Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

cum a fost pe PTR , eu dupa o ora de stucked on retrieving Character List si fatal errors m-am lasat pagubas =)) ??

mda azi de la 19:30 pana la 11:30 n-a mers Brillu', am intrat noi la 19:30, am ajuns la Freya si a intrat GM-ul spunand ca il inchide in 30 minute, deci am stat o ora, macar am avut doua incercari la Freya :)

Link to comment

Dupa mine dual spec se merita doar pentru ca nu mai trebe sa mergi la trainer sa dai respec si poti sa gasesti un mage. Atat.

imo o sa mai dureze ceva . desii eu doresc sa se bage asap . nu prea mai am ce face -.-

gz, gogo :D

Don't worry, nici dupa n-o sa mai ai ce face. Blizzard took good care of that. Nerfed HoT's vs 15k 1.5s heals.

Link to comment

Don't worry, nici dupa n-o sa mai ai ce face. Blizzard took good care of that. Nerfed HoT's vs 15k 1.5s heals.

Si cu ce te impiedica asta sa fi un backup/raid healer ? Nu crezi ca era normal sa se intample asta ? Si daca gm-ul o sa-ti zica nu mai avem nevoie de restocows inseamna ca habar nu are de notiunea de raid healing. Toti amicii mei care au jucat resto de-a lungul TBC au dat reroll, ptr ca devenise boring. Se intampla ca si cu holy priests, le ofera o alta perspectiva si crede-ma holy priests is mult prea usor de jucat, asa cum sunt ei acum. Nu se schimba decat ceva mechanics plus ca voi vorbiti de "major ners" inainte sa va faceti o idee despre cum va fi content-ul.

Link to comment

Nu vorbesc de nerfs in functie de content, vorbesc de nerfs in celelalte clase. In WotLK nu eram deloc overpowered, eram o clasa care isi avea locul in raid cause HoT's are useful. Dar cand vad ca buffuie alte clase care se descurca foarte bine si acuma si pe noi ne bat cu nerfbatu cum sa nu ma plang. Si cel mai mult ma plang ca vor sa ne bage pe gat Nourish, cand noi suntem pe HoT's.

Link to comment

Nu vorbesc de nerfs in functie de content, vorbesc de nerfs in celelalte clase. In WotLK nu eram deloc overpowered, eram o clasa care isi avea locul in raid cause HoT's are useful. Dar cand vad ca buffuie alte clase care se descurca foarte bine si acuma si pe noi ne bat cu nerfbatu cum sa nu ma plang. Si cel mai mult ma plang ca vor sa ne bage pe gat Nourish, cand noi suntem pe HoT's.

Nu ma pricep la shamani ptr ca nu-mi plac. Hai sa luam cazul hpriests si dpriests. Dpriests au fost schimbati in asa fel incat sa se concentreze ptr single target healing (grace effect, le-au dat un mare buff raid wise care o sa fie necesar la cate am vazut eu). Hpriests, la cati dintre ei s-au axat pe haste gear, acum se gasesc in imposibilitatea de a da crits prea des (redesigned holy conc si au scos overhealing bonuses). Si un hpriest din 3.1 va trebuie sa se gandeasca la mana regen de 10 ori mai mult ca acum, ptr ca nu castiga mai nimic la hpm, nu castiga decat haste si 1 clearcast pe FH. Garantat, nu e un nerf major pentru druizi, pentru ca ai sa vrei sa lasi LB sa faca bloom, mai ales in pve (nu ma bag la partea de pvp ptr ca oricum e dezastru ce e acolo). Acum daca e sa o luam logic, blizz a creat un spell cu o anumita mecanica pe care druizii nu o folosesc si intr-un fel ii fac OP, ia-o ca pe un game exploit. Care era optiunea lor, cand ei au admis clar ca e prea OP acel spell ? Sa scoata efectul de bloom ? Sa reduca healing coeff ? Au umblat la mps, cred ca un druid care joaca de cativa ani buni ca resto trebuia sa vada asta venind. Ce-ar fi daca ar reduce mps pe GH la priests ? Pai ar fi incredibil de OP mai ales cu noile talente de haste. Cu siguranta nu se schimba nimic la druizi decat doar un pic de play style. Si pana la urma ce are nourish, decat ca va mai creste un pic abilitatea de raid heal, intentie arata de blizz inca de la inceputul wotlk ? :P

L.E.: Deja te gandesti la un major nerf fara sa ai idee despre content, dintr-un singur motiv, nu ai cum sa-ti dai seama daca poti sau nu poti planifica LB la urmatoarele encounters (exemplul cel mai bun ar fi gluth/loatheb la ce-i acum in game).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...