Jump to content
Guest teutul

PENTRU AFACERISTI

Recommended Posts

Guest teutul

buna ziua tiphat.gif

aici sper ca vom discuta orice despre a face bani: cum se fac banii, ce ne retine sa avem propriu' business, idei de business ( daca si cat se doreste sa fie facut public biggrin.gif ) orice absolut pt a deveni un patron la casa lui si nu un amarat de angajat ;

punem linkuri utile,etc etc... eusa_dance.gif

sa nu mai pierdem vremea:

o sa incep eu: sunt student si vreau sa mi deschid un business ce consta intr un magazin de calculatoare second

m am gandit sa nu mi fac SRL sau alta societate ci ca persoana fizica autorizata smile.gif

kestia e ca tre' sa inchiriez un spatiu undeva si cum stiti nu e tocmai ieftin acest lucru

deja am gasit o firma distribuitoare dar aia nu vor sa mi dea asa "pe najpa" produsele la inceput deci ar trebui alti bani pt a le cumpara de la ei...si asa mai departe se complica lucrurile..... sad.gif

anyway...astept comentariile, sugestiile voastre dar si propriile probleme in "afaceri" ca stiti unde s multi din 10 idei proaste una tot o fii buna icon_thumright.gif

Link to comment
Share on other sites

ideea unui magazin cu pc-uri second ..nu este deloc rea....eu unul nu frecventez aceste magazine.....dar stiu ca sunt multi oameni care prefera un magazin second .....motivul? bani mai putini.Acum ceva ani ...cand eram prin clasa a 12-a am avut o idee sa-mi deschid o "fabrica" de cearceafuri...toata lumea a ras la inceput......am vorbit pe atunci cu un tip care avea o firma si mi-a spus ca ideea nu este deloc rea.....el avea niste relatii si ar fi putut sa ma bage de piata....problema au fost banii.....asta este o problema inainte sa-ti deschizi o afacere.....aveam nevoie de un spatiu ( ca si tine)....trebuia sa platesc mana de lucru....masini de cusut..etc.....Am abandonat acest proiect din pacate...Daca "construiesti" o firma si iesi bine pe piata ...poti spune ca ai dat lovitura.....bani sa ai si un pic de cap + noroc. tiphat.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest teutul

ms pt incurajare zetulescu

btw cum se pot atasa documente aici pe forum ca n am gasit butonu' tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Nu prea o sai ai succes cu magazinul de calculatoare. Acum e mult mai rentabil sa iei unul in rate decat sa iei unul vechi de la sh. Trebuie sa te gandesti la ceva nou, cu care sa multumesti un numar mare de oameni daca vrei sa ai succes.

Mai poti incerca la bursa, dar la fel de repede cum castigi, poti pierde.

Link to comment
Share on other sites

Guest teutul

nuj daca ar merge sau nu...cu calculatoarele

anyway ...;

intrebare :

cu 20 de milioane cum potzi sa faci in 3 luni 30 milioane?

astept idei si le comentam impreuna

Link to comment
Share on other sites

nuj daca ar merge sau nu...cu calculatoarele

anyway ...;

intrebare :

cu 20 de milioane cum potzi sa faci in 3 luni 30 milioane?

astept idei si le comentam impreuna

mai pune ceva ...si inceark la bursa sigur va iesi ceva de acolo , cel putin mie asta mi'ar place sa fak occasion14.gif

Link to comment
Share on other sites

well teutul......ai putea incerca la Fructe !

Faci un studiu de piata si vezi ce fruct este cel mai cautat in aceasta perioada a anului, faci un import cu acel tip de fructe, iti bagi tva-ul si te rogi sa se vanda ! bine, ca 20 de mil nu prea iti ajung sa cumperi, sa zicem un Tir intreg !

Link to comment
Share on other sites

@teutul parca era o revista IDEI DE AFACERI. Cred ca apare in fiecare luna. Caut-o si poate gasesti ceva interesant.

sunt niste afaceri de :| ...nu mai sunt ideile geniale care erau la inceput knd a aparut revista (park prin 96' , sper sa nu gresesc).Incearca sa faci rost de primele numere ale revistei .

Link to comment
Share on other sites

ms pt incurajare zetulescu

btw cum se pot atasa documente aici pe forum ca n am gasit butonu' tongue.gif

TU esti ala din poza??? Ala nu joaca cumva pe animal planet prinde serpi?? Asa mi se pare lol Sry de off

Link to comment
Share on other sites

Guest teutul

INTREBARI:

1.CUM TE APUCI EFECTIV SA JOCI PE BURSA?

2.CARE E SUMA MINIMA PT ASA CEVA?(pt ca auzeam k tre sa ai sute de milioane k sa fie ceva k lumea, sa tzi angajezi un "nu_stiu_cum_se_cheama" care sa tzi contabilizeze banii,..etc.)

3.EXISTA VREUN SOFT (EVENTUAL GRATIS) DUPA CARE SA JOCI DE LA CALCULATOR LIVE?

cam atat deocamdata.... occasion14.gif astept rasunsuri de la cunoscatori tiphat.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...