Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

cred ca se schimba saptamanal ca si ratingu echipei

Nu,mi-am dat seama pana la urma cum e.

De ex. in teamu de 2v2 sunt 3 playeri (rogue,priest,mage) eu joc cu rogueu 1 meci si il castig=>avem rating 1520 , apoi rogueul joaca cu priestul inca 1 meci si il castiga =>ratingul echipei 1535 dar ratingul meu ramane tot 1520 doar al roguelui creste ,iar priestul la fel , rating 1515 cat a luat de la meciul sau.

Au bagat tab nou in care poti vedea personal ratingu .

Link to comment

mi s-a intamplat acum vreo 2 sapt la printz o faza tare de tot, dam noi nuke cam pe la 65% la suta crap eu dintr-o singura bucata, oare dc :D, aveam un lock care era primu la aggro cu vreo 20k in fatza, printzu l-a luat target pe el, mie mi-a dat enfeeble si shadow nova, vreo sapt dupa aceea lockul nu a mai pupat kara :X

de faza cu hellfire knd aveam 60-61 si eram ramps nu puteam sa-l sufar pe ultimul boss de acolo, pur si simplu wipe dupa wipe, acum am inteles si eu ce tre sa faci :))

apropos caut guild :((

Link to comment

@Bulan: pai cum zici tu, eu le dau sunder doar sa-i faca aia mai rapid, ca nu tin niciun aggro cu sunderul .

cel care zicea de spam sunders era knock :) anyway ... sfatul meu [ eu jucand si un prot warr , nu`i inca 70 ... insa e de la lvl 10 prot ] este sa te citesti si sa intelegi perfect tooltips de la toate skillurile tale si sa tankezi cu cativa prieteni sa vezi cum e ... puneti`va in diferite situatii de gen overaggro , nuke din start , dps pull si orice se poate intampla intr`un party de randomi sa vezi cum trebuie sa reactionezi ...

pe langa asta , fa`ti un skill round pentru tinut aggro ... gen : Pull>Bloodrage>Sunder>Revenge[daca e on]>Thunder Clap>Sunder / Shield Slam>Demo Shout>Sunder spam

Poti inlocui Sunder cu Devastate daca esti 51+

Ce parere aveti despre mage ?

Eu zic ca e foarte folositor ptr ca pate face food, drink si astfel economiseste gold :P

Asta ar fi una din parerile pro :D

Magul poate face apa si mancare pentru ca este pur si simplu dependent de ele ... este un char destul de fun de jucat , dar poate deveni frustrant in anumite situatii [ trust me , i`m a mage ] ...

Ca char de start , de invatat si de distractie iti sugerez un Hunter sau Druid ... sunt sigur ca vei schimba charul pana in lvl 40-50 pentru sa vezi si cum sunt altele , asa ca nu te gandi la faptul ca vei ramane cu charul respectiv si poate tu vroiai sa joci altul ... este totusi alegerea ta cu ce incepi :)

Link to comment

Am incercat si eu sa imi fac un alt. Am incercat mage, rogue, warrior. Mage mi-a placut la inceput insa pe urma cand din 2-3 lovituri de la mobi acelasi lvl cu mine eram mort am inceput sa ii duc lipsa la paladinul meu. :)) Placut impresionat am ramas de rogue insa nu prea am avut timp sa-l lvl. Acum cu noul patch ma bate gandul sa imi fac un rogue/hunter. Inca nu m-am decis.

Cat despre disconnecturi sa va zic eu o faza. Saptamana asta, Miercuri dupa reset, am facut tot in BT pana la Teron Gorefiend. Nu l-am facut niciodata, am avut niste incercari la el inainte de reset. Si in cea mai buna incercare a noastra, murisera 2-3 players, undeva in jur de 15% MT, un druid, ia disconnect. S-a deconnectat , caracterul ii ramane inca in joc, noi continuam lupta stiind ca a luat disconnect. La 6% ii dispare si caracterul si luam wipe. :banghead: Oricum l-am facut dupa vreo jumatate de ora mai tarziu. :)

Link to comment

Am incercat si eu sa imi fac un alt. Am incercat mage, rogue, warrior. Mage mi-a placut la inceput insa pe urma cand din 2-3 lovituri de la mobi acelasi lvl cu mine eram mort am inceput sa ii duc lipsa la paladinul meu. :)) Placut impresionat am ramas de rogue insa nu prea am avut timp sa-l lvl. Acum cu noul patch ma bate gandul sa imi fac un rogue/hunter. Inca nu m-am decis.

Cat despre disconnecturi sa va zic eu o faza. Saptamana asta, Miercuri dupa reset, am facut tot in BT pana la Teron Gorefiend. Nu l-am facut niciodata, am avut niste incercari la el inainte de reset. Si in cea mai buna incercare a noastra, murisera 2-3 players, undeva in jur de 15% MT, un druid, ia disconnect. S-a deconnectat , caracterul ii ramane inca in joc, noi continuam lupta stiind ca a luat disconnect. La 6% ii dispare si caracterul si luam wipe. :banghead: Oricum l-am facut dupa vreo jumatate de ora mai tarziu. :)

lol acuma vad ca esti pe acelasi server cu mine

Ce parere aveti despre mage ?

Eu zic ca e foarte folositor ptr ca pate face food, drink si astfel economiseste gold

Cele mai mari avantaje la mage mi se par teleports/portals. Am si eu un mage alt, lvl 24... super crowd control, abilitati defensive foarte bune (daca stii sa le folosesti) si poate sa omoare pana la 5 mobi de unul singur... cred, am incercat de vreo 2 ori dar nu i-am adus decat la 20%, o sa incerc acum la 24 ca am skills noi.

Link to comment

lol acuma vad ca esti pe acelasi server cu mine

Cele mai mari avantaje la mage mi se par teleports/portals. Am si eu un mage alt, lvl 24... super crowd control, abilitati defensive foarte bune (daca stii sa le folosesti) si poate sa omoare pana la 5 mobi de unul singur... cred, am incercat de vreo 2 ori dar nu i-am adus decat la 20%, o sa incerc acum la 24 ca am skills noi.

Mage`ul este intradevar un char foarte important in raids doar pentru aceste lucruri : mancare , portal , CC si dps destul de bun [ sa nu mai zic de aoe , daca ai un pala tank ... ex : kara , scari - hall room ]

Mobs .. bate cate 6-7 la inceput [ pe rand sau aoe ] insa la lvl mai mare nu mai merge cu explosion si iti trebuie spec de aoe cu imp blizz si permafrost sa faci aoe si "pe rand" poti lua din ce in ce mai putini ajungand la 3 ... poate 4 :)

oameni buni... cum vi sa parut in zangarmarsh ? eu sunt de 6 h pe lvl 63 nu se mai termina Q .. si iau doar 10 k pe ele .. si itemele de q cad greu .. nu vi se pare ?

duc cam 5-6 q ... si iau max 2 bari pe ele WTF ?!

stai in zangar ... este o zona de "farm" ... itemele de q cazand greu , te forteaza sa omori mai multi mobi pentru xp. Fa instante daca te plictisesti de quests .... insa NU te duce in nagrand / blade's edge pana nu termini zangar si quests in instante ... Trebuie sa pastrezi cat mai multe questuri in shadowmoon / nagrand / bem / netherstorm pentru a lua bani pe questuri la 70

am si eu o intrebare la Warrior cum pot sa fac sa dau dmg mare ce magie sau cum se numeste sa dau ca sa am dmg mare , si ce arma sa am One hand sau Two

in general iti trebuie 2h si arms spec ... depinde insa si ce lvl esti si ce anume vrei sa faci cu warru ala ....

Daca esti lvl 20-30-40 ar fi bine sa stai pe fury pve si sa eviti pvp pana pe la 40 ... de`acolo poti face spec de arms MS si sa iti iei un 2h + trinket din hinterlands cu hit rating sa te ajute la ambele , pvp si pve

P.S. Sunt si eu tentat sa fac un rogue .... desi am un mage de "imbracat" si de jucat si imi face placere sa`l joc ... curiozitatea de a vedea cum e un rogue la lvl mare ma omoara ..

Link to comment

in general iti trebuie 2h si arms spec ... depinde insa si ce lvl esti si ce anume vrei sa faci cu warru ala ....Daca esti lvl 20-30-40 ar fi bine sa stai pe fury pve si sa eviti pvp pana pe la 40 ... de`acolo poti face spec de arms MS si sa iti iei un 2h + trinket din hinterlands cu hit rating sa te ajute la ambele , pvp si pve

Ms :P

Link to comment

am si eu o intrebare la Warrior cum pot sa fac sa dau dmg mare ce magie sau cum se numeste sa dau ca sa am dmg mare , si ce arma sa am One hand sau Two

mama ce intrebare... evident, raspunsul e sa gandesti logic:

cum esti incepator si inca nu stii mare lucru, singurul lucru dupa care te poti lua este DPS-ul armei (damage per second, ti-l calculeaza jocul cu tot cu attack speed si dmg) combinat cu skills si talents.

Astfel, te duci la lvl 10 frumos la un skill trainer si te uiti la toate skillurile pe care o sa le iei.

Daca ai jucat cu warrior pana la 10, pana acum ti-ai dat seama ca armele 2handed au dps ceva mai mare ca alea 1handed. Dar de la un anumit level o sa iei dual-wield, deci ori 1x 2handed, ori 2x 1handed... te uiti, calculezi, si vezi care face dps mai mare.

Acum talentele: ai 3 ramuri de talente. Protection, dupa denumire, in mod sigur nu e pentru dps. Raman arms si fury. Daca te uiti peste ele o sa vezi ca fury are dual mastery si talente pentru dual-wield, iar arms e pentru o singura arma (deci two-handed). Iti alegi intre astea doua.

Insa asa cum zicea si virus, fury e mai mult pve (+crit, +cleave, +dps), pe cand arms e mai mult pvp-oriented (death wish pentru resist fear, mortal strike vs drains, improved hamstring si thunderclap pentru various debuffs care-s bune in pvp).

La high-level, majoritatea warriors aleg hybrid setups pe arms/fury, sau arms/fury/protection, pentru ca ultimele skills nu renteaza intotdeauna.

P.S. Sunt si eu tentat sa fac un rogue .... desi am un mage de "imbracat" si de jucat si imi face placere sa`l joc ... curiozitatea de a vedea cum e un rogue la lvl mare ma omoara ..

asemanator cu daggerii din l2... odata ajuns la tine, sanse mari sa mori. Pana atunci e relativ inofensiv. Dar spre deosebire de daggerii din l2, se bazeaza mai mult pe stunlock decat pe burst dmg. Spun asta din prisma unuia care trebuie sa-si cunoasca adversarul :D rogues au cele mai multe sanse sa ma bata daca nu am pvp trinket (cooldown), cu conditia sa ajunga langa mine (ceea ce se intampla daca folosesc stealth).

Pentru cei ce n-au vazut, un filmulet foarte reusit despre rogues pre-2.0: http://video.google.com/videoplay?docid=7410095177695043805

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...