Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

oarecum iti dau dreptate dots care dor ca dracu,dispell,disarm 10 sec,dispersion,fear etc.Dar e foarte bine asa inainte priests erau toti Disc acuma macar au si ei 2 specs bune ptr pvp.

Idd, cel putin pt mine cand intru in arena vs spriest rogue/mage si a pus priestu doturile pe mine si imi da mind fly ma pierd, noroc de cc, dar cum ai spus si tu, dupa ce dau in el mult si bine si cred ca e mort isi da dispersion T_T.

Link to comment

spriest nu e op in pvp. e printre cele mai decente clase la momentul actual, dar nici op nu e. sa stea un dk pe tine care are o gramada de dmg, magic resistance, stun, interrupt si silence. sa vezi ce ne-op o sa ti se para dupa aia spriestul. ca orice clasa si spec, are counters. sa nu mai zic de paladini care stau si spameaza cleanse la toate doturile, si faci dmg doar din vt dispels, n-o sa omori pe nimeni asa. trebuie sa stii sa joci in orice caz, ca sa obtii si ceva performanta, nu e chiar asa faceroll

Link to comment

Resto druizii pot sa healuie tancii la lk10hc. deci no more comments.

Resto druizii fac 18-19k HPS la BQL... :/

Normal sa sunt bosi de nisa...asa cum e disci ptr putricide, rotface, lk ; asa si resto druizii sunt pe anumite fighturi sefi.

BTW ravencrest 8th night in a row down. :) Maine sunt hordac pe Jaedenar :P .

Link to comment

Un Shaman face 28k HPS la Dreamwalker, poate are grija Blizzard de noi sa ne faca healeri de Tanci in Cataclysm, sa ne dea niste CD-uri defensive atunci cand e cazul, mai ales daca ai guild care face 10 men, n-ai pala, stai pe bara.

Posibil sa-mi mut si eu Priestul de la Hoarda pe Jaedenar, mai cunosc pe unul, altul pe acolo si am inteles ca pugurile sunt decente, aici pe Bladefist nu se avanseaza peste Saurfang plus acum avem raid doar doua zile pe saptamana, in rest boring.

Link to comment

Pai un shaman poate sa tina un tank la sindragosa de ex. cred... iar shamanii fac in 25 man la valithria 40k+ efectiv. Am shaman in guilda care are 2-3 piese de 277 si a facut 31k hps efectiv azi.

Problema cu shamanii ca tank healer... mi se pare ca raman oom destul de repede. nu stiu sigur. :P

Nu stiu inca sa zic cum e pe Jaedenar. :P Pare ok pana acum.

Link to comment

asa am crescut eu priestu , si sincer , holy sux ass! iti scade mana mult prea repede !!!! . so disc FTW

mie imi place holy mai mult... are mai multe 'tooluri', e mai antrenant. dar e lame tare atm. cel mai slab spec de healing. e bun doar ptr burst healing imo... de ex exploziile de la prof, sau lk hc in shadowmourne room. In rest tank healing nici vorba, nici assist macar; healing pe dmg aura gen bql/fester/sindragosa din nou si-o ia de la disci/druizi rau de tot.

Eu atm ies primul pe orice boss aproape. Si am oameni buni si gearuiti in guilda. E chiar marfa ca disci.

Link to comment

Da da, stiu ca holy e ptr raid healing... dar vezi tu, in zilele noastre orice spec... poate face tank healing, cu exceptia holy (daca o iei pe clasa, da exista si disci ptr priest, dar gearul nu e chiar la fel, unul e haste based celalalt mai mult crit based).

Iar de leveling, da, disci.

Link to comment

Assist pentru tank merge foarte bine zic eu, cu PW:S, PoM, proc de Inspiration si GS in ultimul rand, proc de SoL, stackuri de Serendipity si PoH pentru restul raidului, in 10 men cand ai un pala ca main healer e mult mai bun decat un druid sau shaman pe postul asta.

Link to comment

Singur, un Shaman nu poate sta pe Tank din doua motive: 1. Ajunge OOM relativ repede, 2. Nu are CD-uri defensive pentru Oh-Shit situatii cand damage-ul pentru un tank poate fi fatal, daca un Shaman sta pe tanc, un Paladin ce mai face? Raid healing?

La fel am dubii ca un Druid singur face fata in LK 10 HC, paladinii unde-s?

Link to comment

Singur, un Shaman nu poate sta pe Tank din doua motive: 1. Ajunge OOM relativ repede, 2. Nu are CD-uri defensive pentru Oh-Shit situatii cand damage-ul pentru un tank poate fi fatal, daca un Shaman sta pe tanc, un Paladin ce mai face? Raid healing?

La fel am dubii ca un Druid singur face fata in LK 10 HC, paladinii unde-s?

Nu vorbesc aiurea, am 'vazut' fighturile astea:

Se stie ptr lk10hc ca druidul este un tank healer foarte bun. Sunt multe setupuri care l-au facut asa:

- http://worldoflogs.com/reports/cdwtf5z5cl916pn1/details/12/?s=5091&e=6227 - druid pe tanci. Disci a fost pe infest, se vede dupa numarul de shielduri puse, si dupa numarul mic de flashuri/penance-uri folosite.

- http://worldoflogs.com/reports/rt-qi21toworbt0erx7/sum/healingDone/?s=16193&e=17282 - aici e clar

Si sunt multe. E chiar f tare sa ai un resto druid pentru ca e f bun ptr P3 in camera; iar primele 2 faze oricum disci priestul (sau orice raid healer) da 50%+ din healing pe tanci. Eu am 60% din healing dat pe tanci de ex, cu un holy paladin. E spec de resto druid ptr single target healing.

Iar de paladini, la raid healing... ca se poate; tre doar sa iasa din slack-mode. De ex saptamana trecuta la marrowgar 10hc, am murit pe la 30-40% din fight si nu aveam CR. A healuit paladinul si tancii si raidul (http://worldoflogs.com/reports/7e7qxgd5xcbbu95j/sum/healingDone/?s=465&e=652). Alta data la BQL10hc, tot asa (am murit pe la 30% din fight), si eram cu un holy paladin. A healuit omul si tancii si raidul un minut pana am primit un CR. Niciunul din cei 2 nu are super gear.

Poate am exagerat putin cu shamanii. Nu pot fi tank healeri in 25 hc. :whistle:

BTW ati vazut lk10hc tankat de un singur druid... era ceva gen al 40-lea world kill cred... pe acolo pe undeva.

Link to comment

Nu vorbesc aiurea, am 'vazut' fighturile astea:

Se stie ptr lk10hc ca druidul este un tank healer foarte bun. Sunt multe setupuri care l-au facut asa:

- http://worldoflogs.com/reports/cdwtf5z5cl916pn1/details/12/?s=5091&e=6227 - druid pe tanci. Disci a fost pe infest, se vede dupa numarul de shielduri puse, si dupa numarul mic de flashuri/penance-uri folosite.

- http://worldoflogs.com/reports/rt-qi21toworbt0erx7/sum/healingDone/?s=16193&e=17282 - aici e clar

Si sunt multe. E chiar f tare sa ai un resto druid pentru ca e f bun ptr P3 in camera; iar primele 2 faze oricum disci priestul (sau orice raid healer) da 50%+ din healing pe tanci. Eu am 60% din healing dat pe tanci de ex, cu un holy paladin. E spec de resto druid ptr single target healing.

Iar de paladini, la raid healing... ca se poate; tre doar sa iasa din slack-mode. De ex saptamana trecuta la marrowgar 10hc, am murit pe la 30-40% din fight si nu aveam CR. A healuit paladinul si tancii si raidul (http://worldoflogs.com/reports/7e7qxgd5xcbbu95j/sum/healingDone/?s=465&e=652). Alta data la BQL10hc, tot asa (am murit pe la 30% din fight), si eram cu un holy paladin. A healuit omul si tancii si raidul un minut pana am primit un CR. Niciunul din cei 2 nu are super gear.

Poate am exagerat putin cu shamanii. Nu pot fi tank healeri in 25 hc. :whistle:

BTW ati vazut lk10hc tankat de un singur druid... era ceva gen al 40-lea world kill cred... pe acolo pe undeva.

Well, in momentul de fata, oricine poate healui orice, de fapt cam de la 15% buff, dar intr-un mediu in care nu ai acel procent, nu mai e valabil.

Link to comment

mda deci vroiam sa intru pe cont bnet si-mi zice ca nu e buna parola/mailu,cand dau la password retrieval si acolo imi zice mail/nume nu exista.ce e de facut?

mda deci vroiam sa intru pe cont bnet si-mi zice ca nu e buna parola/mailu,cand dau la password retrieval si acolo imi zice mail/nume nu exista.ce e de facut?

contu e inactiv de jumatate de an

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...