Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

e pai de cand incerc sa ii explic omului cum sta treaba dar el na are mag beton ce vrei ,are orgoliu, se crede invincibil , ma nu zic poate are skill omu si aci nu e vina lui e vina blizzard ca a nerfuit magu la greu de a ajuns vendor de biscuiti in raid si atat: survability 0 dmg (mai bun era un lock:) crowd control 0 sheep lol heals the target omg:) fara capacitate de a isi da heal ,doar pe frost ce are mana cost redus se mai descurca in rest ramane oom rapid etc. etc.

haha , te asigur eu ca acela este charu lui dele .

si dumneata find de la registru caractere in wow armory?:^^

Link to comment

e pai de cand incerc sa ii explic omului cum sta treaba dar el na are mag beton ce vrei ,are orgoliu, se crede invincibil , ma nu zic poate are skill omu si aci nu e vina lui e vina blizzard ca a nerfuit magu la greu de a ajuns vendor de biscuiti in raid si atat: survability 0 dmg (mai bun era un lock:) crowd control 0 sheep lol heals the target omg:) fara capacitate de a isi da heal ,doar pe frost ce are mana cost redus se mai descurca in rest ramane oom rapid etc. etc.

si dumneata find de la registru caractere in wow armory?:^^

uhm , vezi ca ti-am vb destul de politicos si fara ironii , asa ca te rog sa nu vb ironic cu mine timp ce eu te-am respectat . k ?

Link to comment

este imposibil sa dai de cineva care are acelasi gear si skill cu al tau sau intr-un procent mic

in bg nu e un echilibru, nu se poate vorbi de 1v1, nu se poate vorbi de wow ca fiind 1v1 nu e asta scopul jocului

lumea cere balance la class cand ar trebui sa ceara balance la teams

imo un balance este, numai ca lumea vrea un "easy win button"

Link to comment

este imposibil sa dai de cineva care are acelasi gear si skill cu al tau sau intr-un procent mic

in bg nu e un echilibru, nu se poate vorbi de 1v1, nu se poate vorbi de wow ca fiind 1v1 nu e asta scopul jocului

lumea cere balance la class cand ar trebui sa ceara balance la teams

desigur ca ai observat ca este fiecare pentru el,nimeni nu tine seama de team in bg decat f rar si atunci cand se intampla asta mai castiga si alianta:) cand mai primesc cate un heal este eveniment:) tocmai de aceea multi cer class balance de ex . multi magi ar dori sa bata un lock ,dar clar asta se intampla foarte rar, multi spun ca lock e anticlass la mag ,poate au si dreptate,daca intri pe forum la magi ai sa observi ca toti se plang in mai mica sau mai mare masura de inutilitatea clasei,si in general clothieri se plang cel mai mult:)

+e si o mica vanatoare daca ii pot spune asa in bg hunteri ,rogues cauta clothieri f des ,am si un hunter mic de 34 si mai intru cu el in bg si cand ma vad magi,sau lock de 39 au tendinta sa fuga :) chiar daca am lvl mai mic:)

Link to comment

tot ratat ramai... chiar dak esti pe oficial :-$

warn

Explica de ce sunt ratat poti sa explici ? sau nu te`ai dus pe la scoala sa cresti lvl 27 .

mai du`te pe la scoala . Mergi munceste ca nu`ti da mamicuta ta bani de wow .

si ai girja eu nu te`am jignit da ? "ratat" te arde invidia ca unii joaca pe oficial si tu nu ai cu ce ?

Eu nu jignesc copii cu probleme poate ma trezesc cu handicapati pe la usa .

warn

Link to comment

scuze de deranj dar nush cum sa-ti zic, alianta cam castiga pe misery 80% din av-uri, acum sunt in av, al 7-lea meci la rand castigat...

pai desigur eu vorbeam de battlegroup-ul meu (vindication) acolo lucrurile stau altfel:( ,da o sa trecem si peste asta:) deja am vazut cateva av castigate ca la carte ,deci se poate:)

Link to comment

un mag pe frost cu skill e prost dk lasa un rogue sa se apropie de el...

p.s. a se citi cu "SKILL".

pai vezi tu aci e problema ca magu are blink si rogue pe subtelty are shadowstep ,dai blink el da shadow step si e in spatele tau,apoi daca are cripling poisons , mind nubing e si mai nasol multi nu iau in calcul poisons da ele sunt cheia succesului la un rogue ,aici e nasol cu rogue ca nu il mai poti tine asa usor la distanta

Link to comment

pai vezi tu aci e problema ca magu are blink si rogue pe subtelty are shadowstep ,dai blink el da shadow step si e in spatele tau,apoi daca are cripling poisons , mind nubing e si mai nasol multi nu iau in calcul poisons da ele sunt cheia succesului la un rogue ,aici e nasol cu rogue ca nu il mai poti tine asa usor la distanta

Teoretic exista vesta antiglontz si glontz antivesta.

Practic daca o sa joci un mag de lvl 70 vreo cel putin 6 luni si mai e si main charu tau, o sa intzelegi ce inseamna tricky mage. Magu si warlocku sunt unele din caracterele cel mai greu de controlat de catre inamic in orice battleground. Niciodata sa nu te increzi ca ai doborat magu sau locku in bg cand ala mai are chiar si 5% viata, indiferent cu cati de-ai tai mai esti in jur. Un mag sau lock e terminat doar atunci cand e mort. Cei care stiu sa joace casteri DD in pvp isi joaca sansa pana la capat, pentru ca exista o sinergie intre cooldownurile spelurilor instante si sansa de critice...

Nu am de gand sa scriu un manual caster dd vs rogue ca exista destule. dar cum am zis exista exista vesta antiglontz si glontz antivesta pentru fiecare, depinde de skilu celui care joaca.

In pvp mag vs rogue, deobicei, amandoi folosesc free action potion.

Link to comment

chiar asa ,uite tu de exemplu nu te plangi cu shamanu tau:) care e cel mai varza din wow:)ma refer la shaman in general:)

te rog sa ne anunti cand o sa descoperi ca nu exista clasa slaba sau ovp in wow

si as a side note, shamanu nu e nici pe departe cel mai "varza" din wow

@JerryBlue locku nu e terminat nici cand e mort, are SS se ridica la loc :)

Link to comment

Beamer ideea e simpla ca sa faci si tu killuri

Faci asa ... New character

scrii nume etc si acu vine partea grea

trebuie sa alegi dintre Resto drood care cere mult skill si un hunter care si ala cere skill si poate reusesti sa faci kills ceva

esti prea prost dak te bate rogue si tu ai mage :|

ai elemental , nova , blink , cold snap instante etc ...

ala ce are ? 4 sec de imunitate la spells

si shamanu dc zici ca e inutil ? ca nu stii tu juca cu el ?

Daca nici cu hunter / resto drood nu te descurci ... poate ar fi cazu sa te lasi de wow

Link to comment

care vreti sa jucati pe wow oficial test server puteti, ca i-a dat drumul.

Printre altele se testeaza>

Here is a short list of some of the planned class changes that will be introduced in patch 2.4:

Druid

Lacerate: This ability now deals additional damage based on the attack power of the Druid.

Mage

Spellsteal will no longer overwrite a longer duration buff.

Priest

Fear Ward: is now usable while in Shadow form.

Shaman

Healing Grace: This talent now reduces the chance your spells will be dispelled by 10/20/30%.

Warlocks

Ritual of Summoning can be used to summon players into instances if they meet the instance requirements.

Warriors

Endless Rage now gives warriors significantly more rage.

Whirlwind: Critical strikes with the off-hand weapon from this ability can now trigger Flurry and Rampage.

Items intended for Retribution Paladins have had their stats adjusted. Retribution Paladins should see an increase in dps as a result.

Cum test serverul nu e p2p, aveti nevoie doar de contul oficial chiar si fara tbc, restul gasiti aici>

http://forums.wow-europe.com/thread.html?t...45943&sid=1

Link to comment

care vreti sa jucati pe wow oficial test server puteti, ca i-a dat drumul.

Printre altele se testeaza>

Here is a short list of some of the planned class changes that will be introduced in patch 2.4:

Druid

Lacerate: This ability now deals additional damage based on the attack power of the Druid.

Mage

Spellsteal will no longer overwrite a longer duration buff.

Priest

Fear Ward: is now usable while in Shadow form.

Shaman

Healing Grace: This talent now reduces the chance your spells will be dispelled by 10/20/30%.

Warlocks

Ritual of Summoning can be used to summon players into instances if they meet the instance requirements.

Warriors

Endless Rage now gives warriors significantly more rage.

Whirlwind: Critical strikes with the off-hand weapon from this ability can now trigger Flurry and Rampage.

Items intended for Retribution Paladins have had their stats adjusted. Retribution Paladins should see an increase in dps as a result.

Cum test serverul nu e p2p, aveti nevoie doar de contul oficial chiar si fara tbc, restul gasiti aici>

http://forums.wow-europe.com/thread.html?t...45943&sid=1

ce realm este asta ? o.O

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...