Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Sunt nou pe aici si vreau sa deschid un subiect nou>>>T 1-6<<<Adik care vi se pare cea mai buna armura Si celor care nu au mai jucat WoW sa le deschidem portile catre Aceasta Lume (Incep Eu)

Lideri spirituali asupra diferitelor rase sunt definiti drept “ Priests “. Fiecare rasa are Priests pentru a le gida credinta cu exceptia shamanistilor orci si taureni si tehnocraticilor gnomi. Cat timp Priest-ul este cunoscut ca healer, fiecare rasa are cate un priest diferit, si unii sunt mai tentati sa-si foloseasca puterile intunecate.

Priest-ul va combina magia sfanta mai mult rezervata pentru heal si protejare cu magia neagra care manipuleaza, face dmg, si decimeaza oponenti. Un Priest face un aliat bun si un inamic temut.

Priest-ul este necesar intr-ul grup todmai pentru capacitatile sale de healing. Desi Priest-ul este capabil de mult mai mult, acesta este rolul pe care il are in general. In PvP, priestul specializat pe shadow isi decimeaza oponentii.

Tanking : slab

Heal : cel mai bun

Damage : decent

Utilitate si suport : bun

Atuuri :

-spell-uri de heal puternice

-scut protector magic pentru prevenirea dmg-ului

-foarte popular cu alti playeri

Defecte :

-limitat la armura din cloth si este de usor de omorat

-specializat in rol de heal poate fi plictisitor

Rase disponibile : Human, Dwarf, Night Elf, Draenei, Troll, Undead, Blood Elf

Armuri disponibile : numai cloth

Arme disponibile : one-handed Maces , Daggers, Staves, Wands

Clase de talent : Holy (heal power), Shadow (offensive), Discipline(Nu e ideea mea...e oficial)Pentru a nu mai fi intrebari care e cea mai buna clasa

wtf? ghei.....

Si cu rogue e bine dar dak vrei PvP de calitate:Shadow Priest

hahahaha,nu ma asteptam la raspunsul asta,sincer =))

gou auaiiiii !!!

Link to comment
Guest Bonecq

Deci sa va explic de ce am zis Shadow priest sa va lamuresc deci:Cu un mage bate tu un Priest nu ai nici o sansa doar dak esti mai expetimentat si ai talentele setate pe frost sau arcane De ex am auzit la mag ca il tii in poly morph si pyro blast pana cand moare incearca asta la un priest...In PvP Warrior Vs Priest si aici tot priestul castiga dak stii sa joci cu el...Rogue ar fi o modalitate sa il bati pe priest cu un rogue dar doar la lvl 70...Si dak ai un gear decent si dagger destul de bun ca sa faci un critical ambush...Dar rar s--a intamplat...Delete nu te asteptai sa svriu Shadow Priest de ce?

Bonecq, ori esti tu f. noob ori am inteles eu gresit: tanking slab????cum adica???moare dintr-o bucata si aia numesti tu slab???...inexistent ar fi cuvantul..heal cel mai bun?in raiduri de 25 ramane fara mana f repede si atunci sa vezi ce heal bun are...damage decent??damageul e f bun + ca le da mana la cei din grup...si hp (dar face threat mare..)

inchei, dar as mai avea unele lucruri de zis...

Deci referitor la ce zici tu Damage il are decent Pentru ca nu il are cel mai bun Mai mult functia lui e sa dea Heal sau mana celor din raid...Deoarece nu poti tu singur sa il bati e supremus In black Temple cu un Priest...tu chiar crezi asta???trebuie ca in raid adik recomand sa fie doi Priest Unul Holy si Unul Shadow...Si Thanking:nu este foarte slab dar nici foarte bun adik mai mult se ocupa sa dea heal si mana dekt sa faca damage cum am mai spus ca Un raid fara priest sau pala e mort dar mai uitate odata la ce-am spus la atuuri poate o sa intelegi...

Link to comment

SHADE vb. foarte urat
Foarte urat ar fi daca te-as injura, dar nu intentionez asta.

Cu un mage bate tu un Priest nu ai nici o sansa
Nu zau, de spellsteal/counterspell ai auzit? Ice Block + water elemental? POM+Pyro? Ai sanse destule.

De ex am auzit la mag ca il tii in poly morph si pyro blast pana cand moare

Se vede cate stii tu despre wow pe oficiale... pe private poate il tii in polymorph. Pe private. Pe oficiale polymoprh = full hp. Un armory link, ceva?

andy31 ? nu de tine se rugau astia sa le dai un link la armorysi te faceau noob ?
A dat linkul la armory pana la urma, he's clean.

nu este asa usor de jucat ca poly/pyro sau fear-dot/dot-repeat...
De unde le scoateti fratilor...

Sunt nou pe aici si vreau sa deschid un subiect nou>>>T 1-6<<<Adik care vi se pare cea mai buna armura

Cea mai buna "armura" E T6, altfel n-ar trebui sa bati endgame bosses pentru ea.

wtf? ghei.....
subscriu

Si Thanking:nu este foarte slab dar nici foarte bun adik mai mult se ocupa sa dea heal si mana dekt sa faca damage
Deci tu crezi ca tanking = damage dealing? rofl
Link to comment
Guest Bonecq

Shade ai sanse sa bati un Mage cu un Priest ia zi si joc pe Rexxar si ma cheama Bogdan alte intrebari???Nu ma refeream ca e cea mai buna e T6 ma refeream la clase adik Armura de Paladin e cea mai buna...Exemplu a fost

Link to comment

Deci sa va explic de ce am zis Shadow priest sa va lamuresc deci:Cu un mage bate tu un Priest nu ai nici o sansa doar dak esti mai expetimentat si ai talentele setate pe frost sau arcane De ex am auzit la mag ca il tii in poly morph si pyro blast pana cand moare incearca asta la un priest...In PvP Warrior Vs Priest si aici tot priestul castiga dak stii sa joci cu el...Rogue ar fi o modalitate sa il bati pe priest cu un rogue dar doar la lvl 70...Si dak ai un gear decent si dagger destul de bun ca sa faci un critical ambush...Dar rar s--a intamplat...Delete nu te asteptai sa svriu Shadow Priest de ce?

Deci referitor la ce zici tu Damage il are decent Pentru ca nu il are cel mai bun Mai mult functia lui e sa dea Heal sau mana celor din raid...Deoarece nu poti tu singur sa il bati e supremus In black Temple cu un Priest...tu chiar crezi asta???trebuie ca in raid adik recomand sa fie doi Priest Unul Holy si Unul Shadow...Si Thanking:nu este foarte slab dar nici foarte bun adik mai mult se ocupa sa dea heal si mana dekt sa faca damage cum am mai spus ca Un raid fara priest sau pala e mort dar mai uitate odata la ce-am spus la atuuri poate o sa intelegi...

1. Warrior vs Priest zici ca priest rupe? ada-l aici la mine pe care mi l-ai zis .. sa vezi ce i-o dau ! Retalitaton-Death WIsh-Triket- Battle Shout si spaammez bloodrage + mortal strike-Whirlwind .. nu ii dau mai mult de 1 min si e MORT! Muahhahaha (am ambitie :P m-as pune si cu Kungen din nihilum :P)

2. Sa moara familia daca am mai vazut/auzit eu de priest tanking .. tu stii ce inseamna tanking macar? daca da inseamna ca SELFOWNED..

3. raid fara priest si fara pala e mort? sa iti demonstrez ca nu e? guilda mea merge in kara cu Healeri : Priest-Druid-Priest .. ieri au facut 3 bosi ;)

4. priest nu moare repede .. daca e imbracat bine ( in pvp ma refer, ca in raid i-a 2 si e pe jos mangaie asfaltu`)

Link to comment

THX pt add-on si thx for first aid :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

dar mai este o mica problema va rog careva sa imi spuna ce tre sa fac pt poison ca am cautat pe google si nik folositor n-am gasit.

Si Virus o intrebare u mai ai un mag pe deathwing???

npc ... zi`mi ce esti , A sau H ? Sa stiu sa nu`ti mai dau de 2 ori variantele questurilor :) Si referitor la intrebarea ta , da ... am un mag pe deathwing , de ce ?

Bonecq ala n`are treaba cu wow ... are rogue lvl 14 , si`o fi luat`o de la un priest care avea 3-4 talente in blackout si gata ... priestul e cel mai tare char :)) Si`a facut si el intrare de "pro" intre "noobi" sa il privim ca un zeu ...

Ai gresit forumul baiatu ... Nu merge. Ramai la forumul celalalt pe care ai mai postat tu acelasi post ca poate iti merge acolo :)

Cum ziceam acum cateva posturi ... "I`m new to WoW , so here are my directions" ...

Link to comment

Sunt nou pe aici si vreau sa deschid un subiect nou>>>T 1-6<<<Adik care vi se pare cea mai buna armura Si celor care nu au mai jucat WoW sa le deschidem portile catre Aceasta Lume (Incep Eu)

Lideri spirituali asupra diferitelor rase sunt definiti drept “ Priests “. Fiecare rasa are Priests pentru a le gida credinta cu exceptia shamanistilor orci si taureni si tehnocraticilor gnomi. Cat timp Priest-ul este cunoscut ca healer, fiecare rasa are cate un priest diferit, si unii sunt mai tentati sa-si foloseasca puterile intunecate.

Priest-ul va combina magia sfanta mai mult rezervata pentru heal si protejare cu magia neagra care manipuleaza, face dmg, si decimeaza oponenti. Un Priest face un aliat bun si un inamic temut.

Priest-ul este necesar intr-ul grup todmai pentru capacitatile sale de healing. Desi Priest-ul este capabil de mult mai mult, acesta este rolul pe care il are in general. In PvP, priestul specializat pe shadow isi decimeaza oponentii.

Tanking : slab

Heal : cel mai bun

Damage : decent

Utilitate si suport : bun

Atuuri :

-spell-uri de heal puternice

-scut protector magic pentru prevenirea dmg-ului

-foarte popular cu alti playeri

Defecte :

-limitat la armura din cloth si este de usor de omorat

-specializat in rol de heal poate fi plictisitor

Rase disponibile : Human, Dwarf, Night Elf, Draenei, Troll, Undead, Blood Elf

Armuri disponibile : numai cloth

Arme disponibile : one-handed Maces , Daggers, Staves, Wands

Clase de talent : Holy (heal power), Shadow (offensive), Discipline(Nu e ideea mea...e oficial)Pentru a nu mai fi intrebari care e cea mai buna clasa

ce e asta? compunere la limba si literatura romana? ai avut tema pt vacanta?

Link to comment

"Expertul" e lvl 14 Wow =)) a dat si el de un trial acolo i`a zis un preten de jocu asta pretenu lui e lvl 20 prest cu 11 talents in shadow au facut duel la 10 si si `a dat seana ca preiestul e cel mai cel =))) .. e tare mai ales faza " nu vroiam sa dau link ca nu am ce sabie vreau " =))))

Link to comment

Deci sa va explic de ce am zis Shadow priest sa va lamuresc deci:Cu un mage bate tu un Priest nu ai nici o sansa doar dak esti mai expetimentat si ai talentele setate pe frost sau arcane De ex am auzit la mag ca il tii in poly morph si pyro blast pana cand moare incearca asta la un priest...In PvP Warrior Vs Priest si aici tot priestul castiga dak stii sa joci cu el...Rogue ar fi o modalitate sa il bati pe priest cu un rogue dar doar la lvl 70...Si dak ai un gear decent si dagger destul de bun ca sa faci un critical ambush...Dar rar s--a intamplat...Delete nu te asteptai sa svriu Shadow Priest de ce?

Deci daca tu ma bati ca SHADOW priest pe mine ca FROST mage promit ca-ti dau charu cu tot ce e pe el.

btw terminati cu pyro,max 10% (sau ceva de genu anyway) din magii axati pe pvp merg pe fire sau mai rau pom/pyro :|

Link to comment

npc ... zi`mi ce esti , A sau H ? Sa stiu sa nu`ti mai dau de 2 ori variantele questurilor :) Si referitor la intrebarea ta , da ... am un mag pe deathwing , de ce ?

Bonecq ala n`are treaba cu wow ... are rogue lvl 14 , si`o fi luat`o de la un priest care avea 3-4 talente in blackout si gata ... priestul e cel mai tare char :)) Si`a facut si el intrare de "pro" intre "noobi" sa il privim ca un zeu ...

Ai gresit forumul baiatu ... Nu merge. Ramai la forumul celalalt pe care ai mai postat tu acelasi post ca poate iti merge acolo :)

Cum ziceam acum cateva posturi ... "I`m new to WoW , so here are my directions" ...

Sunt la H. Pai ai mai zis u mai demult ca ai un mag si fratele meu are si el un mag slabut si moare cam repede si e curios ce sa faca de asta te-am intrebat.

Link to comment
Guest pinknflufy

Parerea mea este ca fiecare char are ceva special in el..atat in pvp cat si pve...la un moment dat conteaza si gear-ul de pe tine....fiecare char are avantajele si dezavantajele lui...eu de exemplu cu shamanu' ma descurc destul de bine in pvp.pe enchantment...dar asta nu inseamna ca nu am rival....depinde...o intrebare ...este adevarat ca de la lvl 58 pot intra in outland? multumesc......

Link to comment

Parerea mea este ca fiecare char are ceva special in el..atat in pvp cat si pve...la un moment dat conteaza si gear-ul de pe tine....fiecare char are avantajele si dezavantajele lui...eu de exemplu cu shamanu' ma descurc destul de bine in pvp.pe enchantment...dar asta nu inseamna ca nu am rival....depinde...o intrebare ...este adevarat ca de la lvl 58 pot intra in outland? multumesc......

da, adevarat .. dar la 58 mai primesti vreo 5 q in Silithus .. te rog sa le faci si dupaia sa mergi in outland :D eu le-am facut alea .. + mia mai dat cateva (5-6) si lvl 59 direct ;) ... la lvl 59 faci praf in Hellfire

edit: fain human shaman Fluffy :))

Link to comment

Rogue ar fi o modalitate sa il bati pe priest cu un rogue dar doar la lvl 70...Si dak ai un gear decent si dagger destul de bun ca sa faci un critical ambush...Dar rar s--a intamplat...

:beer: cred ca ma bag ca bikinu in fund ...dar de unde le scoti frate ,ai jucat rogue ? sau scrii din amintiri din copilarie? de unde ai scoso pe asta cu critical ambush? e doar ambush primul pas in atac ... citesti mult Ion Creanga?

da un post cu armory

:beer:

Link to comment
Guest Bonecq

1.Pana Ieri Dimineata aveam lvl 70 Rogue Puteti sa-l intrebati pe Shade nu stiu ce s-a intamplat...

2.Voi chiar credeati ca dau Armory dak aveam lvl 14???

3.Ha,Am jucat cu rogue odpzgubu...Am avut lvl 70 cu rogue Human akm nu stiu ce s-a intamplat ca nu mai aveam nici un char Puteti Sa-l Intrebati pe Shade dak nu ma credeti..

4. Pink N Fly ia poza de la armory..si pune-o

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...