Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

' date='May 2 2007, 09:32' post='1922168']

Depinde ce vrei sa faci cu magul. Daca vrei sa ai maxim damage mergi pe fire sau arcane+fire, momentan fire mages au cel mai mare damage in raiduri. Ca builds poti sa incerci :10/48/3

sau 33/28

sau 18/40/3

Cam astea ar fi buildurile cele mai jucate in PvE, in PvP in general se merge pe frost de ex 17/44

Si un topic care le compara.

Si o diagrama ca sa se inteleaga mai bine ce build ti se potriveste avand in vedere gear-ul tau.

Link to comment

In primul rand ... scrie mai inteligibil . Ma refer la semnele de punctuatie , sa reflecte starea propozitiei care o scri ...

In al doilea rand ... da`ne detalii ... ce lvl esti ? daca esti peste 10 , ai pet ? ce pet ? si cel mai important ... pe ce server joci ?

Lasand asta deoparte , deoarece nu pot sa`ti spun nimic despre char pana nu`mi dai tu detaliile necesare ... iti raspund la intrebarea care ai pus`o despre chat :

Tasta "Enter" activeaza chat`ul [ iti va aparea o mica "bara" unde poti scrie ce ai de spun ] . Daca scri direct , vei scrie pe acelasi channel pe care ai scris si ultima data cand ai folosit chat`ul ; anume :

/1 = General chat

/2 = Trade Chat [ doar in capitale ]

/3 = Local Defense [ nu prea ai nev de el la lvl mic , dar l`am scris sa sti despe ce e vb ]

/4 = World Defense

De la 5 in sus sunt Custom ... ori channels create de tine , ori channels deja facute de alti playeri , ori channels speciale [ cum ar fi Recruiting Channel in capitale ]

Daca scri fara nici un channel [ /1 , /2 etc ] , vei scrie pe chat`ul normal [ "Say" , activabil prin "/s" ] si vor vedea ce scri doar playerii dintr`o raza destul de mica in jurul tau ...

/w sau /whisper este folosit pentru a da mesaje private unui player din factiunea ta : "/w alex salut!" . Daca deja ai primit mesaj privat de la cineva .. poti apasa pe R ca sa dai reply fara sa mai scri toata formula descrisa mai sus [ asta in cazul in care nu iti bindezi butoanele altfel ] si poti folosi tasta "Tab" pentru a alege din lista celor care ti`au dat privat de cand esti logat .

Sper ca asta te va ajuta ...

Link to comment

In primul rand ... scrie mai inteligibil . Ma refer la semnele de punctuatie , sa reflecte starea propozitiei care o

Tasta "Enter" activeaza chat`ul [ iti va aparea o mica "bara" unde poti scrie ce ai de spun ] . Daca scri direct , vei scrie pe acelasi channel pe care ai scris si ultima data cand ai folosit chat`ul ; anume :

/1 = General chat

/2 = Trade Chat [ doar in capitale ]

/3 = Local Defense [ nu prea ai nev de el la lvl mic , dar l`am scris sa sti despe ce e vb ]

/4 = World Defense

De la 5 in sus sunt Custom ... ori channels create de tine , ori channels deja facute de alti playeri , ori channels speciale [ cum ar fi Recruiting Channel in capitale ]

Sper ca asta te va ajuta ...

uhm /4 = World Defense nu cred ca mai exista

Link to comment

nu , nu poti sa vorbesti in : /4 World defense..

also:

/p (/party) = party chat , toti membrii grupului in care esti vor auzi ce spui

/shout = aici , caracterul tau ..umm..va urla....raza de actiune este putin mai mare ca /say

/g ( /guild) = toti din guild-ul tau te aud

/o = Officer chat , numai ofiterii din guild

/raid = toti cei din raid-ul tau te aud

/rw = raid warning , daca esti intr-un raid , numai raid assistants si raid leader pot , dar in party , poate oricine

cam atat stiu...inafara de cele spuse de virus

Link to comment

nu, nu ar trebui , pentru ca serverele private sunt ILEGALE.....

chiar daca pretul unui joc original si plata lunara este costisitoare.....dar blizzard = World Of Warcraft

......alte servere .....= World of Bugcraft , plus ca nu au BG-uri , si nu prea cred ca exista raid-uri ca pe oficial...o guilda din oficial face cat un server de a vostru(FPS-Doug , nu stiu daca tu joci pe oficial sau nu)

Revenind la subiect :

In Searing Gougue * whatever , i can't spell it * pot sa ma duc si la lvl 44?

Link to comment

mergi in Feralas ^

sa joci wow pe server pirat e waste of time, n-au nici un skill mobii .. e ca si cand te bati cu copacu.., mai bun e ORICE alt joc .

La mag ia vezi speccu asta.. e perfect si pentru raid si pentru fun in pvp

21 / 40 / 0

am renuntat la talentu cu +hit cam am iteme destul de tzapene, si la scorch pt ca scorchuie altii pentru mine :)

poti sa alegi intre improved fire blast si incineration daca n-ai scorch ;)

Link to comment

mergi in Feralas ^

sa joci wow pe server pirat e waste of time, n-au nici un skill mobii .. e ca si cand te bati cu copacu.., mai bun e ORICE alt joc .

La mag ia vezi speccu asta.. e perfect si pentru raid si pentru fun in pvp

21 / 40 / 0

am renuntat la talentu cu +hit cam am iteme destul de tzapene, si la scorch pt ca scorchuie altii pentru mine :)

poti sa alegi intre improved fire blast si incineration daca n-ai scorch ;)

In arcane se merge pe: 10 , 17, 33 sau 40(41) puncte. Alte combinatii sunt aiurea. 21 puncte in arcane e un build stricat.

Din arcane vrei (pentru pve si pvp) Arcane Power.. ala e talentul care definitiveaza ramura. Sa te opresti inainte de el e aiurea.

Link to comment

Din arcane vrei (pentru pve si pvp) Arcane Power.. ala e talentul care definitiveaza ramura. Sa te opresti inainte de el e aiurea.

vezi la fire acolo daca te uiti mai bine o sa vezi "combustion" kk ? pentru mine e mai presus buildu pe fire .. de ce ? pentru ca ai crit chance mai mare ..

La buildu pe Arcane ai mai multa mana dar in schimb ai crit chance cu mult mai mic ( 8-10% )

show us your specc :)

Link to comment

uhm /4 = World Defense nu cred ca mai exista

nu , nu poti sa vorbesti in : /4 World defense..

world defense exista ... l`am precizat [ fiind al 4-lea ] ca sa stie de ce alte channels sunt pe /5 + , dar am uitat sa precizez ca nu se poate vorbi pe el .... my bad

http://img293.imageshack.us/my.php?image=untitledze0.jpg

Dc Imi da erroarea asta cand bag accontu si vreau sa ma connectez? :banghead:

iti da si solutia in eroarea aia : "Please visit www.worldofwarcraft.com bla bla bla"

Daca intri pe site`ul lor , iti for spune cum sa rezolvi problema in cazul in care joci pe oficial ... asa ca lasa dracu privatele si joaca pe oficial ca merita sa dai banii

Link to comment

vezi la fire acolo daca te uiti mai bine o sa vezi "combustion" kk ? pentru mine e mai presus buildu pe fire .. de ce ? pentru ca ai crit chance mai mare ..

La buildu pe Arcane ai mai multa mana dar in schimb ai crit chance cu mult mai mic ( 8-10% )

show us your specc :)

dragon's breath > pom in orice situatie. pom = useless fara arcane power.

daca vrei crit chance calumea si crituri mari.. 33 / 28.

la ce vrei sa-ti arat build-ul meu? conteaza cu ceva? e 10/48/3

Link to comment

dragon's breath > pom in orice situatie. pom = useless fara arcane power.

daca vrei crit chance calumea si crituri mari.. 33 / 28.

la ce vrei sa-ti arat build-ul meu? conteaza cu ceva? e 10/48/3

:happy1:

hai sa-ti arat ce ai tu in plus 1% crit, 2% dmg, 3% hit ... si dragon's breath care nu ti-e de folos cu nimic la nici un boss, face agro enorm la orice mob si in pvp useless ... sa dai instant o lovitura de 5000 sau sa-l ametesti tu ce alegi ? :| in plus fata de tine am improved counterspell (care intr-adever e aur ) si mana regen. imbunatatit .

si la buildu pe arcane >33-28< pierzi multe(empowered fireball,molten fury >> spell power), ... cu arcane power pyro crits ~~6500 ( cu scorch ) si fara arcane power ~~5500(cu scorch ) ...

@aia cu wow'u pirat .. get a life

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...