Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

alea sunt filme vechi, rogue gearat, lupte aranjate, multe nu mai sunt valabile acum

io cred ca nu ai vazut war lvl 70 1vs1, nu toti wars sunt proto

iar un war cu 3 healeri in spate.... cred ca e kill machine, healerii mai au si ei un power word: shield, earth shield, bubble, deci nu e asa de usor sa omori un healer

dupa mine 1vs1 cred ca e locku din simplu motiv ca te tine in fear si pune dots pe tine, mai are si un hp nesimtit de la 10k in sus :) nu ai cum sa ajungi la el, nu ai cum sa-l lovesti

dar posibil sa ma insel

cel care a pus intrebarea asta a pus-o ambiguu, nu s-a referit la pvp sau pve, toata lumea care isi face primu char vrea un char ovp, nici nu are skill, nici nu cunoaste celelalte clase, dar el vrea sa rupa wow in doua

Link to comment

shadow priest-ul e de departe cel mai bun :) imo. dupa aia warlockul care da cel mai mare dmg dintre toate caracterele :) . urmeaza paladinul o combinatie intre priest si warrior .

mage-ul da cel mai mult dmg dupa cum stiu eu...poate ma insel..

knock:

nu e primul meu caracter, am un hunter 41 , mage 20 , paladin 15, shaman 16..dar imi place rogue cel mai mult....

un warlock poate fi batut usor daca il prinde un rogue in stun....problema e ca trebuie sa il prinda....mai folosesti cate trinketuri etc....intradevar..e greu sa ajungi la el..dar si daca o faci...

Link to comment

mage-ul da cel mai mult dmg dupa cum stiu eu...poate ma insel..

te inseli.

in pvp cele mai tari 3 clase sunt :

warrior

rogue

warlock

Nu neaparat in ordinea asta ca nu conteaza.

In PvE cele mai folosite (dorite) 3 clase sunt :

warrior

paladin

shadow priest

Link to comment

obisnuiti-va cu ideea ca wow e mmo si totul se face in party de la 2 in sus (vezi arena si bg)

1vs1 nu are absolut nicio relevanta, poti sa ai gear/skill sa ai lag si sa te bata unu mai slab decat tine

world pvp idem, vezi pe unu cu 2-3 mobi pe el i-ai dat una a picat, gata esti ovp, faceam gueste cu un druid, ambii lvl 65, io shaman, aveam vreo 6-7 mobi pe noi, in jur de 10-15% hp, a venit un rogue, ne-a tocat pe amandoi din 2 bucati, skill ftw ;)

Link to comment

dupa voi, care rasa are cel mai bun racial?

undead toata ziua

referitor la ce vorbeati inainte .... nu am fost pe faza sa raspund ... insa toate reply`urile cu ala e cel mai bun , ala rupe in pvp sunt total gresite ... toate charurile au 1-3 clase care le bat lejer si 1-3 clase de la care si`o iau lejer ... asta facandu`le [ in parte ] egale ... cel mai bine e sa joci ceea ce`ti place si sa te distrezi ... ca doar e un joc ... nu o slujba sau o obligatie ... si chiar daca ai putea sa ai un char cu care sa`i omori pe toti fara nici un efort ... unde ar mai fi placerea ?

Link to comment

Top inutil, facut pentru a se baga lumea in seama. Daca tot te interesa care e cel mai bun racial puteai sa faci un poll, dar facut corect. Separat pe categorii, PvP, PvE si pe cele 9 clase. Undead racial(Wotf) = 0 in PvE, in PvP e bun, dar depinde foarte mult de clasa care o joci si clasa impotriva careia joci. E putin supraapreciat racialul de la undead pentru simplul motiv ca e cel mai usor de folosit si e o solutie impotriva unora din clasele cele mai tari in jocul actual (warlock, shadowpriest). Daca stai sa analizezi practic impotriva a 6 clase din 9 e inutil (saman, rogue, mag, hunter, druid si paladin nu au fear).

Depinde ce clasa vrei sa joci, si in functie de asta poti sa vezi ce racial e cel mai bun, de ex ptr priest in PvE cea mai buna clasa acum e draenei, au fear ward si simbol of kings. In PvP in schimb pentru priest as alege dwarf, fear ward+stoneform e o combinatie extraordinara.

Link to comment

PvE=raiding pentru mine, nu grinding mobs sau altceva iar in raiding wotf = 0 , in sensul ca nu iti ofera nimic in plus comparativ cu alte raciale (berserk, arcane torent, symbol of kings sau altele) iar fear de obicei nu e o problema, dispell si tremor totem.

@Obidan - am ales human pentru ca in PvE era cel mai avantajos la momentul respectiv (din rasele de la alianta). Cu cateva patchuri in urma au modificat +skill la weapons si au anulat avantajul respectiv.

Link to comment

obidan ce lvl shi rasa ejti?

lvl 53 Blood Elf Rogue

lvl 41 Dwarf Hunter

Dar joc numai cu Blood Elf-ul...

@Obidan - am ales human pentru ca in PvE era cel mai avantajos la momentul respectiv (din rasele de la alianta). Cu cateva patchuri in urma au modificat +skill la weapons si au anulat avantajul respectiv.

Eu stiam ca majoritatea din rogue de la alianta sunt Night Elfi...din cauza +Dodge-ului...si de aceea am intrebat..damn blizz..nu ar trebui sa modifice racialele.

Link to comment

Pai la human nu au modificat racialul, au modificat modul cum functioneaza +skill la weapons, daca inainte cu cat aveai mai mult +skill cu atat aveai mai putine glancing blows, acum +skill nu mai influenteaza glancing blows, influenteaza doar crit chance.

Dar in timp au modificat si racialele, de ex wotf era 15 secunde la inceput, practic de aceea erau asa de multi undead rogues, isi bateau joc de warlock pentru ca nu avea cum sa scape de ei, 15 secunde de imunitate la fear era prea mult asa ca l-au redus la 5 secunde.

Link to comment

' date='May 22 2007, 11:49' post='1970995']

15 secunde de imunitate la fear era prea mult asa ca l-au redus la 5 secunde.

Si au bagat cloak of skill sa fie imuni si la ceilalti casteri :right:

Si pe un cooldown mai mic .. 1 minut.. ca erau dezavantajati rau saracutzii :(

patchu 2.1.0 azi ! Abia astept ;)

De unde stii? Tocmai am intrat acum dupa maintenence si nu s-a bagat 2.1 ..

Link to comment

Blk nu citi printe randuri, era vorba de wotf = racial de la undead, nu numai rogues aveau asta, pe cand cloack of shadows este skill specific clasei rogue, se invata la lvl 66 ce am zis eu in postul anterior era un exemplu de ce era overpowered wotf.

In ce priveste patchul 2.1.0 este live saptamana asta dupa maintenance. Asta inseamna azi daca joci pe US sau maine daca joci pe EU, chestie care a fost confirmata de Tigole si inca vreo 2 developeri de la Blizzard.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...