Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

azi am inceput un Blood Elf Hunter is deja lvl 16 dar tot nu shtiu cum fac Training Points, pls someone tell me pls shi cum schimb numele la pet?

Ai adresa de xfire? Te pot ajuta cu hunter-ul pana la lvl 50, pentru ca am foarte multi prieteni hunteri si am si un char lvl 41 hunter. Welcome to Horde?Pe ce server joci?Daca joci pe Alonsus putem sa vorbim pe /w

pacat ca faceti prea mult pvp

PvP rules :P

Link to comment

PvP rules :P

pvp is boring imo, chiar nu ai ce sa scoti de la el, in afara de armored netherdrake, pe care nu-l iei asa usor sau poti sa nu-l iei deloc :), altceva nu vad ce m-ar atrage, desigur un premade de wsg, ab in weekend e intotdeauna binevenit, un av la fel desi se merge pe rush aici cea ce parca nu mai are farmec

Link to comment

pvp boring? poate atunci cand o iei pe coaja tot timpul

ce poate fi mai placut ca atunci cand esti gankat sa-l spulberi pe ala de nu se vede si apoi sa faci umpic de cc :X sau sa bati un warlock (ca mage) inainte sa poata da fear.....

joc wow in special pt pvp ,pve e prea plictisitor,exceptie fac luptele cu bossi

Link to comment

ce poate fi mai placut ca atunci cand esti gankat sa-l spulberi pe ala de nu se vede si apoi sa faci umpic de cc :X sau sa bati un warlock (ca mage) inainte sa poata da fear.....

gief me teh drugs that you're tanking plx

warlockul trebuie sa PUTA ca sa o ia pe coaja de la mag, honestly.

probabil te referi la magii de 3 minute care pot bate orice clasa.. o data la 3 minute.. in rest nu ai burst sa omori un warlock in 8 secunde avand in vedere cat hp au.

Link to comment

pvp boring? poate atunci cand o iei pe coaja tot timpul

ce poate fi mai placut ca atunci cand esti gankat sa-l spulberi pe ala de nu se vede si apoi sa faci umpic de cc :X sau sa bati un warlock (ca mage) inainte sa poata da fear.....

joc wow in special pt pvp ,pve e prea plictisitor,exceptie fac luptele cu bossi

io nu ma refeream la world pvp, ala e funy depinde de situatie

vorbeam de arene, bg etc

si normal pve=raid='luptele cu bossi'

Link to comment

gief me teh drugs that you're tanking plx

warlockul trebuie sa PUTA ca sa o ia pe coaja de la mag, honestly.

probabil te referi la magii de 3 minute care pot bate orice clasa.. o data la 3 minute.. in rest nu ai burst sa omori un warlock in 8 secunde avand in vedere cat hp au.

nu "tankez" droguri...

ai auzit de counterspell ? wotf? insignia? ice block?

io nu ma refeream la world pvp, ala e funy depinde de situatie

vorbeam de arene, bg etc

si normal pve=raid='luptele cu bossi'

poi eh si bg`urile devin plictisitoare la un moment dat :)

in pve ma plictisesc sa tot omor trash mobs,in rest cum am mai zis,la bossi e nice

Link to comment

Warlock nu are cum sa ia bataie de la mage...

Toti mages care i-am intalnit pana acum i-am batut

Si erau de lvl meu sau poate 1-2 lvl peste mine

PS: Am lvl 60 deci nu vb low level duel

Din 5 meciuri cu magu vs warlock, castigam 4 la lvl 60 si sunt pe engieniring. Inca nu ti-ai gasit nashu pe serveru tau. Warlocku si shadow pristu sunt usor de batut cu mithril insignia, de-aia si blizzu cu vre-o 2-3 pachuri in urma au marit cooldownu la trinketu ala la 10 minute, dupa ce prima oara a fost doar 3 si apoi 5 minute. Sa ai ocazia sa prinzi un pvp cu un rogue sau mag nebun cu mithril insignia (cere lvl blacksmith doar putin peste 220 parca) si +900 spell damage, sa vezi ownage vs warlocku tau la lvl 70... asa ca nu mai spune ca nu are cum sa ia bataie.

Link to comment

nu "tankez" droguri...

ai auzit de counterspell ? wotf? insignia? ice block?

for you

daca tu bati un SL warlock la fel de bun ca skill si gear si nu e afk.. cu orice build vrei tu.. iti dau o acadea.

btw.. va place UI-ul meu?

http://img442.imageshack.us/img442/2650/wowscrnshot052507203654wb2.jpg

Link to comment

Din 5 meciuri cu magu vs warlock, castigam 4 la lvl 60 si sunt pe engieniring. Inca nu ti-ai gasit nashu pe serveru tau. Warlocku si shadow pristu sunt usor de batut cu mithril insignia, de-aia si blizzu cu vre-o 2-3 pachuri in urma au marit cooldownu la trinketu ala la 10 minute, dupa ce prima oara a fost doar 3 si apoi 5 minute. Sa ai ocazia sa prinzi un pvp cu un rogue sau mag nebun cu mithril insignia (cere lvl blacksmith doar putin peste 220 parca) si +900 spell damage, sa vezi ownage vs warlocku tau la lvl 70... asa ca nu mai spune ca nu are cum sa ia bataie.

Rogue mai apuca sa ma bata daca stiu sa isi calculeze miscarile

Dar un mag nu are cum

Felhunter un silence de 3 sec , timp destul pt a ii da fear

Link to comment

Imi poate recomanda cineva niste mod-uri pentru rogues..si asa la interface, cu coordonates etc....

folosesc Cosmos , dar nu prea imi place....

deci:

- Mod pentru rogue , dar si cu coordonates, lvl la questuri etc

- Sa nu schimbe prea mult interfata ..sau daca o schimba sa fie ceva frumos

de exemplu:

ShadowUI ...care e chiar misto..dar nu e pt patch-ul nou

Link to comment

De cand cu patch-ul 2.1 nu mai pot juca calumea. Daca sunt in party/raid dau click pe party members insa nu le vad icoana de target. Nu vad nici mobul/bossul la care suntem. Merge doar daca inainte de a incepe lupta am pusa tinta pe cineva si am icon target cand incepe lupta. E ca si cum ceva mi-ar bloca sa vad targetul cand incepe lupta. E tare stresat... ieri si solo fiecare tinta nu conta ca e npc/mob/player avea o stea galbena cand puneam tinta pe el si il vedeam in icon target. Si nu eram in party... nu aparea pe jucator ci doar pe icoana de la target. Moare mobul insa eu il vad inca cu viata... e ciudat. Sa fie de la vreun addon?

Link to comment

De cand cu patch-ul 2.1 nu mai pot juca calumea. Daca sunt in party/raid dau click pe party members insa nu le vad icoana de target. Nu vad nici mobul/bossul la care suntem. Merge doar daca inainte de a incepe lupta am pusa tinta pe cineva si am icon target cand incepe lupta. E ca si cum ceva mi-ar bloca sa vad targetul cand incepe lupta. E tare stresat... ieri si solo fiecare tinta nu conta ca e npc/mob/player avea o stea galbena cand puneam tinta pe el si il vedeam in icon target. Si nu eram in party... nu aparea pe jucator ci doar pe icoana de la target. Moare mobul insa eu il vad inca cu viata... e ciudat. Sa fie de la vreun addon?

fa-ti update la add-onuri daca ai

Link to comment

%

Rogue mai apuca sa ma bata daca stiu sa isi calculeze miscarile

Dar un mag nu are cum

Felhunter un silence de 3 sec , timp destul pt a ii da fear

Ma faci sa rhad, decand felhunteru e cel mai bun pet vs mag?. Uite cum se face un warlock cu felhunter (nu vorbesc de arc-fire sau fire magu, ca e prea usor).

Felhunteru si warlocku silence si fear. magu baga ice block. Iese din iceblock, baga silence pe warlock rope net pe felhunter si. Sheep. la warlock, omoara felhunteru. Reinoieste sheepu, fire wardu si in functie de build, ice barrier, cold snap. Urmeaza macro de frostbolt cu icelance, care poate ajunge la 6-7 k damage usor daca se presupune ca ai un bonus de cel putin 700 spell damage si warlocku a luat freeze de la primu frostbolt. Daca mai are si pom, se repeta acelasi macro. Nu stiu cu ce magi ai facut duel tu, incearca cu unu care are peste 25 de mii de kiluri in pvp (fara AV). Daca un warlock incepe un duel bazandu-se in primu rand pe pet si pe fear, warlocku e mort deja dinainte, la fel cum sunt 99% din magii de 3 minute, care dupa ce folosesc arcane power- pom-pyro si a dat resist, nu stiu ce sa mai faca.

Link to comment

te org da-mi linkul cu addonu ala :pray: ca nu-l gasesc

nu e unul singur.. sunt mai multe..

ct raid assist

decursive

ktm threat meter

restu nush cum le zice.. sunt prea urate si nu le-am folosit niciodata.

btw knockaround. x-perl unit frames > ct raid assist.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...