Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Guest nerv0sa

ma stiu ca pare putin deplasat ..dar poate mai sunt si alti in situatia mea...

va rog sa spuneti cei ce stiu ..care e diferenta intre iteme verzi si iteme de alta culoare.. (albastre,violete..etc)...vreau sa stiu diferentza nu cum sunt catalogate..

ms

Link to comment

Orice item are o optiune sau mai multe,bineinteles ca in mare masura asta conteaza foarte mult si hai sa zicem ca un item rar,epic,unic e foarte valoros,acum ai sa ma intrebi de ce sunt asa scumpe,motivul nu il stiu nici eu,probabil in ciuda faptului ca unele sunt mai estetice sau foarte rare ba chiar unice (multi nici nu gasesc acel item unic in toata cariera de player WoW ),deci in concluzie nu difera cu mai nimic decat cele verzi,decat doar daca optiunile sunt mult mai bune,cea ce asa si este...

Link to comment

gray<green<blue<purple<orange

white - quest item sau obiect care poate fi folosit in anumite scopuri (proffesions sau altele)

Asta e ierarhia, cu cat un obiect e mai sus, cu atat cel putin teoretic este mai bun. In general itemele gray merg direct la vendor.

In afara de ierarhia asta trebuie sa te uiti ce stats are pe el obiectul, culoare indica calitatea obiectului dar nu o garanteaza si nu garanteaza utilitatea lui, se poate ca un obiect verde sa fie mai bun ca unul albastru, dar in general se merge pe codul culorilor.

Link to comment

' date='Oct 11 2007, 09:15' post='2287415']

gray<green<blue<purple<orange

white - quest item sau obiect care poate fi folosit in anumite scopuri (proffesions sau altele)

Asta e ierarhia, cu cat un obiect e mai sus, cu atat cel putin teoretic este mai bun. In general itemele gray merg direct la vendor.

In afara de ierarhia asta trebuie sa te uiti ce stats are pe el obiectul, culoare indica calitatea obiectului dar nu o garanteaza si nu garanteaza utilitatea lui, se poate ca un obiect verde sa fie mai bun ca unul albastru, dar in general se merge pe codul culorilor.

Mai corect nici nu se poate spune,itemele albastre,violet,portocalii cresc valoric in in ordinea enumerata.Exact cum zici si tu,ele au doar valoare materiala in joc si nu numai si sunt preferate de marea majoritate a playerilor :) Sunt iteme verzi mult mai bune ca si cele albastre sau chiar ca si cele violet...in fine depinde de player,in concluzie un item verde egal in optiuni cu cel violet sau albastru au acelasi nivel si nu difera cu nimic,decat ca si valoare materiala.

Link to comment

Pai noi ne asteptam sa mai luam cateva zile wipe la Kael aveam doar 22 de oameni attuned inca vreo ora ramasa din raid time si hai sa mergem in Hyjal. Nu citisem tactici, nu stiam mai nimic. Cand am intrat, cativa fugeam pe drumul de la alianta si ne opream in textura. Ne-am intors si un priest a ramas pe un mormam de pamant si se uita la drumul care ducea inainte dar nu ne lasa textura sa mergem mai departe. Priestul nostru calm linistit si din spate venea un abomination , 2 lovituri si priestul nostru dead. Intram in baza la alianta, incepem lupta cu wave-urile de mobi ptr Rage. Primele 2-3 wave-uri le-am facut noi insa dupa aia a inceput beleaua. Raid leaderul nostru , un hunter incepuse cu faze din fimul 300 in Ventrilo "here is where we stand, here is where we fight, here is where i will use feign death". Am fost toti binedispusi ca tocmai l-am facut pe Kael si va dati seama ca in Hyjal a fost o panarama de raid si ne-am dus doar sa vedem si noi instanta si ce ne asteapta. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...