Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

am facut si eu rost de wow joc pe wow.vtwout.net faci lvl destul de repede iei bani multi, lvl maxim peste 60 parca (nui serverul meu deci nu se poate spune ca fac reclama pt mine)

suna marfa din ce am citit pe website-ul lor,vad ca u si o instanta facuta de ei.cam cat ai lantency?Daca nas juca pe oficial as trece pe asta.

Link to comment

1. Legat de romani: in general asa umbla vorba pe WoW - daca vezi romani, fugi- dar asta nu inseamna ca este adevarat 100%. Nici pe departe. Invitatia facuta de mine este un pic diferita. Noi avem un clan 100% romanesc, dar ne cunoastem personal toti. :) Asta inseamna ca toti cei care vor intra si de acum inainte vor trece printr-o "proba" :P Asta garanteaza ca te poti baza pana la cel mai serios nivel pe colegii de guilda.

2. Pentru probleme software sau hardware legat de WoW, cele mai multe raspunsuri se gasesc pe forumul oficial de support, iar daca nu exista acolo, msg me: theone_and_co o sa raspund tuturor intrebarilor in masura in care exista timp.

3. Am vazut deja pe cineva care joaca pe Execututs. Sunt mai multi? Eu cunosc acolo vreo 30 de persoane (colegi de servici cu mine). E posibil sa imi mut si eu un char acolo daca se face migratie in masa de pe Outland.

Deocamdata invitatiile raman valabile pentru Outland (pvp) si Nordrassil (normal) pt cei care au deja chars aici. Cei care vor sa isi faca acum, NU alegeti un realm normal, pt ca o sa va plictisiti si o sa va enervati mai tarziu, pt ca un char de pe normal nu poate fi mutat prin nici o metoda pe un server de pvp.

Link to comment

pvp realms pwn ..

incerc sa imi gasesc si eu o guilda calumea dar nu am gasit decat una de romani.. o sa caut una solida ca astia sunt majoritatea pitaci care vor sa fie crescuti si sa le dai bani toata ziua..

bleh.. romani care nu stiu ce inseamna sa castigi ceva cu propriul efort.

Link to comment

Am avut probleme cu wow..in fine nu le-am rezolvat decat dupa ce mi-am cumparat din nou jocul :) ...in legatura cu romanii...jucam inainte pe Burning Blade intr-o guilda de romani.....majoritatea se cunosc de dinainte...fac o mica bisericuta iar cei intrati mai tarziu sunt tratati cu fundul....chiar daca ramai mult timp si ajuti la fel esti tratat.......acum intrebare....ca nu stiu...joc pe un server Darkmoo Faire....prima intrebare ..el este un server RP ..care este diferenta intre el si PVP(banuiesc ca stiu dar vreau sa aflu sigur)...mi-am facut un lock..deocamdata am lvl 10...vreau sa ma fac pe dot..........affliction .....lock'u asta e bun de ceva? ms

Link to comment
Guest Mafia@SPAIN@

Am avut probleme cu wow..in fine nu le-am rezolvat decat dupa ce mi-am cumparat din nou jocul :) ...in legatura cu romanii...jucam inainte pe Burning Blade intr-o guilda de romani.....majoritatea se cunosc de dinainte...fac o mica bisericuta iar cei intrati mai tarziu sunt tratati cu fundul....chiar daca ramai mult timp si ajuti la fel esti tratat.......acum intrebare....ca nu stiu...joc pe un server Darkmoo Faire....prima intrebare ..el este un server RP ..care este diferenta intre el si PVP(banuiesc ca stiu dar vreau sa aflu sigur)...mi-am facut un lock..deocamdata am lvl 10...vreau sa ma fac pe dot..........affliction .....lock'u asta e bun de ceva? ms

Si eu am jucat in Burning Blade un drood elf care lam lasat la lvl 53 , dar mam mutat de ceva timp in Bladefist si miam facut un Orc lock , clar ca acum e lvl 60 si pot sa spun ca meseria mea este warlockul .Apropo tu ti-ai facut un lock , acum depinde cum ii gasesti tu gustul cu ce talente vrei tu , dar ca un Tata warlock pot sa iti sugerez un SM/RUIN , sau macar pui cele 5 puncte la corruption si il faci instant si bagi restul de puncte la destructtion , tu fiind in crestere de lvl este ceam mai buna alegere .Odata ajuns la lvl 60 poti sa te reprofilezi pe ce ramura de talente vrei dar trebuie sa tii cont de ceva :

Daca vrei sa fi :/iti trebuie:

1?affliction : stamina+mult bonus damage , dar mai ales shadow damage .Stamina iti trebuie pentru ca vei avea de alergat o gramada de timp , pentru ca ramura se bazeaza pe o moarte plecand de o moarte inceata mergand spre una repede ( depinde de bonus dmg ce il ai ) .

Tine cont ca inainte la Dots se utiliza 120% din BOnusul Damage care il ai ,pentru DOTS , dar cu patchul 2.0.3 se foloseste doar 93% , pentru ca au nerfead warlocii .Daca vrei mai multe detalii despre affliction pls sa postezi si sa intrebi

2?Demology :stamina+bonus damage Depinzi foarte mult de petul care il ai , adica vorbesc despre felguard pentru ca toti locii care isi baga 41 de puncte in ramura si le baga doar pentru acest pet .Iti trebuie bonus damage la fel pentru DOTS , daca ai foarte putin bonus damage nu are rost sa te faci affliction sau demology , eu as spune ca cel putin 300 bonus damage sa ai , ca sa te faci full affli/demo .Singura mare problema la cei care folosesc Felguardul ca pet este ca un warlock iti poate anula petul pentru 10-15 sec doar daca ii da banish si atunci cele 41 de puncte i leai anulat. Intrebari despre ramura demology pls intreaba

3?Destrucction :Intellect+bonus damage+crit chance+hit chance Este o ramura asemanatoare cu un fire mage , MULT damage in PUTIN timp .INtellect iti trebuie pentru acel % de crit care til ofera intellectul .Bonus damage pentru Shadow Bolt, Inmolate si Conflagrate mai putin pentru DOTS .Crit si hit chance sper ca intelegi pentru ce

Classele "casters" fata de cele melle sunt foarte complexe pentru a le juca , de exemplul rogue : apasa doar 3-4 taste nimic mai mult , warrior contra un mage/warlock nu are ce sa faca si se duce si se sinucide

Apropo mau este o saptamana pana la BC , pregatitiva sa omorati un MOB la 20 Min pentru ca o sa fie full de allis si horde ca sa ajunga cat mai repede la visatul lvl 70 .

SUCCES

Link to comment

asa e 3 butoane, loku pune 2, coruption si dots, apoi run si iara dots sau mai baga un fear, forte greu intr-adevar

magu: frost nova si fb sau fb si un sheep, un aoe, forte greu si la el

cat despre tbc, fii sigur ca s-a gandit blizz la tot, rata de res va fi ridicata zic eu, 1 data, iar a doua oara nush cati vor avea tbc in primele zile cu toate precomenzile facute

Link to comment

Salutare,abia acum am reusit si eu sa imi procur WoW si am cateva intrebari,cat de mult imi va afecta integritatea jocului si a questurilor pierdute pana acum,ca am observat ca se fac updaturi lunare,voi mai putea face misiunea care era in primul patch sau doar ce imi da patchul asta ? Ca nu stiu cum e treaba cu patchurile astea.Eu unu cred ca nu voi putea juca misiuni multe datorita ca am pierdut toate pathcurile alea.Am nevoie de niste raspunsuri pls :)

Link to comment

"pvp - ti-o poti lua mereu de la tabara adversa, very fun biggrin.gif

rp - ti-o poti lua numai daca ai modul pvp on, in rest nu ai treaba cu nimeni, e doar pve oriented, bored zic eu"

Wrong. RP inseamna role play. Serverele RP sunt la fel ca si cele PVE ca si sistem, dar au o diferenta majora: pe acest gen de server userul se identifica cu caracterul. Nu se tolereaza discutii sau aluzii la orice altceva decat lumea WoW. Unui alt char nu te adresezi ca unui char, cu ca unei persoane reale care chiar este elf sau orc! :P Cititi regulamentul.

@harl3quin patchurile nu influenteaza gameplay-ul, xp-ul, questurile sau vreun obiect deja existent.

Link to comment

pai aia se face in joc.. cel putzin se facea... se spamea pe canalu /4 LookingForGroup, unde se cauta inainte grupuri pentru instantze.. mai nou au scos interfaceu-l ala care mie cel putzin mi se pare najpa, cred... incearca pe general cand esti intr-un oras mare, ex: Orgrimmar, Stormwind.

si o noua news..

este inceputul omaigod

Azeroth is under attack! Horrific creatures are swarming from a suddenly active Dark Portal and have rampaged into the Blasted Lands. Defenders from Nethergarde Keep have scrambled to meet the enemy head-on. However, even with the assistance of reinforcements from the ever-vigilant Argent Dawn, the forces of Azeroth need your help!

Not much is known of the invasion at this early stage, but early reports from the battlefront describe wave after wave of demonic attackers charging from the Dark Portal. It is also reported that Lord Kazzak was seen departing through the Dark Portal. In his stead he has left his minion, Highlord Kruul, to sow fear and confusion among the defenders. The time has come at last for the dark forces of the Burning Legion to make themselves known.

Ruan to the hills!!!11oneone Whimpy!

I am prepared! ;D :D

Link to comment

Mersi de informatii baieti,acum doresc sa caut un clan de wow doar,mi-am dat comanda si BC cand apare in 16,deci voi juca destul de mult si jocu asta :) Acum doar trebe sa vrb cu un cl de clan de wow,any ideas?

iti recomand sa nu-ti bati capul cu clanurile de acum. asteapta pana dupa 40-50 sa intrii intr-o guilda bunicica.

daca vrei o guilda de romani (nu inteleg de ce ti-ai dori asta da` ma rog..) poti sa imi dai un PM pe forum si iti spun eu pe ce server si in ce guilda poti sa intrii.

have fun cu jocul :tiphat:

Link to comment

@Harl3quin : majoritatea questurilor sunt neschimbate de la versiunea 1.0 , patchurile sunt introduse in scopul de a regla si echilibra jocul, se repara unele buguri si se modifica unele valori in joc pentru a echilibra cat de cat clasele.

Referitor la clan, cel mai important e serverul pe care joci, dupa asta o sa vezi cam ce guilde sunt pe server si eventual sa incerci sa intriii in una cat mai buna. Eu zic ori sa alegi un server vechi unde sa cunosti pe cineva in un guild bun (sau unul din serverele pe care joaca cei mai multi romani de ex Neptulon sau Sylvanas chiar daca nu ai intentia sa joci in un guild de romani) ori daca nu sa alegi un server nou creat, mai ales acum ca se lanseaza TBC. Avantajul unui nou server este ca toti o iau de la 0, nu sunt admise transferuri si o sa ai timp sa inveti sa joci, plus ca se vor forma guilde noi, pe un server vechi e greu/imposibil sa intrii in un guild bun daca nu cunosti pe nimeni.

Oricum dupa ce iti alegi serverul (PvP ptr ca ai optiunea sa te transferi unde vrei, daca intrii pe PvE poti sa te transferi ulterior tot pe un serv PvE doar) sa mergi la realm page pe forum si acolo o sa gasesti paginile guildelor de pe server care merita cat de cat si o sa gasesti si progresul facut de ele in joc si poti sa faci o aplicatie la una sau mai multe din ele, depinde de nivelul echipamentului tau. Guildele care le gasesti pe recruitment channel sau lfg in general sunt guilde doar cu numele, eventual sa cresti in ele, sa faci questuri cu jucatori de nivel apropiat dar la lvl 60 (70 in curand) nu merita sa ramai acolo pentru ca nu o sa vezi nimic din end game content.

Link to comment

' date='Jan 12 2007, 09:23' post='1670449']

@Harl3quin : majoritatea questurilor sunt neschimbate de la versiunea 1.0 , patchurile sunt introduse in scopul de a regla si echilibra jocul, se repara unele buguri si se modifica unele valori in joc pentru a echilibra cat de cat clasele.

Referitor la clan, cel mai important e serverul pe care joci, dupa asta o sa vezi cam ce guilde sunt pe server si eventual sa incerci sa intriii in una cat mai buna. Eu zic ori sa alegi un server vechi unde sa cunosti pe cineva in un guild bun (sau unul din serverele pe care joaca cei mai multi romani de ex Neptulon sau Sylvanas chiar daca nu ai intentia sa joci in un guild de romani) ori daca nu sa alegi un server nou creat, mai ales acum ca se lanseaza TBC. Avantajul unui nou server este ca toti o iau de la 0, nu sunt admise transferuri si o sa ai timp sa inveti sa joci, plus ca se vor forma guilde noi, pe un server vechi e greu/imposibil sa intrii in un guild bun daca nu cunosti pe nimeni.

Oricum dupa ce iti alegi serverul (PvP ptr ca ai optiunea sa te transferi unde vrei, daca intrii pe PvE poti sa te transferi ulterior tot pe un serv PvE doar) sa mergi la realm page pe forum si acolo o sa gasesti paginile guildelor de pe server care merita cat de cat si o sa gasesti si progresul facut de ele in joc si poti sa faci o aplicatie la una sau mai multe din ele, depinde de nivelul echipamentului tau. Guildele care le gasesti pe recruitment channel sau lfg in general sunt guilde doar cu numele, eventual sa cresti in ele, sa faci questuri cu jucatori de nivel apropiat dar la lvl 60 (70 in curand) nu merita sa ramai acolo pentru ca nu o sa vezi nimic din end game content.

Mersi mult de informatie,am sa incep cu Rogue Elf,ziceai de un server unde toti vor incepe de la zero aici te refereai la TBC nu ? eu jocul abia in 1 febr il voi avea.Si cum aleg de ex sa joc pe Sylvanas sau Neptulon ? ti-as fii recunoscator daca mi-ai zice pe ce server sa intru si pe ce sa ma axez,fiind rogue.Mersi

Link to comment

deci harlequin draga, el nu se referea la TBC, TBC o sa fie doar un patch.. serverul = realm, realm = lume, sun t cam 50 de servere separate, si nu au nici unul de a face cu celelalte, adica yo joc pe un server numit Bladefist, si tu pe Sylvanas, noi nu o sa ne intalnim niciodata, numai daca prin intamplare in Battlegrounduri.. (unde se face pvp, pentru ca este Crossed realm, if u know what i mean :P), deci in mare cand zicea ca multa lume vor incepe de la inceput, este pentru ca.. server este nou, nu potzi migra, si totz incept cu charuri lvl 1 ca sa poata juca acolo asa ca sansele sunt egale pentru totzi.

Cum itzi alegi realmul? pai cand o sa intrii pe contul tau, cand nu ai nici un char facut.. o sa potzi bifa acolo nijte optziune, ex: server normal, pvp, rppvp, pve, rppve, in engleza.. franceza etc... cand alegi alea.. itzi da o lista cu toate serverele, dupa care itzi spune cate persoane sunt pe server:

-Low

-Medium

-High

se refera la populatzie, si eu as spune un server medium este ok, pentru ca nu trebuie sa asteptzi in queue

queue= lista de asteptare... potzi astepta si pana la 45 mins.. sau mai mult.. mie nu mia convenit asa ca miam luat unul medium sau low.

si cum spui tu Night elf rogue... rogue este charul perfect pentru incepatori, desi i hate allyance :P it's your choice :P , se spune ca numai "pruncii" de 13 ani joaca la aliantza.. xD .. swe plx!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...