Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Draenor guild ranking

Nu e intotdeauna la zi dar e foarte usor de vazut care sunt guildele bune si cam pe unde au ajuns fiecare.

Oricum guildul conteaza doar la lvl 70 si nu o sa te ia nici un guild decent daca nu o sa vada ca esti serios, sa ai cel putin cel mai bun gear care poate fi obtinut in afara de raid instances, fie ca e crafted fie drops din 5 man/heroics + gems si enchanturi peste tot unde e nevoie.

Link to comment

Draenor guild ranking

Nu e intotdeauna la zi dar e foarte usor de vazut care sunt guildele bune si cam pe unde au ajuns fiecare.

Oricum guildul conteaza doar la lvl 70 si nu o sa te ia nici un guild decent daca nu o sa vada ca esti serios, sa ai cel putin cel mai bun gear care poate fi obtinut in afara de raid instances, fie ca e crafted fie drops din 5 man/heroics + gems si enchanturi peste tot unde e nevoie.

nice, thx

Sa inteleg ca guildele care fac raids in BT acum nu se mai sinchisesc cu karazhan and the like...?

Link to comment

Ma miram eu cum stai toata ziua cu status "JOC WOW DNOMGWTFBBQD AM SI MUZICA DAU IGNORE" daca joci 10 min/zi.

cateodata uit statusul asa , fie ca sunt afk sau joc cs ... ideea e ca nu am mai facut de mult curatenie in lista si sunt cativa ratati de pe cs [ trebuia sa le iau id pt poze ... ] care incep cu buzz si dupa aia o linie de genu "si tu ce mai zici???????" .... eu avand muzica la max in casti , aud buzz`ul ala ca o bomba nucleara [ ar fi o idee sa scot sunetele la yahoo cand joc , insa am nev de ele cateodata si uit sa le reactivez ]

Sa inteleg ca guildele care fac raids in BT acum nu se mai sinchisesc cu karazhan and the like...?

guildele care au inceput deja BT , SSC nu mai fac raid`uri "mici" pentru ca daca au trecut deja la altele , au tot ce le trebuie de`acolo si mergand pentru o singura clasa , chiar daca nu mai pica iteme special pt o clasa si sunt pe grupe de 3 , au sansa sa ia 2 iteme care le vor distruge .

Incearca sa cauti guilda de kara si sa iei cam tot ce`ti trebuie de`acolo si dupa aia intra intr`o guilda care face raid`uri mai avansate ... chestii de gen gruuls si maghe tot se fac :)

@healthpack - mult ... mai mult decat ar trebui sa stau in fatza unui monitor ...

Link to comment

Depinde de guild, depinde de stagiul in care e guildul respectiv in BT/MH.

Un guild care e in MH/BT sigur nu mai face kara, decat cu alts, si pe ici pe colo cate un main ca sa nu dureze prea mult. Sansele sa intrii in un guild care face MH/BT cand ai facut lvl 70 sunt nule, doar daca te stiu cei din guild ca fiind jucator bun, atunci chiar nu conteaza gearul, in o saptamana ai full T5 pentru ca ei majoritatea deja vor T6.

In ce priveste SSC/TK/Gruul/Mag depinde cat de avansati sunt in BT/MH si ce nevoi are guildul. Pot sa faca instantele respective sau pot mearga doar in MH/BT pentru progres.

La lvl 70 avand gear slabut probabil nu o sa reusesti sa intri in un guild care face mai mult de kara/gruul , dar depinde si de noroc si de oamenii pe care ii cunosti.

Link to comment

sa ai grija sa lasi questurile din ultimile zone din outland, netherstorm si shadowmoon valley, sa le faci dupa lvl 70, iei cam 2k+ gold din ele, eventual daca poti sa lasi ceva din bladegde e gg, asta presupune sa faci lvl mai mult in instante si grinding

bine, o sa mai ai si daily, faci bani, stai linistit

Link to comment

jucati ma lume pe srv'u original duamneee... restu piratate is nasole lag mult ... asta original no lag si primele patchuri la el ajung

PS : Va sacrificati pt 160 lei:)

Biili

Da de unde 160 de lei daca eshti tu prost sa cumperi gamecard dai 120-160 de lei ,daca eshti deshtept plateshti cu card Visa si dai numa 45 de lei /luna.

Link to comment

si proshtii platesc la fel , nu numai deshteptzii ... game card`ul e 890.000 ROL [ 2 luni ]

la tine e 89 lei, insa la mine depaseste putin peste 100 lei ;)

edit: Speedy? voi aveti "teamspeak" la guild? sau scrieti prin /g ? eu ieri am resit sa vb cu astia in teamspeak, daca vrei sa il downloadezi si tu, www.goteamspeak.com va rog NU E RECLAMA!

Link to comment

healthpack sa stii k tocmai speedy are nevoie de sugestii d-astea.

Eu ma amuz la maxim cu Teamspeak, fiind intr-o guilda formata din greci (majoritatea), oamenii mai anunta k pt 2-3 minute vor vorbi in greaca si ma amuza teribil debitul de cuvinte pe secunda pe care il au oamenii. In seara asta first try to gruul.

Legat de chestia cu guildele, cel mai mult conteaza reputatia ta pe server si progresul pe care l-ai avut cu alte guilde, dar si prieteniile & others. Vreau sa va spun k am un gear bun pt un warrior care are 70 de 13 days, si as putea intra in orice guilda care face SSC si TK, avand si destui "amici" in aceste guilde, dar se pare k nu sunt intotdeauna dispusi sa te ajute. Asa-s romanii, incerc sa down gruul si maghy cu guilda asta si poate intr-o zi ma va scouta si pe mine un Method sau Wipe Faster :->. :bananadance2:

Link to comment

stiu: back-ul de la Terestian, Chest-ul de la Neterspite, Wrist de la Attumen (de cel putin 6-7 ori l-am omorat, niciodata n-a droppat), Waist de la Moroes(the same) si Legs de la Curator. poate pica ceva tier4 in seara asta la gruul ^^

venind vorba de heroics: as putea incerca Steamvault heroic pt wrist si Ramparts heroic pt waist, dar ma gandesc k poate as face "n" runuri pt astea 2 si poate la viitoarea vizita in kara poate pica si wrist si waist care sunt superioare.

Method si Wipe Faster sunt primele 2 guilde de pe emeriss de la Hordacime. Am prieteni in Raging Alchoholics, MarauderS, guilde care se afla in SSC + TK, dar degeaba, ata ete.

Link to comment

Speedy are dreptate. E greu, daca nu f greu, sa faci lvl 70 si sa prinzi o guilda buna. Chiar cu relatii. Cam fiecare guild bun a inceput deja Hyjal/BT si cand vei face un apply la ei vor avea o intrebare... ce stadiu esti in attunamentul ptr Hyjal/BT. Daca ai noroc si iti mai trebuie doar Vashj/Kael vial pot sa faca un run doar ptr tine sa iti iei attunamentul daca au nevoie de clasa respectiva neaparat. Alte guilduri cer 2-3 piece tier5... etc. Oricum la urmatorul expansion o luam de la zero, ca sa zic asa. :)

Link to comment

ai dreptate la faza cu attunu...dar multe dintre guildele care acum sunt la stadiu de Hyjal/BT au inceput cu un nucleu de jucatori de la Kara si chit k esti f bine echipat te vor accepta doar dk au nevoie disperata de tine (clasa ta). Asa k dk ai ghinionul sa joci pe un realm destul de vechi, cu guilde care au exp in raids Pre-Tbc si care exista de ceva vreme, nu-ti ramane sansa decat sa incerci sa pui pe picioare o guilda cu prieteni sau ingame buddies.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...