Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Zygor merge bine doar pana la lvl 58 dupa acea tu ar trebuii sa pleci in Outland (ca oricum stai doar 10 lvl) in timp ce Zygor te pune sa mai stai pana la lvl 60 in Azeroth.

Oricum daca e primul char, eu zic sa joci fara addonuri, eventual Questhelper, sa mai vezi una si alta din lumea Warcraftului, degeaba ai avut 100 de charuri pe private, un char lvl 80 pe blizz = n+1 charuri pe private :D

Link to comment

Zygor merge bine doar pana la lvl 58 dupa acea tu ar trebuii sa pleci in Outland (ca oricum stai doar 10 lvl) in timp ce Zygor te pune sa mai stai pana la lvl 60 in Azeroth.

poate e mai optim sa faci pana la 60 in azeroth, ca dupa sa faci repede 60-62 :). Insa la 68 chiar merita sa mergi in northrend pt ca sunt o groaza de questuri din care poti alege si chiar misto majoritatea

Link to comment

Nop. Daca stai in azeroth intre 58-60 sunt q-uri naspa. ca spre x8 se plictisesc astia de fac questurile si fac numai prostii :)) .

Legat de Zygor, la 58 poti sa te duci in outland, si sa sari pasii in Zygor pana ajungi la Outland. Oricum nu sunt chainuri TBC - Outland. E posibil sa trebuiasca sa faci putin grinding la un moment dat pentru ca n-o sa poti sa iei anumite questuri daca nu ai 70 sau 71.

Link to comment

Nop. Daca stai in azeroth intre 58-60 sunt q-uri naspa. ca spre x8 se plictisesc astia de fac questurile si fac numai prostii :)) .

Legat de Zygor, la 58 poti sa te duci in outland, si sa sari pasii in Zygor pana ajungi la Outland. Oricum nu sunt chainuri TBC - Outland. E posibil sa trebuiasca sa faci putin grinding la un moment dat pentru ca n-o sa poti sa iei anumite questuri daca nu ai 70 sau 71.

nu tre sa faci grinding neaparat, poti lua alte questuri. Sau asta e genul de leveling guide care te pune sa iei toate questurile si iti zice doar ordinea in care sa le faci ?

Link to comment

nu tre sa faci grinding neaparat, poti lua alte questuri. Sau asta e genul de leveling guide care te pune sa iei toate questurile si iti zice doar ordinea in care sa le faci ?

Nu. Teoretic el e optimizat sa iei doar questurile care merita sa fie facute (dau xp pe masura efortului); sau iti zice ce item-uri sa iei de la AH din timp, sa le ai deja ptr cand iei un anumit quest.

Poti sa faci si side-questuri , dar sunt in general naspa, de asta nici nu intra in guide... oricum in guide ai si momente de genul "Grind until level 70". (adica daca de la 69-70, esti doar pe la 80%, e posibil sa-ti zica sa faci grind... dar daca in timp ce faci questuri, mai faci si o instanta nu ar trebui sa ai probleme d-astea.

Link to comment
Guest bobo1990

Baieti am un cont de vanzare Nu cer decat Jocu cat e in magazin + bani pe gold am 16kg 2 caractere de 80 rogue + mage Rogue e Main are gear din ICC25 are scuter tot ce iti doreste inima pret 400ron.

Link to comment

Salut, m-am gandit sa ma apuc de wow si am cateva intrebari la care n-am putut gasi vreun raspuns pe site-urile oficiale:

1. Cam cat costa jocul impreuna cu ambele expansiuni si care e cel mai accesibil mod de a il achizitiona?

2. Cat costa lunar si care e cel mai accesibil mod de a plati?

3. Presupun ca nu exista servere prin apropiere, cu un net decent cam care e lagul obisnuit?

Any help is very much appreciated :beer: . De asemenea, sunt sigur ca sunt intrebari care au mai fost puse de n ori, dar sunt sute de pagini...

Link to comment

eu am platit asa:

50 ron WoW classic

65 ron TBC

120 ron WOTLK.

Cat despre lag (deelay) depinde fff mult de providerul tau, daca vrei sa nu ai deloc lag intra pe un realm recomandat sau normal, nu pe cele cu high, anyway eu am facut marea greseala sa intru prima data pe un realm fara populatie si progresul in PVE lasa de dorit, dar acum cu noul sistem de duengonuri nu o sa ai probleme,

ps: pe luna platesti in jur de 50 de ron, bafta.

Link to comment

prima oara iti iei doar WoW Classic pt ca nu ai ce face cu restul momentan, dupa care (recomandarea mea plateste cu cardul de credit ca e mai ieftin) joci pana la level 55-59 si atunci doar mergi sa iti iei TBC , la fel joci pana la level 68-69 si doar dupa iti iei Wotlk. Nu au sens sa le iei pe toate deodata.

Multa bafta, ca si realm .. orienteaza-te si tu dupa cum ai prieteni , daca ai pe wow, daca nu .. intra pe unul din realm-urile cu populatie medium-high .. PVP sau Roleplay desii eu zic ca PvP e better

Link to comment

daca elimin smilies din postul tau

inteleg 120 ron , 4 luni ? sau doar eu vad asta?

da, era un baiat care era chiar de treaba, am luat cu 70 de ron un gamecard de la el. am vorbit pe mess, mi-a dat serialul, a doua zii am mers la banca si am virat banii. problema e ca nu l-am mai vazut pe mess, dar sunt multi altii care dau mai ieftin decat costa in general.

L.E.: AICI vinde asta cu 90 de lei 60 de zile (nu e nu stiu ce dar e mai ieftin) problema e ca el vrea banii prima data. :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...