Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

2nd best destro lock WORLDWIDE !!! http://img688.imageshack.us/i/wowscrnshot052710211429.jpg/ :P

mai degraba the 2nd best warlock at pushing 5 buttons over and over again for 4 mins. vrei best destro locks? cauta pe arena junkies sau sk gaming

Link to comment

mai degraba the 2nd best warlock at pushing 5 buttons over and over again for 4 mins. vrei best destro locks? cauta pe arena junkies sau sk gaming

Conteaza? Majoritatea claselor sunt mai usoare de atat. Asta daca nu am prins eu sarcasmul :D

LE: ofc ca nu l-am prins. :D

Link to comment

scuati-ma ca ma bag dar eu nu inteleg ce importanta are ca apesi pe 1 buton sau 4 sau 10 atata timp cat faci dps calumea. In caz ca poti face si mai mult apasand pe mai "multe butoane" atunci ok, sunt de acord .. . Dar daca tipu se descurca cu 3-4 butoane sa scoata un dps bun atunci e bine .. nu e rau :-? Eu cred ca sunteti gelosi la faza asta :)

ps: in general ma refer, nu am eu treaba cu lock-ul respectiv

Link to comment

tot ce m-a deranjat a fost faptul ca s-a declarat 2nd best warlock in the world, cand de fapt tot ce a realizat tine de gear, apasatul celor 5 butoane si putin noroc la procs.

gz!

e 25hc, nu e fight de 1 minut. procurile ajung la urma urmei la o medie. Si daca a avut noroc ce? A zis ca e 2nd best warlock in the world la DPS pe fightul ala, de aia a pus si print screenul.

Nu cred ca a zis ca e cel mai bun la pvp sau mai stiu eu ce.

Stiind ca esti cu PVP-ul, nu prea ai idee ce inseamna sa fii top-ed in general in WoL d-apai si pe locul 2 pe un fight.

Toti primii 500 din topul ala au avut bulan la proc dar nu se rezuma doar la asta.

Link to comment

e 25hc, nu e fight de 1 minut. procurile ajung la urma urmei la o medie. Si daca a avut noroc ce? A zis ca e 2nd best warlock in the world la DPS pe fightul ala, de aia a pus si print screenul.

Nu cred ca a zis ca e cel mai bun la pvp sau mai stiu eu ce.

Stiind ca esti cu PVP-ul, nu prea ai idee ce inseamna sa fii top-ed in general in WoL d-apai si pe locul 2 general pe un fight.

Toti primii 500 din topul ala au avut bulan la proc dar nu se rezuma doar la asta.

ok atunci, la ce se mai rezuma?

Link to comment

scuati-ma ca ma bag dar eu nu inteleg ce importanta are ca apesi pe 1 buton sau 4 sau 10 atata timp cat faci dps calumea. In caz ca poti face si mai mult apasand pe mai "multe butoane" atunci ok, sunt de acord .. . Dar daca tipu se descurca cu 3-4 butoane sa scoata un dps bun atunci e bine .. nu e rau :-? Eu cred ca sunteti gelosi la faza asta :)

ps: in general ma refer, nu am eu treaba cu lock-ul respectiv

In general. Daca pui 1000 de oameni sa joace o clasa care cere un singur buton,folosing acelasi gear impotriva unui boss care poate fi dpsed fara complicatii(de genul patchwerk), toti cei 1000 vor scoate acelasi dps(+-lag).

10 butoane. Cum apesi cele 10 butoane. Ti le pui pe bar de la 1-10? Dai click? Adio top dps. Asta ca sa nu zic ca sa tii cont de 10 abilitati e mai greu decat de o abilitate.

Foc+miscare. Multa lume din cei 1000 vor sta in foc si vor muri. Multi se vor misca in mod diferit, si iara dpsul se schimba

Unul care e in top 10 in primul caz, poate nu face nici top 500 cand adaugi anumite complicatii.

P.S. Recountul, mai ales al tau iti poate infla dpsul.Data viitoare urca combat logul pe WoL si vei vedea diferenta

P.S.2 DPS=/= damage done

P.S.3 O sa ghicesc si ca ai ignorat complet chestii neimportante cum ar fi Bone Storm,Spikes(si nu ai avut ghinionul sa fi luat de una).Nu ca ar conta cu bufful de 20%, insa probabil ar ajuta mai mult dmg total sa scoti lumea din spikes decat sa ignori complet.

Link to comment

eu nu prea le am cu lock'ul .. tot ce incerc sa zic ca daca omul a reusit sa scoata dps-ul ala asa bun ar trebuii felicitat nicidecum huiduit , ar trebuii sa insemne ca poate si mai mult de atata daca foloseste si restul skill-urilor

ii ceva de genu.. de ce sa folosesc 8 skill-uri daca pot folosii 4 skill-uri si fac dps-ul bun

anyone following meh? ;\

Link to comment

Taci ma ca e usor sa scoti al 2-lea dps in lume in icc25hc! toata lumea face asta duh :/

se rezuma la skill, la a juca perfect, la a nu lasat niciodata doturile sa pice indiferent ca tu tre sa fugi de boss, de flames. La a nu clipui doturile la a stii cand sa intrerupi un cast pentru a face refresh la altceva. Si nu la doar a sti, ci a le face perfect. simplu.

Cand iesi in top 3 te apropii f mult de a le face perfect. punct.

Daca esti asa de rotund, du-te tu, baga-ti intr-un dps calculator gearul tau, seteaza pe acolo diferite chestii legate de encounter, vezi ce DPS ar trebui sa scoti daca joci perfect, si du-te scoate-l, dup-aia vii si zici aici ca e usor si alea alea.

Eu joc Disci si stiu cat trag sa ies in top la HPS si am jucat si rogue si stiu cat trageam sa ies in top la DPS si tu zici ca e usor................................................. :/ Show us! Teach us! Share your incredible XP!

Link to comment

2nd best destro lock WORLDWIDE !!! http://img688.imageshack.us/i/wowscrnshot052710211429.jpg/ :P

Clicker alert!!!

Dpsul tine de gear si de rotatie, nu trebuie sa fii foarte pro pentru asta, daca treci de 1800 la orice bracket poti sa vii sa spui ca stii sa joci cu warlocku,

Link to comment

Clicker alert!!!

Dpsul tine de gear si de rotatie, nu trebuie sa fii foarte pro pentru asta, daca treci de 1800 la orice bracket poti sa vii sa spui ca stii sa joci cu warlocku,

dap, tine de rotatie, tine de cum stii sa te pozitionezi sa te misti cat mai putin, tre sa stii encounterele f bine ptr asta, etc. Dar e greu de inteles ptr un PvPist. Drept dovada ca PvP > PvE claaarrr. :-j

Stii ce sa faci? si tu si Zeal. Puneti voi un link aici cand ajungeti 2nd best in the world la personal rating la PvP. BBYE!

Adica pvE-istii nu stiu juca ? doar pvp-isti ? clar

PAI SI NORMAL! :))

Eu sunt f smecher la biliard. Pun pariu ca te fac muci la PvP. :> Are la fel de mult sens ca replica aia.

Link to comment

hooo, ce v-ati agitat asa romanilor?

mai degraba the 2nd best warlock at pushing 5 buttons over and over again for 4 mins. vrei best destro locks? cauta pe arena junkies sau sk gaming

1. eu ma refeream strict la pve, cu pvp nu am treaba

2. vad ca sunteti o gramada care ziceti ca pve e desene animate, ati incercat PP,sindragosa sau LK heroic sa vedeti cum e?

3.

Clicker alert!!!
tin sa te anunt ca nu folosesc mouseclick deloc, si chiar daca eram clicker... sa fi top3 la dps intr-un encounter 25manheroic ca si clicker e rau nu?

4.

cand de fapt tot ce a realizat tine de gear, apasatul celor 5 butoane si putin noroc la procs.
cred ca daca ai sa verifici WOLs ai sa vezi ca mai toti din top 10 au gear mai bun ca mine, si nu ,nu trebuie skill deloc asai? daca iti zic ca am vazut rogue cu 5900gs care scotea 6k dps la festergut ce zici? sau ca un ofiter de la noi e affli lock si are 300gs peste mine si il iau la majoritatea encounterelor.

5.

O sa ghicesc si ca ai ignorat complet chestii neimportante cum ar fi Bone Storm,Spikes(si nu ai avut ghinionul sa fi luat de una).Nu ca ar conta cu bufful de 20%, insa probabil ar ajuta mai mult dmg total sa scoti lumea din spikes decat sa ignori complet.
. e 25man heroic mode cum sa ignor chestii de baza rofl? daca as ignora bone spikes as avea mai putin dps, iar la bone storm...ar insemna sa fiu complet retardat sa stau in bone storm, ceea ce nu cred ca e cazul.

6. voi astia pvp-istii care sigur nu ati facut niciun boss pe 25HM nici nu stiu de ce va dati cu parerea, daca sunteti voi asa pro de ce nu imi aratati ca sunteti TOP3 la vreun bracket sau arena combo, sau ce o mai fi(nu ma intereseaza pvp-ul, deci nu prea ma pricep)

7. mersi spiky, nu avem uploadate ultimele WOL`s pt ca de 2 sapt cel care se ocupa de acest lucru s-a lasat de wow, trebuie sa vorbesc cu ofiterii sa se ocupe altcineva :P

acum hai sal ca merg sa il bat pe putricide 25hm( sper :kar: )

Link to comment

La marrowgar nu prea are ce sa buseasca acel DPS din recount.

Plus ca e recountul lui. Daca era al altcuiva putea fi out-of-sync.

DPS-ul e DPS, damage done, e damage done. Pe WoL e rankat DPS-ul.

Pe langa ca Recountul lui poate fi Out of Sync, Recountul in sine nu e compatibil cu WoL. WoL calculeaza altfel dpsul, recountul se opreste cand tickeaza doar unele doturi/cand nu ai dat damage de cateva secunde etc.

In plus, nu e intr-o guilda de top, si in comparatie cu healingul(unde hps-ul creste cu cat mai rea e guilda) dpsul are o directa corelatie cu timpul petrecut in combat. Sunt 100+ guilde ce il omoara cu 30 de secunde mai iute, tu chiar crezi ca in alea nu sunt warlocki sa dea dps mai mare? Sa fim seriosi.

Link to comment

Da. Stiu. Pe recount e DPS-ul, nu e DPS-ul,dar pentru un lock care are macar un dot in permanenta (cred), DPS = eDPS .

Cat despre cat de repede pica bossul, 2-3-4 minute; nu se simte diferenta la DPS. Nu e ca si cum ai zice.. pft 10 secunde, si-a dat toate coolodownurile, etc. Peste 3 minute deja totul se normalizeaza... se face o medie. 9 din 10 incercari vor fi in jurul acelei valori ca DPS.

Arata-mi tu mie guilda de da jos boss din icc25hc in 30 de secunde. o.0

Si BTW sa stii si ca World of logs da fail, asta asa putin offtopic. Comatlogul are un anumit Range, daca nu dai niste comenzi sa maresti range-ul combatlogului, o sa te trezesti ca lipseste healing sau mai stiu eu ce.

WWS avea o chestie tare care-ti permitea sa urci mai multe combatloguri, de la mai multi jucatori si sa faca sync intre ele.

Link to comment

Yazid ai primit replyuri mai intepate pentru acel "world fist" sau 2 anyway a sunat ceva de genu "best warlock ftw!!!!1!!1@1!!, imma pro" anyway s-a mai spus de N ori si se stie foarte clar dpsul tine de rotatie si de gear, bine si de suportul celorlalte clase din raid, anyway daca to veni vorba pvp vs pve este clar ca in pvp esti mult mai solicitat, acum o sa zica mmc "sigur kite>dispell>stun>SHOOT"

Sunt sigur ca majoritatea care sunt zei in pve habar nu au de focus, fake cast, kite la range class etc.etc.etc.etcetc.etc.etc.. dar cum a spus spiky nu are rost o cearta pve vs pvp.

Link to comment

steff, eu nu fac pvp si stiu tot ce inseamna alea. Dar tu nu stii ce sa faci la putricide hc.

Si da, mmc are dreptate. Ce zici tu acolo e in arene, care sunt de tot cacatul in ziua de azi. Sper sa scoata arena de tot. Si-asa baga acum ranked BGs. Si sa-mi arati tu in BGs face cast si alte balarii.

Iar aia ca tine de rotatie si gear.... Ce e rotatia? Aia de stai la dummy si apesi pe butoane? Du-te fa asta la un boss pe hc. Sa stai cat mai mult timp pe boss, sa te feresti de chestii eficient si alte chestii. Tu probabil ti-ai lua un spirit la LDW din plin in timp ce iti executi perfect rotatia. Sau nu l-ai luat si ai scoate -2k DPS.

Arata-mi caracterul tau sa vad ce XP ai tu in PVE; ca toti PVPistii comenteaza de PVE si ei nu l-au facut pe lk nici pe normal in 10 oameni.

In schimb sunt foarte multi PVPeri cu arme wrathful... hmm...

Uitati-va si voi la lk25 hc, 1st kill by paragon. Vedeti si voi ce inseamna PVE-ul de top... macar in filme.

Link to comment

Si BTW sa stii si ca World of logs da fail, asta asa putin offtopic. Comatlogul are un anumit Range, daca nu dai niste comenzi sa maresti range-ul combatlogului, o sa te trezesti ca lipseste healing sau mai stiu eu ce.

Rangeul e setat sa acopere toata zona encounterului, nu are cum sa-ti iasa din range ca doar nu joci in toata instanta la un momentul respectiv.

Sunt sigur ca majoritatea care sunt zei in pve habar nu au de focus, fake cast, kite la range class etc.etc.etc.etcetc.etc.etc.. dar cum a spus spiky nu are rost o cearta pve vs pvp.

Astea le inveti pe parcurs daca stai in arene, nu cred ca exista un top pvp-ist care sa le fi stiut de la inceput fara pic de practica. Daca nu cunosti un lucru nu inseamna ca acesta e dificil.

Uitati-va si voi la lk25 hc, 1st kill by paragon. Vedeti si voi ce inseamna PVE-ul de top... macar in filme.

Stai ca-n doua luni vine 30% buff si o sa-l dea jos foarte multi care apoi or sa zica, HC LK is a joke, pve is joke, da dupa 8 luni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...