Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

folosesti omen sau ktm cumva? sa ajungi la raid bossi care au aggro reset sa vezi acolo ce inseamna un aggro din dots si ce crezi tu, c-o sa fie vina tank-ului? nah, you fail, tu nu iti cunosti clasa, tu nu te-ai documentat, tu nu-ti poti controla heatu'. Acum 2 seri a luat un mag aggro la Hydross doar cu ignite, 1200 dmg exact cand si-a dat reset = WIPE, iar noi deja dam gkick-uri pt chestiile astea, dupa vreo 4/5 fails, a fost si cu -10 dkp, apoi cu -20... dar deja nu se mai poate.

eu sincer prefer warriorul ca tank (nu c-as fi eu prot war), dar paladinul se misca in reluare, nu am vazut druizi care sa tina prea multi mobi pe el, pe cand un warrior are : heroic strike, shield slam, devastate, taunt, mocking blow, revenge, challening shout, thunderclap, demo shout, (chiar si)cleave => heat build.

Link to comment

nah, you fail, tu nu iti cunosti clasa, tu nu te-ai documentat, tu nu-ti poti controla heatu'

Scuza-ma, tu stii despre ce vorbesti? De unde pana unde tragi concluzii din astea fara nici un fel de facts? Stiu ce-s aia mobi cu aggro reset, stiu si CARE sunt mobii cu aggro reset, iar in exemplul pe care ti l-am dat, ala NU avea nici un rahat de aggro reset. Ai fost macar odata in Arcatraz sa vezi cine e asta, sau doar iti place sa vorbesti fara sa ai habar? (intrebare retorica, evident ca ai fost in arca din moment ce esti kara attuned, totusi cheia e inainte de boss-ul asta)

Da, folosesc omen, si FYI threat-ul meu era mereu in fata lui cu vreo 1k, ca sa scap trebuia sa astept sa se duca dots si sa fac pauza 2 secunde - daca bagam din nou dots nu scapam de nimic. Nu-mi cunosc clasa? Atunci cum se face ca in SL puteam sa bag orice dots vroiam (NU aveam blessing of salvation) + nukes + dps trinket si mobii nu se dezlipeau de tank?

Din cate am vazut la tanks, de obicei cu cat e unul mai nesigur pe el, cu atat mai repede ne luam wipe. Un tank care se duce in mobi fara sa-i pese de marks sau CC e de obicei un tank care stie ca poate supravietui -> un tank bun. Pe cand unul care-mi cere sa folosesc succubus cand sunt 4 mobi, pe langa faptul ca avem rogue + mage in group... (si aici sunt nevoit sa precizez ca sa nu se ia alde Thade de mine: da, mobii erau humanoids, puteau fi sapped, sheeped, ce vrei tu...)

btw thade, am facut bossi cu aggro reset de vreo 6 ori pana acum - ii zice Blackheart the Inciter, thottbot it - si nu am luat niciodata aggro pentru mai mult de 2 secunde.

Link to comment

M3n am tankat orice boss pana in MH si BT, eu iti ziceam asa ca fapt divers cum mere treaba prin raid-uri... nu ti-am zis tie ca nu-ti cunosti clasa, poate daca jucam cu tine si erai fail iti ziceam, asa iti explicam si eu care-i treaba prin ghildele mai serioase ca nu cred c-ai avut parte de una pana acum... nu era nevoie sa te ataci aiurea sincer. Si crede-ma, nu-ti cunosti clasa, pun pariu ca n-ai idee cum un warlock tankeaza un add la Kael (pot sa-ti aduc argumente dar asa sa te sacai :-*)

Link to comment

cum o face thade :D ? ca sunt curios :D

btw:

An elemental shammy would have to sacrifice

-5% to crit

-9% to hit

-5% chance to double cast

-Totem of Wrath (+3% to spell crit and hit for the party)

-12% threat reduction ( ce insemna 12 % threat reduction ? )

-6 yards of range on spells

-4k+ armor and any number of stats on a caster shield

-Elemental Mastery (100% crit bonus and mana free on next spell cast every 3 minutes)

To get the talents to dual wield caster daggers

merita ?

Link to comment

SL heroic. A picat ieri oricum... proud owner of the wall of pants :bananadance2:

gz! :) Ma mir ca ai luat patternul asa repede ... inseamna ca ai ceva noroc

in fine, cel mai bun si folosit tank e warriorul. asta e clar!!!!

nu suport cand vad ca tankeaza un paladin ... nu stiu am eu ceva cu ei ... am impresia ca o sa stai o vesnicie la boss ca trebuie sa asstepti sa faca aggro ...

Cel mai folosit tank e warriorul pentru ca este o clasa pura , nu un hybrid ... avand astfel mai multe skilluri acordate celor 2 chestii care le poate face: tank/dps. Exemple: reflect , shield wall

Asta nu inseamna ca celelalte clase care pot tanka sunt useless .... ce ai spus tu despre paladin este cea mai mare aberatie care am auzit`o vreodata ... un paladin din primul hit + consacration face de 25 de ori mai mult aggro decat un stack de sunders/devastate.

depinde de jucator Shade si btw, sa nu spui ca ala e praf ca ii iei tu aggro, daca iei aggro de exemplu intr-un raid, inseamna ca NU iti cunosti clasa si mai ai de invatat ceva din jocul asta.

In exemplul lui , s`a referit la un boss fara reset aggro si un tank inapt ... am fost si eu ieri in heroic ramps cu un tank cu gear mai mult decat decent pentru heroics ... insa avea un threat generation INFECT. 6k / mob in ~15 sec ... luam aggro dand cu wandu ....

Acum 2 seri a luat un mag aggro la Hydross doar cu ignite, 1200 dmg exact cand si-a dat reset = WIPE, iar noi deja dam gkick-uri pt chestiile astea, dupa vreo 4/5 fails, a fost si cu -10 dkp, apoi cu -20... dar deja nu se mai poate.

eu sincer prefer warriorul ca tank (nu c-as fi eu prot war), dar paladinul se misca in reluare, nu am vazut druizi care sa tina prea multi mobi pe el, pe cand un warrior are : heroic strike, shield slam, devastate, taunt, mocking blow, revenge, challening shout, thunderclap, demo shout, (chiar si)cleave => heat build.

magul ala era un mag inapt ... dots se opresc in mark 2 pe la jumate si dps la 5-6 sec de mark 4 ... daca magul ala a dat un crit care a durat peste phase change , inseamna ca l`a dat cu mai putin de 4 sec inainte de mark 4 / phase change = fail

si eu prefer warr ca tank , pentru simplu fapt ca are parry / block / dodge ca defense skills , si nu doar dodge ... insa nu e mare diferenta intre skills , druidul avand cam acelasi setup [ in ordinea care le`ai dat tu , maul , mangle , lacerate , growl , - , - , challenging roar , - , demoralizing roar , swipe ... asta ca aggro build ]

Si crede-ma, nu-ti cunosti clasa, pun pariu ca n-ai idee cum un warlock tankeaza un add la Kael (pot sa-ti aduc argumente dar asa sa te sacai :-*)

Acum n`ai de unde sa sti ce stie el ... ce poate el , ce a facut el ... de ce spui tu chestii care nici tu nu le crezi ? Mi se pare ca esti putin cam increzut , avand ca baza doar pve experience ...

btw:

An elemental shammy would have to sacrifice

-5% to crit

-9% to hit

-5% chance to double cast

-Totem of Wrath (+3% to spell crit and hit for the party)

-12% threat reduction ( ce insemna 12 % threat reduction ? )

-6 yards of range on spells

-4k+ armor and any number of stats on a caster shield

-Elemental Mastery (100% crit bonus and mana free on next spell cast every 3 minutes)

To get the talents to dual wield caster daggers

merita ?

categoric nu ... nu o sa ai niciodata de pe un dagger / mace atat beneficiu ca sa acoperi tot ce pierzi + beneficiul unui shield ...

Link to comment

logikal am si pvp experience, dar nu de asta e vorba, incep sa cerd ca sunteti batuti in cap si o luati asa aiurea in fata, EU NU M-AM LEGAT DE SKILLUL LUI SI ALTE CACATURI si nu mai interpreta aiurea ca n-aveam nevoie de tine sa-mi diseci cuvintele. stai calm ca nici eu nu-s vreun uber tank sau vreun leet player, eu cand i-am zis lui Shade faza cu skillul m-am referit in general pt ca nu poti spune ca esti marele zeu dupa 2 instante eroice, e mult mai mult de invatat, in afara de cativa de aici toti mai avem MULT de invatat din jocul asta. Sincer n-am chef de cearta sau de prosteli d-astea de 10 lei, mai bine nu mai scriu p-aici daca incepeti sa va atacati cand primiti ceva constructiv.

Link to comment

logikal am si pvp experience, dar nu de asta e vorba, incep sa cerd ca sunteti batuti in cap si o luati asa aiurea in fata, EU NU M-AM LEGAT DE SKILLUL LUI SI ALTE CACATURI si nu mai interpreta aiurea ca n-aveam nevoie de tine sa-mi diseci cuvintele. stai calm ca nici eu nu-s vreun uber tank sau vreun leet player, eu cand i-am zis lui Shade faza cu skillul m-am referit in general pt ca nu poti spune ca esti marele zeu dupa 2 instante eroice, e mult mai mult de invatat, in afara de cativa de aici toti mai avem MULT de invatat din jocul asta. Sincer n-am chef de cearta sau de prosteli d-astea de 10 lei, mai bine nu mai scriu p-aici daca incepeti sa va atacati cand primiti ceva constructiv.

scuze thade daca te`ai fi simtit jignit dar eu sunt chiar curios adica fara alta caterinca :D adica nu spun la misto sau mai stiu eu ce

categoric nu ... nu o sa ai niciodata de pe un dagger / mace atat beneficiu ca sa acoperi tot ce pierzi + beneficiul unui shield ..."
multumesc
Cel mai folosit tank e warriorul pentru ca este o clasa pura , nu un hybrid ... avand astfel mai multe skilluri acordate celor 2 chestii care le poate face: tank/dps. Exemple: reflect , shield wall
Asta nu inseamna ca celelalte clase care pot tanka sunt useless .... ce ai spus tu despre paladin este cea mai mare aberatie care am auzit`o vreodata ... un paladin din primul hit + consacration face de 25 de ori mai mult aggro decat un stack de sunders/devastate.

defapt eu din cauza playeri am inceput sa urasc paladinul .... XD si deaia nu`mi place sa il vad ca tank :D

Link to comment

incep sa cerd ca sunteti batuti in cap si o luati asa aiurea in fata, EU NU M-AM LEGAT DE SKILLUL LUI SI ALTE CACATURI si nu mai interpreta aiurea ca n-aveam nevoie de tine sa-mi diseci cuvintele.

--

eu cand i-am zis lui Shade faza cu skillul m-am referit in general pt ca nu poti spune ca esti marele zeu dupa 2 instante eroice, e mult mai mult de invatat

--

mai bine nu mai scriu p-aici daca incepeti sa va atacati cand primiti ceva constructiv.

1. da , suntem batuti in cap cu totii si ne place sa interpretam cuvintele celor care posteaza sa radem de ei cand se ataca

2. nu a fost o chestie generala care i`ai zis`o lu shade , legandu`te in special de exemplul lui la un mob/boss fara aggro reset si o spui de parca tanku nu face niciodata greseli / prea putin aggro

depinde de jucator Shade si btw, sa nu spui ca ala e praf ca ii iei tu aggro, daca iei aggro de exemplu intr-un raid, inseamna ca NU iti cunosti clasa si mai ai de invatat ceva din jocul asta.

3. cand postezi ceva constructiv , ai vazut si tu ca nu se leaga nimeni de tine si de nimeni care posteaza pe`aici ... chiar intram in discutie si ne spunem parerea / dezvoltam ideea. Ceea ce ai postat tu a fost o acuza , nu ceva care se poate caracteriza prin "constructiv"

Sa nu crezi ca am ceva cu tine sau ca iti port pica incepand de`acum ... eu chiar vreau sa vad mai multa lume pe topic`ul asta .. imi amintesc la inceput cand erau doar speedy , knock si shade&bavanai cu L2 :))

Link to comment

mie paladinul ca tank mi se pare exceptional in 5-man si karazhan, desigur cu gear decent si cu ceva skill ^^, imi permit sa dau cu warr ww sau cu hunteur multishot la cd si nici o sansa sa iau aggro :X

btw archimonde 2nd time down aseara, exact acelasi loot, a luat un tank imba legz :P

Link to comment

1. da , suntem batuti in cap cu totii si ne place sa interpretam cuvintele celor care posteaza sa radem de ei cand se ataca

du-te tare, TI-AM ZIS EU TIE CEVA? ai tu VREO TREABA? hai ca un se merita, fwell.

LE: si la 3, e greu sa-ti dai seama ca nu m-am referit la shade, ci in general, nu? stiu, ti-e greu, altfel nu scoteai prostiile pe care le-ai scos mai sus.

Link to comment

well, first karazhan try today, attumen down, moroes am avut niste ghinion. Garrote pe healer, garrote pe .. well, cred ca ne trebuie 3 healers. Ceva tactici avansate from you masters of teh raidingz0r?

@Thade: am inteles prima data ca nu te referai la mine, dar daca tot o tii una si buna cu "TU nu faci aia, TU nu faci aia"...

Link to comment

Dap, 3 healeri tot kara daca sunteti la inceput, la Moroes e bine sa aveti doi priesti, unu holy, unu shadow pt shackle, din ce-mi aduc aminte se omoara priestu primul, apoi warrioru prot si ceilalti doi sunt tinuti in shackle tot timpul. Waru sa fie tinut de un hunter in trap.

Link to comment
Guest tibi01

Gz Bulan :) ce sabie? 2h de la ultimu boss?

Nu mai ma duc in ZA.instanta prossta,am fost de 2 ori cu magu full run.si nu a dat nimic de caster,nimik,nimik.Instanta Proasta

I HATE PLATE!!!

Imagine IPB

Imagine IPB

Imagine IPB

Link to comment
Guest godfather_k7a

Salutare tuturor. Vad ca WoW este un joc f. indragit Eu deocamdata nu l`am jucat insa as vrea sa`l joc:) Voi ce varinate jucati ca am vazut ca sunt o mie si una de variante, expansion packs etc. Si jucati cu jocul original ?

Link to comment

Salutare tuturor. Vad ca WoW este un joc f. indragit Eu deocamdata nu l`am jucat insa as vrea sa`l joc:) Voi ce varinate jucati ca am vazut ca sunt o mie si una de variante, expansion packs etc. Si jucati cu jocul original ?

da jucam original ,mergi cumpara jocul cu tot cu expansionWoW BattleChest si un prepaid card de 60 de zile Prepaid Card si esti gata pentru un joc adevarat pe server oficial ,have fun!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...