Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

eu nu cred ca ar trebui sa te duci la romani...

Guildele de romani se destrama repede...pentru ca romanii sunt cam "prosti"...vor ei totul... toti sunt destepti toti vor sa "conduca" .. romanii la gramada nu se inteleg ; luati separat sunt "super baieti" si asta nu e vb numai de wow ... am mai vazut'o in cateva mmorpguri .

ps : e altceva knd faci o guilda de prieteni acolo totul merge ok ... k te cunosti k sti ce'l duce capu pe 1 si pe altu .. dar luati la nimereala nu prea merge ...

parerea mea sper k nu supar pe nimeni :) sunt romani si romani ;)

Link to comment

Exista doua situatii :

A : Guilda de romani sociala - in care stai pentru chat in romana, poate mai ai ceva prieteni pe acolo eventual mai iesi la o bere cu cei din guild mai ales daca sunt din acelasi oras poate fi o chestie super faina. In genul asta de guild nu ar trebui sa fie problemele de mai sus, doar se intra ca esti roman si se poate alege cine ramane, nu te obliga nimeni sa stai acolo sau sa tii in guild anumite persoane care nu se inteleg cu restul.

B: Guilda de romani de progres - aici problema mare nu e ca romanii sunt mai prosti ca altii sau ca vor sa conduca sau altceva, gasesti exact aceleasi specimene si la alte natiuni. Problema e baza de selectie. Nu sunt foarte multi romani in WoW , in plus sunt raspanditi pe o multime de servere. Daca pe un server ar fi suficienti romani sa faci o guilda se pune apoi problema cati sunt indezirabili (din diverse motive : prostie, lacomie etc) , apoi din cei care sunt "baieti buni" trebuie sa vezi cati sunt si capabili sa joace la un nivel cat de cat mai ridicat de cel in care apasa un buton, cati sunt seriosi sa iti vina la raiduri iar daca se vrea o guilda cu progres de end game mai e si problema de gear. Plus ca , mai devreme sau mai tarziu o sa se mai lase de joc cate unul iar inlocuirea unui raider e destul de grea si la o guilda internationala, dar la una nationala.

Singurul guild romanesc cu progres serios este Maat de pe Neptulon, ca si guild nu au avut cine stie ce progres o multime de timp mai ales pre TBC, probabil in timpul asta s-au triat cei seriosi de cei neseriosi , au avut si ceva oameni care s-au transferat acolo pentru a face parte din un guild romanesc capabil si asa au ajuns sa faca treaba buna iar daca continua tot asa in WOTLK or sa faca o figura frumoasa.

Link to comment

e super tare.

btw, nu va recomand sylvanas, am intrat si eu odata din pura curiozitate si am spus unui roman "salut" si am primit "c vrei mah??" inapoi, so... nu prea are sens :P

nu prea inteleg la ce te asteptai,oricine cred ca daca primeste whisper asa aiurea cu "salut" iti raspunde ca el,pana la urma nu te cunoaste,ce ai vrea "hai cati dau 1000 gold si te boostui unde ai tu chef".

legat de filmuletu ala e frumos:),prefer gheata decat cristale peste tot cum e in BC cristale pe arme,cristale in instante etc,mi se pare cau exagerat cu atatea cristale,dar pana la urma e doar parerea mea :)

Link to comment

nu prea inteleg la ce te asteptai,oricine cred ca daca primeste whisper asa aiurea cu "salut" iti raspunde ca el,pana la urma nu te cunoaste,ce ai vrea "hai cati dau 1000 gold si te boostui unde ai tu chef".

lol sa zicem un 'hello' sau un 'salut' e suficient. Sau pur si simplu sa-l ignore... dar o replica de genul 'c vrei mah??' oricum m-ar determina sa nu mai doresc sa am orice fel de tangenta cu acea persoana.

geesh, freaking manners.

Link to comment

care credeti ca e cel mai potrivit team mate 2v2 pentru shadow priest?

si daca se poate, un shadow spec bun care mi-l recomandati. am cautat si eu ceva pe net, dar nu prea am apreciat ce am vazut, si tot dupa mine mi-am pus talentele. vreau sa il fac caracater de arena.

aici buildul curent : http://eu.wowarmory.com/character-talents....&n=Zealtron

din cate am citit pe forum la ei ... shadow priest merge bine in 2v2 cu rogues/frost mages/warlocks

iar la build nu ma pricep la shadow priest :)

Link to comment

@Zeal: pt arena iti trebuie disc/holy ca spec, cel putin asta se cauta nu ca n-ar merge si shadow, pentru level e bun shadow, dar cel mai bun build posibil pentru tine in acest moment este "level 70", de acolo ai de muncit pana la ceva serios in arena :P

ma uit acum la hunterul tau, 1308 kills la levelul tau e chiar foarte mult, m3n baga mare la level lasa pvp-ul acum :))

Link to comment

@Zeal: pt arena iti trebuie disc/holy ca spec, cel putin asta se cauta nu ca n-ar merge si shadow, pentru level e bun shadow, dar cel mai bun build posibil pentru tine in acest moment este "level 70", de acolo ai de muncit pana la ceva serios in arena :P

ma uit acum la hunterul tau, 1308 kills la levelul tau e chiar foarte mult, m3n baga mare la level lasa pvp-ul acum :))

totally agree :right: fa lvl rpd.. si e destul sa vezi unu de pe sv la tine kre e full brutal / vangefull ( priest ) te uiti la specu lui si gata.. toti au aceelasi spec aproape pt arena ( disc/holy priests) ... 2-3 talente difera maxim.

Link to comment

am inceput sa ma amuz. Blizzard si cand incearca sa nerf resto druid nu sunt in stare sa mearga pana la capat.

Sincer lifebloom ar trebui(la lvl 80) sa coste dublu(acuma costa 25% mai mullt decat pe live,atata doar ca la 80 am regenul de 2 ori mai mare si mult mai multa mana, deci...) iar Flourish/Wild Growth e acum relativ ok la lvl 80(fata de versiunea precedenta in care toate celalalte clase de healing se puteau lua de mana si arunca la gunoi).

Apropo am auzit ca anuleaza la shamani spirit link si le da un fel de regrowth in schimb.

Spirit Link was creating too many technical issues, such as:

- Tech wise it was causing many bugs, for example there is no way for us to let you refresh it on the current target who has spirit link (which is what spurred the duration/cooldown)

- Allowing linked targets to break out of CC when you shared damage was too powerful, and the gimmicks we put on it were confusing and bad design

- Allowing you to put it on a tank was too powerful, so we had to address that too. Which was a downer

Riptide (Level 80 rank) - Heals a friendly target for 795-826 and another 150 over 15 sec. Your next Chain Heal cast on that primary target within 15 sec will consume the healing over time effect and increase the amount of the Chain Heal by 25%. 18% base mana. 6 second cooldown. (0.402 coefficient for those who know math)

Ce gluma. Nu serios. Spirit Linkul avea potential atat in Pve, dar mai ales in PvP.

Link to comment

stiu ca un heal over time era de mult dorit la shamani dar pentru un talent de 51 de pcte nu se merita investia imho. asta ca sa nu zic ca, in comparatie cu regrowth e mai de 2 ori slab

Regrowth Rank 12

29% of base mana 40 yd range

2 sec cast

Heals a friendly target for 2234 to 2494 and another 2345 over 21 sec.

coeficient de 30% pentru direct heal si 70% pentru HoT

Riptide (Level 80 rank) - Heals a friendly target for 795-826 and another 795 over 15 sec. Your next Chain Heal cast on that primary target within 15 sec will consume the healing over time effect and increase the amount of the Chain Heal by 25%. 18% base mana. 6 second cooldown. (0.402 coefficient for those who know math)

:-?

Bun regrowth costa 29% of base mana,dar se compenseaza cu tree of life(20% less mana) si regenul superior al druizilor.Ca sa nu zic ca eu pot da si 2 swiftmenduri pe acelasi regrowth(<3 glyph of swiftmend).

Link to comment

Regenu de la shamani e in mare parte la fel cu al druzilor, au mana shield si totem, nu vad mare diferenta.

E normal ca noul hot care va fi introdus sa fie mai slab decat al druizilor din moment ce nu asta-i mecanismul shamanilor. In chimb investitia se merita mai mult decat ai crede :)

Exemplu: la Brutallus, am pus hotul pe el, inainte de stomp sau la tranzitie iar CH e mai mult decat efectiv dupa :)

Teoretic :)

Si pentru a-l face eficient in pvp ar putea sa-l modifice pentru orice healing spell, atunci chiar ca ar fi mai mult decat suficient, avand in vedere ca-n arene/pvp nu prea castezi CH.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...