Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Guest Bogdan.

-edit- hai ca mai bine tac,sunteti spurcati la gura

Uau,i`am spus cum se poate procura jocul,sunt expert,ultra wow player and creator(and also hacker in weekends).

Pasarica,care`i problema ta?Daca eu cred ca privatele sunt naspa,e parerea mea,si nu o sa mi`o schimb.

siii.. poate m`am exprimat cam 'laudaros'

Link to comment

-edit- hai ca mai bine tac,sunteti spurcati la gura

Uau,i`am spus cum se poate procura jocul,sunt expert,ultra wow player and creator(and also hacker in weekends).

Pasarica,care`i problema ta?Daca eu cred ca privatele sunt naspa,e parerea mea,si nu o sa mi`o schimb.

siii.. poate m`am exprimat cam 'laudaros'

Draga gamere,daca tot vrei sa te dai destept emitand fraze in engleza,fa-o mai intai calumea in romana.Dar deh,e o chestie elementara...Ma rog,asa se intampla cu taranu care trece de la metin la WoW,platindu-i mami si tati taxa lunara.

Te-am rugat de doua ori sa o lasi moale, warn up.

Edited by Stalk3r
flame
Link to comment

God daca ce faceti voi nu se numeste flame....anyway bravo stalker ca iti faci treaba si le dai warn,

Ontopic: acum 1 sapt am cumparat din greseala 1 primordial saronite pe EOF, well am facut ticket la gm sa imi returneze emblemele mi-a raspuns dupa vreo 4 zile cu "de obicei nu returnam emblemele dar datorita faptului ca este prima data si ai raportat greseala la timp o sa iti dau delete la saronite si iti trimit emblemele prin mail" bun, ma uit in mail aveam cateva mailuri de la AH + mailul de la gm prin care preciza ca am primit emblemele, dar in mailul respectiv in loc sa am emblemele mi-au trimis 28 de gold T_T, am facut ticket din nou si mi-a raspuns un gm destul de urat, ca mai au si ei probleme, stress etc. voi nu ati patit chestii de genu?

Link to comment

God daca ce faceti voi nu se numeste flame....anyway bravo stalker ca iti faci treaba si le dai warn,

Ontopic: acum 1 sapt am cumparat din greseala 1 primordial saronite pe EOF, well am facut ticket la gm sa imi returneze emblemele mi-a raspuns dupa vreo 4 zile cu "de obicei nu returnam emblemele dar datorita faptului ca este prima data si ai raportat greseala la timp o sa iti dau delete la saronite si iti trimit emblemele prin mail" bun, ma uit in mail aveam cateva mailuri de la AH + mailul de la gm prin care preciza ca am primit emblemele, dar in mailul respectiv in loc sa am emblemele mi-au trimis 28 de gold T_T, am facut ticket din nou si mi-a raspuns un gm destul de urat, ca mai au si ei probleme, stress etc. voi nu ati patit chestii de genu?

Problema ta tbh. Daca eram GM, eram de ala rau. :P

Nu as face ticket ptr asa ceva... doar /facepalm :))

Link to comment

Problema ta tbh. Daca eram GM, eram de ala rau. :P

Nu as face ticket ptr asa ceva... doar /facepalm :))

Nu prea cred...

Eu de exemplu cand jucam, daca simteam ca un GM nu era competent in ORICE FEL, ii ziceam imediat ca ma astept ca ticketul sa fie escalat, si ca vreau sa completez un survey la final(unde efectiv il desfintam). De aveai vreo 5 ca mine intr-o saptamana, erai concediat.

Link to comment
Guest Bogdan.

O RLY ?! YA THINK ?

Ok mai,m`am exprimat foarte foarte si chiar foarte laudaros.E bine acum?Hai gata.

In outland cum se ajunge :crazy2:

La 60 iau flying mount?Si cat costa?

Link to comment

In Outland ajunci cu portal de la un mage sau trecand prin Dark Portal din Blasted Lands .

QQ faci questul through the dark portal care mi se pare ca incepe quest chainul pt honor hold / thrallmar, deci mergi prin dark portal, daca iti face un mag portal te duce direct in shattrath.

Link to comment

Ok mai,m`am exprimat foarte foarte si chiar foarte laudaros.E bine acum?Hai gata.

In outland cum se ajunge :crazy2:

La 60 iau flying mount?Si cat costa?

Prima oara mergi in Ogrimmar unde ai un portal catre Blasted Lands

(vezi cercul rosu)

Iar dupa ce te teleportezi vei vedea portalul, indicat e sa iei questurile de acolo

bafta!

Link to comment
Guest Bogdan.

cum sa se duca in Orgrimmar daca el este aliat ?

probabil ca o sa rog in mage sa`mi faca portal

un mage de 58 poate face portal catre outland?

mage are 'linkedu',da nu`i on sa`l intreb :D

Link to comment

cum sa se duca in Orgrimmar daca el este aliat ?

imi cer scuze, nu am citit toate posturile lui si nu stiam ca e la alianta, eu joc la hoarda si probabil mi-e fixata treaba asta in cap :)

Banuiesc ca si alianta are pe undeva in stormwind city un portal catre blasted lands > the dark portal.

Catre Shattrah nu prea are sens sa se duca .. , dupaia are prea mult de venit inapoi in hellfire peninsula. Mai bine o ia frumos cu Gryphon pana undeva in blasted lands sau prin apropieri.

Link to comment

am si eu o mica problema cu tank-ul, DK pe blood. Mie putin cam greu sa tin aggro la grupuri mari, un exemplu ar fii in Pit of Saron HC: totul merge ok pana la acea pestera ce te duce la final boss, acolo tot timpul scap din ei si ba moare healerul ba cate 1-2 dps. E si putin solicitant faptul ca mai cad bucatile de gheata insa damage-ul nu e o problema, adica .. eu de murit nu mor cu toti mobii pe mine, insa unul sau doi tot timpul imi scapa

rotatia mea de obicei e ceva in genul:

grup de 2: icy touch, pestilence, blood boil, plague strike, icy touch, pestilence, death coil, rune strike and all over again

grup de 3 sau mai multi: death and decay, icy touch, plague strike, pestilence, blood boil, death coil, rune strike and again

in acea pestera sunt foarte multi, mai e si inghiesuita, mai sunt si mobii inalti ca pestera si nu prea-i vad cand scapa. Mi-am pus enchant pe gloves ca sa-mi dea +2% threat insa tot nu am rezolvat problema, doar in pit of saron am problema asta, in rest am facut toate instantele fara probleme. Gearscore am 4200, desii cateva iteme cu ilvl 200 sau mai slabe (albastre)

PS: am inteles ca def cap e 540 pt raid si 535 pt HC, eu am undeva la 560 daca bine tin minte, citisem pe un site ca odata atins 565 ar trebuii sa schimb Rune of Stoneskin Gargolye cu ceva pt dmg

From what I've been told and repeatedly heard, 540 is the defense cap for raids and 535 is the cap for heroics.

This cap makes you uncrittable, however it is not a hard cap. Def still continues to have slight impacts after this number as well, however - once you hit 565 you will want to think about switching out your Rune of Stoneskin Gargolye for something else that will assist in generating more threat/dps.

sursa

Problema e ca daca schimb asta armura si stamina vor scadea considerabil

Link to comment

Din cate stiam eu ( dar asta e din 3.2, poate - probabil - s-a mai schimbat de atunci ), daca ajungeai la 565 defense, puteai sa schimbi stoneskin gargoyle cu Swordshattering. Nu vad de ce ar scadea armura, stoneskin gargoyle nu are treaba cu armura.

hm la asta nu m-am gandit, defense-ul nu armura vroiam sa zic, scuze :)

Totusi nu mai bine ar fii cu Blade ward ?

link

inca o chestie, Diminishing return la ce se refera?

Link to comment
Guest Hollow

Salut

De 2 zile am inceput sa joc si eu wow, pe un server privat ce-i drept.

As vrea sa iau jocul original, am vazut ca trebuie cumparate mai multe parti ale jocului, dar nu stiu care anume. Daca puteti sa imi spuneti si mie.

wow burning crusade, wow wrath of the lich king , mai trebuie si altele ?

Nu va luati de mine ca sunt mai noob :) Mersi

Link to comment

hm la asta nu m-am gandit, defense-ul nu armura vroiam sa zic, scuze :)

Totusi nu mai bine ar fii cu Blade ward ?

link

inca o chestie, Diminishing return la ce se refera?

Nu, blade ward e o porcarie. Ar trebui sa tii ce Rune ai acuma indiferent de cat defense ai, nu e ca si cum iti trebuie mai mult threatul pe single target in heroice.

In pestera aia, tu ai grija sa tankezi Fallen Warriori(elitele mari, care sunt deja spawnate) si elementalul ala. Ceilalti scheleti ataca pentru vreo 600-1000 pe cloth si nu sunt la fel de relevanti. Dai un taunt/deathgrip daca merg pe healer, in rest poti sa ii ignori.

Ce poti face ca tunelul sa fie mai usor

--iei direct Fallen Warriori si te opresti la elemental, acolo folosesti cateva cooldowns ca sa stai in viata in timp ca partyul foloseste aoe la greu. Ca sa nu se imprastie mobii, roaga pe toata lumea sa stea aproape, in cercul acela din mijlocul tunelului

--http://www.wowhead.com/item=40093(astea sunt excelente cand ai de tankat ceva deasuprea gearului tau, in PoS reduc drastic damageul care in iei in tunel, si ajuta healerul tau o groaza)

--Roaga Hunter/Rogue sa iti dea Missdirect/Tricks

Ce te intereseaza pe tine cu DR, e explicat aici http://www.wowwiki.com/Melee_diminishing_returns

Link to comment

Salut

De 2 zile am inceput sa joc si eu wow, pe un server privat ce-i drept.

As vrea sa iau jocul original, am vazut ca trebuie cumparate mai multe parti ale jocului, dar nu stiu care anume. Daca puteti sa imi spuneti si mie.

wow burning crusade, wow wrath of the lich king , mai trebuie si altele ?

Nu va luati de mine ca sunt mai noob :) Mersi

Trebuie sa cumperi asa:

1. World of Warcraft

2. World of Warcraft: The Burning Crusade

3. World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Mentionez ca, pana la level 60, iti ajunge doar primul. Dupaia, pana la 70, al doilea, si pana la 80, al treilea.

Dupa ce cumperi WoW simplu, ai o luna gratis, dar va trebui sa dai un numar de card (nu ti-l taxeaza, decat dupa acea luna) sau un cod de gamecard.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...