Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Ammm ... Si unde ma uit?

NU CAUT ANUNTURI!

Caut oameni care au dat "find group" la meniul de pe tasta "i".

prea multe intrebari, de ce nu descoperi " wow " singur ?

nu poti sa vezi cu cine pici in dungeon daca dai la LFG, poti vedea doar cati dps si daca este vreun tank sau healer in queue pt acea instanta, asta da nu e random. Asta poti vedea punand " manuta " sus la minimap, in sud-vest iti apare un ochi, nu da click ci doar pune mouse pe el si vei vedea cum se formeaza group`ul. Bafta!

Link to comment
Guest Bogdan.

prea multe intrebari, de ce nu descoperi " wow " singur ?

nu poti sa vezi cu cine pici in dungeon daca dai la LFG, poti vedea doar cati dps si daca este vreun tank sau healer in queue pt acea instanta, asta da nu e random. Asta poti vedea punand " manuta " sus la minimap, in sud-vest iti apare un ochi, nu da click ci doar pune mouse pe el si vei vedea cum se formeaza group`ul. Bafta!

Ochiul ala verde l`am descoperit,vezi,nu`s chiar asa prostanac :crazy:

Link to comment

Rejuv+Regrowth+3x Lifebloom. Folosesti Nourish daca ia hituri mari si HoT-urile nu fac fata. Swiftmend when you get in trouble.

Wild Growth doar cand healuiesti raidul, sau a luat partyul damage. Nu se merita sa folosesti Wild Growth pentru tank healing.

ptr raid healing la fighturi cu aoe dmg aura... am vazut ca se spameaza rejuv pe 2-3 grupuri + wild growth.

Link to comment
Guest Bogdan.

Pai is vreo 20 de realmuri,cel putin,de ce stau si cate 5 minute sa gasesc un dungeon,le bifez pe toate care is disponibile?

Is ocupate,sau ce?

Acuma nu cred ca din 7 milioane de jucatori(luam de pe eu,is 11 in total,si cu us,nu?)reducem exagerat la 200.000 de playeri de lvl 15-23,si din aia reducem exagerat din nou la 2.000 playeri cauta dungeonuri,dar cu siguranta sunt mult mai multi,pentru ca din cate vad,in dungeonuri faci si bani si si cresti bine.

Link to comment

Pai is vreo 20 de realmuri,cel putin,de ce stau si cate 5 minute sa gasesc un dungeon,le bifez pe toate care is disponibile?

Is ocupate,sau ce?

Acuma nu cred ca din 7 milioane de jucatori(luam de pe eu,is 11 in total,si cu us,nu?)reducem exagerat la 200.000 de playeri de lvl 15-23,si din aia reducem exagerat din nou la 2.000 playeri cauta dungeonuri,dar cu siguranta sunt mult mai multi,pentru ca din cate vad,in dungeonuri faci si bani si si cresti bine.

Calculezi degeaba, ca nu o sa pici cu zbk in random, 1 la mana diferenta de level, 2 la mana nu sunteti in acelasi battlegroup, acum 1 sapt aveai lvl 20, cresti greu :(.

Link to comment

Calculezi degeaba, ca nu o sa pici cu zbk in random, 1 la mana diferenta de level, 2 la mana nu sunteti in acelasi battlegroup, acum 1 sapt aveai lvl 20, cresti greu :(.

exact, grupurile se strang din battlegroups, nu de pe toate realmurile.

da aldguth, si eu imi amintesc cand d-abia dadusem 80 pe charu meu...cat stateam sa gasesc un grup de nexus sau mai stiu eu ce heroica...acuma faci o heroica de 2 ori in aceeasi zi daca dai random :)

LE: ah..si mai era si faza cu mersul pana acolo..vai :)); acuma daca se ia wipe in dungeon, multi nu stiu drumul pana acolo :|

Link to comment
Guest Bogdan.

Creseam mai repede,dar numai marti am reusit sa instalez jocu.

Pai ce sa caute zbk de lvl 71 intr`o pestera de lv 20,eu nu calculam ca exista sanse sa intru cu zbk,si ca din atatia playeri trebe sa astept atat(poate ca nu ii mult,dar ma gandesc ca is atatia playeri...),pt ca mai nimeni nu se ofera ca tanker,daca ma pun eu,poc,ies toti ca ciupercile dupa ploaie.

De crescut cresc destul de greu,mai ales ca mereu se gasesc idioti care pleaca la jumatatea "run"-ului,si raman cu 2,ca ma devreme,omor jumate de ora,si apoi pleaca si aia :| .

Cum spuneam,is ocupate dungeonurile sau ce?

http://www.wow-europe.com/en/info/basics/battlegroups.html#battlegroup9

Aici arata ca alonsus ii un Nightfall,Nightfall ii un battlegroup?

Link to comment

Pai is vreo 20 de realmuri,cel putin,de ce stau si cate 5 minute sa gasesc un dungeon,le bifez pe toate care is disponibile?

Is ocupate,sau ce?

Acuma nu cred ca din 7 milioane de jucatori(luam de pe eu,is 11 in total,si cu us,nu?)reducem exagerat la 200.000 de playeri de lvl 15-23,si din aia reducem exagerat din nou la 2.000 playeri cauta dungeonuri,dar cu siguranta sunt mult mai multi,pentru ca din cate vad,in dungeonuri faci si bani si si cresti bine.

Dungenourile nu pot fi ocupate.

1) Desi sunt 11 milioane de accounturi, doar 4-5 milioane sunt active.

2)In LFD esti legat doar de celelalte realmuri din battlegroupul tau

3)Pentru a se forma un dungeon group trebuiesc nu 5 persoane la intamplare, ci 3 dps,1 tank, 1 healer. 3 dpseri sunt foarte usor de gasit pentru sistem, tank si healer mai greu mai ales la low level. Sunt doar 4 clase care pot sa fie healeri/tanks (in timp ce toate 10 pot sa fie dps), si nu sunt multi care vor sa vindece/tankeze la low level.

In plus sunt multi dpseri care se queue impreuna cu un healer/tank. De exemplu cand mai jucam eu ,intram la random dungeon de obicei cu 1-2 alti dpseri din guilda(asa aveau si ei asteptarea mai mica). Daca era un grup de 4 deja in formare(3 dpseri+1 tank), tankul si 1 dpser de acolo erau adaugati grupului meu si dpseri ramasi erau adaugati la asteptare din nou :)

Link to comment
Guest Bogdan.

http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/quest-helper.aspx

Questhelper tells you how to finish your quests in the easiest, fastest manner. It includes a database of quests, monsters, and items, telling you the exact location of that dang Perfect Satyr Horn you can't find. It also computes the fastest path to complete all your quests - and gain experience - as quickly as possible.

Deci ii un fel de wowwikipedia ingame mult mai complex?

Ii mai bun ala sau asta?

Link to comment

http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/quest-helper.aspx

Questhelper tells you how to finish your quests in the easiest, fastest manner. It includes a database of quests, monsters, and items, telling you the exact location of that dang Perfect Satyr Horn you can't find. It also computes the fastest path to complete all your quests - and gain experience - as quickly as possible.

Deci ii un fel de wowwikipedia ingame mult mai complex?

Ii mai bun ala sau asta?

chiar mai e nevoie de quest helper acum ?:-s

chiar mai e nevoie de quest helper acum ?:-s

un sfat . vad ca esti prot spec. stai fratica in dungeonuri , oricum intrii instant ca tank :) mult mai mult exp,

Link to comment

vai cand vad ce puteti debita =))

bogdane, nu face questuri ca si prot, eventual la 60, dar la 60 mai bine te pui Fury ... oricum mai este muuuuuult si bine pana sa ajungi la 60.

2. a bagat blizzard un questhelper in joc, nu`ti mai trebe ca ti-a sacada jocu`.

3. daca tot esti prot, baga si tu role de tank, ca asa nu cred ca stai mai mult de 1 min ... la mine fiind instant queue :)

Link to comment

:dooh: dungeon or quests

in sfarsit,mi`am dat si pielea de pe mine sa`mi iau un calut,mai am 45 cooper ;;)

bogdan :D

cum as face in locul tau: as face toate dungeon din sistemul lfg pana ajungi la un level decent de a face questuri in STV. le faci pe toate din STV si bagi iar dungeonuri. probabil o sa te plictisesti dar daca ai timp liber si de pierdut eu zic sa le faci :cool2:

ultima data cand am crescut un char asa am facut , si am avut norocul sa imi cada 5 epice in dungeons , incepand din Scarlet si terminand cu Resevoir din BC. ca apoi vine north si nu o sa mai de ce sa te plictisesti. + sa numai zic ca am facut gold ptr ca vindeam item-urile albastre care picau de nenumarate ori. si ai o sansa in + la mount :D

am folosit aceasta metoda iar in 2 sapt am fost 80 + EPIC achivment.

insa dar daca joci ptr prima data , merita sa explorezi jocul si sa faci questurile :) iar daca te plictisesti mai bagi si cate un dungeon.

@si sunt mandru ca am facut toate dungeon-urile pana in BC(5man grp) nu apucasem sa fac asta cu celalate char. faza naspa e ca multi care folosesc nu stiu instantele si daca ai murit de ex in s.temple din swamp o sa fie wipe clar :D

Link to comment

daca astea raman asa ma las de joc,frost mage cu deep freeze isi ia adio de la focus magic si improved CS,si cei prostia asta de Improved Polymorph il tii in poly ii dragi un ice lance si ia stun? da suna bine dar e op...

torment the weak in arcane dar nu poti ajunge la Icy Veins din frost ptr pve superb...

Link to comment

mie imi plac talentele... oricum atm

TOTI combat rougii au acelasi spec

TOTI muti rougii au acelasi spec

TOTI disci priestii au acelasi spec

JUMI-JUMA holy priestii au spec de renew/ sau greated heal

80% din shadow priesti au acelasi spec (aici e o problema cu imp mind blast pe care unii il tin si nush de ce)

de tanci... exista 2 variatiuni in principiu... dar tot asa, 80% au acelasi spec (paladin/warr); dk-ul e un cacat hibrid si op la care diferenta dintre dps frost si tank frost o fac 10-11 puncte de talente.

Nu stiu celelalte clase ca nu am jucat :) Dar asta e... vorbesc doar de end-raiding... unde lumea citeste elitistjerks si alte surse de theorycrafting care efectic calculeaza ce spec e cel mai bun.

Si nu vorbesc de PvP. Ma doare in 14 de pvp :) .

Link to comment

Au fost 11 milioane de conturi ACTIVE atunci, demult cand au zis asta. Pana acum mai mult ca sigur au mai scazut, dar nici vorba sa fi scazut la 4-5 milioane.

Ba da. Acum nu am sursa la indemana, insa am citit ca doar in jur de 4-5 milioane de conturi de wow sunt active momentan. Numarul a scazut drastic datorita Chinei(au fost si inca sunt probleme @ wow in china)+criza mondiala +plictiseala, etc. Sunt destul de sigur ca in lipsa la Cataclysm ar scadea si mai drastic numarul.

@ Noile talente. Plictisitor. Banuiesc ca si-au dat seama ca e deja luna iulie si eu nu au nici 30% din cataclysm gata, asa ca s-au apucat sa simplifice ca sa zica ca au facut ceva.

Link to comment
Guest Bogdan.

De ce ii bine sa fi incepator,nu sti de atatea talente si ce tot ziceti voi,cu frost si nu stiu ce,deci n`am motive(inca) sa ma supar pe joc :))

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Alonsus&cn=Ursulica

Asta ii caracteru,il arat ca sa`mi spuneti daca nu am ceva bun/sau mai trebe ceva.

Am 2 puncte,continui pe talentele pt tanker?

Ce ii mai bun dintre

27-51(16.2dmg) 2.40speed +8 streght SAU 30-57(15.0 dmg) +4 streght +3stamina 2.90speed

si la tanker armour trebe,nu?

ca am asa(pentru shoulders)

126 armour fara bonus

64 armour +8 agility

Link to comment

iti mai trebuie gear pt head si wrist, axeaza-te deocamdata pe mail cu stamina si strength; la lvl 40 (daca imi aduc aminte) treci pe plate si atunci daca continui sa fii tank (nu tanker :P) ia-ti iteme care contin defense, parry, block

si iti recomand sa faci ce fac si eu cu un caracter nou - google ceva de genul warrior tank leveling guide sau te duci direct pe tankspot.com - vei gasi o tona de sfaturi utile

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...