Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

hey! tatal meu s-a mutat curand pe Holy (paladin) si a auzit ca este ceva macro ca daca dai click pe el .. in BG, ii da heal la care nu are "100%" viata .. adica a fost renit de un adversar ... am incercat si eu un Bg ca healer .. dar ma doare mana pana sa il gasesc pe cel care are nevoie de ajutor (heal) plz imi ziceti si mie .. ma astept sa imi raspunda knock .. el e cu healul :P

Link to comment

hey! tatal meu s-a mutat curand pe Holy (paladin) si a auzit ca este ceva macro ca daca dai click pe el .. in BG, ii da heal la care nu are "100%" viata .. adica a fost renit de un adversar ... am incercat si eu un Bg ca healer .. dar ma doare mana pana sa il gasesc pe cel care are nevoie de ajutor (heal) plz imi ziceti si mie .. ma astept sa imi raspunda knock .. el e cu healul :P

vezi si tu pe aici

http://forums.wow-europe.com/thread.html?t...00186&sid=1

ca tot veni vorba de addonuri,spuneti-mi pls cum se numeste ala care iti arata castingu baru de la focus target?

sunt multe, io am 'quartz'

Link to comment

@dele7e - sunt multe addonuri care iti arata castbar ... de exemplu eu folosesc natur enemy castbar , insa nu stiu daca este cel mai bun ... deocamdata nu m`a interesat asa de mult chestia asta ...

@healthpack - nu ai voie cu asa ceva ... au fost inainte macro`uri cu "/script" care verificau targets automat daca au o anumita valoare [ in procente ] hp si ti`i targeta pe cei care ii aveai in range`ul de hp [ de ex, less than 100% sau 75% - 100% ]

@glamour - du`te inapoi la MU si lasa`ne ...

Link to comment

daca vrei aici nu stua sa le iau cu copy paste pe toate scriu doar cateva;

~minele - westfall goldshire etc, pe care H nu le are [decat langa Sepul. mi se pare ca e o mina mica, cea de langa Org fiind .. degeaba 3-4 veinuri acolo daca-mi aduc bine aminte]

~BG, unde A are parte de o pozitie mult mai strategica, ma refer aici la Alterac Valley unde towerurile fac diferenta.

~texture, pt cei care au jucat in primele luni, cand chars de la H aveau tot timpu probleme

daca mai vreti pot sa dau copy/paste.

Link to comment

@dele7e - sunt multe addonuri care iti arata castbar ... de exemplu eu folosesc natur enemy castbar , insa nu stiu daca este cel mai bun ... deocamdata nu m`a interesat asa de mult chestia asta ...

am natur enemy castbar,dar nu`mi arata baru de la focus target,probabil trebe sa setez eu pe acolo pe undeva,oricum ar trebui sa fac sa`mi apara cam pe mijlocu ecranului

EDIT: cred ca ai inteles gresit:P eu nu vreau castbaru de la target ce de la focus target ,de ex. in arena pun focus pe healer,dar eu am ca target dps`u ,in momentul in care healeru casteaza mie sa-mi apara pe ecran sa stiu cand sa dau CS

iar ai vorbit? go @ play wow, strofoaca-te sa faci level 70 pe un newbish A char.

Hey mr. "party pls qqqq" ca sa vezi, sunt H lvl 70 mage

Ce zici tu aici sunt niste aiureli debitate de mintea unui copil de 14-15 ani probabil

Link to comment

Glamour si noi vrem sa vedem char tau

~BG, unde A are parte de o pozitie mult mai strategica, ma refer aici la Alterac Valley unde towerurile fac diferenta.

Poate nai facut av in 2.3 ...

Acum sa vedem de ce Blizz joaca Horde

Hai sa comparam Racial de la horde cu cele de la alliance (ca si pvp)

WotF e cel mai bun racial

Berserk din nou e f bun

Alianta ar avea Escape Artist si Perception dar nu se compara cu cele de la horde

Link to comment

Retele noi de engi sunt:

Engineering: [Turbo-Charged Flying Machine Control]

Turbo-Charged Flying Machine Control

Binds when used

Requires Level 70

Requires Engineering (375)

Use: Summons and dismisses a turbo-charged flying machine. This is a very fast ride. This vehicle can only be used in Outland.

"Requires artisan riding skill or higher to use."

Engineering: [Flying Machine Control]

Flying Machine Control

Binds when used

Requires Level 70

Requires Engineering (350)

Use: Summons and dismisses a flying machine. This vehicle can only be used in Outland.

"Requires expert riding skill or higher to use."

Engineering: [Field Repair Bot 110G]

Field Repair Bot 110G

Requires Engineering (325)

Use: Unfolds into a Field Repair Bot that sells reagents and can repair damaged items. After 10 minutes its internal motor fails.

Pe langa asta au mai facut unele mici modificari cum ar fi ca in bag-urile de engi poti pune orice primal sau mote, poti detecta gas clouds pe minimap si au scazut componentele la unele retete.

Mi-am facut si Flying Machine si Repair Bot amandoua sunt super misto. Repair Bot-ul vinde si reagents asa ca daca te bagi la raiding o sa fi foarte util grupului cu el.

Link to comment

am natur enemy castbar,dar nu`mi arata baru de la focus target,probabil trebe sa setez eu pe acolo pe undeva,oricum ar trebui sa fac sa`mi apara cam pe mijlocu ecranului

EDIT: cred ca ai inteles gresit:P eu nu vreau castbaru de la target ce de la focus target ,de ex. in arena pun focus pe healer,dar eu am ca target dps`u ,in momentul in care healeru casteaza mie sa-mi apara pe ecran sa stiu cand sa dau CS

are si focus , doar ca trebuie sa`l setezi ... iti sugerez sa folosesti 2 addons de cast daca vrei sa vezi CDs si sa folosesti natur pe focus ONLY.

pic cu flying machine pl0x

Link to comment

deci chiar nu inteleg cum puteti sa jucati la A, adica... e pt roboti care n-au treaba cu jocu, oricine poate sa faca level 70 la A :|, e clar avantajat de blizzard in toate privintele

Daca pe serverul tau te omoara warlocks de la alianta atat de mult si usor incat sa te faca sa urasti alianta chiar daca nu cunosti jucatorii, atunci sa nu crezi ca pe alte servere e la fel.

btw nu-ti merge profilu

Exista vreun fel de a farma honor mai usor? Am 60 AB marks si doar 5k honor... (ce-i drept, nu cred ca am pierdut mai mult de 2 ori pana acuma). Si da, vreau niste bucati din warlord's set ca arat prea urat acu. Deci trebuie sa strang cam 20k honor. Unde se face mai usor?

Link to comment

Exista vreun fel de a farma honor mai usor? Am 60 AB marks si doar 5k honor... (ce-i drept, nu cred ca am pierdut mai mult de 2 ori pana acuma). Si da, vreau niste bucati din warlord's set ca arat prea urat acu. Deci trebuie sa strang cam 20k honor. Unde se face mai usor?

in weekenduri, sa ai premade, dar daca esti hoarda castigi mai orice

mai e si acel daily bg, vreo 400+ honor

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xm...t&n=Delmage

e un char relativ nou,am prins arena doar de la inceputul sezonului 2,ratingurile sunt cam mici pt. ca am tot schimbat echipele,daca raman in teamu asta nou de 5v5 vom trece de 1850 probabil :)

btw,nu ma prea intereseaza pve`ul deci no kara,gruul items..

auch, esti cu mine in bg :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...