bg si pvp :D

Ia ce am pe cont : un mage de lvl 11,inceput pe frost

un druid de 17,inceput pe prima(nu stiu cum se numeste)

un paladin de 9 :D

si waru de 61

Cu mageul cam iau bataie,ca am putin health,din 4 lovituri ma beleste un war

Cu druidu la fel,dau prea putin damage,mai bine dau cu spelluri sau lupt transformat(un matza de'aia)?

Paladinu e mai bun ca hunteru?

Nu exista lucru mai inervant in bg decat peturile,daca dau in pet ma omoara hunteru,daca dau in hunter(ca sa`i moara si petu) ma omoara petul :|

Mageul e bun ca da freeze(zic eu),cica un frost a batut un x(nu mai stiu ce era,paladin cica) si un war,i`a dat freeze warului,a omorat paladinu,apoi waru :bananadance2:

La level mai mare o sa am performante mai mari pe mage?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...