Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

sal

am nevoie va rog de un specc ultra bun :P pt un paladin dps (pt raid-uri, nu pvp)

ai incercat sa te uiti pe http://wowwiki.com/ ?

te uiti si tu prin talente...si iti dau un sfat, daca vrei numai pve, nu bagi seal of command, stai doar cu vengeance pe bossi si cu SoR pe mobi...

ceva de genu

restul punctelor ti le bagi cum iti pofteste inima, ca nu se schimba cine stie ce major

ba da' chiar nimeni nu se mai baga pvp ? :))

toata lumea spec pve pl0x, glyph pve pl0x

LE: daca va prind ca ziceti ceva de ratingu meu la 2v2 va sparg ! :))

d-abia am inceput, sper sa facem 1000 pana miercuri :)

Link to comment

ai incercat sa te uiti pe http://wowwiki.com/ ?

te uiti si tu prin talente...si iti dau un sfat, daca vrei numai pve, nu bagi seal of command, stai doar cu vengeance pe bossi si cu SoR pe mobi...

ceva de genu

restul punctelor ti le bagi cum iti pofteste inima, ca nu se schimba cine stie ce major

ba da' chiar nimeni nu se mai baga pvp ? :))

toata lumea spec pve pl0x, glyph pve pl0x

LE: daca va prind ca ziceti ceva de ratingu meu la 2v2 va sparg ! :))

d-abia am inceput, sper sa facem 1000 pana miercuri :)

thx :)

Link to comment

un rotation de rogue pt Boss si pt thrash please.

la boss folosesc SS pana am 5 CP si SnD dupaia din nou SS pana am 5 CP si Rupture si il repet pe asta .

la thrash daca sunt mai multi mobi spammez fan of knives, daca e doar unu, SS pana am 5 points SnD si dupaia tot dau sinister, daca prind 5 pcte dau Envenom daca are ceva debuff de nature resist reduce, daca are armor reduce dau Eviscerate. Best lolrotation ever, daca stie cineva unul bun bun pls tell me :D

Link to comment

un rotation de rogue pt Boss si pt thrash please.

la boss folosesc SS pana am 5 CP si SnD dupaia din nou SS pana am 5 CP si Rupture si il repet pe asta .

la thrash daca sunt mai multi mobi spammez fan of knives, daca e doar unu, SS pana am 5 points SnD si dupaia tot dau sinister, daca prind 5 pcte dau Envenom daca are ceva debuff de nature resist reduce, daca are armor reduce dau Eviscerate. Best lolrotation ever, daca stie cineva unul bun bun pls tell me :D

Depinde ce spec esti.

http://elitistjerks.com/f78/t37183-pocket_..._updated_3_1_a/

Best lolrotations ever.

Link to comment

La single target dupa ce dai snd si rupture probabil o sa mai trebuiasca sa folosesti ceva de umplutura ( gen eviscerate sau envenom, in functie de ce folosesti tu ).

In rest, presupunand ca esti combat, nu uita sa folosesti Killing Spree si restul CD's cand sunt available, iar in raid-uri ar fi bine sa le folosesti odata cu heroism, potion of haste, si ce se mai foloseste :)

O rotatie putin mai buna pt bossi ar fi 1 SS > KS > SnD > 5 x SS > rupture > 5x SS > SnD

Link to comment

Eu unu pe rogue folosesc 2snd4rup pe bossi si la trash depinde foarte mult de cat de repede mor mobii si ce tip de mobi sunt ...

Daca e trash mult, schimba pe wound/instant si nu mai da envenom, ci eviscerate [ sper ca ai pct in imp evi daca esti combat ... ca la alea de envenom n`ajungi fara sa sacrifici pct in combat si nu`ti permiti. Plus ca evi improved > non improved poison & envenom ]. FoK daca sunt peste 3, SSx1 sau SSx2 , snd si dupa aia evi la 3-4 combo daca mor repede [ gen naxx / hcs ] sau rupture la 3/4 combo [ depinde cat hp mai are ] si dupa aia o tii in evi la 3-4 combo - bineinteles ca tii si snd up tot timpu cu ori 1 combo, ori 2 ..

La bossi, e simplu : Garrote > SnD > *CDS* > 4 combo > rupture > 2 combo > SnD si de aici incepi 2snd4rup rotation

CDs incearca sa nu le distrugi folosind blade flurry si killing spree deodata pe single target pentru ca in KS nu iei efectul de haste si 2.5 sec ai pierdut o gramada de dps. Da BF si KS impreuna la trash cu 2-3 mobi unde nu se merita FoK pt ca da KS in 2 targets daca ai BF up.

*CDS* aici folosesti tu ce vrei .. eu unu prefer sa incep cu AR si BF pt ca la inceput iau procuri de pe trinkete si zerk si e pacat sa nu prinzi un 5c rup cu atatea procs up. Dupa AR, de obicei mai ai procs up 2-3-4 sec .. asa ca dau KS si imi stabilizez rotatia ... dupa aia 2snd4rup si tot asa o ti pana la urmatorul set de cds

Link to comment

Ca sa iei improved eviscerate, trebuie sa sacrifici altceva, si din moment ce eviscerate oricum nu reprezinta prea mult din damage-ul tau, probabil ca nu ar fi o alegere foarte buna.

Si o intrebare : ce beneficii aduce 4xrupture in loc de 5x ? ( nu am incercat niciodata si sunt curios ... )

Cu sau fara improved eviscerate, tot aia e. Nu se merita sa dai envenom nici la bossi nici la trash daca esti combat. Ideea e sa dai evi in loc de envenom si sa tii wound/instant la trash pt ca deadly poison e fail la mobi care mor in 3-10 secunde.

4 combo rupture in loc de 5 nu`ti aduce nici un beneficiu dpdv al dmg`ului daca e sa o luam tehnic ... insa practic daca dai mereu 5 combo rupture iti distrugi rotatia si ori pierzi rupture, ori pierzi snd pt 3-5-7 secunde per refresh si nu se merita dmg`ul in plus de la extra combo pe rupture. Normal ca daca poti sa faci 5 combos [ AR / crit SS glyph proc etc ], dai rupture cu 5 combo ... insa 80-90% din cazuri 4 combo rupture > 5 combo dpdv al rotatiei

Edit: Nu stiu daca s`au facut teste pe durate mai lungi, insa din testele proprii [ de 3 ori pe fiecare spec, cu durata de 15 min fiecare test ], Imp. Evi > Ruthlessness ... de`aia am zis improved eviscerate. E adevarat ca sacrifici ceva [ ruth ], insa castigi mai mult; de`aia sugerez spec`ul asta : http://www.wowhead.com/?talent#fhxb0xZMgV0xcxoruzxRtx

Link to comment

O sa testez 4 x rupture cand o sa am timp. Intr-adevar, la 5x se intampla sa se mai piarda rupture sau snd ( mai mult rupture ).

Imp eviscerate vs Ruthlessness nu cred ca o sa testez, ar insemna sa cheltuiesc ~60g pentru ceva ce nu poate fi mai mult decat o diferenta minora in damage.

Am testat KS + BF si, da, e o combinatie foarte buna, dupa primul trash pull din HoL aveam ~5300 dps ( dupa ce s-a terminat KS aveam peste 6k, dar a mai tinut cateva secunde lupta ).

Link to comment

Salut! as vrea si eu niste addonuri din filmuletul asta: http://www.youtube.com/watch?v=DN3jIMWfz4o

->Cum se numeste addonul care schimba skinul Cifrelor la damage si literelor la say si numele jucatorilor

->Cum se numeste addonul care iti pui bara de spelluri unde vrei tu

->Cum se numeste addonul care iti schimba skinul mapei(minimap) Sa o fac patrat

addonu care schimba skinul la ninimap este SexyMap

intra pe wow curse gasesti acolo toate addonurile pt wow

Edited by Skyper
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...