Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

acu intr-un fel imi pare rau ca nu am ramas pe retri ^^ , era misto in BG , mostly AV ^^

dintre toate sincer AV imi place ce-l mai mult , WG e cam booring parca.. , Eye of storm nu castigam in veci pururi si amin .. :)) , Strand of the ancients parca vine prea putin honor :\ .. In schimb , in arena nu am fost deloc , dar la cum mi-o iau in BG daca sar cativa pe mine .. mi-e cam greu sa cred ca as putea face fata ^^

Link to comment

Mie WoW mi sa parut cel mai frumos MMO din cate am jucat..( recunosc nu am jucat prea multe) . La WoW grafica lasa putin de dorit dar ce conteaza...Acum voi ce parere avetzi despre acest joc..?? Poate nu ar mai trebui sa intreb.. :))

Grafica nu inseamna totul si din punctul meu de vedere , chiar e mai bine asa ... pastreaza "traditia" warcraft ca grafica si nu iti trebuie cine stie ce PC ca sa`l poti juca cu totul la minim , oferindu`ti posibilitatea sa ai cam toate setarile la maxim cu orice PC care nu e vechi de 7-8 ani.

Link to comment

Grafica nu inseamna totul si din punctul meu de vedere , chiar e mai bine asa ... pastreaza "traditia" warcraft ca grafica si nu iti trebuie cine stie ce PC ca sa`l poti juca cu totul la minim , oferindu`ti posibilitatea sa ai cam toate setarile la maxim cu orice PC care nu e vechi de 7-8 ani.

mai putin pe un laptop :))

le: ca sa nu fie spam... cum pot sa imi fac un sig care sa imi arate caracteru din wow, am incercat pe guildlaunch si peste tot si mi-a zis "Character not found or armory down"... si nu joc pe trial, am jocu cumparat

le2: steff, peste tot face asa... bun, alta problema, nu mai merge jocu, ma pun sa il reinstalez si pe la 70% imi zice WoW installation failed, could not rename common.MPQ.tmp to common.MPQ, vreo solutie ceva?

cand incerc sa il redenumesc manual imi zice access denied on file x

Link to comment

Am si eu o intrebare... cand ajungi la level 30 ( joc WoW de 2 saptamani si nu sunt prea experimentat ) si vrei sa iti iei mount si am un blood elf paladin am vazut ca am un skill la Paladin Trainer sa pot sa imi creez singur mount. Acum intrebarea mea este mai trebuie sa invatz skillu de calarit de la ala care vinde mount in oras?? :beer:

Link to comment

dintre toate sincer AV imi place ce-l mai mult , WG e cam booring parca.. , Eye of storm nu castigam in veci pururi si amin .. :)) , Strand of the ancients parca vine prea putin honor :\ .. In schimb , in arena nu am fost deloc , dar la cum mi-o iau in BG daca sar cativa pe mine .. mi-e cam greu sa cred ca as putea face fata ^^

Daca vrei honor, fa questul repetabil ... cel putin eu asa fac.

@rTn - sigur ai ales EU ? Prima data nu mi-am dat seama, si am lasat pe US :P

Link to comment

Am si eu o intrebare... cand ajungi la level 30 ( joc WoW de 2 saptamani si nu sunt prea experimentat ) si vrei sa iti iei mount si am un blood elf paladin am vazut ca am un skill la Paladin Trainer sa pot sa imi creez singur mount. Acum intrebarea mea este mai trebuie sa invatz skillu de calarit de la ala care vinde mount in oras?? :beer:

nu mai trebe sa inveti skillu.

te duci la trainer te antrenezi la mount, si dupa ii dai summon si gata :D

norocul tau ca ai paladin. numa paladinii si warlocks au mountu asta la lvl 30, restul trebe sa se antreneze.

Link to comment

le: ca sa nu fie spam... cum pot sa imi fac un sig care sa imi arate caracteru din wow, am incercat pe guildlaunch si peste tot si mi-a zis "Character not found or armory down"... si nu joc pe trial, am jocu cumparat

1. Trebuie sa ai char peste lvl 10 sa fie listat pe armory

2. Selecteaza acolo US / EU in functie de unde joci tu [ de obicei EU , insa e posibil sa fi luat clientul US si sa joci pe US ]

3. Link armory , te rog ..

Am si eu o intrebare... cand ajungi la level 30 ( joc WoW de 2 saptamani si nu sunt prea experimentat ) si vrei sa iti iei mount si am un blood elf paladin am vazut ca am un skill la Paladin Trainer sa pot sa imi creez singur mount. Acum intrebarea mea este mai trebuie sa invatz skillu de calarit de la ala care vinde mount in oras?? :beer:

Nu trebuie sa mai inveti riding skill , ci doar faci questu sau il inveti de la trainer.

Link to comment

@rTn - sigur ai ales EU ? Prima data nu mi-am dat seama, si am lasat pe US :P

Da... oare o fi din cauza ca nu am pus numele realmului bine?

Am pus la nick: Andreyk (nicku meu) si realm: Shattered Hand pe EU.

Imi poate raspunde cineva si la a doua intrebare?

@virus_ro : am level 14 la caracter, am selectat EU, Shattered Hand e pe EU, asa-i? Acum am observat ca nu ma arata nici pe armory.

Link to comment

Da... oare o fi din cauza ca nu am pus numele realmului bine?

Am pus la nick: Andreyk (nicku meu) si realm: Shattered Hand pe EU.

Imi poate raspunde cineva si la a doua intrebare?

@virus_ro : am level 14 la caracter, am selectat EU, Shattered Hand e pe EU, asa-i? Acum am observat ca nu ma arata nici pe armory.

vezi sa nu fi intrat pe armory us....

http://eu.wowarmory.com/ linkul pt chars de pe realms EU.

Link to comment

Multumesc pentru raspunsurile care le-am primit la intrebarea anterioara!! :) Acum mai am si eu o intrebare... Cum pot sa imi cumpar un mount care apartine de alt oras si nu de orasul meu?? Sunt Tauren deci apartin de Thunder Bluff si am incercart sa iau un Wolf din Ogrimmar... :D si un prieten mi-a spus ca trebuie sa fi Orc sau sa ai reputatia crescuta..!! Acum intrebarea mea este.. cum cresc aceasta reputatie??

P.S.: Am vazut la char info ca am rep la toate orashele de la care am facut questuri cred???.. Acum va rog mult explicati-mi si mie.. :comp2:

Link to comment

Multumesc pentru raspunsurile care le-am primit la intrebarea anterioara!! :) Acum mai am si eu o intrebare... Cum pot sa imi cumpar un mount care apartine de alt oras si nu de orasul meu?? Sunt Tauren deci apartin de Thunder Bluff si am incercart sa iau un Wolf din Ogrimmar... :D si un prieten mi-a spus ca trebuie sa fi Orc sau sa ai reputatia crescuta..!! Acum intrebarea mea este.. cum cresc aceasta reputatie??

P.S.: Am vazut la char info ca am rep la toate orashele de la care am facut questuri cred???.. Acum va rog mult explicati-mi si mie.. :comp2:

ca sa poti lua mount de la alta rasa tre sa ridici reputatia cu factiunea dorita la exalted.

ca sa ridici reputatia trebuie sa faci questuri sau sa omori anumiti mobi.

sincer mai bine ramai cu kodo decat sa-ti faci exalted cu orgrimmar ca e munca grea.

Link to comment

Da... oare o fi din cauza ca nu am pus numele realmului bine?

Am pus la nick: Andreyk (nicku meu) si realm: Shattered Hand pe EU.

Imi poate raspunde cineva si la a doua intrebare?

@virus_ro : am level 14 la caracter, am selectat EU, Shattered Hand e pe EU, asa-i? Acum am observat ca nu ma arata nici pe armory.

Daca nu esti listat pe armory , nu poti sa`ti faci sig normal .. poti insa sa`ti faci custom, desi nu merita pentru low lvl .. asteapta si tu sa se updateze armory si iti vei putea face si sig :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...