Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

a, am uitat sa ma leg de o chestie. improved shadow form = martyridom? ... hmmm ce sa aleg oare 70% reduced pushback sau 20% ... si la ce mama dracului iti trebuie tie reduced duration of interrupt effects cat timp faci level? iti dau mobii silence in draci de nu mi se intampla si mie?

si ca sa iti ruinez de tot sperantele, nu prea iti foloseste hymn of hope la nimic cat esti pe shadow, ca tre sa iesi din shadow form ca sa castezi, si apoi cand intrii la loc, pierzi toata mana care ai facut-o + 8 secunde de timp pierdut.

si ca shadow daca stai healer, esti but orice ar fi, te face si un balance druid. doar cu tank imba daca apuci sa termini vreo instanta stand healer. shadow=dps+mana pump. punct.

Link to comment

Daca nu am numlock cum fac sa mearga singur ?

Nu sunt sigur , insa cred ca e in bindings auto-walk`ul si poti seta sa fie pe alt buton .. incearca si vezi :)

deocamdata ma ajuta o fata care joaca de 2 ani WoW cu questurile xD :beer:

Omule ... Iti dau un sfat prietenesc : Fa ma lvl 60-70-80 ... invata jocul nu prin intrebari stupide pe forumuri , ci prin site`uri de calitate [ http://www.wowwiki.com/Portal:Main / http://elitistjerks.com/ ] .. fa`ti cativa prieteni ingame care sa te ajute la nevoie si nu veni pe forum aici sa ceri ajutor la questul X pentru ca te`ai impotmolit la el ...

Daca joci pe blizz asa cum spui tu .. posteaza aici armory link dupa ce faci un level decent si ai invatat cate ceva si te vom ajuta la chestiile care sunt mai normale de intrebat .. care nu oricine le stie sau care nu sunt evidente. Daca joci insa pe private ... iti sugerez sa nu folosesti LM ca forum de intrebari / discutii , pentru ca vei fi luat mai mult ca sigur la misto , ori vei fi ushuit.

Link to comment

pff, nu serios ca esti praf. silence o fi putin folositor in instante, dar tre sa bagi puncte si in improved pshychic scream, pentru care chiar n-ai folos atata timp cat faci lvl.

Silence este bun ptr orice. Mai ales in instante ca old kingdom, unde daca ai un tank praf o sa fie 1 shot tot grupul. ;)

inner focus chiar ca e numai pt pvp, in mare parte te pisi pe el de 25% crit chance, odata la 3 minute sa ai si tu 40% sanse sa dai crit pe un mindblast?daca ar fi sa il folosesti pt ceva, il folosesti pt no mana cost, dand un sw:p cu inner focus

Fereasca ... o instanta nu dureaza 3 minute. =)) Dai crit pe orice spell capabil de crit. Te ajuta pe orice specc ai juca. Daca pentru unii un cd inseamna sa-l folosesti odata pe zi, oh well.

. aleg sincer shadowfiendul peste meditation, shadow fiendul iti face aprox 40% mana in 15 secunde + ceva dmg (care ar acoperi oricum criticalu ala de mindblast btw). cat faci level, crede-ma pe cuvant ca iti ajunge dispersion+shadowfiend odata la 3 min. daca ar fi cu gear acceptabil mana ti se termina in mai mult de atat.

Fereasca ... MP5 = 5 * (0.001 + sqrt(Int) * Spirit * Base_Regen) ... inmulteste si tu asta cu 30%, chiar 80% ca asta inseamna meditation + spirit tap (efect care il obtii aproape constant). Outside FSR ajungi la 200% mp5.Eu, ca shadow priest in healing gear, nu folosesc shadow fiend decat ptr extra dmg. Daca am chef.

shieldul te ajuta ca il dai atunci cand te bati cu mobi, sa nu ti-l scoata asa de repede, avand posibilitatea deci de a casta cu mob langa tine, salvand cateva secunde din "batalie"

In instante iti scot mobii shield-ul ca deh tankezi, iar fereasca sa vezi vreun mob care sa dea peste 2k dmg physical skill in timp ce faci lvl. Mai rar dar tot nu trebuie sa ajunga mobii la tine ... Si 15% dmg mitigation chiar nu te ajuta cu nimic din moment ce nu esti full disc.

a, am uitat sa ma leg de o chestie. improved shadow form = martyridom? ... hmmm ce sa aleg oare 70% reduced pushback sau 20% ... si la ce mama dracului iti trebuie tie reduced duration of interrupt effects cat timp faci level? iti dau mobii silence in draci de nu mi se intampla si mie?

Pai tie iti trebuie nu mie. Nu mi-ar trebui nici martyrdom daca tin up pws non-stop. =))

si ca sa iti ruinez de tot sperantele, nu prea iti foloseste hymn of hope la nimic cat esti pe shadow, ca tre sa iesi din shadow form ca sa castezi, si apoi cand intrii la loc, pierzi toata mana care ai facut-o + 8 secunde de timp pierdut.

Hymn of hope il folosesti in cazuri extrem de rare (like long pve encounters) si cel mai mult il folosesti outside FSR, decat sa stai 15 secunde in fund folosesti hymn ptr 8 secunde si reduci downtime-ul grupului tau (ia sa te uiti la casterii de langa tine cand tu foloesti hymn ;) ). Ca shadow healer daca ai party bun poti sa ti up tot gr fara probleme.

si ca shadow daca stai healer, esti but orice ar fi, te face si un balance druid. doar cu tank imba daca apuci sa termini vreo instanta stand healer. shadow=dps+mana pump. punct.

Hai sa-ti zic care e diferenta dintre un shadow healer si un disc healer, facem exceptie de heals din pws. ~10% pe heals si si cam 4% pe crit chance pe FH si GH. A, si diferenta de 80 sp la lvl max. Nu punem la socoteala gear. Inca o chestie, am jucat shadow healer pana pe la lvl 62 si multe zile am jucat shadow healer si dupa lvl 80, sa vezi ce fain ii sa dai heal in AN HC sau Strat HC. ^^ Nici un mentally sane spriest nu o sa-si ia dispersion ptr pve ptr ca e ... te las pe tine sa ghicesti maestre. ^^

@Legacy: Daca vrei sa fiu sincera cu tine, cu char-ul ala ai sa te chinui si ca holy intr-o instanta. Asta daca nu ai un grup calumea. Ai sa ramai mereu pe 0 cu mp daca nu ai dps bun in gr.

L.E.: Maestre Zeal hai sa te ruinez total.

This build is recommended for leveling, versatile priests, occupying good holes in group (as a dps healer, or as support healer, or as main healer, if none are present this is a decent healer spec), and giving survival to priest in soloing.

For this priest, it is well recommended to accumulate Spirit more than Intellect, even if just to rise duff their mana regen from talents.

Depending on what you do when not raiding/grouping, you can always switch Blackout for Spirit Tap.

* Strengths - The combination of damage output and good healing.

* Weaknesses - Small mana pool

Please note that this spec would only be feasible for 5-man encounters. Do not attempt to use this spec in a 10 or 25 man raid encounter, as you are less useful than a Holy Priest or Shadow Priest using a cookie-cutter build.

Sursa: http://www.wowwiki.com/Priest_builds#Test_...orthodox_Builds

E clasic nenea, folosit si testat. ;)

Link to comment

Andrei,joc wow 2 ani si nu ma dau mare pe forumuri sa stiu toate clasele,si macar scriu decent."Avea OGC sa moara mama" era o expresie nici nu trebuia sa gandesti sa iti dai seama de asta,dar de la tine nu se asteapta nimeni sa intelegi.

Pune link la armory,daca vrei sa te credem,pana acuma sunt sigur ca joci pe privat.Nui o mare problema asta dar macar nu abera intr-un topic original.

Link to comment

Andrei,joc wow 2 ani si nu ma dau mare pe forumuri sa stiu toate clasele,si macar scriu decent."Avea OGC sa moara mama" era o expresie nici nu trebuia sa gandesti sa iti dai seama de asta,dar de la tine nu se asteapta nimeni sa intelegi.

Pune link la armory,daca vrei sa te credem,pana acuma sunt sigur ca joci pe privat.Nui o mare problema asta dar macar nu abera intr-un topic original.

word :)

Link to comment

Silence este bun ptr orice. Mai ales in instante ca old kingdom, unde daca ai un tank praf o sa fie 1 shot tot grupul. ;)

Fereasca ... o instanta nu dureaza 3 minute. =)) Dai crit pe orice spell capabil de crit. Te ajuta pe orice specc ai juca. Daca pentru unii un cd inseamna sa-l folosesti odata pe zi, oh well.

Fereasca ... MP5 = 5 * (0.001 + sqrt(Int) * Spirit * Base_Regen) ... inmulteste si tu asta cu 30%, chiar 80% ca asta inseamna meditation + spirit tap (efect care il obtii aproape constant). Outside FSR ajungi la 200% mp5.Eu, ca shadow priest in healing gear, nu folosesc shadow fiend decat ptr extra dmg. Daca am chef.

In instante iti scot mobii shield-ul ca deh tankezi, iar fereasca sa vezi vreun mob care sa dea peste 2k dmg physical skill in timp ce faci lvl. Mai rar dar tot nu trebuie sa ajunga mobii la tine ... Si 15% dmg mitigation chiar nu te ajuta cu nimic din moment ce nu esti full disc.

Pai tie iti trebuie nu mie. Nu mi-ar trebui nici martyrdom daca tin up pws non-stop. =))

Hymn of hope il folosesti in cazuri extrem de rare (like long pve encounters) si cel mai mult il folosesti outside FSR, decat sa stai 15 secunde in fund folosesti hymn ptr 8 secunde si reduci downtime-ul grupului tau (ia sa te uiti la casterii de langa tine cand tu foloesti hymn ;) ). Ca shadow healer daca ai party bun poti sa ti up tot gr fara probleme.

Hai sa-ti zic care e diferenta dintre un shadow healer si un disc healer, facem exceptie de heals din pws. ~10% pe heals si si cam 4% pe crit chance pe FH si GH. A, si diferenta de 80 sp la lvl max. Nu punem la socoteala gear. Inca o chestie, am jucat shadow healer pana pe la lvl 62 si multe zile am jucat shadow healer si dupa lvl 80, sa vezi ce fain ii sa dai heal in AN HC sau Strat HC. ^^ Nici un mentally sane spriest nu o sa-si ia dispersion ptr pve ptr ca e ... te las pe tine sa ghicesti maestre. ^^

@Legacy: Daca vrei sa fiu sincera cu tine, cu char-ul ala ai sa te chinui si ca holy intr-o instanta. Asta daca nu ai un grup calumea. Ai sa ramai mereu pe 0 cu mp daca nu ai dps bun in gr.

L.E.: Maestre Zeal hai sa te ruinez total.

Sursa: http://www.wowwiki.com/Priest_builds#Test_...orthodox_Builds

E clasic nenea, folosit si testat. ;)

tu i-ai dat instructiuni NUMAi pt pve instante, cand el vorbea de leveling in mare parte.

da-i tu pws non-stop cu mobii langa tine, eu joc cu imp shadow form, vedem care ramane primul fara mana. eu prefer sa il dau mai rar, si sa fie mai efectiv, +15% inseamna aproximativ 3-4 hituri de mob.

despre inner focus, o instanta nu dureaza numai 3 minute? asa si ce treaba asta, el vrea sa faca lvl ... nu sa rupa in 2 toate instantele, pt ce sa aibe inner focus, sa fie acolo in top la dps? nimeni nu ia in party spriest pt ca are dps mare, ci pt ca reface mana in party. dar vezi tu ... daca ramane fara mana mereu cheltuind chiar si inner focusul(daca l-ar avea) pe mindblast crezand ca crit chanceul il ajuta, bazandu-se doar pe 30% mana regen while casting pe parcursul instantei, iti garantez eu ca ramane pe 0 la fiecare boss.

HAI ca de data asta nu te fac sa te mai simti prost, meditationul tau prob ar fi de ajuns avand mp5>500, insa pt orice alt priest ar fi degeaba. tot cred ca specu meu te ajuta mai mult pt mana.

crede-ma atata timp cat ai macar 100+ bonus la spirit din iteme la lvl tau, avand spirit tap si folosind dispersion si shadow fiend regulat, n-o sa ramai niciodata fara mana nici in instante, nici la leveling. Tu aiurea cred ca esti singurul priest din lume care foloseste shadow fiend pt bonus dmg DACA vrea LOL. si dispersionul doar in instante poti sa il folosesti pt 90% reduced dmg, in rest e f bun pt mana regen, e ca un evocation practic.

acum legacy poti sa crezi ce vrei, eu cred ca am dat exemple mai clare decat calculele domnului/doamnei(?) aiurea si cred ca pe testate merge cel mai bine

Link to comment

tu i-ai dat instructiuni NUMAi pt pve instante, cand el vorbea de leveling in mare parte.

da-i tu pws non-stop cu mobii langa tine, eu joc cu imp shadow form, vedem care ramane primul fara mana. eu prefer sa il dau mai rar, si sa fie mai efectiv, +15% inseamna aproximativ 3-4 hituri de mob.

Regula cu spirit tap + meditation e valabila si ptr world pve. Mai bine se aplica acolo decat in instante unde trebuie timing si skill ca sa faci last hit pe mob. Ca tot zicea mamutu de world pvp, cred ca silence te mai scapa de vreun mag/lock ... decat minunea de improved shadowform pe care trebuie sa o folosesti cu fade. Tot 2 shot esti ptr un mag bine echipat. :))

If you need to fade so often that you're thinking about getting this talent, you're doing something wrong

And also if you are spec'd Improved Shadowform this makes the 70% pushback reduction have an effective uptime of up to 41.6%

quote www.wowhead.com Mai lasa-ma maestre. =)) Bun la pvp si numai la pvp ... Talentul ala il folosesc si eu dar numai cand intru intr-un BG. Sa stii ca Fade odata la 24 secunde te va ajuta enorm.

despre inner focus, o instanta nu dureaza numai 3 minute? asa si ce treaba asta, el vrea sa faca lvl ... nu sa rupa in 2 toate instantele, pt ce sa aibe inner focus, sa fie acolo in top la dps?

Inner focus = clearcast = outside FSR, folosesti si exploatezi la maximum, cand ai tu chef si cand crezi tu de cuviinta. Daca nici atata lucru nu stii ca inner focus + poh + divine aegis + high crit chance = bubble ptr tot gr tau ...

nimeni nu ia in party spriest pt ca are dps mare, ci pt ca reface mana in party. dar vezi tu ... daca ramane fara mana mereu cheltuind chiar si inner focusul(daca l-ar avea) pe mindblast crezand ca crit chanceul il ajuta, bazandu-se doar pe 30% mana regen while casting pe parcursul instantei, iti garantez eu ca ramane pe 0 la fiecare boss.

Iar revenim la spirit tap + improved spirit tap + meditation ... Se pare ca ti-e greu sa intelegi ca in jur de 400 mp5 in FSR si VT te fac practic mana pot. Si hai sa-ti zic un mic secret ... mai mana batery e retridin-ul si huntard-ul pe survival decat un spriest. Vezi ca te contrazici grav aici, un spriest bun chiar si cu crap gear nu se bazeaza pe acel Cd de la shadowfiend. Eu, ca holy priest il folosesc numai in raids daca nu am druidul langa mine.

HAI ca de data asta nu te fac sa te mai simti prost, meditationul tau prob ar fi de ajuns avand mp5>500, insa pt orice alt priest ar fi degeaba. tot cred ca specu meu te ajuta mai mult pt mana.

Oi fi tu mare jucator pe realm-ul tau, chiar nu ma intereseaza cine esti, ce realizari ai avut si ce ai incercat tu sa faci, tu incerci sa contrazici theorycraft facut acum 1 an sau 2. Lasa aerele de gomos ca nu ma impresionezi cu nimic.

crede-ma atata timp cat ai macar 100+ bonus la spirit din iteme la lvl tau, avand spirit tap si folosind dispersion si shadow fiend regulat, n-o sa ramai niciodata fara mana nici in instante, nici la leveling. Tu aiurea cred ca esti singurul priest din lume care foloseste shadow fiend pt bonus dmg DACA vrea LOL. si dispersionul doar in instante poti sa il folosesti pt 90% reduced dmg, in rest e f bun pt mana regen, e ca un evocation practic.

Ce dispersion ma baietas ? Ca nu ai nevoie, nu ai nevoie nici de amaratul ala de shadowfiend decat in rare cazuri, tu crezi ca priests in tbc aveau 1k mp5 outside FSR ? Daca nici atata lucru nu stii ...

acum legacy poti sa crezi ce vrei, eu cred ca am dat exemple mai clare decat calculele domnului/doamnei(?) aiurea si cred ca pe testate merge cel mai bine

Tu nu ai dat decat din gura pana acum (lasi impresia unuia care vorbeste ca detinatorul unui char cumparat de pe e-bay), iti mai repet odata poate intelegi, specc-ul ala a fost testat si aplicat pt orice fel de gear (mai ales ptr crap gear). Cat faci lvl cauti iteme prin/cu care sa stackezi cat mai mult spirit si intellect ca sa aplici cat mai bine regula aia general valabila ptr toate clasele si tot aceeasi regula care face un druid si un priest cele mai imba clase ptr long pve encounters. Cu ce-l ajuti tu daca-l trimiti in instante cu un -CD la un pet care e 1 shot si odata la 3 minute sta si regeneraza 36% mp si nu poate da heal, intensive healing encounters nu se intampla odata la 3 minute sau chiar 1.5 min ? Daca specc-ul tau e asa imba ptr lvling, te rog spune-mi si mie de ce un lock a fost primul lvl 80 ?

Link to comment

Oi fi tu mare jucator pe realm-ul tau, chiar nu ma intereseaza cine esti, ce realizari ai avut si ce ai incercat tu sa faci, tu incerci sa contrazici theorycraft facut acum 1 an sau 2. Lasa aerele de gomos ca nu ma impresionezi cu nimic.

theorycraft facut acum 1 an sau 2? haha, pe asta te bazezi tu? poate n-ai observat ca a iesit vers 3.0.3, multe s-au schimbat atunci prietene => ce credeai tu pana acum 1 luna jumate nu mai e valabil.

si hai ca deja o dai in discipline cu inner focus+divine aegis+poh, cand el a cerut cat se poate de clar un spec de LVLING pt SHADOW priest. sa nu mai zic ca te legi strict de instante, din nou

mi se face sila deja sa mai raspund la posturile tale, ramai in lumea ta, foloseste tu pe shadow inner focus cu mindblast, si shadowfiend pt dmg DACA ai chef, ca spellurile de mana regen nu sunt necesare, ELE SUNT NUMAI PT PVP FRATE!

Link to comment

theorycraft facut acum 1 an sau 2? haha, pe asta te bazezi tu? poate n-ai observat ca a iesit vers 3.0.3, multe s-au schimbat atunci prietene => ce credeai tu pana acum 1 luna jumate nu mai e valabil.

Gomosule, lasa-ma cu fitele de dupa blocurile gri. Specc-urile alea au fost updatate acum recent si ti-am dat exemple suficiente. Skill-ul tau de intelegere imi pune semne de intrebare.

si hai ca deja o dai in discipline cu inner focus+divine aegis+poh, cand el a cerut cat se poate de clar un spec de LVLING pt SHADOW priest. sa nu mai zic ca te legi strict de instante, din nou

mi se face sila deja sa mai raspund la posturile tale, ramai in lumea ta, foloseste tu pe shadow inner focus cu mindblast, si shadowfiend pt dmg DACA ai chef, ca spellurile de mana regen nu sunt necesare, ELE SUNT NUMAI PT PVP FRATE!

Bai baietel, controleaza-ti stilul de a posta (am impresia ca te enervezi cam rpd :D ). Parerea mea personala, tu ti-ai cumparat char-ul de pe e-buy. =)) Inca odata, effective uptime of up to 41.6% > effective uptime of up to 80% (asta confirma logica ta :D ).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...