Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

neah , pt asa ceva o sa fac un char nou mai mult ca sigur , parerea mea nu merita sa'ti belesti un caracter fara sa stii ce urmeaza, daca nu ai unu de baza

Tu tot nu ai inteles cu ce se haleste wotlk-ul nu? :))

Nu transformi charuri din w/e in DK. Daca vrei DK nou ii dai frumos new char si o sa il poti face ca pe un nou char.

Link to comment

Rogue e chiar OP, mai ales cu noile glyphs.

Nu mai mult ca inainte ... chestia la rogue e ca nu a primit nici un skill/talent care sa te lase cu gura cascata, doar a primit cateva care ai putea spune ca sunt interesante. E interesant ca assa poate fi folosit destul de bine in PvE, dar e cam nasol cu rotatiile, plus ca tot burst damage e ( ambush, 1-2 mutilate si iei o pauza ). Combat e exact aceeasi poveste doar ca ai putin mai mult damage si mai mult energy regen. Ultimul talent e destul de bun pentru grinding, dar nu vad sa castigi prea mult damage cu el in raids.

Warlock-ul in nici un caz nu a primit skilluri nasoale ... chiar mi-am facut unul in timp ce asteptam 3.0.2, dar nu prea am avut chef sa-l cresc ...

Link to comment

Nu mai mult ca inainte ... chestia la rogue e ca nu a primit nici un skill/talent care sa te lase cu gura cascata, doar a primit cateva care ai putea spune ca sunt interesante. E interesant ca assa poate fi folosit destul de bine in PvE, dar e cam nasol cu rotatiile, plus ca tot burst damage e ( ambush, 1-2 mutilate si iei o pauza ). Combat e exact aceeasi poveste doar ca ai putin mai mult damage si mai mult energy regen. Ultimul talent e destul de bun pentru grinding, dar nu vad sa castigi prea mult damage cu el in raids.

Killing Spree merge si la raid, e ca si cum ai compensa cateva secunde fara snd. Din ce am vazut eu e destul de op la pvp, mai ales ca cele cateva glyphs care se leaga de SH spec is chiar bune (glyph of sprint, glyph of hemorrhage, glyph of expose armor etc etc). La PVE ramane aceeasi poveste, rotatii peste rotatii. Ce mi s-a parut ceva ciudat, parca e mai usor sa pici un rogue acum decat inainte. :D

L.E.: Eu ma asteptam la un nerf La Honor among thiefs.

Link to comment

scuze ca intrerupt topicul asa deodata ,dar pute-ti sa imi spune-ti va rog frumos unde este "Alchemy Lab" (pentru alchemysti unde isi fac portiunile alea care persista efectul chiar daca mori . )

si ce instante sa fac cand fac 70?:D (am 66 jumate :D pana duminica fac 70. :D 0)

btw cu ce incep seria de questuri pentru acel medalion ca sa intru in Black Temple ?

Alchemy Lab e in Shattrath in turnul din Lower City , est de Aldor Bank. Daca nu`l gasesti dupa indicatiile astea , iti voi posta o poza cu harta marcata [ insa uite`te ingame inainte .. nu fi lenes ]

Instante nu se merita sa faci acuma cu 2 sapt pana la wotlk ... fa pvp si ia s2 pana apare wotlk , dupa aia faci lvl cat de cat usurel. Ori asta , ori dailys + pvp , insa nu instante.

In BT intri si fara attunement , insa daca vrei necklace`ul pentru SR, se incepe de la questul "Tablets of Baa'ri" din SMV de la NPC`ii respectivi partii tale [ scryer / aldor ]

Mi-se pare mie sau warlock-ul a ajuns "praf" dupa update?Ma refer la damage la talente si la skiluri.

Mi-se mie sau a primit cele mai putine skiluri noi?

warlockul nu e praf deloc , doar ca nu mai merge asa usor cum mergea inainte pe destro burst sau sl/sl survivability din cauza dmg`ului imens care l`a luat toata lumea post 3.0 patch. Incearca full demo sau full affli si o sa vezi ca merge bine .. chiar mai bine as zice :)

acelasi lucru pot spune despre rogue

Nu vreau sa ma iau de tine ... dar rogues stau mult mai bine decat oricine la capitolul burst dmg ... ambush e mai mult decat viabil in pvp si s`a ajuns sa se merite sa dai ambush la warr si pala.

pally powa :)) , parca mai repede cresc cu paladinu decat cu rogue'u

no shit , normal ... pala e OP si va ramane asa o vreme .. baga mare cat tine faza

un prieten are o problema nu sa mai jucat wow de vreo 2 ani deci sia uitat tot parola raspunsu la security question absolut TOT,are jocu are carticica are tot cum poate sa-si recupereze parola ID-u etc,trimite mail la bizzard sau .........????????

Daca are datele corecte scrise la account info si manualul jocului, zi`i sa intre la tech support si sa vada acolo cum sa`si recupereze contul. Stiu ca trebuia sa vorbesti telefonic sau sa trimiti un mail cu pozele dupa buletin si coperta manualului sa verifice daca tu esti intradevar proprietarul.

Ce mi s-a parut ceva ciudat, parca e mai usor sa pici un rogue acum decat inainte. :D

Ciudat? Nu`i deloc ciudat ... nici un rogue intreg la cap nu mai joaca pvp sub spec si de`aia mor mai repede ... nu au cheat death.

Link to comment

Instante nu se merita sa faci acuma cu 2 sapt pana la wotlk ... fa pvp si ia s2 pana apare wotlk , dupa aia faci lvl cat de cat usurel. Ori asta , ori dailys + pvp , insa nu instante.

Pana la urma e in functie de preferinte. Poate vrea sa vada instantele cat mai are timp, si nu-i place PvP-ul. Oricum, nu vad de ce pvp ar fi o alegere mai buna, mai ales acum cu raid nerfs cand poti intra in kara cu greenies.

"Tablets of Baa'ri"

Close enough :P

ROFL @ Serban Oprescu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...