Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

lasal mai rogue.. totzi zic ca noobi joaca rogue.. si eu joc tot cu rogue printe alte charuri :P .. dar nu aia era faza.. toata lumea uraste cel mai mult pe hunters acuma :P nerf them... si inca dinainte, hunterii orice item vad cu strenght/agility/intellect .. dau need, desi prioritatzile sar cam stii, totusi succes cu hunterul tau :D e bengos... si inca ceva.. pe ce server ai inceput?

Link to comment

he`s right ... pe langa pvp unde are decat 2 lovituri [ max .. ca poa sa rateze una sau ambele ] din stealth .. are si hp + def mic ... si fatza in fatza nu poate sa stea cu oricine ... PvE e cel mai "exploatat" char ... mereu e trimis primul sa dea stun sau sa atraga mobs ... trimis sa caute mobul / itemul / zona si poate sa si`o ia grav fiind in mijlocul mobilor [ nu se poate bate cu mai mult de 2 mobi deodata daca nu incepe el primu si e prins din stealth - mobi de acelasi lvl - ]

Mie unu im place ... stealth daca ar fi singuru skill si tot as juca si rogue .. pt ca imi place ideea asta .. de a explora zonele ... de a merge direct la quest mob fara sa ii bati pe toti .. de a avea un mod de scapare dintre mobs [ vanish + distract ] ... depinde ce iti place la charul ala si cum vrei sa`l joci .. eu unu nu`ti sugerez sa incepi sa inveti wow cu un rogue ... ia un char mai usor de jucat sau cautat in party`uri ca un healer / buffer sau un DD care sa poata supravietui destul de usor ... [ ca sa nu pomenim de paladin ... care dupa ultimul patch e DD + tank + healer / buffer ... da`o :)) ]

Link to comment

lasal mai rogue.. totzi zic ca noobi joaca rogue.. si eu joc tot cu rogue printe alte charuri :P .. dar nu aia era faza.. toata lumea uraste cel mai mult pe hunters acuma :P nerf them... si inca dinainte, hunterii orice item vad cu strenght/agility/intellect .. dau need, desi prioritatzile sar cam stii, totusi succes cu hunterul tau :D e bengos... si inca ceva.. pe ce server ai inceput?

Pe Lightbringer,am jucat doar sa vad cum e ca eram nerabdator,mai mult o sa joc cand ma trezesc :) Chiar e misto jocul

Link to comment

mda ai dreptate.. sunt cam imba hunterii daca stii sa joci cat de cat (cam ca lock`u).

sa speram ca o sa echilibreze lucrurile odata cu aparitia TBC..

knockaround daca vrei sa vorbesti despre asta te invit pe forumurile allakhazam, nu aici. oricum probabil esti un rogue care e mandru de faptul ca poti sa omori un mag (cloth wearer) atunci cand sta jos si bea ceva.

orice caracter care isi stie clasa matura cu rogue`u pe jos. ma rog.. in afara de warrior care si-o cam fura de la toti.

Link to comment

lol, yeah, ai dreptate, sunt un rogue, insa am demnitatea mea, nu gankez niciun caracter mai mic de 60, nu omor nicio clasa care se lupta cu mobii si as mai putea continua....

orice rog care isi stie clasa matura cu orice caracter pe jos daca vrei o sa luam altfel, desigur eu am 2 luni de joc cu rogu meu la lvl 60 si nu ma pot lauda cu asta, daca nu poti sa iesi din stun degeaba ai 3k dam or whatever

ce sa mai zic de shadow priest: dots si run

pala: bubble, heal

hunter: trap, multishot

lock: idem shadow priest

mage: fn, cc, fb

dar e normal, fiecare clasa are metodele ei de aparare si atac, dar care nu le fac mai mult sau mai putin lipsite de demnitate

ma intreb daca gandesti cand afirmi astfel de lucruri

Link to comment

knockaround wrong about shadowpriests... carei faza? dot si run? nu suntem locks tata.. avem 1 dot..

2 daca suntem undeads... dar infine, treaba este ca trebuie sa fin aproape de tine.. itzi dam un fear.. si dupaia numa din mind flay, mind blast... pentru ca altceva nu avem :/

cat despre cei care isi faci rogues ,ca nu au demnitate??... daca nu-l potzi invinge.. urastel nu?

Link to comment

lawl.. am facut rogue de 51 cu mag de 48.. niciodata nu am probleme cu ei.. in general in wsg cand sunt pe defense vin 2 pe mine si tot nu reusesc sa ma omoare.. deh.. ice build rulz ;) (mai am mereu cel putin inca un defender cu mine)

stiu ca rogilor le e frica de magi.. intr-un film cu un uber rogue (Grim) de 20+ minute se bate cu doar 3 magi si aia prosti de bubuie.

bv lui.. omoara un warrior =))

Link to comment

avand in vedere ca joc pe blizz doar de 2 sapt [ ce am jucat pe private nu se pune ca erau bambilici ] nu pot avea o parere foarte complexa asupra charurilor si modul de a le juca , insa ... inainte sa imi cumpar jocul ... am jucat 1 luna pe triale si am incercat toate tipurile de chars pana la 20 , cu / fara party , diferite profesii ... sa vad la care conteaza echipamentul , la care buffs , la care etc .. nu o mai lungesc

Concluzia e urmatoarea :

1) rogue imi place la nebunie doar pentru acel stealth ... mai ales cu talente in stealth movement si detection .... imi place ideea de a putea trece de mobs verifici daca e e mobul care`l cauti , sa ajungi intre mobs fara sa te detecteze si sa fi mereu [ in party ] primul in linie la stun ... ca sa nu mai zic de pickpocket ... si nu ma refer la mobs lvl 5 unde iei 1c ... ma refer la mobs de la 20 in sus unde poti lua chiar retete valoroase [ o reteta asemanatoare am vandut`o - pe acc normal - cu ~1g ... la lvl 20 e ceva ... mai ales daca un rogue poate scoate o gramada de chestii valoroase prin pickpocket ]

2) alt char care mi`a placut este shamanul ... pentru faptul ca este o combinatie destul de buna intre fighter / healer ... mult mai buna ca un druid as zice ... are instante de dmg ... nu dot ... totems care pur si simplu enerveaza si ii ocupa timpul oricarui player in pvp .. timp in care isi poate da heal linistit .. si pve se bate destul de bine si singur .... + ca are cu totemul [ nu`i mai stiu numele ] pentru taunt sau cu earthbind in caz ca se bate cu mai multi ...

3) ar mai fi lock / hunter .... 2 charuri urate de multi , desi folosite de multi .. ma refer la faptul ca sunt overpowered si pot face lucrurile foarte usor ...

lock mai mult in pvp pentru ca nu are nev de minimum range si pt ca are fear si pets sa`l scape [ ma refer la succubus cu seduction si acel pet care dadea stun ... - nu mai stiu exact - ]

hunter mai mult pve pentru faptul ca nu are nevoie de multa mana pt skills [ decat daca e nev la un rare sau daca apar multi si`ti fac probleme ... ] si pentru faptul ca poate sa`si ia o gramada de pets pentru diferite ocazii ... in wsg de ex .. un hunter cu un serpent sau windserpent si talente in beast mastery ar putea face ravagii cu eyes of the beast ... el stand la distanta si departe de pericol o vreme

4) magul este iubit de multi pentru ca este destul de usor de jucat in pvp [ 1vs1 pe fire = poly > pyro > blast si eventual un cone sau un arcane daca nu moare si pe ice are ice barrier o data la 30 de sec si multe slow`uri pe toate spells + crit care acopera dmg`ul imens de la fire ... asta daca are ceva iteme bune :) ]

PvE bate 1vs1 foarte rpd un mob .. sau daca agata 2 ... poly si ii bate pe rand .. dar mai exista si varianta AoE care nu se leaga [ in cele mai multe cazuri ] de quests ... ci de pur grind ...

celalalte charuri nu le`am inclus aici deoarece nu vreau sa fac o lectie de wow si nu vreau sa ma dau mare ca am facut eu cine stie ce sau ca o`i fi vre`un bun in ale jocului ... sunt doar pareri personale pentru un new-starter , in vederea alegerii unui char cu care sa invete jocul ... :tiphat:

Numai respect & Have Fun playing

Link to comment

black' date='Jan 13 2007, 17:40' post='1673731']

lawl.. am facut rogue de 51 cu mag de 48.. niciodata nu am probleme cu ei.. in general in wsg cand sunt pe defense vin 2 pe mine si tot nu reusesc sa ma omoare.. deh.. ice build rulz ;) (mai am mereu cel putin inca un defender cu mine)

stiu ca rogilor le e frica de magi.. intr-un film cu un uber rogue (Grim) de 20+ minute se bate cu doar 3 magi si aia prosti de bubuie.

bv lui.. omoara un warrior =))

poi atunci nu te mai lauda ca vin 2 pe tine si nu reusesc sa te omoare cand mai ai inca pe cineva langa tine

e adevarat magu e greu de batut pt un rogue, damn blink

eu cand aveam 31/8/12 faceam asa la magi:

stealth, cold blood, ambush imi iesea vreo 2k dam, apoi blind si vanish si ii mai bagam un ambush, daca iesea critu si la asta, cya mage, daca nu evi, asta in cazul in care nu ma trezeam cu fn, cc, alea alea si gata ma avea :)

Link to comment
Guest Mafia@SPAIN@

poi atunci nu te mai lauda ca vin 2 pe tine si nu reusesc sa te omoare cand mai ai inca pe cineva langa tine

e adevarat magu e greu de batut pt un rogue, damn blink

eu cand aveam 31/8/12 faceam asa la magi:

stealth, cold blood, ambush imi iesea vreo 2k dam, apoi blind si vanish si ii mai bagam un ambush, daca iesea critu si la asta, cya mage, daca nu evi, asta in cazul in care nu ma trezeam cu fn, cc, alea alea si gata ma avea :)

Dintre toate clasele care le urasc sunt rogue si hunterul , nu stiu , nu pentru ca ma owneaza , singurii care ma pot ownea sunt hunteri cu tier 2 sau mai PVP epic set , sau rogue UD doar pentru WOTF .

Am vazut ca vorbeti despre warlock cam si cum ar fi cel mai rau in PVP , sau ca doar are 3 lucruri de facut in PVP .Gresesti foarte rau si niciodata nu voi lasa sa faci warlocul sa para rau , ci din contra este o clasa foarte buna atat in pvp cat si in pve , nu joc de ieri warlock si stiu ce vorbesc .Sa iti explic cateva chestii despre warlock :

LOCK affliction se bazeaza pe o moarte lenta bazanduse pe DOTS si pe SB

LOCK demo se bazeaza pe fulguard , care dac un lock advers ii da BANISH sau dus pe apa sambetei cele 41 de puncte din rama demo.

LOCK destrucc este rama care face damage in putin TImp :SB , innmolate+conflagrate +shadowburn.

Intotdeauna vor fi magi si rogue zicand " NErf lock , nerf lock " si acum ca neau nerfeat cu patchul 2.0.3 , inca mai spuneti "nerf lock , nerf lock " .

Oricum lock-ul va ramane cel mai bun in PVP , clar ca cu hunterul de acum ne face ceva probleme , dar ma rog ramanem acolo unde ne este locul , la o clasa complexa .

Nu voi cauta nod in papura la celelalte clase , dar nici altii sa spuna despre lock " dots si run " , pentru ca atunci le voi spune L2P si sa mai invete.

cya

//LIttleELVIs 60 orc WARLOCK @BLADEFIST@

Link to comment

4) magul este iubit de multi pentru ca este destul de usor de jucat in pvp [ 1vs1 pe fire = poly > pyro > blast si eventual un cone sau un arcane daca nu moare

aaaahahaha auzi cica uscatura asta de mag imbracat in ztrentze coth e usor de jucat in pvp.

poi atunci nu te mai lauda ca vin 2 pe tine si nu reusesc sa te omoare cand mai ai inca pe cineva langa tine

e adevarat magu e greu de batut pt un rogue, damn blink

eu cand aveam 31/8/12 faceam asa la magi:

stealth, cold blood, ambush imi iesea vreo 2k dam, apoi blind si vanish si ii mai bagam un ambush, daca iesea critu si la asta, cya mage, daca nu evi, asta in cazul in care nu ma trezeam cu fn, cc, alea alea si gata ma avea :)

dadeai vanish degeaba a doua oara ca daca magul stie ca esti langa el te descopera urgent. daca e destul de rapid da imediat frost nova (daca are arctic reach tot te prinde). daca nu foloseste blizz lvl 1 sau ae lvl 1 si te gaseste pana la urma.

exista si capcane pe care le poti intinde rogilor. de exemplu eu stiu ca ma pandeste unu` asa ca pun ice barrier + mana shield pe mine. prima lovitura e degeaba ca nici nu ma atinge. pot sa dau FN + blink lejer si tu nici nu te-ai atins de viata mea.

ca sa ma fac inteles : nu ma plang de rogues ca sunt overpowered sau ceva (asta o rezerv pentru hunters si locks) ci doar am specificat ca imi displace clasa. mi se pare o lupta lipsita de demnitate, de merit de orice vrei tu.

stati voi sa vedeti ce o sa va convina cand facem noi rost de invisibility. bag invisible + perception. eu te vad, tu nu. sa vad atunci cum iti convine sa primesti 1000-2000 damage de la inceputul luptei..

Link to comment

ce fn sa dea, tu nu ai citit ca magu e blind cand dau eu vanish?

cred ca ai fost prea gankat de rogi si d'aia nu-i suporti, pacat ca sunt atat de fragili rogii ca altfel erau no 1 :D

iar despre aoe-ul lor, ce sa zic, ca rad de ei cand ii vad cum jump si ae?

Link to comment

Dintre toate clasele care le urasc sunt rogue si hunterul

pai pentru ca sunt niste clase care daca sunt jucate bine rup aproape orice ... de`aia sunt alese de multi ...

eu de ex joc principal hunter ... insa am si un rogue si`un lock ... nu`mi place sa joc un singur char niciodata .. cand ma enervez ca e nerfed de un patch .. ce fac ? cand ma supara un char care imi e foarte greu sa`l bat ... ce fac ? :P ... + ca asa pot avea 6 profesii personale de care sa abuzez :)

Link to comment

ba fiecare clasa rupe (in afara de warriori :rofl1: ) daca stii sa iti joci clasa. am vazut si hunteri prosti si locks prosti. am vazut si magi care omorau o groaza de oameni unu` dupa altul. cautati-l pe clazzi la warcraftmovies.

razi de mag cand sare si da cu AE? ciudat.. am facut asta ~2minute in AB pentru ca stiam ca e un rog langa mine.. nu cred ca a mai ras cand l-am omorat flawless :rofl1:

dupa cum ziceam.. stati voi sa facem noi rost de invisibility ca v-ati lins pe botic...

Link to comment

poi da, ca io deja am facut pasi de langa mag cand vad ca nu il mai pot face, bineinteles dupa ce dau vanish, iar acum nu o sa ia el metru cu metru sa dea aoe in tot ab-ul pana sa ma descopere, nu

iar apoi ai uitat de cos?

Cloak of Shadows

Instantly removes all existing harmful spell effects and increases your chance to resist all spells by 90% for 5 sec.

acum se ia la 66 am inteles si e imba fata de casteri

daca iti mai baga si un mind poison care iti mareste casting time cu 60% te-ai dus pe pluta

Link to comment

mda.....nu m-am mai jucat WoW 1 sap si ceva zile pentru ca nu mi-a mers net-ul ( nici acum nu imi merge =))..sunt pe alt comp :) )

Ati spus ca toate rasele sunt la fel {

Daca stii cum sa joci

Ati spus ca toate clasele sunt la fel {

EU sunt hunter lvl 32 si de fiecare data cand dau ding imi place din ce in ce mai mult hunter-ul......abilitati misto:

Aspectele

Play dead

Pet

Stun

Sting

Traps

Si sunt multe...si Arcane SHot e super.....

SI roque-ul are :

stealth

abilitatatea de a fura

etc.

Druid :

se transforma in diferite animale care au puteri de warrior ,roque si nush ce =))

Toate rasele si clasele sunt bune...nu puteti spune:

Hmm..hunter-ul e cam asa.....mai bine roque...si faceti pe cineva sa isi faca clasa pe care probabil si tu o ai........eu m-am gandit singur la ce clasa si rasa sa imi iau si am ales hunter dwarf ....altii poate altceva..depinde de ce iti place tie sa fiii..

in BG aia fug de mine =))

Link to comment

@[Anti-AntiSpam]black : nu prea ai treaba cu jocul asta asa-i? Vorbesti de demnitate dar tu te mandresti ca il bati pe unu cand mai ai pe cineva cu tine, gg. In ce battlegroup esti asa de curiozitate ca am 2 rogues sa vad cat de usor iti e vs rogue. Ai auzit de shadowstep? Poti sa faci AOE pana dimineata tot nu o sa il gasesti si el cu un click e in spatele tau. O alta prostie debitata de tine e referitor la warrior. Nu mai lua de bun tot ce scrie pe forumuri si ce vezi prin filme, in filme ala care il face arata doar cat de tare e el, nu arata si cat de mult si de frumos si-o ia de la altii. In plus 50% din win or loss in pvp e intre scaun si calculator, faptul ca tu ai mage si X are warrior nu inseamna automat ca ai castigat.

Link to comment

Stie cineva vreun site bine documentat despre instantele din TBC? Ce trebuie sa faci sa iei key`urile ptr heroic mode? Eu am doar cateva site-uri insa nu prea am gasit mare lucru.

In ultimele saptamani am profitat de "cadoul" celor de la Blizz cu BG-ul si noul sistem pe baza caruia iti poti lua iteme si am luat 3 piese din setul GM. Plus 4/8 tier 2... sunt curios pana la ce lvl mergem cu ele... 65-66? Mie greu sa cred ca iei din instante de 5 players pana pe la lvl 65-66 iteme blue mai bune ca cele epice de lvl 60!

Link to comment

' date='Jan 15 2007, 09:52' post='1677941']

@[Anti-AntiSpam]black : nu prea ai treaba cu jocul asta asa-i? Vorbesti de demnitate dar tu te mandresti ca il bati pe unu cand mai ai pe cineva cu tine, gg. In ce battlegroup esti asa de curiozitate ca am 2 rogues sa vad cat de usor iti e vs rogue. Ai auzit de shadowstep? Poti sa faci AOE pana dimineata tot nu o sa il gasesti si el cu un click e in spatele tau. O alta prostie debitata de tine e referitor la warrior. Nu mai lua de bun tot ce scrie pe forumuri si ce vezi prin filme, in filme ala care il face arata doar cat de tare e el, nu arata si cat de mult si de frumos si-o ia de la altii. In plus 50% din win or loss in pvp e intre scaun si calculator, faptul ca tu ai mage si X are warrior nu inseamna automat ca ai castigat.

1. copile tu ai probleme cu lectura. mai citeste o data ce am scris.

in wsg ma ataca 2 rogi deodata si nu ma omoara. orice alte 2 clase care ma iau prin surpriza sunt in stare sa ma omoare si chiar daca as avea un coechipier langa mine nu as apuca sa ajung langa el.

1 vs. 1 eu vs. rog

1. daca ma ia prin surpriza are sanse 20%

2. daca il vad eu si ne intalnim direct are sanse 1%

3. daca il iau eu prin surpriza are sanse 0%

ca sa iti arat de ce e deplorabil rogu`

rogue vs. mage tactics

My guess is that if you have problems with mages, you fight them fairly. By fairly I mean either in A.) A duel or B.) When they're prepared in pvp.

Don't do that!

Mages are a rogue's easiest opponent if you catch them off guard or fight them cheaply. These moments are defined as follows:

printre alte kkturi de tactici:

1.) The mage is in the middle of casting a spell at another person. An Ambush/Mutilate here will kill the mage (if either crits, they're dead). Since the mage is already focused on someone else, his reaction time will be quite slow and he won't be able to do anything.

6.) The mage is resting for mana. Melee attacks have a 100% crit chance against sitting targets. Ambush -> Mutilate does the trick.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...