Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Salut

De 2 zile am inceput sa joc si eu wow, pe un server privat ce-i drept.

As vrea sa iau jocul original, am vazut ca trebuie cumparate mai multe parti ale jocului, dar nu stiu care anume. Daca puteti sa imi spuneti si mie.

wow burning crusade, wow wrath of the lich king , mai trebuie si altele ?

Nu va luati de mine ca sunt mai noob :) Mersi

salut, pana la level 60 ai nevoie de World of Warcraft clasic

wow_cover.jpg

de la 60 la 70 ai nevoie de Burning crusade, iar 70-80 de Wrath of the litch king

Lunar se plateste 12.99 euro cu cardul sau cu game card, ce se cumpara din magazine si costa in jur de 120 ron insa in cazul game card-ului ai 60 zile.

Nu, blade ward e o porcarie. Ar trebui sa tii ce Rune ai acuma indiferent de cat defense ai, nu e ca si cum iti trebuie mai mult threatul pe single target in heroice.

In pestera aia, tu ai grija sa tankezi Fallen Warriori(elitele mari, care sunt deja spawnate) si elementalul ala. Ceilalti scheleti ataca pentru vreo 600-1000 pe cloth si nu sunt la fel de relevanti. Dai un taunt/deathgrip daca merg pe healer, in rest poti sa ii ignori.

Ce poti face ca tunelul sa fie mai usor

--iei direct Fallen Warriori si te opresti la elemental, acolo folosesti cateva cooldowns ca sa stai in viata in timp ca partyul foloseste aoe la greu. Ca sa nu se imprastie mobii, roaga pe toata lumea sa stea aproape, in cercul acela din mijlocul tunelului

--http://www.wowhead.com/item=40093(astea sunt excelente cand ai de tankat ceva deasuprea gearului tau, in PoS reduc drastic damageul care in iei in tunel, si ajuta healerul tau o groaza)

--Roaga Hunter/Rogue sa iti dea Missdirect/Tricks

Ce te intereseaza pe tine cu DR, e explicat aici http://www.wowwiki.com/Melee_diminishing_returns

mersi foarte mult, o sa pun in aplicare sa vedem ce iese.

Ca si addon-uri ce as putea folosii ?

Link to comment

Ca si addon-uri ce as putea folosii ?

Fiecare are preferinte personale, insa in general recomand:

1)Addon pentru Unit Frames(Pitbull,Xperl,Ag_Uf)

2)Addon pentru bars(Bartender)

3)Grid

4)Watcher

5)Recount

6)Outfitter

7)OmniCC

8)BigWigs/DBM

Insa addonul pe care il recomand cel mai mult: Power Auras

http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/powerauras-classic.aspx

Asta ia ceva pana il setezi(si trebuie sa te sti cat de cat sa il setezi perfect) insa e unul dintre cele mai bune adonuri .

Link to comment

Ok mai,m`am exprimat foarte foarte si chiar foarte laudaros.E bine acum?Hai gata.

In outland cum se ajunge :crazy2:

La 60 iau flying mount?Si cat costa?

vezi stalker,vezi?

nu,sunt emo :crybaby:

on-.-cat costa flying mountu de 60?

Da , un mage de 58 poate sa faca portal spre Outland ( aka Shattrah ).

@ Ursulica, iti este foarte foarte greu sa dai un search pe google, sau NU STII, la fel ca si o gramada de lucruri logice si simple din wow.

@ ZBK nu un mage de 58 nu poate, daca nu esti sigur nu mai raspunde ...

Link to comment
Guest Bogdan.

Hai mai,ce ti`am facut noi.

Spritul linkmania o sa traiasca in tine 4 ever -_-

bafta si tie

@@pare interesant power auras,o sa`l incerc :tiphat:

hollow,cauta pe unu sa`ti deie invitatie,ca sa iei 3x exp in grup.

Cei mai multi iti ofera multi bani,ca sa ai de gear&other stuff,eu nu prea am.Dar daca nu te intereseaza beneficiile alea,iti dau eu,ca sa iau rachetuta aia frumoasa :whistle:

Link to comment
Guest Hollow

Hai mai,ce ti`am facut noi.

Spritul linkmania o sa traiasca in tine 4 ever -_-

pare interesant power auras,o sa`l incerc :tiphat:

bafta si tie

hollow,cauta pe unu sa`ti deie invitatie,ca sa iei 3x exp in grup.

Cei mai multi iti ofera multi bani,ca sa ai de gear&other stuff,eu nu prea am.Dar daca nu te intereseaza beneficiile alea,iti dau eu,ca sa iau rachetuta aia frumoasa :whistle:

man inca nu s-au terminat de instalat toate patchurile dar am facut contu deja ... am setat tot si payment method si tot .

o intrebare am si eu , pot sa ma mut cu caracteru de pe un realm pe altul? daca nu , atunci ce sa aleg ? sugetii ? pls :)

Link to comment
Guest Bogdan.

Poti sa te muti,dar costa 20 de euro.Poti sa`ti schimbi si numele.

Intra pe battle.net,logheazate,si ai in josul paginii mai multe optiuni.

La realm,mai bine te sfatuiesc ceilalti,ei stiu mai bine :)

Link to comment

in general costa bani sa iti muti caracterul, dar ocazional ai (.. in caz ca realm-ul tau e prea populat ..) ocazia sa te muti gratuit pe un alt realm la alegere din cateva selectate de ei, ce sunt mai putin populate.

PS eu joc pe Sylvanas, nu ma pot lauda cu el .. dar nici rau nu e

Link to comment
Guest Bogdan.

Fiecare are preferinte personale, insa in general recomand:

1)Addon pentru Unit Frames(Pitbull,Xperl,Ag_Uf)

2)Addon pentru bars(Bartender)

3)Grid

4)Watcher

5)Recount

6)Outfitter

7)OmniCC

8)BigWigs/DBM

Insa addonul pe care il recomand cel mai mult: Power Auras

http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/powerauras-classic.aspx

Asta ia ceva pana il setezi(si trebuie sa te sti cat de cat sa il setezi perfect) insa e unul dintre cele mai bune adonuri .

Daca tot veni vorba de addonuri,as vre sa`l recomand pe asta.

Iti culege itemele(selectezi tu) automat :D .(asta ii pt hollow,un addon bun.)

Dezarhivezi in wow>interface>addons.

Link to comment
Guest Hollow

Daca tot veni vorba de addonuri,as vre sa`l recomand pe asta.

Iti culege itemele(selectezi tu) automat :D .(asta ii pt hollow,un addon bun.)

Dezarhivezi in wow>interface>addons.

mersi, dar nu merge linku. "404 Not Found

The page or file you were looking was not found. It is possible you followed a bad link or the page/file has been moved.

"

zi-mi cum se cheama

Link to comment

Ca si addon-uri ce as putea folosii ?

TAUNT MASTER !

eu nu stiu cum as putea tanka fara el; iti arata grupa intr'un frame special (gen healbot) si cand cineva ia aggro, se inroseste casuta persoanei respective, iar cand dai click dreapta/stanga/middle click (sau cum il setezi tu) foloseste un taunt spell, in cazul dk's death grip/si alalaltu care nu mai stiu cum se numeste.

il recomand cu cea mai mare caldura :D

LE: la palaci poti sa-l setezi cu alt+click sa dea bula pe membrul respectiv, sau ca warr - intervene :)

Link to comment

TAUNT MASTER !

eu nu stiu cum as putea tanka fara el; iti arata grupa intr'un frame special (gen healbot) si cand cineva ia aggro, se inroseste casuta persoanei respective, iar cand dai click dreapta/stanga/middle click (sau cum il setezi tu) foloseste un taunt spell, in cazul dk's death grip/si alalaltu care nu mai stiu cum se numeste.

il recomand cu cea mai mare caldura :D

LE: la palaci poti sa-l setezi cu alt+click sa dea bula pe membrul respectiv, sau ca warr - intervene :)

sounds preety usefull, o sa-l incerc deseara sa vedem :)

Link to comment

mi-am luat si eu iar o luna de wow , prelungesc daca ma plictisesc. nu vreau sa joc singur :D care pe unde mai joaca ? vreau sa imi fac ally evenutal o clasa de care e nevoie intr-o guilda

Well, noi acem recruitmentul open atm. Dar suntem horde. Avem mare nevoie de un holy pala, sau alti healeri, dar probabil o sa luam cativa saptamana asta.

Twilight's Hammer btw.

Link to comment

Well, noi acem recruitmentul open atm. Dar suntem horde. Avem mare nevoie de un holy pala, sau alti healeri, dar probabil o sa luam cativa saptamana asta.

Twilight's Hammer btw.

nu prea ma tenteaza healeri. am facut icc cu pally , m-am plictisit de clasa...plus nu ma incanta healingu :D mi-as face ceva de tank ca sa pot prinde loc la dungeon repede. iar paladinul nu ma incanta :D , oscilam intre shaman ptr healing sau warrior ( insa stiu ca nu e bun la aoe tanking)

in rest cum e realm ? prinzi loc seara ?

Link to comment

Dar...intr`o guilda ce poti face?

Inafara de raiduri,poti face waruri cu alte guilde?

Nu.

nu prea ma tenteaza healeri. am facut icc cu pally , m-am plictisit de clasa...plus nu ma incanta healingu :D mi-as face ceva de tank ca sa pot prinde loc la dungeon repede. iar paladinul nu ma incanta :D , oscilam intre shaman ptr healing sau warrior ( insa stiu ca nu e bun la aoe tanking)

in rest cum e realm ? prinzi loc seara ?

Realmul din punct de vedere al pugurilor and such este bun. Nu avem queue, si nu am pierdut niciodata un BG (nici nu am facut foarte multe ce-i drept).

De tank chiar nu cred ca avem nevoie, 2 officers sunt tankuri si mai avem cateva. Eventual dps daca nu vrei healer.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...