Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

ding :D acum sunt clueless..mi-am luat dualul acum vreo 2 sau 3 lvl dar inca nu am ales in ce sa bag:) holy sau protection..nici nu stiu pe ce tip de gear sa merg daca aleg una din ramuri :P pana acum doar de retri am invatat ce si cum sa folosesc

Some tips?

Ba.. mergi peeee holy so prot pentru ca intotdeauna e criza de healeri si tanci.. Iar ca tank daca prinzi loc ca OT sau chiar MT intr-o echipa de raid, ai locul 100% garantat. DPS-eri sunt o groaza.

Daca mergi pe holy baga intelect cat cuprinde ca din intelect iti iei de toate. ;) Si btw, palacii sunt printre cei mai buni (poate cel mai bun; e greu sa masori HPS-ul unui disc priest din cauza PWS ca sa poti compara) healeri de tanc.

Link to comment

Ba.. mergi peeee holy so prot pentru ca intotdeauna e criza de healeri si tanci..

Nu e o idee foarte buna. In general, HM's cer sa reduci numarul de tanci si/sau de healeri. Deci unii trebuie sa switch pe un dps spec. Sa zicem ca nu te intereseaza HM's, daca vrei sa pug un 25 man, e mult mai probabil sa fie nevoie de dps, decat de tank/healer.

Link to comment

mamutu_vesel cum e pe realm la tine ?

bleah...nu mai e asa de amuzant de cand s-a bagat faction change :\

am inceput sa fim minoritari, pierdem wg's....facusem 2 raiduri naxx 10 si 25 intr-o saptamana(demult asta) si stiu ca nu am reusit sa facem KT...la 3 wipes se sparge grupu...asa ca poti f bine sa dai ninja la saph.

oricum m-am cam lasat de pve...d-abia daca scot 2.6k dps la dummy, nu ma ia nici dracu in raiduri( am epix din pvp gear :)) )

da' daca vii te ajut cu cea mai mare placere, e mica guilda de romanasi 5-6 care au fost pe emeriss, si si-au dat reroll; tipii pot sa zic ca au skills, daca vrei sa faci o heroica ceva se rezolva...da' nu se mai fac heroix

mai toti sunt suedezi aici :)), intri intr-un grup si ii vezi pe aia cum vorbesc suedeza si tu: english pl0x

ca holy paladin...stackezi intellect si te doare in cot de mana

ai replenishment puternic(1% e procentaj, si cu cat mai multa mana, cat atat mai mult regen) + divine plea care iti da 25% mana, de asemenea procentaj :)

este foarte fun cu palacu healer, cand il vezi pe unu ca moare jap aripi + divine favor(face urmatorea vraja crit) holy light + holy shock viata full. a da, beacon of light e ceva mai mult decat genial, il pui pe tank si bossu da un aoe jap ii healerzi pe toti din party, tanku e full hp mereu :)

si tank e destul de fun, consecrationu ala face toata mana care o investesti, tii mobi lipiti de tine, poate sa fie un lock cu heroism si toate cd's activate, nu-i ia de pe tine :)

momentan joc retri (pvp) si holy pe dual spec(pve)

p.s: am uitat sa iti zic ca daca iei gear, iei haste + crit sau crit simplu, dar incearca sa eviti iteme +mp5...ala e pentru stupid shammys and druds

Link to comment

Nu e o idee foarte buna. In general, HM's cer sa reduci numarul de tanci si/sau de healeri. Deci unii trebuie sa switch pe un dps spec. Sa zicem ca nu te intereseaza HM's, daca vrei sa pug un 25 man, e mult mai probabil sa fie nevoie de dps, decat de tank/healer.

plus ca n-o sa folosesti niciodata offspec tanks/healers intr-un raid serios. Hai sa zicem offspec healers, dar tanks... mai greu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...