Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

la hunter, la dps-ul tau se adauga si dps-ul animalutzului?

si crezi ca pe survival pet`u face jumate din dps asai ? cat de amuzant poti fi :D daca face mai mult de 0.5k e bine .. si ce daca daca si el face dps ? fiecare clasa are ceva special, la hunter e pet`u ... doamne cata` ciuda pe tine :P

Link to comment

si crezi ca pe survival pet`u face jumate din dps asai ? cat de amuzant poti fi :D daca face mai mult de 0.5k e bine .. si ce daca daca si el face dps ? fiecare clasa are ceva special, la hunter e pet`u ... doamne cata` ciuda pe tine :P

Cred ca e mai mult curiozitate decat ciuda. Tu esti ala care s-a simtit.

Da, pet classes au dps cu pet + player. In general cu pet cu tot insa fac cam acelasi dps ca o clasa fara pet.

Link to comment

dute ma 4k e praf frate ... esti full t7.5 la 4k ..... un warlock ulduar geared face 6k+ daca urmeaza rotation si are spec bine facut.

aseara la ora 1 faceam cu hunter voa 25 pug bineinteles, rupt de oboseala cu " lolrotation " am facut 5k dps.1

mda...totusi erai raid buffed...un BoM si un Kings ajungi pe la 800 AP in plus...in fine lasati-o balta...

ding exalted cu sons of hodir, oracles si Kinghts of the Ebon blade :>

next -> Kirin tor si Argent Crusade :)

Wyrmrest Accord l-am facut mai demult...

LE: @Shade: foarte tru ce zici tu acolo

Link to comment

ce incerc eu sa zic e ca "self-buffed" nu o sa fie niciodata un mod bun de a calcula potentialul tau in DPS. Unele clase fac mult mai mult dps self-buffed decat raid buffed, altele mult mai putin.

Exemplu:

Warlock cu blessing of kings castiga in jur de 10-15 SP din spirit (400 spirit base, +40 cu kings, 30% din 40 ~= 13) si foarte, foarte putin crit (sa zicem in jur de 0.5%)

Rogue cu blessing of kings castiga in jur de 150 AP si ~2% crit.

Pe langa asta mai e si scaling la vraji, unele specs sunt mult mai bune cu cat cresc stats, altele scaleaza mai greu etc. Sa stai sa zici ca "moaa fac X dps la training dummy" e ca si cand te-ai uita la lungimea picioarelor ca sa vezi cati metri poti alerga pana obosesti.

Link to comment

si crezi ca pe survival pet`u face jumate din dps asai ? cat de amuzant poti fi :D daca face mai mult de 0.5k e bine .. si ce daca daca si el face dps ? fiecare clasa are ceva special, la hunter e pet`u ... doamne cata` ciuda pe tine :P

#-o

am intrebat doar din curiozitate

Link to comment

am si eu o intrebare....exista vrun addon pentru herbalism de exemplu cum e questhelper sa iti arate pe harta unde e planta:-< adica unde se spawneaza plantele si inca ceva.. cum aflu coordonatele de ex Y=33,33 si X=44,44.... daca stie cineva va rog sami spuneti:)multumesc

Link to comment
Guest Cupi22

Salut....sunt si eu nou pe aici,si m-ar interesa pe ce server de wow jucati voi?caut si eu un server de wow (privat normal) cat de cat calumea,dar versiunea sa fie peste 2.4.3...ca asa stiu si eu un server foarte bun de 2.4.3 cu 1200+ playeri dar nah..mam saturat de vers aia....

Daca puteti posta aici detalile serverului ok,daca nu datimi va rog un pm...

Mersi si scuze daca am postat unde nu trebuia :)

Link to comment

am si eu o intrebare....exista vrun addon pentru herbalism de exemplu cum e questhelper sa iti arate pe harta unde e planta:-< adica unde se spawneaza plantele si inca ceva.. cum aflu coordonatele de ex Y=33,33 si X=44,44.... daca stie cineva va rog sami spuneti:)multumesc

Gatherer mi se pare destul de bun, iti arata pe harta de unde ai mai minat, lootat herburi etc.

download

Il poti downloada...dar azi apare 3.2 si nu stiu daca o sa mai fie compatibile :)

Ia si cartographer si o sa ai coordonatele pe harta, duci cursoru intr-un punct si in bara de jos a hartii iti apar coordonatele.

download

Sper ca ti-am fost de ajutor. :)

@Cupi22, ai postat unde nu trebuia, cauta la sectiunea publicitate click

Link to comment

:( oarecum imi pare rau, dar avand in vedere ca pot juca doar seara cand ajung de la servici e oarecum bine .. , totusi mi-e jena sa zic ca nu am apucat sa fac nici Uld10 man :\

15 servere on si toate locked

position in queue: 10574 =))

daca la ora asta nu merg inca serverele cred ca vor fi bug-uri la greu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...