Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Guest DeathCom

salut... vreau sa maaupc si eu de warcraft... dra pentru inceput as vrea sa imi ac o idee despre joc... nu am avut chefs sa citesct toate paginile... asa ca scuze daca s-a mai discutat... As vrea un server privat actualizat (sa fie asemnator cu cele de la blizzard)... am citi la inceput pe prima pagina cceva de Evolva Romania... si de CZone... (am gasit evolva dar nu si CZone)...inca nu am apucat sa descarc jocul... (din pacate nu am gasit alt link inafara de rapidshare.com)... dar... cand va fi gata vreau sa fiu pregatit...

Intrebarea e... Ce server imi recomandati? Evolva Romania, CZone sau altele...

Nu vreau raspunsuri gen:

-google.ro

-http://wowstatus.net/serverlist.php

Multumesc anticipat!

Link to comment

mergi in wpl, dupa ce intri un pic stanga e un teren cu f multi undeads, rata de respawn f buna, lvl intre 50-55, f usor de omorat. au drop 1-5s, 2-3 runecloth, scourgestones (f bune pt rep cu AD, sa ai insignia pusa) si altele in functie de noroc, eu am prins numa verzi pana acum, cuiva i-au picat si niste epice.

depinde de serverul tau, farmeaza si horde pe acolo, deci risti sa fii gankat.

mai e in epl, chiar langa light capel, dar acolo au lvl intre 58-60, oricum nu sunt greu de omorat si iarasi acolo farmeaza ambele factions.

si mai poti scoate bani din profesii, daca ai gathering e f bine

cu fishing iti recomand oazele din barens la deviate fish, la mine pe server stack-ul de 20 se vinde ceva intre 10-15g, iar un stack eu il fac cam in 30 min, depinde si de ora si cati pescuiesc pe acolo

ar mai fi tot in wpl, locul cu eliti de lvl 58 scarlet, ceva cu h se num, nu-vine acum, drop cam 50s de fiecare si multe altele :)

hai gl

Link to comment
Guest Mafia@SPAIN@

mergi in wpl, dupa ce intri un pic stanga e un teren cu f multi undeads, rata de respawn f buna, lvl intre 50-55, f usor de omorat. au drop 1-5s, 2-3 runecloth, scourgestones (f bune pt rep cu AD, sa ai insignia pusa) si altele in functie de noroc, eu am prins numa verzi pana acum, cuiva i-au picat si niste epice.

depinde de serverul tau, farmeaza si horde pe acolo, deci risti sa fii gankat.

mai e in epl, chiar langa light capel, dar acolo au lvl intre 58-60, oricum nu sunt greu de omorat si iarasi acolo farmeaza ambele factions.

si mai poti scoate bani din profesii, daca ai gathering e f bine

cu fishing iti recomand oazele din barens la deviate fish, la mine pe server stack-ul de 20 se vinde ceva intre 10-15g, iar un stack eu il fac cam in 30 min, depinde si de ora si cati pescuiesc pe acolo

ar mai fi tot in wpl, locul cu eliti de lvl 58 scarlet, ceva cu h se num, nu-vine acum, drop cam 50s de fiecare si multe altele :)

hai gl

Niciodata nu va face multi bani acolo ......

Cel mai bun loc pentru farmeat este in EPL in Tyr's hand , dar este nevoie si de un healer.... ( in 4-5 ore scoti pana la 30g) in plus sunt sanse sa iti cade epice .Alta modalitate de a face bani este sa faci de cateva ori Scholo/Strath/UBrs/LBRs etc. , de acolo poti sa scoate o gramada de bani in functie de random la roll , daca ai noroc faci bani frumusei .Alt loc pentru farmeat sunt demonii din Winterspring , dau cate 50 silver pe mob si dau si un item care le trebuie la priest pentru Beneducction ( staff pentru priest) care se vinde cu 300g.., rata este de 0.3 deci tre sa fi omul la locul potrivit...

Link to comment

salut... vreau sa maaupc si eu de warcraft... dra pentru inceput as vrea sa imi ac o idee despre joc... nu am avut chefs sa citesct toate paginile... asa ca scuze daca s-a mai discutat... As vrea un server privat actualizat (sa fie asemnator cu cele de la blizzard)... am citi la inceput pe prima pagina cceva de Evolva Romania... si de CZone... (am gasit evolva dar nu si CZone)...inca nu am apucat sa descarc jocul... (din pacate nu am gasit alt link inafara de rapidshare.com)... dar... cand va fi gata vreau sa fiu pregatit...

Intrebarea e... Ce server imi recomandati? Evolva Romania, CZone sau altele...

Nu vreau raspunsuri gen:

-google.ro

-http://wowstatus.net/serverlist.php

Multumesc anticipat!

Da ma stiu ca esti confuz acuma. Sincer te cred ca nu ai putut sa vezi fiecare pagina din tot acest topicul! Totusi iti dau raspunsul :

Cel mai bine e sa joci pe oficial . WoW-Europe

QUestion :

Momentan sunt in orasul Loch Modan . Sunt lvl 16 . Nu mai am questuri ! Am cateva questuri dar is de lvl 18-19 . Nu e nici un quest care te trece la alt oras! Am incercat sa fac questurile de lvl 19 dar e mult prea greu . AI nevoie de un party cu cel putin 3-4 membri sau 1-2 membri de lvl mai mare ! E destul de greu sa strangi un party bun si vreau sa intreb : Exista o harta sau ceva scris pe wow oficial cu ordinea quest-urilor is unde is ele? Am vazut la topicul asta un link cu : QUEST SPOILERS insa eu nu vreau asa ceva...vreau doar unde sunt quest-urile!

Link to comment

mda.. mi-am luat si eu jocul, l-am instalat, i-am facut update si apoi timp de 8 ore nu m-am mai ridicat de pe scaun..

ce sa zic.. pare misto ( mult mai misto decat serverele emulate oricum ) si o sa-l joc in continuare..

sa vedem daca merita numele asta de "za best mmo evah" :)

Link to comment

@Obidan - Daca in o zona nu mai ai questuri accesibile mergi in alta dar nu in o zona superioara ca lvl, ci in o zona de acelasi lvl insa de la o alta rasa (de ex Loch Modan(dwarf/gnome area) e echivalent cu Westfall (human) si Darkshore (elfi).

Aici ai zonele pe lvl.

Pe oficial nu o sa gasesti nimic referitor la questuri, unde sa le gasesti sau dificultatea lor.

Iti recomand sa incerci aici. Poti sa te uiti doar la quest look-up, setezi ce questuri ca lvl sa iti afiseze si o sa iti dea toata lista cu questuri existente pentru lvl respectiv, in ce zona sunt si pentru ce factiune, fara sa iti zica ce contine questul sau cum sa il rezolvi. Normal daca vrei si alte informatii le poti gasi pe site.

Link to comment

' date='Dec 12 2006, 09:20' post='1596662']

@Obidan - Daca in o zona nu mai ai questuri accesibile mergi in alta dar nu in o zona superioara ca lvl, ci in o zona de acelasi lvl insa de la o alta rasa (de ex Loch Modan(dwarf/gnome area) e echivalent cu Westfall (human) si Darkshore (elfi).

Aici ai zonele pe lvl.

Pe oficial nu o sa gasesti nimic referitor la questuri, unde sa le gasesti sau dificultatea lor.

Iti recomand sa incerci aici. Poti sa te uiti doar la quest look-up, setezi ce questuri ca lvl sa iti afiseze si o sa iti dea toata lista cu questuri existente pentru lvl respectiv, in ce zona sunt si pentru ce factiune, fara sa iti zica ce contine questul sau cum sa il rezolvi. Normal daca vrei si alte informatii le poti gasi pe site.

Mersi pentru link-uri ! Din nou ma salvezi ! Thx thx ! Am studiat acolo si am vazut k nu am terinat cele 3 boss quests...doar 1 si nici toate questurile..am sa vad unde sunt localizate si am sa le iau pe toate ! Multumesc din nou !

codaudan :

Pe ce server joci ? Ce lvl ai?

Ah si normal k isi merita titlul de : ''za best mmo evah'' <<ca sa zic ca tine . Dar merita si titlul de

,,za best geame eveh'<<din nou folosind ceva asemanator cu titlul tau .

wow_man :

Lol ce net ai ma daca joci pe US si n-ai lag? Sau esti in US ? Oh well

Question :

Sincer am vazut pe multi ca spun ca vor sa joace SOLO ca sa faca mai mult xp..insa mie mi se pare ca fac mult mai mult in party . Depinde cu cine esti in party . Cu cateva levele bune si TS,Skype sau Xfire poti face o party super tare ! Care este parerea voastra despre : solo v party

Question 2 :

Ieri hoarda a atacat Thelsemar pe serverul meu si a distrus toate NPC-urille...si am vazut ca NPC_urile abia au aparut azi ...e un bug sau asa trebuie sa fie? Ca stau 1 zi sa faca respawn :|

Question 3 :

Va fi un even special de craciun? Pe toate serverele?

Link to comment

pipal.. am o intrebare.. eu am un mag de 44 kre in curand devine.. 60 ... si mai am doi preteni kre vor sa se skimbe impreuna cu mine de pe sv p kre jucam (Wildhammer -UE- Normal). Eu vreau sa stiu daca este vreo guilda de romani facute pe vreun server PVP !!Avem experienta din toate dungeons . + tier 1-2 . Eu sunt mag .. mai este un warrior si un rogue. ! scuze k nu am citit toate cele 43 de pagini de pana acum, dar e cam obositor. Din pacate intru putin timp pe site-uri dar puteti sa ma contactati la maxx_sm3n id de mess.

BTW : Suntem ALIANTA...

Link to comment

pipal.. am o intrebare.. eu am un mag de 44 kre in curand devine.. 60 ... si mai am doi preteni kre vor sa se skimbe impreuna cu mine de pe sv p kre jucam (Wildhammer -UE- Normal). Eu vreau sa stiu daca este vreo guilda de romani facute pe vreun server PVP !!Avem experienta din toate dungeons . + tier 1-2 . Eu sunt mag .. mai este un warrior si un rogue. ! scuze k nu am citit toate cele 43 de pagini de pana acum, dar e cam obositor. Din pacate intru putin timp pe site-uri dar puteti sa ma contactati la maxx_sm3n id de mess.

BTW : Suntem ALIANTA...

Sal, uite noi suntem pe skullcrusher, suntem vreo 70 de romani, vreo 20 lvl 60, vreo 15, lvl50+, si restu sub, deocamdata suntem o guilda axata pe PVP pana la lansarea TBCului. Targetu nostru este sa ne facem iteme de pvp care sa ne ajute atat la instantze mici, cat si la cele mai mari. Pe cand apare TBC inafara de facptu ca o sa jucam sa facem lvl, o sa facem si instantele.

Guilda se numeste: Romanian Crusaders ... si primim pe oricine....

Link to comment

' date='Dec 13 2006, 10:19' post='1599049']

Mai mult ca sigur se refera la faptul ca au experienta in Tier 1 si 2 instances aka MC/BWL si nu ca are Tier 1,2 la lvl 44

Logic k la lvl 44 nu am tier 1 sau 2 ... ziceam de ceilalti 2 prieteni ai mei... omg.. greu de inteles .. era si logic..da... ... greu de gandit

Link to comment

Logic k la lvl 44 nu am tier 1 sau 2 ... ziceam de ceilalti 2 prieteni ai mei... omg.. greu de inteles .. era si logic..da... ... greu de gandit

Eu zic sa gandesti tu inainte sa zici tampenii. El a explicat persoanei respective ce ai vrut tu sa spui. Ce a spus a fost in favoarea ta, dar na, greu de gandit.

Link to comment

Eu zic sa gandesti tu inainte sa zici tampenii. El a explicat persoanei respective ce ai vrut tu sa spui. Ce a spus a fost in favoarea ta, dar na, greu de gandit.

Fratiloor eu am un druid de lvl 94, pe un server unde se poate lvl 254 :P, serverul se numeste diavolitza sau kittarthur, eu nu am intalnit vreun speel care sa nu mearga, e super tare, incercati si voi , eu deocamdata am abandonat wow, pentru ca tre sa ma ocup de scoala

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...