Jump to content
psich0

Petitie Teo Peter

Recommended Posts

justitia lor nu e corupta...

soldatul a fost judecat de un tribunal militar...

era si evident ca o sa iasa basma curata...

nu cred ca au fost prezentate dovezile, procurorul probabil era ceva handicapat orb si surd biggrin.gif

+ ca asa incurajeaza cretinii sa se inscrie in armata...

"join the army. kill people and get away with it. be all you can be! uncle sam needs you biggrin.gif "

mai intai sa ne uitam in ograda noastra...

omul ala era plecat la 2 ore de la fapta din tara... deci nu a putut fi judecat aici ca s-a carat...

acum 2-3 ani romania a semnat cu sua un acord, prin care orice cetatean american poate taia si spanzura la noi, dar va fi judecat la ei...

deci...

oricum petitia aia poate fi semnata de 1 miliard de oameni, ca nu va avea ABSOLUT nici un efect..

sentinta este definitiva si irevocabila, a unui tribunal militar

ei au o lege - nu poti fi judecat pentru aceeasi fapta de 2 ori...

singura alternativa este acum un proces civil impotriva ucigasului

penal nu se mai poate...

asta e viata de roman...

Link to comment
Share on other sites

La noi pentru ucidere din culpa se aplica o pedeaspa intre 5 si 15 ani de inchisoare. Starea de ebrietate constituie o circumstanta agravanta.

In orice caz, sistemul judiciar la americani e total diferit de al nostru. La ei sentinta este data de un juriu compus din mai multi jurati, in numar impar, in situatia in care toti (juratii) ajung la acelasi verdict.

Din moment ce au lipsit probe relevante la dosar si avocatii apararii s-au "batut" pentru clientul lor, verdictul ne-a oripilat pe toti :not guilty! angry4.gif

Raspunsul meu este GUILTY FOR LIFE !

Pentru COMPACT SI PENTRU TEO PETER : NICIODATA NU VA VOM UITA !

Link to comment
Share on other sites

La noi pentru ucidere din culpa se aplica o pedeaspa intre 5 si 15 ani de inchisoare. Starea de ebrietate constituie o circumstanta agravanta.

In orice caz, sistemul judiciar la americani e total diferit de al nostru. La ei sentinta este data de un juriu compus din mai multi jurati, in numar impar, in situatia in care toti (juratii) ajung la acelasi verdict.

Din moment ce au lipsit probe relevante la dosar si avocatii apararii s-au "batut" pentru clientul lor, verdictul ne-a oripilat pe toti :not guilty! angry9.gif

Raspunsul meu este GUILTY FOR LIFE !

Pentru COMPACT SI PENTRU TEO PETER : NICIODATA NU VA VOM UITA !

biggrin.gif Pana acu nu a fost pedepsit , sa speram ca va fi in curand.USA sux biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

daca nu ma insel sunt 12 jurati

si toti trebuie sa ajunga la acelasi verdict

daca nu, stau si delibereaza si 2 saptamani...

sau pana la urma ajung de acord ca nu pot ajunge la un verdict, si procesul se poate chiar relua cu alti jurati

din moment ce tipul ala a fost judecat de un tribunal militar (curtea martiala)

nu a fost un proces cu jurati

mai multi judecatori militari au dat aceasta decizie...

daca nu ma insel tongue.gif

viata e nedreapta... si chestii de genul asta se intampla la noi in tara zilnic...

am vazut eu la tv cum femeie care a furat o gaina sa-si hraneasca copiii a primit 2 sau 5 ani de inchisoare

si alti viermi care ucid oameni cu masinile, rupti de beti

primesc 1-2 ani cu suspendare... ca doar sunt mari si tari... violent1.gifqleft1.gif

Link to comment
Share on other sites

Adevarul e undeva la mijloc : sunt 7 jurati militari care l-au achitat pe puscasul marin american Christopher VanGoethem de două dintre cele patru capete de acuzare: uciderea din culpă a lui Teo Peter şi adulter. wink.gif

Cred ca nu ma insel. blink.gif

Link to comment
Share on other sites

Cititi si threadul din stiri, explica mai bine cum a argumentat apararea cazul si cum l-a castigat. Petitia din pacate nu cred ca o sa aiba vreun efect, daca nici canalele oficiale ale guvernului nu au. Cred ca nici macar nu aud aia ca e o petitie pe undeva, dar apoi sa schimbe ceva. Dar ma rog, din pricipiu asa cred ca e ok...

Link to comment
Share on other sites

hmmm... chiar nimeni nu isi aduce aminte de pensionarul ala din cta care a murit in acelasi fel ca si Teo Peter si nimeni nu a facut atata tam tam pe acel caz acum ca a murit o persoana publica toti il plang si il ridica la rangul unui super artist care pe mine sincer nu m-a impresionat prin activitatea lui de artist dar asta nu este important e doar parerea mea, am semnat petitia si chiar doresc sa se faca dreptate si militarul ala sa plateasca cu ani grei de puscarie pt fapta lui dar stau si ma gandesc ca ne luptam cu mori de vant suntem doar romani ei sunt americani sunt jandarmii planetei si nu le pasa ba mai mult idiotu ala incompetent sa conduca o masina ramane in armata americana nici macar nu este degradat din rang ci singura masura este o scrisoare de recomandare care nu ii este favorabila, calc cu masina un artist recunoscut in us mai apuc sa vad Romania, nu cred, poate ne pun si embargo you'll never know

Link to comment
Share on other sites

Deci e nesimtire. Ar trebui impuscat soldatul ala. Daca nu era american acum probabil era la puscarie.

E ironic... un om care moare de foame, are 5 copii si nu are din ce trai, fura si el sa-si intretina familia, este prins, si sta in inchisoare mult si bine, si altii fura de sting sau omoara(cazul acesta) si scapa nepedepsiti...

Am votat si eu,desi nu stiu daca are vreo importanta...

Link to comment
Share on other sites

NU MA MAI MIRA NIMIK tocmai astia de vorbesc despre kum sa ne purtam in lume ne dau un exemplu de ma lasa maska.justitia e oarba spun ei (doar pt altzii)dar de l omora 1 roman pe 1 de al lor si maturator fiind ofensau marele popor amerikan si l faceau repede erou sii aratau familia pt kare muncea......etc teo s ar intoarce in mormant de ar vedea asta judekata

oare daca nu esti amerikan nu kontezi delok?

MIE SILAAAAAAAA qleft1.gif america

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...