Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

din cate am vazut e cam greu 2 dps vs healer+ dps in 2v2 , cel putin eu cred ca am castigat aproximativ fiecare meci impotriva a 2 dps (resto druid + dk), dar cel mai bine e sa incercati sa dati nuke pe healer din start cat mai rpd si cc pe dps

uite aici un site bun http://www.arenajunkies.com/ :)

crezi ca n-am incercat....? cu drudu mai merge sa-l omori, dar daca e paladin /cast bubble...si noi *sigh*, iar priestii nu vor sa moara de-ai dracu, iar daca mor, parteneru meu e aproape dead si daca raman eu vs dk ... e cine are mai mult noroc la crits...il duceam 2k hp cand sa-i ard ciocanu(HoW) /cast death strike...si il vad din nou cu 5-6k hp...cica au nerfuit dk's...pe drq :|

Link to comment

crezi ca n-am incercat....? cu drudu mai merge sa-l omori, dar daca e paladin /cast bubble...si noi *sigh*, iar priestii nu vor sa moara de-ai dracu, iar daca mor, parteneru meu e aproape dead si daca raman eu vs dk ... e cine are mai mult noroc la crits...il duceam 2k hp cand sa-i ard ciocanu(HoW) /cast death strike...si il vad din nou cu 5-6k hp...cica au nerfuit dk's...pe drq :|

iti garantez ca daca va calculati burstul si nu va grabiti, priestul pica in primele 10 secunde. n-are ce sa faca decat sa dea un pain surpression, dupa aia e carne de tun (avand in vedere ca rogul poate sa dea un kick pe tree dupa ce a iesit pr din stun). odata ce a picat priestul aveti timp sa dati bop+bubble si heal up. dupa care dk-ul pica la randul lui relativ usor

Link to comment

iti garantez ca daca va calculati burstul si nu va grabiti, priestul pica in primele 10 secunde. n-are ce sa faca decat sa dea un pain surpression, dupa aia e carne de tun (avand in vedere ca rogul poate sa dea un kick pe tree dupa ce a iesit pr din stun). odata ce a picat priestul aveti timp sa dati bop+bubble si heal up. dupa care dk-ul pica la randul lui relativ usor

dar totusi daca e blindat( adica are 1k resil...) in ala nu prea dai dmg :\

anyway, mersi de sfat :D

Link to comment

dar totusi daca e blindat( adica are 1k resil...) in ala nu prea dai dmg :\

anyway, mersi de sfat :D

aveam 1070 eu. m-am lasat de ceva vreme

crede-ma, vs astia mai bunii n-aveam nici o sansa. punct

doar cand jucam cu rog, si il gaseam inainte sa sara pe mine, eu fugeam cat puteam, si pana sa ma omoare pe mine murea rogu lor. n-ai nici o sansa cu atata stun+interrupts + slow + wound + some of the most imba burst. n-ai cum

Link to comment

care stiti o tactica ceva impotriva unui setup de 2v2 alcatuit din holy/prot paladin(cu gear de heal ofc :) )sau resto drud sau resto shammy sau disc priest si dk...echipa ta fiind rog + retri ?

deci esti Rog + retardin.

Druid - Dk --- pui rogue sa tina DK in sap, mergi dai stun la druid si nuke dupaia da rogue cheap shot dar kidney sa deie doar dupa ce da Kick la ceva spell, cand vrea din nou sa deie spell, Cheap Shot si e mort healer`u. In acest timp, tu doar in druid sa dai si rogue sa nu uite de blind + vanish si iara sap DK

Prot Pala- Dk --- dati in dps dar tineti Pala in CD cat mai mult pana isi da bubble, de preferat rogue sa deie sap in prostie iar tu da tot ce poti in DK, daca cumva iese din sap cu trinket, rogue sa ii deie blind la pala, te asigur 100% ca isi da bubble, cand isi da bubble, fugiti mancand pamantul sa nu va atinga niciunul, incercati sa nu luati damage pana nu iese pala din bubble, cand e gatta bubble sariti repede si crapatil.

Priest - DK --- la fel ca si cu druid,

Shaman - DK - cu astia nu tare aveti ce face, daca rogue e pe dagger spunei mereu sa scoate totemele de langa shaman sau incercati sa trageti dps cat mai departe de el astfel incat se departeaza de toteme = fail.

Link to comment

deci esti Rog + retardin.

Prot Pala- Dk --- dati in dps dar tineti Pala in CD cat mai mult pana isi da bubble, de preferat rogue sa deie sap in prostie iar tu da tot ce poti in DK, daca cumva iese din sap cu trinket, rogue sa ii deie blind la pala, te asigur 100% ca isi da bubble, cand isi da bubble, fugiti mancand pamantul sa nu va atinga niciunul, incercati sa nu luati damage pana nu iese pala din bubble, cand e gatta bubble sariti repede si crapatil.

la chestia asta nu m-am gandit :) chiar ar putea sa mearga

multam fain :D

Link to comment

incearca retri/mage,eu am jucat cu un retri si a mers chair frumusel,eu zic sa incerci.

stiu ca merge si ret + mage, dar nu-l pot lasa pe rogu asta...suntem romani aman2 chestii din astea...

el cu cine mai face dupa arene? ...poate gaseste si face cu un disc priest sau nush...si ma face la rating, dupa incep sa enervez etc etc...

btw: el e leaderu echipei

LE: nu las gearu de pvp tot timpu :| ...mai bag o heroica un naxx etc..

Link to comment

cum fac dps mare ca shadowpriest se iau baietii de mine ca fac mai putin ca tancu :(

dap asa e. spriest sux pana la 80 ca dps. tot ce tre sa iti faci e haste ptr ca flay sa tina mai mult( http://dwarfpriest.com/2007/10/17/haste-for-priests/ ) -> mult dps. dupa ce am citit tot felul de prostii pe net am reusit sa am un dps decent de 10/25.

in raid-urile cu guilda am fost intodeuna in top 10 cu spriest. (la cele de 25). iar ultima data in naxx de 10. pe 4.

Link to comment

eu .. lasher ... speedy :)

uhum :D mersi

eram curios daca ati incercat noul "BiS" ptr rogues? :D

adica mongoose >> berserking mai nou, si eram curios daca ati incercat weapon swapping (un prieten a incercat si cica avea 3xmongoose-uri > 10 sec la un moment dat :o ). Alta chestie... daca ati incercat arp soft cap (cu mjolnir/grim toll) .. chestii d-astea :D

eu de ex inainte foloseam combat, cu mace mh, dagger oh, mace specialization, rupturless, full arp gemmed si cu grim toll...si scoteam cam dps bunicel.. 5k+ in general.

Acum am trecut pe hack and slash cu un axe mh (lion;s maw) si sword oh (westfall saber), mongoose pe ele, am lasat gemurile pe arp si grim toll-ul... (nu mai am 15% arp de la mace spec in schimb). Am facut cateva eroice..a fost ok. sunt curios cum va merge raid (in seara asta).

Tot legat de best shit atm... ar fi gemurile cu 20ap/10 haste... MORE haste..cam asta ar fi faza... e special ptr weapon swapping...sa pui mai rpd DP, sa schimbi mai repede pe arma cu WP si sa dai bine cu WP (+ vile poisons). A incercat cineva, ceva de genul asta? :D sunt curios daca merge ok si daca se merita efortul.

Link to comment

Eu nu am incercat.

De curiozitate, cat arpen aveai cand foloseai ruptureless rotation ?

aveam 654 arp rating (46%) din gear + gems + 15% mace spec + restul pana pe la 98% (din 1401) din grim toll.

Acum e cam nasol cu hack and slash ca am pierdut 15% dar ii voi recupera cu niste upgrade-uri de gear pe arp. :D

Pana imi fac upgrade-ul la gear (~2 sapt) o s-o ard cu mace spec :<

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...