Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

RS 25normal a fost desene animate, l-am batut din a 3 a incercare(heroic nu am incercat)....pe cand 10man heroic mi se pare mai greu decat PP25heroic :o

pentru ca nu ai incercat PP25heroic. *waves*

pp10hc e un fight incredibil de usor. Si da, bufful de 25% poate face mai usor DPS-ul in pp25hc pe cele 2 ooze-uri, dar nu stii ce vorbesti cand zici ca pp10hc e mai usor decat pp25hc.

Iar de pp25normal, zici ca e usor; da, da-ti jos bufful si incearca dup-aia. De n-am luat acolo 90+ wipe-uri la inceput...........

Link to comment

pentru ca nu ai incercat PP25heroic. *waves*

pp10hc e un fight incredibil de usor. Si da, bufful de 25% poate face mai usor DPS-ul in pp25hc pe cele 2 ooze-uri, dar nu stii ce vorbesti cand zici ca pp10hc e mai usor decat pp25hc.

Iar de pp25normal, zici ca e usor; da, da-ti jos bufful si incearca dup-aia. De n-am luat acolo 90+ wipe-uri la inceput...........

am incercat PP25heroic, chiar l-am dat jos acu vreo 3 sapt :)....si am facut comparatie intre dificultatea actuala,adica cu bufful de 25%on. pp25normal nu am avut ocazia sa il fac decat cu bufful de 5%(mai repede nu aveam cum ca ma bagasem recent pe blizz) si nu mi s`a parut nu stiu ce...insa RSheroic mi se pare mai challenging ca oricare dintre primii 11 bossi din icc25 heroic(repet, in conditiile actuale..adica cu acel buff on).

Link to comment

am incercat PP25heroic, chiar l-am dat jos acu vreo 3 sapt :)....si am facut comparatie intre dificultatea actuala,adica cu bufful de 25%on. pp25normal nu am avut ocazia sa il fac decat cu bufful de 5%(mai repede nu aveam cum ca ma bagasem recent pe blizz) si nu mi s`a parut nu stiu ce...insa RSheroic mi se pare mai challenging ca oricare dintre primii 11 bossi din icc25 heroic(repet, in conditiile actuale..adica cu acel buff on).

RS heroic e LK heroic style. A descoperit Blizz tipul de mecanica "one fails = raid wipe". Bine, ea exista si in alte encountere, dar nu e neaparat wipe sau nu se greseste asa de usor.

Link to comment

A descoperit Blizz tipul de mecanica "one fails = raid wipe". Bine, ea exista si in alte encountere, dar nu e neaparat wipe sau nu se greseste asa de usor.

Eh, mecanica asta e inca din Sunwell, poate si mai dinainte la encounterele cu asa zisul "enrage time". Practic daca iti moare un dps, ceilalti nu mai tin pasul, moare un healer -> damage neacoperit -> wipe, moare un tank, stiti singuri ce urmeaza. Da, exista si combat res ducand la posibilitatea unui recover.

Link to comment
Guest Bogdan.

Inca cateva intrebari.

Am facut lvl 20,mai devreme am dat comanda la toate 3 jocurile.(wotlk+Battlechest)

1.Cat costa un mount?

2.Exista bankeri?Adica unde sa`ti pui diferite iteme,ca un fel de depozit.

3.Daca am 3 charuri pe 1 cont,cum imi transfer iteme de la unu la altu?

4.Talentele le`am facut pt tanker,la trainer arata ca pot da unlearn,daca dau imi dispar punctele ca sa le pun pt dmg?Acolo scria ca o sa`mi ia de fiecare data 1gold,adica?De fiecare data cand,cand dau unlearn?Exista ceva consecinte daca dau unlearn?

Si care skilluri is mai bune?Ma refer la blacksmithing,alchemy etc.?

Pentru un human warrior/paladin.

Link to comment

1. in functie de level, la 20 parca e 1g, vezi la trainer iti zice acolo

2. exista in orasele mari - Stormwind, Ironforge, Darnassus, Exodar, intreaba garzile si iti arata unde exact.

3. folosesti mail, scrii numele charului si dai send, simple as that :)

4. costa 1g prima data, 5g a doua oara, 10g, 25g si se opreste la 50g care e maxim, nu sunt consecinte, la level 40 poti invata dual spec si avea doua specuri, te costa 1000g, oricum.

Ca profesii mergi pe doua de gather: skinning, minning sau herbalism pana faci gold, dupa care poti trece pe cele de craft.

Link to comment

1. in functie de level, la 20 parca e 1g, vezi la trainer iti zice acolo

2. exista in orasele mari - Stormwind, Ironforge, Darnassus, Exodar, intreaba garzile si iti arata unde exact.

3. folosesti mail, scrii numele charului si dai send, simple as that :)

4. costa 1g prima data, 5g a doua oara, 10g, 25g si se opreste la 50g care e maxim, nu sunt consecinte, la level 40 poti invata dual spec si avea doua specuri, te costa 1000g, oricum.

Ca profesii mergi pe doua de gather: skinning, minning sau herbalism pana faci gold, dupa care poti trece pe cele de craft.

la lvl 20 e primul mount, 4.5g antrenatu + 5g mountu sau ceva de genu'...oricum e iefteneala rau de tot mountu acuma fata de ce era inainte

imi amintesc ca jucam cu un coleg inainte de patchu cu mountu de 100% la lvl 40 si eu am dat 600g ca sa iau mountu de 100% la lvl 60, iar el s-a zgarcit pana in northrend cu mountu de 60% =))

Link to comment
Guest Bogdan.

La instructor cum ii zice?Stable master?M`am dus la el,dar nu`mi cerea nimic,scria 3-4 randuri.

Eu deobicei fac multi bani(am ajuns la 2.2 gold ieee) din dungeonuri,dau need la tot ce ii scump,acum am inteles de ce ma tot certau aia :whistle:

Daca pica arme/iteme care costa 30 silver,is bune,ma gandesc eu,sa le vand la vendor sau sa le bac la auction house?

Link to comment

La instructor cum ii zice?Stable master?M`am dus la el,dar nu`mi cerea nimic,scria 3-4 randuri.

Eu deobicei fac multi bani(am ajuns la 2.2 gold ieee) din dungeonuri,dau need la tot ce ii scump,acum am inteles de ce ma tot certau aia :whistle:

Daca pica arme/iteme care costa 30 silver,is bune,ma gandesc eu,sa le vand la vendor sau sa le bac la auction house?

instructor de ce ? class trainer e acela care iti vinde spelluri noi/upgrade`uri

bine faci ca dai need la tot, la lvl ala si plus ca nu ai un main, se intelege :))

30s ? eu as opta pt vendor daca AH e full de iteme de acel lvl ..

Link to comment
Guest Bogdan.

instructor de ce ? class trainer e acela care iti vinde spelluri noi/upgrade`uri

bine faci ca dai need la tot, la lvl ala si plus ca nu ai un main, se intelege :))

30s ? eu as opta pt vendor daca AH e full de iteme de acel lvl ..

trainer pt mount :D

pot activa mai multe baguri cu acelasi nr de sloturi? ex 3 baguri cu 8 sloturi

ziceti`mi voi daca n`am facut bine.

m`am pus tanker la party intr`un dungeon,si eu mergeam ca prostu,luam cate 2-3 serpi de'ia,rezistam cat rezistam,vreo 10 secunde fara heal,aduceam mobii la membrii grupei,si ei stateau sa omoare un sarbe gasit pe drum,apoi muream ca nu se baga nimeni peste serpii mei.

si ziceau ca is nefolositor,eram pe defense mode,spell de atac aveam 1 sau 2,ce vroiau sa fac,macel pe defense mode?

Link to comment

La instructor cum ii zice?Stable master?M`am dus la el,dar nu`mi cerea nimic,scria 3-4 randuri.

Eu deobicei fac multi bani(am ajuns la 2.2 gold ieee) din dungeonuri,dau need la tot ce ii scump,acum am inteles de ce ma tot certau aia :whistle:

Daca pica arme/iteme care costa 30 silver,is bune,ma gandesc eu,sa le vand la vendor sau sa le bac la auction house?

continua sa dai need, poate iti dau aia kick din dungeon :P

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...