Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

si eu tot de dincolo am jocul :) un prieten a comandat 50 pentru toata guilda :P hehe, anyway se gaseste ushor in ungaria (eu stau in vest, oradea) deci e aproape de mine :P dar se poate si cumpara direct de pe net :) sau daca aveti rude:) zicetile sa va dea doar cdkeyu e de ajuns :) iau jocul il luati de pe blizzard...

Link to comment

oi fi io mai prost.. dar de unde downloadez jocul de pe blizzard?

worldofwarcraft.com si wow-europe.com nu poti sa faci nimic pe ele decat sa-ti updatezi contul..

sincer eu nu ma grabesc dar vreau sa fiu pregatit.. adica sa am downloadat jocul si cand am nevoie sa-i zic unui prieten din italia sa mi-l cumpere si sa-mi trimita passul

Link to comment

Pentru cei impatimiti de WoW ii inteleg daca nu au BC. Ma gandesc cum ar fi fost sa nu-l fi avut eu. In 2 zile am sarit 2 lvl. Sunt lvl 62... si am vazut altii lvl 63! Partea buna ar fi... in Martie nu o sa mai fie nebunia de acum. Te duci sa faci un quest... de exemplu ai de omorat 10 mobi. Cand ajungi in locatia unde sunt mobii sunt zeci de playeri care fac acelasi quest. Te duci in alta zona ptr alt quest ca zici ca e mai bine. Aceasi poveste. Mai am cateva questuri in Hellfire si o iau spre alte zone ca deja mi s-a acrit! :banghead:

Link to comment

Oricum rata de respawn a fost marita tocmai pentru a face fata numarului mare de jucatori.

Eu sper ca astazi sa imi primesc cd-keyul, desi pre-comanda la joc o am din 14 august si jocul a fost lansat pe 16 ianuarie , datorita "seriozitatii" unei firme de curierat careia ii sunt necesare 3 zile sa trimita un pachet in aceeasi localitate mai am de asteptat(practic stau la 30 de minute de sediul lor, dar nu mi-au dat posibilitatea sa merg sa il ridic personal) .

Deja au aparut jucatori de lvl 70, primul lvl 70 pe EU a fost facut in 28 de ore :), tipul a jucat incontinuu, singur pe cont si fara sa doarma dar a fost ajutat de tot guildul lui.

Link to comment

mai multi playeri decat mobi :rofl1:

bine ca nu sunt 60 (inca) :)

eu am vazut draenei de lvl 32 palladin :D .....oricum nu am vazut alte tipuri de draenei decat shamani si pala :lol:

si.....prostu de lvl 32 o deschis un portal (habanuam cum) in mijlocul stormwindului (era de fapt trade district) sa fi vazut cati s-au inghesuit sa mearga in exodar -----dar nu mergea decat cu bc

Link to comment
Guest thetiger11

mda...si eu vream sa fac bani foarte multi bani dar am deabia lvl 15 si nu stiu ce sa fac de lvl meu si incers sa fac bani multisa imi cumpar axe .plss spunetimi :P :)

Link to comment

Am facut si eu o comanda ieri la gmeshop si mau sunat azi sa-mi spuna ca nu main au BC decat la 360RON cu 2 prepaid card-uri de 60 zile.CE TEAPA.DACA poate cineva sa-mi trimita si mie un mesaj si sa-mi zica de unde sal iau k nu lam gasit in magazine.

A vazut cineva vreun draenai sau blood elf lvl 60-70?

Link to comment

sry daca sunt offtopic :D :Vand cont cu mage epic 60 si warrior 60 pe serverul Sylvanas horde side 3 milioane. tase_rosu@yahoo.com pt alte detalii

din cate stiu eu ... nu e voie sa faci tranzactii care iti aduc profit banos oriunde pe acest forum ... sau cel putin trebuie s`o faci pe o sectiune speciala [ 1 din 2 ... ]

mda...si eu vream sa fac bani foarte multi bani dar am deabia lvl 15 si nu stiu ce sa fac de lvl meu si incers sa fac bani multisa imi cumpar axe .plss spunetimi :P :)

cu 20c iti iei 2 profesii ... 2 din cele 3 de gathering ... mining , herbalism si / sau skinning . Iti iei bags de 8 slots la 5s parca si aduni de toate ... bagi in AH la preturi rezonabile [ te costa sa le bagi in AH , asa ca nu merita sa iei un pret mai mare punandu`le de 10 ori ... mai bine iei un pret mai mic pe ele si le pui o singura data ... aici ma refer la gather items ... nu la altii care o sa posteze aici sa`mi spuna ca nu da el epic sub nivelu pietii ... ]

omg.. paladin Blood Elf Rox :D ce tare e, si cum vorbeste, si cum rade, si cum danseaza... mai putzin cand sta pe loc cu postura aia a lui :blink: , in fine dar este beton :D

blood elf male am vazut si eu .. e super tare [ n`am BC inca .. asa ca nu`i pot testa ] ... abia astept sa vad blood elfa :))

Link to comment

World of Warcraft face victime!

Lumea a inceput sa moara din cauza acestui joc. Un tanar din Beijing, in varsta de 28 ani, pe nume de WoW "Snowly", a murit luna trecuta, dupa ce a jucat mult prea multe ore

de WoW, cateva zile in continuu.

Cu catva timp inainte de moarte, se pare ca Snowly spunea ca se pregateste pentru o parte destul de dificila a jocului - infruntarea finala cu Black Dragon Prince.

El le-a spus prietenilor sai ca se simte destul de obosit. La o saptamana dupa tragicul eveniment, prietenii sai au organizat o mare inmormantare online, in game.

Dar, din nefericire, evenimentul a intrat in umbra unei alte tragedii. Asta pentru ca s-a anuntat moartea unui alt jucator inveterat, cu numele de WoW "Nan Ren Gu Shi" (Thereafter).

Datorita acestor situatii, mai multe comunitati de jucatori on-line au facut anunturi prin care indeamna jucatorii sa fie foarte atenti cu sanatatea lor.

Deocamdata, sapte producatori de jocuri on-line au fost de acord sa impuna un sistem anti-obsesie in jocuri.

Chinezii au o mare problema cu MMORPG-urile. Au acelasi efect ca dependenta de droguri sau de jocurile cu noroc. Pur si simplu nu se pot desprinde de calculator, iar daca se desprind, atunci o fac de la etajul 24 al unei cladiri foarte inalte. Acum un an, un copil a murit TRAGIC SI

STUPID. Cineva trebuia sa fie de vina. NU parintii care l-au lasat nesupravegheat si care i-au cumparat World of Worcraft. NU, trebuie sa fie de vina o companie

guys im srry :( all of u will die :( bbye guys i will miss u ... ps can i have ur computers ? :)

Link to comment

World of Warcraft face victime!

Lumea a inceput sa moara din cauza acestui joc. Un tanar din Beijing, in varsta de 28 ani, pe nume de WoW "Snowly", a murit luna trecuta, dupa ce a jucat mult prea multe ore

de WoW, cateva zile in continuu.

Cu catva timp inainte de moarte, se pare ca Snowly spunea ca se pregateste pentru o parte destul de dificila a jocului - infruntarea finala cu Black Dragon Prince.

El le-a spus prietenilor sai ca se simte destul de obosit. La o saptamana dupa tragicul eveniment, prietenii sai au organizat o mare inmormantare online, in game.

Dar, din nefericire, evenimentul a intrat in umbra unei alte tragedii. Asta pentru ca s-a anuntat moartea unui alt jucator inveterat, cu numele de WoW "Nan Ren Gu Shi" (Thereafter).

Datorita acestor situatii, mai multe comunitati de jucatori on-line au facut anunturi prin care indeamna jucatorii sa fie foarte atenti cu sanatatea lor.

Deocamdata, sapte producatori de jocuri on-line au fost de acord sa impuna un sistem anti-obsesie in jocuri.

Chinezii au o mare problema cu MMORPG-urile. Au acelasi efect ca dependenta de droguri sau de jocurile cu noroc. Pur si simplu nu se pot desprinde de calculator, iar daca se desprind, atunci o fac de la etajul 24 al unei cladiri foarte inalte. Acum un an, un copil a murit TRAGIC SI

STUPID. Cineva trebuia sa fie de vina. NU parintii care l-au lasat nesupravegheat si care i-au cumparat World of Worcraft. NU, trebuie sa fie de vina o companie

guys im srry :( all of u will die :( bbye guys i will miss u ... ps can i have ur computers ? :)

Chinezi astia probabil ca sunt cea mai proasta rasa de pe pamant,nu am nimik cu ei,da sunt prosti rau,sa mori pentru un joc,nici nu ma mai mir ca tara lor e inca comunista.

My advice to them :Get a social life!

Link to comment

' date='Jan 18 2007, 08:17' post='1684796']

Deja au aparut jucatori de lvl 70, primul lvl 70 pe EU a fost facut in 28 de ore :)

Pe bune? 28 de ore? Pai tipul cu pricina alerga lua doar questurile de la npc`uri si aia deja il asteptau unde tre sa faca questurile si intr-un minut facea questul? Pe Kul Tiras, Vineri 19 Ianuarie am vazut primul lvl 70. Asta inseamna 4 zile. Eu dupa 5 zile sunt lvl 65. Nush cum fac aia lvl asa rpd... oricum eu zic ca si lvl asta rapid nu iti aduce satisfactia de a "simti" ca joci jocul in sine. Si am vazut in Shattrath, eu am ales sa fac reputatie cu Aldor, toate tier-urile 5. Bun de unde iau chestia aia epica de-mi trebuie ptr piesa din tier?

Link to comment
Guest [Angel]

mam apucat si yo de wow din nou...si iar din motive financiare nu pot juk pe oficial:((...joc pe un server private...as putea sa cer aici niste sfaturi chiar daca nu joc pe oficial??:D

Nici eu nu joc pe oficial , stiu 2-3 servare bunicele , daca vrei detali sau daca te pot ajuta cu alceva dami pm pe userul asta sau pe Diablo . :)

Link to comment

Nu am putea sa va ajutam pe serverele neoficiale in primul rand pentru ca jucam pe versiuni diferite.

Nu cred ca au aparut inca servere emulate cu versiunea 2.0.x (daca au aparut, sorry) si oricum pe acele servere nu merge x sau nu merge y.

Acolo e bine sa joci ca sa te distrezi.. ceva serios nu prea ai ce face :

1. prea putini oameni pentru a forma o economie

2. multe lucruri / questuri nu merg

3. BG`urile (daca merg) sunt goale

Sincer si eu as vrea sa gasesc un server emulat 2.0.x+ cu ceva de genul 20000x exp rate sa-l folosesc drept sandbox sa pot sa testez niste builduri..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...