Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

daca tot veni vorba de mount-uri faceti acest qThey Grow Up So Fast. si veti primi un mount zic eu destul de frumos

Side: horde.../cry

about druid tanks: mie unu mi se pare extrem de aiurea druid tanks...eu unu simt ca n-am niciun control asupra mobilor, si daca vine un mage sa dea blizzard mie ca ia toti mobii pe el...:S

si me sa par /lol ptr ca ei au doar dodge...nu tu parry, nu tu block...de unde iau astia avoidance ?

si inca o chestie: cum devin ei def cap astfel incat sa nu ia crituri ? ca eu din cate imi amintesc dau crituri la ursi in pvp

Concluzie: mi se par cei mai naspa tanks, ei doar ajung hp mare si armura multa, in rest nu ma prea impresioneaza...

Link to comment

Talent.

Dodge.

mersi :)

si tot nu mi-am schimbat parerea...or avea ei 55% dodge sau in jur de cifra asta dar, cu palacu meu am 41% block mereu(holy shield powerz), 30% dodge si 20% parry...asta inseamna ca am 90% sansa sa nu fiu lovit...nu stiu cat de des ajung druizii la 90% dodge...

Link to comment

Druizii nu au cum sa ajunga la 90% avoidance si nu prea cred ca ai tu 90% avoidance pe parcursul a unui fight incontinuu, avoidance loss la druizii se recompenseaza cu hp`ul foarte mare, mie mi se pare foarte simplu tanking in icc25 pe druid chiar daca imi scade 20% dodge.

Si apropo de aoe, cu un maul glyph si swipe spam nu prea cred ca are cine sa iti ia aggro, dupa mine druidul e al 2lea dupa pala la aoe ca tank.

Defence merge doar impotriva la NPC, in pvp def iti da doar parry/block nu si crit immune :)

Link to comment

problema asta o am si eu am un druid destul de bine geruit si pe balance fac dps foarte slab (in comparatie cu alte clase) dar adevarul este ca druidul pe balance este mai mult de suport nu este pure dps...am sa incerc si pe cat dar ma uitam pe talente si vad ca si ursu are o gramada de bonus dps...si ma gandeam daca poate bate pisica la dps....am sa fac probe si am sa vad...:D....

Link to comment

ursul este tank nu ai cum sa dai mai mult dps decat o pisica. totusi daca o sa incerci sa dai dps in urs nu ai cum face suficient rage ceea ce inseamna ca nu vei putea folosi toate skilurile, iar daca vrei reusi sa faci rage ai sanse f mari sa iei agro.

pana acum nu am vazut nici un druid sa incerce sa faca dps in urs

Link to comment

ursu' nu e facut ptr dps...n-ai cum sa faci rage...n-ai cum sa dai cu spelluri...n-ai ce sa faci :|

feralu' da tare, dar tre sa fii f atent la rotatie, in timp ce la balance e wrath wrath wrath pana ti se activeaza eclipse => starfire starfire starfire pana ti se activeaza eclipse din nou => wrath wrath etc...(desigur cu moonfire si insect swarm pe boss)

Link to comment

druidu are si range dps :) B)

Am lamurit asta :))..dar din pacate un balance drod nu o sa ajunga sa fie primul la DPS....e mai mult de suport si oricat l-ai stoarce saracu nu ai sa ajungi un hunter, mag sau warlock sau alte clase de pur DPS...

Bine parere este personala si imi apartine...dar asta nu inseamna ca Moonkinu nu are ce cauta in raid ci dimpotriva ar fi cel mai bine sa ai unu "castorii" or sa il iubeasca...:D...

Link to comment

Stie cineva daca are rost sa imi fac iteme de pvp pe hunter?Multa lume zice ca hunteru e slab in arena/pvp voi ce parere aveti?

Nici un caracter nu e slab in arena atata timp cat iti joci clasa si iti sti skilurile...poti sa ai super gear daca nu sti sa joci...eu am intalnit in arena multi hunteri si ce iti pot spune este ca sunt destul de buni si ce mai pui ca daca ai un pet care da stun sau daze sau....

Incearca si nu te mai lua dupa altii daca vezi ca nu te descurci asta e :D....

Link to comment

Stie cineva daca are rost sa imi fac iteme de pvp pe hunter?Multa lume zice ca hunteru e slab in arena/pvp voi ce parere aveti?

Daca esti dispus sa ai 50 de butoane bindate, si sa ai nevoie de toate, poti sa joci. Mai ales ca acuma au pus 100% resilience la pet si au imbunatatit deterrence. Inainte era horror.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...