Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Daca ar fi asa de usor cum zici tu...:)))..crezi ca doar spamand 2 butoane faci dps?.....

bine poate faci ceva dps dar ca sa faci mai mult tre sa ai o alta rotatie...daca citesti la unele abilitati in care ai bagat puncte ai sa vezi ce bonusuri mai primesti...

da faci mult dps pe arcane dar ce te faci cand ramai fara mana?.....

de fapt sunt 3 butoane...rotatia ar fi

ABx4 -> ABarrage

daca ti se procuiesti Missile Barrage intre AB'uri

ABx4 -> AM -> ABarrage

simple as pie...

cand mai ai 80% mana sau ceva de genu, dai mana gem; cand mai ai 20-30% dai evo si tot asa....ai 2 mins cd la evo so np for that...

fire sux hard in raiduri, ptr ca la dummy tii 3.5k dps, si in raids tii max 4k(asta ptr ca nu se scaleaza bine cu buffurile)in timp ce la arcane tii 3.5k dps la dummy si in raids te duci 5-7k lejer fara cds...

am vazut ca au inceput sa existe si magi frost, chiar am un prieten care joaca arcane, si a fost in VoA25 si mai era un mag frost care l-a luat la dps (ei avand 5.3k GS => gear echivalent)

@stalker: AB=arcane blast, AM=arcane missiles

Link to comment

P.S.: Cine stie un build bun de mag si rotatia+glife....:P

uite build pe arcane

http://eu.wowarmory.com/talent-calc.xml?ci...000000000000000

glifuri:Molten Armor,Arcane Blast,Arcane Missles.

Daca ar fi asa simplu...se pare ca toata lumea crede ca e usor, spamezi 2 butoane si gata dps-ul....

lasa ca stim noi mai bine cum e.

Si ce lvl ai la mag...ca eu am o mare dilema daca sa raman pe arcane (si tre sa dau evo mereu) cu bun burst dps...sau sa fac fire/arcane...sau fire/frost....e mare dilema :(

am un mage de 80 cu care am facut pve,pana recent (nu mai permite timpu)

ramai arcane

am vazut ca ai mentionat si o problema de mana,iti sugerez sa iti folosesti din mana gems cat mai repede posibil(evident nu cand ai 98% mana,cand esti pe la 70-80% poti folosi primu gem),daca ramai fara mana inainte sa poti folosi inca odata mana gem,dai evo,si tot reiei rotatia.In cel mai rau caz iti sugerez sa joci cu Mage Armor si nu cu Molten Armor daca chiar ai probleme mari legate de mana (ma indoiesc insa),dar dpsu iti va scadea drastic.

de fapt sunt 3 butoane...rotatia ar fi

ABx4 -> ABarrage

daca ti se procuiesti Missile Barrage intre AB'uri

ABx4 -> AM -> ABarrage

simple as pie...

cand mai ai 80% mana sau ceva de genu, dai mana gem; cand mai ai 20-30% dai evo si tot asa....ai 2 mins cd la evo so np for that...

ajung si 2 butoane:AB,AM.Rotatia care ai ziso e buna doar ca nu merita dupa 4xAB-->AM sa dai si ABarrage,mai bine reiei rotatia de 4xAB dupa care AM,cu Missle Barrage procuit sau nu.

P.S avand in vedere ca eu odata cu aparitia ICC nu am mai facut pve,e posibil ca ce ti-am zis sa se fi schimbat intre timp.

Link to comment

Shuriken & mamutu_vesel...mc pt lamurire

Faza este ca eu nu am mai jucat cu magu de 1 an de zile :D...si at cand l-am lasat aveam un build de frost/fire care se baza pe frostfire...

Bine poate ca low dps-ul meu poate fi si din cauza gearului...4004 momentan :D...

oricum tre sa ma mai cietesc si eu abilitatile sa vad ce si cum :D...

Si care ar fi prioritara sa stachez haste sau crit?...avand in vedere abilitatile eu as inclina spre haste....

P.S.:Druid FTW....

Link to comment

True true..si oricum in orice raid care se respecta tre sa fie un boomkin :D....si alte bufe care ma ajuta....si oricum daca nu ma insel daca stachez intelect creste si critu sper sa nu ma insel :))...deci oricum critu o sa creasca...

hit caped la mag la cat e?17%?........sa ma opresc la 9%?(din gear)....

doar holy pala stackeaza intel la greu .. tu dute pe SP + Haste enorm :)

/wave naisha :)

Link to comment

hit caped la mag la cat e?17%?........sa ma opresc la 9%?(din gear)....

daca esti arcane iti sugerez sa nu depasesti 8%,adica in jur de 210 hit rating (daca nu ma insel):-s,avand in vedere ca ai 6% hit din talente,+raid buffs ajungi lejer la cap.

/wave naisha :)

/hello

salutare ,imi poate da si mie va rog cineva un exemplu cum se scriu macrourile pt mage...eu am scris cv de genu /cast (si numele spelului) dar nu reusesc sa il fac cum trebuie:) :tiphat:

spune te rog mai multe detalii,legate de macrourile de care ai avea nevoie, pve/pvp etc etc si te pot ajuta.

Link to comment

salutare ,imi poate da si mie va rog cineva un exemplu cum se scriu macrourile pt mage...eu am scris cv de genu /cast (si numele spelului) dar nu reusesc sa il fac cum trebuie:) :tiphat:

macar de ne-ai fi zis cu ce sa te ajute macro...ca doar sunt o gramada de scopuri ptr un macro...

/use 13/14

/cast icy veins

/cast arcane blast

asta iti activeaza trink din slotu 13/14 (care il alegi tu), iti casteaza icy veins si dupa arcane blast

Nota: tre sa apesi de 3 ori pe el.

arcane mage: HASTE CAT TOT RAIDU LA UN LOC !

hit cap:17%, cu un shadow popa scade cu 3%(ceva de genu') + ca ai talente pe arcane care-ti maresc hitu asa ca nps for u...

LE: me and Shuriken are imba pr0's, we posted in same time !

Link to comment

in pve nu ai nevoie de nu stie ce macros,eu foloseam urmatoarele.

/cast Arcane Power

/cast Icy Veins activam Arcane Power simultan cu Icy Veins

/cast Presence of Mind

/cast Arcane Blast activeaza Presence of Mind dupa care da instant Arcane Blast

/stopcasting

/cast Blink se opreste din casting si da blink

/stopcasting

/cast Ice Block daca pierde tanku agro din cauza ta e bun,desi pe arcane nu e cazu.

trinketele,eu le-am pus pe F si G ca sa faci acelasi lucru apesi pe ESC ---->Key Bindings MultiAction Bar Bindings si te joci pe acolo cum doresti.

Link to comment

salutare ,imi poate da si mie va rog cineva un exemplu cum se scriu macrourile pt mage...eu am scris cv de genu /cast (si numele spelului) dar nu reusesc sa il fac cum trebuie:) :tiphat:

Cel mai folosit macro este /dance

In mijlocul raidului la ultimul boss trebuie folosit cat mai des :D...

Colegi de mai sus au pus cateva macrouri f bune, in general un macro poate fi facut f usor numai ca trebuie sa scri exact numele abilitatii....

poti face intregi rotatii folosin un singur buton :D si sa spamezi acelasi buton...

ex:

/cast qq

/cast pew pew

/cast pew pew

/cast qq

:D

sper sa nu gresesc vezi ca sunt intregi siteuri cu macrouri numai ca tre sa citesti un pic si dupa ce ai sa citesti lumea o sa iti fie la picioare.....

sau poti spama tradeul: /2 WTS...... :D

Daca am gresit undeva rog colegii sa ma corecteze :D

Link to comment
Guest adi.chere

pt pve eu zic sa folosesti bartender,lasa macro,si ca range e destul de usor cu el,cauta`l pe gugal. la pvp nu ma pricep pt ca nu fac. joaca careva pe emeriss ?in 2-3 zile revin si poate facem ceva

Link to comment
Guest roby_ionut

Vreti un server adevarat / super bun / no bugs ( si daca sunt imediat se posteaza si in urmatoarele 2 zile sunt rezolvate)

Join www.rowow.com pentru mai multe detalii

New cont: http://account.rowow.com/

realmist: set realmist.realm rowow.com

In fiecare zi sunt +700 players online. Cu fiecare membru nou ajutam comunitatea rowow pentru un gameplay cat mai funny ( team arene, more raids, more players :D)

JOIN www.rowow.com

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...